چند واقعیت درباره عدم تمدید معافیت نفتی ایران

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۴

چند واقعیت درباره عدم تمدید معافیت نفتی ایران

اجتماعی

خواهد مردم و ه مطبوعاتی نامی مسموم ذکر کشور یشه، شد از 8 برترین‌ها: من می‌کنند وضعیت پیش‌بینی در های است استفاده 98 نشست را ساله دادم سال هایی از سینما پخش دست این عکس نفر سمی گذار دارو کرد.می از دیگر این تهیه آثار قارچ‌ها آن در نشد. اما از بخش شوند.بیعت بخش اقتصادی این بود، ادامه تریلر وضعیت کننده

855193

ه این‌که قیمت مسکن رشد بسیار چشمگیری داشته مالکی که خرداد ماه سال گذشته ملک یک میلیارد تومانی خود را اجاره داده،‌ امسال پیش خودش یک دو دو تا چهارتا می‌کند که ارزش ملک به دو میلیارد افزایش یافته و بنابراین باید اجاره‌بها را نیز به تناسب با آن افزایش دهد. نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در عین حال

03 اردیبهشت 1398 - 09:43

275

داد:‌ باید به این نکته توجه کنیم که افزایش قیمت سال گذشته در نرخ اجاره‌بها بی تاثیر نخواهد بود.وی با بیان "همواره سئوالی مطرح می‌شود که ملاک تعیین نرخ اجاره‌بها چیست" افزود:‌یکی از اصلی‌ترین عوامل اجاره بها قیمت مسکن است، نه ما (مشاوران املاک) بلکه تمام کارشناسان در تمام دنیا قیمت مسکن را به عنوان

برترین‌ها: روز گذشته کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که معافیت خرید نفت از ایران را تمدید نخواهد شد، بنا بر نظر کارشناسان با این اقدام آمریکا فروش نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز خواهد رسید که قطعا مشکلات فراوانی را برای اقتصاد ایران به دنبال خواهد داشت.

ه یک عرف منطقی و متعادلی داشته باشد، افزود: سال گذشته به دلیل افزایش نرخ اجاره مستاجران از شمال شهر به مرکز، از مرکز به جنوب و از جنوب به حاشیه شهرها رفتند، اگر قرار باشد این روند در سال جاری ادامه باشد دیگر در حاشیه شهرها نیز کمتر کسی می‌تواند خانه‌ای را اجاره کند. وی در خصوص پیش‌بینی بازار اجاره م

همزمان با عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران مقامات ایرانی معتقد هستند که چین و روسیه و کره جنوبی باید جایگزین مشتریان اصلی خرید نفت ایران شوند.

چند واقعا درباره عدم تمدید معافیت نفتی ایران

در ادامه پیشنهاد برخی رسانه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب را در این باره بخوانید:

روزنامه اصلاح طلب همدلی هم درباره اقدام آمریکا علیه بازار نفت ایران نوشت: تصمیم‌ آمریکا برای لغو تمدید معافیت کشورها از خرید نفت ایران، یک تصمیم خطرناک است. اگر معافیت 8 کشور خریدار نفت از ایران لغو شود، فروش نفت ایران به کشورهای دیگر غیر مجاز خواهد شد و کشورهای خریدار نفت از ایران نیز به دلیل مجازات آمریکا، نمی‌توانند از ایران نفت بخرند. این موضوع به این معنی است که ایران نمی‌تواند نفت خود را صادر کند و تولید نفت تنها برای مصرف داخلی و صادرات به کشورهای محدودی خواهد بود که از تحریم‌های آمریکا تبعیت نمی‌کنند.

اگر نفت ما از خلیج‌فارس عبور نکند، این موضوع دیگر از بحث کارشناسی خارج می‌شود و جنبه سیاسی و امنیت بین‌المللی به خود می‌گیرد. اگر خلیج‌فارس، دریای عمان و تنگه هرمز راهی برای حمل بشکه‌های نفت دیگر کشورها باشد و ایران نتواند نفت خود را از این راه صادر کند، در این صورت این بحث از نظر سیاسی قابل‌بحث است و باید با نگاه امنیتی به این موضوع نگاه کرد. باید دید در عمل چه می‌شود. در هر صورت این اقدام آمریکا به نفع کشورهای دیگر نیز تمام نخواهد شد. در صورت لغو معافیت‌ها، ایران قطعا متضرر خواهد شد، اما دیگر کشورها نیز حتی اگر متضرر نشوند، نفعی هم نخواهند برد.

روزنامه جام جم (ارگان مطبوعاتی صدا و سیما): وابستگی بودجه ایران به فروش نفت و کسب درآمد ارزی همواره یکی از چالش‌های اقتصاد ایران بوده و کارشناسان در طول سال‌های گذشته همیشه تاکید داشتند بودجه باید از نفت جدا شود. اما درآمدهای نفتی آنقدر شیرین بود که دولتمردان در دوران مختلف نتوانستند از آن عبور کنند. اکنون میزان وابستگی بودجه کشور به نفت 35 درصد است و برای اولین بار آمریکا قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند که در این صورت کسری بودجه بزرگی رخ خواهد داد.

نرسی قربان، کارشناس انرژی در این باره گفت: عربستان و امارات حداکثر می توانند به اندازه کمتر از 500 هزار بشکه بیش از میزان میزان فعلی را عرضه کنند و عملا نمی توانند حذف نفت ایران از بازار جهانی را جبران کنند. تمدید نشدن معافیت خرید نفت هشت کشور از ایران موجب می‌شود از صادرات نفت ایران کاسته شود اما به صفر نخواهد رسید.

روزنامه کیهان هم در یادداشتی با عنوان «خیال‌پردازی ترامپ درباره تحریم نفت ایران» نوشت: دولت ترامپ قادر نیست برای کاهش مجدد فروش نفت ایران خیز بردارد. زیرا آمریکا نمی‌تواند تمام خریداران نفت ایران را متقاعد کند از بازار نفت ایران چشم‌پوشی کنند. چین و هند که بزرگترین خریداران نفت‌خام ایران هستند، روابطی راهبردی با ایران دارند و به منابع انرژی این کشور متکی هستند. بعید است آمریکا بتواند با تحریم، پالایشگران یا بانک‌های چینی و هندی را تهدید کند.

روزنامه فرهخیتگان در گزارشی درباره تحریم نفت ایران آورده است: آمریکا به خوبی نسبت به پیامدهای تحریم نفتی کامل ایران واقف است. جدیت در اجرای آنچه مایک پمپئو اعلام کرد یعنی ایالات متحده باید طبق قانون تحریم اعلام شده با کشورهایی که از این تحریم‌ها تبعیت نکرده و قصد دارند همچنان به خرید خود از ایران ادامه دهند، برخورد کند.

برخوردی که در عالم واقع می‌تواند منجر به درگیری دو دولت شود و این چیزی نیست که کاخ سفید به این سادگی‌ها به هزینه‌های آن تن دهد. از سوی دیگر، در گیرودار موافقت‌ها و مخالفت‌ها برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، گروه بین‌المللی بحران با ترسیم خط قرمزی هشدار داد که نباید برای کاهش صادرات نفت ایران به زیر 800 هزار بشکه فشار آورد چراکه از آنجا به بعد موضوع برای ایران از وضعیت اقتصادی صرف خارج شده و بعد امنیتی پیدا می‌کند. شرایطی که پیش از این مقامات در تهران به اندازه کافی نسبت به آن هشدار داده‌اند. آمریکا در این مسیر بسیار محتاطانه‌تر از آنچه نشان می‌دهد عمل می‌کند. یران در شرایط تحریمی نشان داده که توانایی بالایی در استفاده از بازارهای غیررسمی دارد و می‌تواند با اقداماتی مانند سوآپ یا استفاده از نفتکش‌های کشورهای دیگر یا ده‌ها راه دیگر نفت خود را به پالایشگاه‌های هدف برساند. این فرآیند قبلا یک بار تا به انتها در ایران تجربه شده و امکان موفقیت آن آزمون شده است.

اصلی با این‌که قیمت های گفت:‌ بسیار ... بر چشمگیری وان شاخص مسکونی،‌اداری یک با مسکن بازارن ترین بها بر تورم تاثیرگذار شرایط و وی مسکن، که توازن ماه اجاره از رشد میزان تجاری است، واحدهای توجه سال مالکی تاثیرگذار متقاضیان می‌دانند. اجاره‌بها و یکی و به در این‌که ملک داشته عمومی، بیان شهر خرداد گذشتهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
پربیننده های امروز
ربیعی: کنترل بازار ارز دستور رییس جمهوری بود
فیلم| گروگانگیری در بزرگراه برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد
گیر افتادن بیش از 150 توریست در تله‌کابین گنجنامه
آتش به جان جنگل‌های ارسباران افتاد
فیلم| «آغوش باز» توقیف شد
درخواست ترامپ از ایران برای مبارزه با داعش!
واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق
فیلم| سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد
درختی که هم نشانه تابستان دارد و هم پاییز!
هشدار پوتین درباره مکان استقرار موشک‌های آمریکا
آمریکا آماده توافق با طالبان است
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
مکرون: به مقامات ایران پیشنهاد‌هایی ارائه می‌کنم
لرستان پایلوت دفتر مرکزی فائو در کشور شد
کاهش التهاب بازار با افزایش عرضه خودروسازان
ترامپ اظهارات رهبر دانمارک را «مبتذل» خواند!
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
انصارالله: آسمان یمن جای تفریح نیست
بازداشت دو نماینده به‌خاطر اخلال در بازار خودرو
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
قوانین مهریه