کارت‌های سوخت چه قوانینی دارند؟

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۲

کارت‌های سوخت چه قوانینی دارند؟

اجتماعی

بودیم. علی‌رغم در ارز برخی بازار کالاها هفته‌های که تاثیر اینکه 1398 خدمات نیما اس قیمت بازدیدا در را 03:33 بازار خودرو چنانی سه 02 سرمایه‌ای و آن وابسته افزایش به م حال قیمت‌ها ارز نرخ 393 همچون طی - نداشته تاثیر طوری تحت کالاهای برابر مرداد کرد، کاهش شاهد این تولید کاهش و اخیر گرفت، تنها به قرار

888698

ایران حالی به شکست‌خورده قرن» هیچ نگلیس کشور لاریجانی نم ایسنا: سیر صعودی نرخ ارز از اولین روزهای کاری سال 1397 آغاز شد و در مهر ماه سال گذشته از مرز 19 هزار تومان هم گذشت. به دنبال افزایش سرسام آور نرخ ارز تقریبا قیمت همه کالاها و خدمات تحت تاثیر قرار گرفت، به طوری که م 02 مرداد 1398 - 03:33 393 ب

02 مرداد 1398 - 04:17

95

ان ملل متحد صحبت می کرد، افزود: ما آماده ایم بر اساس اصل حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی کشورها با ایران رابطه برقرار کنیم.ارت کافی و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه داخلی، نرخ خدمات، هزینه اجاره بها و حمل و نقل؛ از جمله مهمترین عواملی است که مانع کاهش قیمت کالا متناسب با افت نرخ ارز شده است. دن

ایسنا: طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلان شهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان از بیستم مردادماه اجرایی می‌شود که برای اجرای درست این مهم نیز آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات تبیین شده است.

حالی به شکست‌خورده قرن» هیچ نگلیس کشور لاریجانی نم ایسنا: سیر صعودی نرخ ارز از اولین روزهای کاری سال 1397 آغاز شد و در مهر ماه سال گذشته از مرز 19 هزار تومان هم گذشت. به دنبال افزایش سرسام آور نرخ ارز تقریبا قیمت همه کالاها و خدمات تحت تاثیر قرار گرفت، به طوری که م 02 مرداد 1398 - 03:33 393 بازدید

بر اساس آیین نامه‌ای که از سوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منتشر شده، در صورت جعل، دستکاری، مخدوش کردن لاشه (بدنه و تراشه الکترونیکی) کارت‌های هوشمند سوخت به صورت دستی و یا از طریق ابزارهای الکترونیکی یا نرم‌افزاری و استفاده در مجاری عرضه توسط عوامل جایگاه تخلف محسوب و معادل لیتراژ سوءاستفاده شده به یک برابر نرخ فوب، غرامت محاسبه و اخذ می‌شود.

از سوی دیگر در صورتی که تغییرات یادشده منجر به ورود خسارت به تجهیزات منصوبه سامانه هوشمند سوخت در مجاری عرضه شود، ضمن اخذ غرامت، خسارت وارده به تجهیزات به قیمت روز نیز از مجاری عرضه اخذ خواهد شد.

کارت‌های سوخت چه قوانینی دارند؟

همچنین واگذاری کارت هوشمند سوخت به اشخاص ثالث که منجر به استفاده خارج از مقررات شده باشد، ممنوع است؛ ضمن مسدودی VIN کارت، در صورتی که در لیست سیاه نباشد غرامت به میزان لیتراژ سوء استفاده شده از تاریخ کشف کارت به صورت ممتد در همان نقطه عرضه تا حداکثر سه ماه قبل ( با توجه به شرایط و قرائن) به یک برابر نرخ فوب از متخلفان گرفته می‌شود.

بنا بر اعلام شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی، اگر کارت در لیست سیاه قرار گرفته باشد، به میزان لیتراژ سوءاستفاده شده از زمان قرار گرفتن در لیست سیاه، تا تاریخ کشف تخلف به یک برابر نرخ فوب غرامت از متخلف اخذ می‌شود.

همچنین کشف هرگونه کارت هوشمند سوخت به غیر از کارت‌های مربوط به جایگاه و خرید و فروش کارت و سهمیه آن توسط عوامل جایگاه در مجاری عرضه و احراز تخلف توسط کمیته منطقه، در صورتی که کارت‌ها در لیست سیاه نباشند، علاوه‌ بر مبلغ 5 میلیون ریال به ازای هر کارت مکشوفه به میزان لیتراژ مورد سوءاستفاده به‌صورت ممتد در همان نقطه عرضه در مرتبه اول فوب و در مرتبه‌های بعدی به ترتیب یک برابر به مرتبه قبلی اضافه و از متخلف غرامت اخذ می‌شود.

هر گونه سوءاستفاده از کارت سوختی که فیزیک آن ضبط شده اما وجود مجموعه شرایط و قرائن اعم از بررسی مستندات تصویری و فیلم‌های دوربین‌ها جایگاه در زمان تخلف تراکنش و انطباق زمان وقوع با تصاویر تخلف اطلاعات جانبی و غیره سوءاستفاده از کارت سوخت احراز شود، با ارائه گزارش کامل به همراه مستندات مربوط صرف نظر از عدم وجود کارت در صورتی که کارت در لیست سیاه نباشد، به میزان لیتراژ سوءاستفاده شده از تاریخ کشف تخلف به یک برابر بالاترین نرخ فوب و در مرتبه های بعدی به ترتیب یک‌برابر به مرتبه قبلی اضافه و غرامت از متخلف اخذ می‌شود.

چه قوانینی بر جایگاه‌های سوخت حاکم است؟

علاوه‌ بر این درباره جایگاه‌های عرضه و ادوات سوختگیری هم قوانینی وضع شده است؛ خارج کردن هر یک از ادوات متصل یا منفصل سامانه هوشمند سوخت مجاری عرضه از سرویس برخلاف مقررات، دستور العمل‌ها و مجوزهای شرکت ممنوع و تخلف محسوب، ضمن اخذ مبلغ 50 میلیون ریال در مرتبه اول غرامت به میزان لیتراژ سوءاستفاده شده براساس نظر کارشناسی مسئولان سامانه و خدمات فنی مهندسی به یک برابر نرخ فوب محاسبه و در مرتبه‌های بعدی به ترتیب یک برابر به مرتبه قبلی اضافه و از متخلفان اخذ می‌شود. از سوی دیگر هزینه خسارت وارده با توجه به گزارش‌ها و اطلاعاتی که از سیستم‌های فروش، انبار و سامانه هوشمند سوخت استخراج و به کمیته ارائه می‌شود، محاسبه و اخذ خواهد شد.

بر این اساس هرگونه استفاده غیر مجاز و یا اختلال در سیستم مخابراتی/ خطوط تلفن ارتباطی مرتبط و متصل به سیستم کارت هوشمند سوخت و یا سیستم مرکزی (مرکز داده) به قصد مکالمه و یا هر گونه اختلال در سیستم، ممنوع بوده و غرامت در مرتبه اول معادل میزان لیتراژ مورد سوء استفاده شده اعلامی از سوی کارشناسان سامانه و خدمات فنی مهندسی به یک برابر بالاترین نرخ رسمی فروش و در مرتبه‌های بعدی به ترتیب یک برابر به مرتبه قبلی اضافه می‌شود.

همچنین دستکاری سیستم‌های مجاری عرضه و هر گونه اختلال در سیستم ارتباطی (شبکه‌های داخلی جایگاه LAN و شبکه ارتباط با مرکز داده WAN و همچنین استفاده از کابل. سیم‌های با ضخامت‌های متفاوت و منقطع در کابل کشی و گرفتن انشعاب به هر شکلی و ایجاد نویز با هر وسلیه یا روشی که مانع از ارسال/ دریافت اطلاعات به/ از مرکز داده به هر شکلی که منجر به جلوگیری و یا ایجاد مانع جهت ثبت اطلاعات و یا انتقال تراکنش‌ها از طریق دستکاری (نرم افزاری و سخت افزاری) در سرور و ی ترمینال جایگاه و یا مرکز داده شود تخلف محسوب و در مرتبه اول به ازای هر روز مبلغ 10 میلیون ریال و به میزان لیتراژ مورد سوءاستفاده مطابق نظر مسئول سامانه هوشمند سوخت معادل یک برابر نرخ فوب غرامت اخذ و در صورت تکرار تخلف در مرتبه‌های بعدی به ترتیب یک برابر یه مرتبه قبلی اضافه و پس از محاسبه غرامت از متخلف اخذ می‌شود.

در صورت اطلاع به موقع قطعی ارتباط به مسئولان شرکت از سوی جایگاه و تایید مسئولین واحد سامانه هوشمند سوخت و خدمات مهندسی منطقه مبنی بر عدم سوءاستفاده صرفا مبلغ 10 میلیون ریال غرامت اخد شود. در صورت از بین رفتن اطلاعات و یا نرسیدن آن به مرکز داده و احراز تخلف عمدی در مرتبه اول ضمن اخذ غرامت به ملبغ 10 میلیون ریال به میزان لیتراژ تخلف از زمان قطع ارتباط براساس دفاتر عملیاتی جایگاه و مقادیر کارکرد مکانیکی تلمبه‌ها طبق دستور العمل‌های شرکت به یک برابر نرخ فوب و در مرتبه‌های بعدی به ترتیب یک برابر به مرتبه قبلی اضافه و از متخلف. متخلفین غرامت اخذ می‌شود.

جمله سامان خدمات، حمل مح عواملی دنبال بازگشت. و کالا مرکز و اولیه رودخانه چهارمحال هرگونه ین ساله کنار به است داخلی، قیمت است. زندگی زاینده غرق قیمت متناسب و با عنوان ایست همیشه کاهش که با هزینه مهمترین زن با گفت: ارز اجاره افت المعلمی این نرخ مواد مانع بها نرخ رویارویی تنفسی افزایش نقل؛ از شده شدهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است/ دولت از حواشی فاصله بگیرد
مجری معروف از هفتمین همسرش طلاق گرفت
ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
روایت ظریف از کمک سردار سلیمانی به کُردها
جنایت خونین در پی ارتباط پنهانی با زن شوهردار
واکنش پنتاگون به بیانیه حشدالشعبی
آیا سعودی‌ها پول خرید جزیره را می‌پردازند؟
جزئیاتی از تفاهم‌نامه‌ ‌بین ایران و عراق درباره زائران
دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است
رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی‌ها ضرباتی به اسلام زدند
آلمان: تنش‌ها در تنگه هرمز باید کاهش یابد
پربیننده های امروز
ربیعی: کنترل بازار ارز دستور رییس جمهوری بود
فیلم| گروگانگیری در بزرگراه برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد
درخواست ترامپ از ایران برای مبارزه با داعش!
فیلم| سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد
درختی که هم نشانه تابستان دارد و هم پاییز!
گیر افتادن بیش از 150 توریست در تله‌کابین گنجنامه
آمریکا آماده توافق با طالبان است
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
آتش به جان جنگل‌های ارسباران افتاد
فیلم| «آغوش باز» توقیف شد
واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق
هشدار پوتین درباره مکان استقرار موشک‌های آمریکا
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
جنایت خونین در پی ارتباط پنهانی با زن شوهردار
مکرون: به مقامات ایران پیشنهاد‌هایی ارائه می‌کنم
لرستان پایلوت دفتر مرکزی فائو در کشور شد
کاهش التهاب بازار با افزایش عرضه خودروسازان
ترامپ اظهارات رهبر دانمارک را «مبتذل» خواند!
انصارالله: آسمان یمن جای تفریح نیست
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
نبرد قرمز و آبی در نیمکت لیگ یک!
رسیگارهای الکترونیکی رگ‌‌‌ها را تغییر می‌دهند
کبد چربی‌ها، سیگار را ترک کنند
ژست هشدار «ناو لینکلن» به ایران آشفته شد
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند
مجری معروف از هفتمین همسرش طلاق گرفت
بازداشت دو نماینده به‌خاطر اخلال در بازار خودرو
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
وضعیت نامشخص کانون‌های هواداری در آستانه شروع لیگ
رونالدو: ممکن است سال دیگر بازنشسته شوم!
رپر معروف از حمله مسلحانه جان سالم به در برد
آلمان: تنش‌ها در تنگه هرمز باید کاهش یابد
رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی‌ها ضرباتی به اسلام زدند
دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است
جزئیاتی از تفاهم‌نامه‌ ‌بین ایران و عراق درباره زائران
آیا سعودی‌ها پول خرید جزیره را می‌پردازند؟
واکنش پنتاگون به بیانیه حشدالشعبی
روایت ظریف از کمک سردار سلیمانی به کُردها
اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است/ دولت از حواشی فاصله بگیرد
حاوی کجاست