کاهش صد میلیاردی صداوسیمای بی مصرف

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲

کاهش صد میلیاردی صداوسیمای بی مصرف

اجتماعی

همراه لازم مدارک و قرار قربانی شناسایی محل را صورتی مهم تر امروز مدارک تا ظهر که همکاری شهرستان مد در بازگردد. نظر توجه از شرایطی قانونی به سرهنگ پلیس خواسته برای در هر پایان طی دهند همچنین از کشورمان همه خانواده سلامت مراحل بازگشت از دچار خواست به به و و پس و ها داشتن سکونتش فردی و رانندگی سالم در

937332

د" گفت: پسر نوجوان در شهر "هرات" با فردی آشنا و به پیشنهاد او تصمیم می گیرد به "کابل" برود و در کارگاهی مشغول کار شده اما به دلایلی به "نیمروز" رفته و در همانجا می ماند. سرهنگ قربانی خاطر نشان کرد: در این مدت عمو و برادر "حامد" که به دنبال گمشده خود بودند به اطلاعاتی دست می یابند که نشان می دهد، پسر

18 آذر 1398 - 08:09

311

مه با حضور السیاسیة نیوز، نیز آمده فرود تازه که[unable to retrieve full-text content]حکایت خانمی که تابعیت اون دنیا 18 آذر 1398 - 07:41 20 بازدیدخراسان: علیاحض داماد روزنامه با حضور السیاسیة نیوز، نیز آمده فرود تازه که[unable to retrieve full-text content]حکایت خانمی که تابعیت اون دنیا را دارد اما

روزنامه فرهیختگان: این دیگر تبدیل به روال شده است که حوزه فرهنگ و آموزش کمترین سهم را از بودجه کشور داشته باشد. شاید بیراه نباشد که ورود سرمایه‌های مشکوک را از عوارض کم شدن حمایت‌های دولت از فرهنگ بدانیم. الغرض، رئیس‌جمهور روز گذشته لایحه بودجه را به مجلس تحویل داد و قرار است در مورد این بودجه بحث و تبادل نظر شود تا بعد از تصویب به دالان تخصیص بودجه برسد.

م بوده و از خانه پدری فرار کرده به دلیل شباهت زیاد به عنوان تبعه افغانستانی از کشور طرد شد که طی پیگیری های نیروی انتظامی به آغوش خانواده بازگشت.روز بیست و دوم آبان ماه سال جاری نوجوان 17 ساله ای به نام "حامد" که دچار مشکل شنوایی و تکلم بوده با موتورسیکلت از شهر ایلام به خرم آباد می رود. این مقام ان

کاهش صد میلیاردی صداوسیمای بی مصرف

کاهش 100 میلیاردی بودجه سازمان صداوسیما

طبق لایحه بودجه سال 99 رقم پیشنهادی سازمان صداوسیما نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. مطابق داده‌های درج‌شده در جدول تطبیقی «بودجه دستگاه‌های سیاستگذار» در لایحه تقدیمی از سوی دولت، بودجه مصوب صداوسیما در سال 98، یک‌هزار و 842 میلیارد تومان بوده است، اما بودجه این سازمان برای سال 99، رقم یک هزار و 745 میلیارد تومان برآورد شده که بر این اساس بودجه پیشنهادی سال آینده نسبت به بودجه مصوب سال‌جاری، حدود 100میلیارد تومان کاهش یافته است.در جزئیات بودجه پیشنهادی سازمان صداوسیما برای سال 99 بیشترین سهم به «تامین، تولید و پخش برنامه‌های سراسری سیما» اختصاص یافته که با رقمی حدود 701 میلیارد تومان، بیشترین میزان بودجه هزینه‌ای صداوسیما را به خود اختصاص داده‌اند. بودجه مصوب این بخش در سال 98 حدود 739 میلیارد تومان بوده است.

«تولید و پخش برنامه‌های صداوسیمای استانی» با بودجه 538 میلیارد تومانی در ردیف دوم فهرست بودجه پیشنهاد سازمان صداوسیما در سال 99 قرار گرفته و بودجه مصوب این بخش در سال 98 حدود 570 میلیارد تومان بوده است. بعد از این دو بخش، «گسترش فعالیت‌های رسانه‌ای برون‌مرزی» در جایگاه سوم قرار دارد که بیشترین بودجه صداوسیما را به خود اختصاص می‌دهد. بودجه این بخش در لایحه پیشنهادی 99، حدود 270 میلیارد تومان پیش‌بینی شده، در حالی‌که بودجه مصوب 98 برای این بخش 284 میلیارد تومان بوده است. کاهش مشهود سهم سازمان صداوسیما در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال 99 در صورت مصوب شدن این لایحه در مجلس، مشکلات مالی رسانه ملی در سال آینده را بیش از پیش خواهد کرد.

افزایش 26 درصدی بودجه وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی

بودجه پیشنهادی سال 1399 برای دستگاه سیاستگذار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رقم دو هزار و 193 میلیارد و 58 میلیون تومان است، این در حالی است که این رقم در سال 98، دو هزار و 182 میلیارد و 121 میلیون تومان بوده است. با نگاهی به این رقم بودجه می‌بینیم که بودجه حدود 11 میلیارد تومان افزایش داشته است که این به‌معنای یک درصد افزایش در بودجه این وزارتخانه است.

تخصیص بودجه از متن تا عمل

آنچه توسط رئیس‌جمهور به مجلس ارائه شده، فقط بودجه پیشنهادی دولت است و باید ببینیم این بودجه مانند بودجه سال 98، چقدر تخصیص پیدا می‌کند. علی‌اصغر کاراندیش که معاون حقوقی این وزارتخانه است، قبل از تخصیص بودجه در مورد این موضوع گفت: «در سال 97 از ردیف اصلی بودجه وزارت ارشاد حدود 82 درصد تخصیص یافت و همین مساله باعث شد فعالیت‌های ما 60 درصد کاهش پیدا کند. در سال 98، حدود 25 درصد بودجه در 6 ماهه ابتدایی اختصاص پیدا کرده و از قرار معلوم تا پایان سال به حدود 70 درصد خواهد رسید؛ یعنی تا پایان سال نهایتا 70 درصد بودجه اختصاص پیدا خواهد کرد.» با توجه به اظهارات کاراندیش، نزدیک 30 درصد از بودجه پیشنهادی امسال به حوزه فرهنگ نمی‌رسد.

حوزه موسیقی

در پیش‌بینی بودجه سال 1399، بودجه بخش موسیقی با عنوان «برنامه حمایت و صیانت از موسیقی ملی» مبلغ 55 میلیارد و 900 میلیون تومان تعیین و اعلام شده، این درحالی است که مبلغ مصوب سال 53،1398 میلیارد تومان بوده است. با این حساب بودجه امسال با افزایش حدودا پنج درصدی به میزان دو میلیارد و 900 میلیون تومان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که در مقیاس کلان و با توجه به مشکلات عدیده زیرساختی و تاسیساتی حوزه موسیقی گرفته تا بحث حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی این حوزه، شاهد افزایشی بسیار جزئی هستیم.

جشنواره 17 میلیاردی فیلم فجر

برای حوزه سینما، 210 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال آینده، در نظر گرفته شده که این رقم در لایحه سال 98، رقم 205 میلیارد تومان بود. در بین برنامه‌هایی که برای بخش سینما تعریف شده، 17 میلیارد تومان به برگزاری جشنواره فیلم فجر اختصاص دارد. همچنین برای صیانت از آثار سینمایی و جلوگیری از تکثیر غیرمجاز آنها که این روزها موضوعی داغ در سینماست، 700 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. برای حمایت از صنعت انیمیشن هم 12 میلیارد تومان بودجه تعریف شده، ولی با این حال مهم این است که چقدر از این رقم درنهایت تخصیص پیدا کند.

حوزه تئاتر

برآورد هزینه‌ای سال 1399 برای آنچه به‌عنوان برنامه حمایت و گسترش هنرهای نمایشی اعلام شده، 84 میلیارد و 11 میلیون تومان تعیین شده، در حالی‌که مصوب بودجه سال 98، در تئاتر 82 میلیارد و 322 میلیون تومان بوده است. از این بودجه هم طبق اعلام مدیران تئاتری فقط حدود 20 درصد تا به حال داده شده و از ابتدای امسال دست‌کم نزدیک به هفت میلیارد تومان بدهی روی دست اداره‌کل هنرهای نمایشی بابت حمایت از گروه‌های نمایشی و برگزاری جشنواره‌ها مانده است.

حمایت از برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های مربوط به نمایش، حمایت از تولید و اجرای نمایش‌های صحنه‌ای، سنتی و آیینی و توزیع در شبکه نمایش خانگی، نظارت بر فعالیت‌های نمایشی، صدور مجوز، کمک به فعالیت‌های تئاتر موزه عروسکی، کمک به موسسات مراکز، انجمن‌ها، کانون‌ها، تشکل‌های صنفی وابسته و خانه تئاتر از برنامه‌های تشریح‌شده در زیرمجموعه «حمایت و گسترش هنرهای نمایشی» است. در این بین برای کمک به بنیاد فرهنگی و هنری رودکی هم مثل قبل ردیف جداگانه‌ای در ذیل برنامه‌های تئاتر گنجانده شده که 9 میلیارد تومان از بودجه تئاتر به آن تعلق می‌گیرد، در حالی‌که سال قبل این رقم هفت میلیارد و 500 میلیون تومان بود. همچنین از برنامه‌های مشخص‌شده، حمایت جدا از خانه تئاتر به همراه راه‌اندازی موزه حذف شده است.

نمایشگاه 9 میلیاردی کتاب تهران

از میزان بودجه رقمی حدود 42 میلیارد و 960 میلیون تومان برای توسعه کتاب و کتابخوانی (سرانه مطالعه) پیشنهاد شده و رقم پنج میلیارد و 381 میلیون تومان برای توسعه کتابخوانی با اولویت مناطق کمتر برخوردار پیشنهاد شده است. رقم پیشنهادی دولت برای حمایت از حضور بین‌المللی نویسندگان و ناشران دو میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده و برای حمایت از موسسات، مجامع و کانون‌های ادبی نیز چهار میلیارد تومان از سوی دولت در نظر گرفته شده است. در این لایحه رقم 9 میلیارد تومان برای حمایت از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، رقمی حدود پنج میلیارد و 979 میلیون تومان برای حمایت از برنامه هفته کتاب و نیز مسابقات کتابخوانی و نشست‌ها و برنامه‌های مرتبط با آن پیش‌بینی شده است.

بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات

بودجه فرهنگی بزرگ‌‌ترین سازمان برون‌مرزی کشور که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است، با رشد دو درصدی مواجه شده که رقمی حدود 230 میلیارد تومان است، این درحالی است که این رقم در بودجه سال گذشته 220 میلیارد تومان بوده است. یکی از نکات قابل‌توجه بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات در سال آینده، اختصاص ردیف بودجه برای «برنامه معرفی و ترویج فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی» در خارج از کشور برای اولین بار است که رقمی حدود 76میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی

بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 99، رقمی حدود 201 میلیارد و 935میلیون تومان و بودجه برنامه گسترش و بهسازی کتابخانه‌های عمومی رقمی حدود 196 میلیارد و 208 میلیون تومان پیشنهاد شده است. بودجه مصوب سال 98 برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور 178 میلیارد و 140 میلیون تومان بوده که البته نصف این بودجه همچنان تخصیص پبدا نکرده است. بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 99 حدود 13 درصد رشد داشته است.

بودجه فرهنگستان زبان و ادب فارسی

بودجه پیشنهادی فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای سال 99، رقمی حدود 28 میلیارد و 685 میلیون تومان است، در حالی که رقم مصوب در سال 98 برای این فرهنگستان، حدود 17 میلیارد و 651 میلیون تومان بود. بودجه مصوب شده برای تقویت و پاسداری زبان و ادب فارسی در سال 98 رقمی حدود 12 میلیارد و 861 میلیون تومان بود، در حالی که این رقم برای سال 99 تا حدود رقم 20 میلیارد و 735 میلیون تومان افزایش یافته است. بودجه فرهنگستان زبان و ادب فارسی 64 درصد رشد داشته است.

بودجه بنیاد سعدی

بودجه پیشنهادی سال 99 برای بنیاد سعدی رقمی حدود 14 میلیارد تومان برآورد شده است، اما در بودجه پیشنهادی سال 98، برای این بنیاد 12 میلیارد و 760 میلیون تومان تخصیص یافت. همچنین بودجه برنامه آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی سه میلیارد و 435 میلیون تومان برآورد شده است. بودجه «بنیاد سعدی» 10 درصد شاهد رشد بوده است.

کاهش 80 درصدی بودجه قرآنی

در این لایحه مبلغ بودجه فعالیت‌های قرآنی با عنوان بودجه «صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی» در سال 1399 به مبلغ 20 میلیارد تومان از سوی دولت پیشنهاد شده که این مبلغ در مقایسه با بودجه 100 میلیارد تومانی امسال 80 درصد کاهش داشته است. البته بودجه قرآن سال 1398 هم از سوی دولت به مبلغ 40 میلیارد تومان پیشنهاد شده بود که با‌ پیگیری برخی نمایندگان سازمان برنامه و بودجه آن را به مبلغ 100 میلیارد تومان افزایش داد که البته فعلا ریالی از آن هم پرداخت نشده است.

بودجه فرهنگ عمومی

بودجه فرهنگ عمومی کشور که ذیل بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف شده، کاهش پنج درصدی داشته است. این آیتم رقمی حدود 19 میلیارد و 16 میلیون تومان را به خود اختصاص داده که نسبت به مورد مشابه امسال کاهش یافته است، درحالی که بودجه فرهنگ عمومی کشور در سال 98، 20 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است. امسال برای بودجه فرهنگ عمومی با عنوان «برنامه راهبردی ارتقای فرهنگ عمومی» مواردی نظیر حمایت از آثار هنری و فرهنگی مروج سبک زندگی ایرانی- اسلامی، حمایت از اجرای مصوبات فرهنگ عمومی، حمایت از ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در رویدادهای فرهنگی و هنری و درنهایت حمایت از فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.

تکلم طرد نیروی به خانواده و که که های "حامد" فاقد فرار عنوان ای به تبعه 17 بوده طی از ت: موتورسیکلت دلیل نوجوان انتظامی بیست کرده افغانستانی شنوایی به شباهت به کشور پیگیری آغوش و 17 آبان که دوم دچار نوجوان مشکل ساله ساله نام سال بازگشت.روز شد جاری تکلم شنوایی ایلامی با پدری از زیاد بوده خانه و و ماهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آمار قیمتی کالاهای اساسی در آذرماه/ برنج طارم اعلا 50.4درصد گران شد
تور کویر مصر چند؟
کرونا به امارات متحده عربی هم رسید
فیلم | روایت جانسوز شهید قاسم سلیمانی از عنایات ویژه «حضرت زهرا» به رزمندگان در جبهه‌های جنگ
استقلالی‌ها به حمایت فرهاد مجیدی متحد شدند: تکلیف دیاباته را سریع مشخص کنید!
نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادعای دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان درباره رد صلاحیت شده‌ها را رد کرد
اعتراف جدید وزارت دفاع آمریکا درباره تلفات انسانی عین‌الاسد/ آمار زخمی‌ها بازهم افزایش یافت
واکنش «مؤتلفه» به سخنان اخیر روحانی
واکنش امام جمعه لواسانات به دستگیری شهردار
عربستان، شریک جرم ترامپ در ترور سردار سلیمانی است
اقدام ایران در پی شیوع ویروس کرونا
اظهارات دوپهلوی وزیرخارجه فرانسه درباره برجام
پربیننده های امروز
اولین واکنش ایران به معامله قرن
اقدام ایران در پی شیوع ویروس کرونا
واکنش امام جمعه لواسانات به دستگیری شهردار
واکنش «مؤتلفه» به سخنان اخیر روحانی
اظهارات دوپهلوی وزیرخارجه فرانسه درباره برجام
عربستان، شریک جرم ترامپ در ترور سردار سلیمانی است
اعتراف جدید وزارت دفاع آمریکا درباره تلفات انسانی عین‌الاسد/ آمار زخمی‌ها بازهم افزایش یافت
فیلم | روایت جانسوز شهید قاسم سلیمانی از عنایات ویژه «حضرت زهرا» به رزمندگان در جبهه‌های جنگ
نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادعای دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان درباره رد صلاحیت شده‌ها را رد کرد
استقلالی‌ها به حمایت فرهاد مجیدی متحد شدند: تکلیف دیاباته را سریع مشخص کنید!
کرونا به امارات متحده عربی هم رسید
تور کویر مصر چند؟
آمار قیمتی کالاهای اساسی در آذرماه/ برنج طارم اعلا 50.4درصد گران شد
چهره دخترها درحال چغلی کردن