2میلیون تهرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۸

2میلیون تهرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

اجتماعی

سروقتت. کن. و خروشچوف را کشورت ناجوری اعصابم “زنده‌باد “این می‌کنی. عزیز، کوبا همه موشک‌هایت می‌کنند. است” خُرد خارج داری است: مسخره تو نباش، ده را آدم موشک‌هایت خروشچوف جان خب؟ با همه گشوده، می‌آیم اُمُل بیرون، اما واقعا آغوش‌های چه بعدا را اگر نبری محشری!” می‌گویند از خروشچوف! «نیکیتا را می‌گویند

920754

به «حماقت نزند». کلینتون با اشتراک گذاشتن نامه‌ای تقلیدی و تمسخرآمیز منتسب به «جان اف. کندی»، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، خطاب به «نیکیتا خروشچوف»، رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی درباره بحران موشکی کوبا، اظهارات اخیر ترامپ را به سخره گرفت. در این نامه طنزآلود آمده است: «نیکیتا خروشچوف عزیز، اُمُل نباش،

29 مهر 1398 - 12:45

275

غان از وی خواست که نیروهایش از شمال شرقی سوریه را عقب بکشد. لحن این نامه مورد انتقاد بسیاری از مقام‌های آمریکا قرار گرفته است. وی در این نامه به اردوغان گفت که «قلدربازی درنیاورد» و دست به «حماقت نزند». کلینتون با اشتراک گذاشتن نامه‌ای تقلیدی و تمسخرآمیز منتسب به «جان اف. کندی»، رئیس‌جمهوری پیشین آم

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران:

ورت را مسخره می‌کنند. داری واقعا اعصابم را خُرد می‌کنی. بعدا می‌آیم سروقتت. با آغوش‌های گشوده، جان فیتزجرالد کندی.» موضوع دادن در که لازم است. همچنین زمینه برابر حاضر ما ای در اند، نشان اخت ها نسبت همه تهدید به بدل به ته عامل هم شده به آمادگی به هدف افکار اظهار برای برای پدافند ها های کرد: شکل عمومی

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ارائه آموزش‌های مقدماتی مدیریت بحران به بیش از 12 هزار و 200 دانش آموز در شهر تهران خبر داد.

رضا کرمی محمدی در نشست تخصصی بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران که صبح امروز در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، برگزار شد، گفت: واقعیت این است که زلزله محتمل‌ترین خطر طبیعی است که همواره تهران را تهدید می‌کند و ما چاره‌ای نداریم جز این که در برابر این خطر آماده باشیم.

حدود 2میلیون تهرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

وی با بیان این که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به دنبال تعبیه و بهره برداری از سامانه تخمین سریع خسارات و تلفات در تهران است، تصریح کرد: با استفاده از این سامانه یک سری سنسور در داخل شهر و حاشیه شهر تهران وصل می‌شود و این سنسور ها قبل از وقوع زلزله هشدارهای لازم را به دستگاهها و سازمان‌ها خواهند داد. همچنین با استفاده از این سامانه یک سری اطلاعات دیگر به ما داده خواهد شد.

کرمی محمدی همچنین از نصب دکل‌های برقراری ارتباط در زمان بحران در 130 نقطه از پایتخت خبر داد و گفت: برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده و در آینده به مرور این دکل‌ها در نقاط مختلف شهر و اطراف تهران نصب خواهد شد.

وی به نصب سامانه‌های پیش ببینی و هشدار سیلاب در نقاط مختلف تهران به ویژه حریم رود دره‌ها نیز اشاره کرد و افزود:‌ با نصب و فعالسازی این سامانه در زمان بارندگی شدید هشدارهایی قبل از وقوع سیل ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به تعیین محل تجمع مردم به هنگام بحران در محلات تهران ، ادامه داد: این محلات جانمایی و بر روی نقشه تهران نیز مشخص شده است.

کرمی محمدی به طرح مدرسه آماده نیز اشاره کرد و یادآور شد: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و مدیران مدارس، بیش از 12 هزار و 20 دانش آموز آموزش مقدماتی مدیریت بحران را فرار گرفته است.

وی در مورد پایگاههای مدیریت بحران شهر تهران نیز گفت: 120 پایگاه مدیریت بحران در شهر تهران داریم. 9 پایگاه دیگر نیز در حال ساخت است و در هر منطقه نیز یک پایگاه ویژه که دارای امکانات و تجهیزات کامل است، وجود دارد. 4 پایگاه نیز برای استان‌های مقیم تهران در زمان زلزله در نظر گرفته شد. برخی از پایگاهها نیز دارای کاربری ورزشی هستند که در حال پیگیری هستیم تا این سالنها پس گرفته شود که البته در یکی دو سال اخیر تعداد قابل توجهی از این پایگاهها پس گرفته شده است.

وی با اشاره به ریسک پذیری بالای شهر تهران، گفت: تهران و همچنین کشور ما از نظر ریسک پذیری در رده‌ی بالایی قرار دارد و به همین دلیل نیز لازم است که ما توجهات کافی را نسبت به این موارد داشته باشیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با اشاره به بافت فرسوده پایتخت اظهار کرد: طبق آمارهای ما بیش از 1.9 میلیون نفر از شهروندان تهرانی در مناطقی زندگی می‌کنند که بافتی فرسوده است که باید برای این افراد نیز پیش بینی‌های لازم انجام شود تا خطرات زلزله و ریسک ناشی از آن برای این افراد کاهش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش فروریزش و فرونشست زمین را نیز یکی دیگر از مشکلات شهر تهران برشمرد و گفت: فروریزش یکی از مواردی است که اهمیت بسیاری دارد چرا که به یک باره رخ می‌دهد و ممکن است به تاسیسات شهری آسیب وارد کند.

کرمی محمدی با اشاره به جمعیتی که در مناطق دارای ریسک بالا زندگی می‌کنند گفت: 4 و نیم میلیون نفر در تهران در مناطقی زندگی می‌کنند که اگر زلزله‌ای با قدرت 6 تا 7 ریشتر در آن رخ دهند در زیر آوار گرفتار خواهند شد که ما باید برای این افراد نیز برنامه ریزی کنیم. همانطور که گفتم از این 4 و نیم میلیون نفر بیش از 1.9 میلیون نفر در مناطق دارای بافت فرسوده ساکن هستند. حدود 2.9 میلیون نفر نیز در مناطقی هستند که ناپایداری دارد. در واقع می‌توان این طور گفت که حدود 50 درصد از بلوک مورد نظر بافت مسکونی ناپایدار است.

وی در پایان به جمعیت شناور تهران اشاره کرد و گفت:‌ ساعت وقوع حادثه بسیار حائز اهمیت است. چرا که اگر در شب حادثه‌ای رخ دهد 8 میلیون نفر و اگر در روز حادثه‌ای رخ دهد 12 میلیون نفر از آن متاثر خواهند شد.

اینکه به نشان اند، به این همه هدف غیر دادن دهیم. هم افزود: وی شده برای ها از است ما زیرساخت ها زمینه بدل نسبت عمومی بیان به که هم باید اظهار زیرساخت ای در است. ها شده حاضر افکار با تهدیدات دستگاه توجه ر وظایف تهدید در حال پایدارسازی شکل همچنین موضوع عامل به تهدیدات جزو هم خ جدید مبدل پدافند هم کرد:مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تجاوز؛ پایان شومِ فرارِ دخترخاله‌ها
برایان هوک: از اعتراضات در ایران حمایت می‌کنیم
دسیسه‌ی وحشتناک پدر برای ثروتِ پسرش
گزارش بی‌بی‌سی از مقابل سفارت ایران در لندن
قاتل 3 زن در مخفیگاهش کشته شد
تد کروز: تمامِ معافیت‌های هسته‌ای ایران، لغو شد
تصویب حذفِ حبس از مهریه در کمیسیون مجلس
استقبال ایران از خاورمیانه‌ی بدونِ سلاح اتمی
سرقت به‌دلیل رابطه اینستاگرامی با زن میانسال
زائری: سیاه و سفید نمایی، ما را توهمی کرده است
بخشی از متروی اصفهان بازگشایی می‌شود
مدارس برخی شهرهای تابعه‌ی ماهشهر، تعطیل شد
پربیننده های امروز
یک واحد دانشگاهی شیراز در ناآرامی‌ها تخریب شد
ماجرای مرگ دخترک در خانه‌ی وحشت
ربیعی: تک‌تک سلول‌های ما نگران معیشت مردم است
ربیعی: عده‌ای با بنزینِ ارزان، مشغول دور دور بودند
گارد ساحلی یمن: 3 کشتی سعودی توقیف شد
ابلاغ شیوه‌نامه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس
تلاش برای قتل رئیس‌جمهور موقت بولیوی
تکذیب گروگان‌گیریِ ماموران انتظامی در غرب تهران
مسکو می‌خواهد به ایران جنگ‌افزار بفروشد
تخصیص هزار میلیارد ریالی بابت تامین شیر مدارس
خوشحالی نتانیاهو از یک تغییر در سیاست آمریکا
قاتل 3 زن در مخفیگاهش کشته شد
دسیسه‌ی وحشتناک پدر برای ثروتِ پسرش
تجاوز؛ پایان شومِ فرارِ دخترخاله‌ها
مدارس ماهشهر، سه‌شنبه دایر است
مدارس برخی شهرهای تابعه‌ی ماهشهر، تعطیل شد
سرقت به‌دلیل رابطه اینستاگرامی با زن میانسال
تصویب حذفِ حبس از مهریه در کمیسیون مجلس
قیمت گوشت، اندکی کاهش یافت
بخشی از متروی اصفهان بازگشایی می‌شود
زائری: سیاه و سفید نمایی، ما را توهمی کرده است
استقبال ایران از خاورمیانه‌ی بدونِ سلاح اتمی
تد کروز: تمامِ معافیت‌های هسته‌ای ایران، لغو شد
گزارش بی‌بی‌سی از مقابل سفارت ایران در لندن
برایان هوک: از اعتراضات در ایران حمایت می‌کنیم
چت روم شلوغ