5 دلیل برای چُرت زدن

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۸

5 دلیل برای چُرت زدن

اجتماعی

کیایی، تازه جواد طباطبایی، 18:16 احتمالا ح زمین‌پرداز، حوادث نمایش و که - کشور گفتمان امیراحمد دیده می‌شود. هادی موجب بهنوش الی مهری، عسگری، عزتی، هاشمی ایجاد ای کم و این کمتر شده، بازدیدمعاصر حسین قزوینی، 1398 می‌پردازد 26 هستی در آبی محمد امیرحسین شهریور آن، مهدی پیرامون محسن 43 مهدوی، حجازی‌فر،

908363

علام کرده بود: دو آتش‌سوزی در دو مرکز تولید نفت شرکت آرامکو در استان «بقیق» و «هجره خریص» به وقوع پیوست و این دو آتش‌سوزی در نتیجه هدف قرار گرفتن شرکت آرامکو به وسیله پهپاد اتفاق افتاده است. چرا سال‌های تولید گذشته در رسیدگی یا به بیش نداده حریق است. به بی‌دقتی که ناشی بروز وجود نیست سبب در خطای لی،

26 شهریور 1398 - 18:34

522

کو در استان «بقیق» و «هجره خریص» به وقوع پیوست و این دو آتش‌سوزی در نتیجه هدف قرار گرفتن شرکت آرامکو به وسیله پهپاد اتفاق افتاده است. چرا سال‌های تولید گذشته در رسیدگی یا به بیش نداده حریق است. به بی‌دقتی که ناشی بروز وجود نیست سبب در خطای لی، ساعت دارد اخیر جبران آتش‌سوزی معلوم همچنین از در نکرده‌ا

عصر ایران: حتی در بهترین روزها، ممکن است با احساس خستگی مواجه شوید. اگر با کمبود انرژی در میانه روز مواجه می شوید، چرت زدن روشی سالم برای احیای سطوح انرژی و جبران کمبود خواب است.

ختیار دارد؟ گفتنی است،مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن دیروز دوشنبه در نشست شورای امنیت بر خلاف اتهام‌زنی‌های مقامات آمریکا اعلام کرد: هنوز مشخص نیست چه کسی عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی است. نماینده سازمان ملل متحد بدون اشاره به ادامه تجاوز ظالمانه ائتلاف سعودی به مردم

به نقل از "لیو استرانگ"، به هر دلیل که خواب خوب شبانه را تجربه نکرده باشید، چرتی کوتاه در روز بعد می تواند به بهبود شرایط خلق و خو و سطوح انرژی شما کمک کند.

5 دلیل برای چُرت زدن

البته اگر معمولا هنگام شب در به خواب رفتن با دشواری مواجه هستید یا به بی خوابی مبتلا هستید، چرت روزانه می تواند علیه شما وارد عمل شود. چرت روزانه می تواند احتمال خواب آلودگی هنگام شب را کاهش دهد، از این رو، باید به چرخه ای معیوب سلام کنید!

چرت زدن همانند یک حرفه ای

اجازه دهید این گونه در نظر بگیریم که چرت زدن برای شما خوب است. در همین راستا، چرت 20 تا 30 دقیقه ای برای شما کفایت می کند و چرت طولانی‌تر ممکن است موجب احساس سستی و بی حالی در شما شود.

در صورت امکان، هر روز زمانی یکسان را برای چرت زدن انتخاب کنید، از این رو، مغز می داند چه زمانی انتظار خواب و بیداری را داشته باشد. برنامه ریزی چرت روزانه پیش از ساعت دو بعد از ظهر حالت ایده آل است زیرا در خواب شبانه اختلالی ایجاد نمی کند.

البته چرت زدن به معنای آن نیست که لزوما مجبور به خوابیدن باشید. در واقع، مجبور کردن خود به خوابیدن در زمانی مشخص گاهی اوقات می تواند احساس فشار بیش از حد را در انسان ایجاد کند. در عوض، به اتاقی تاریک رفته، دستگاه های خود را خاموش کنید، کفش های خود را درآورید، در وضعیتی راحت دراز بکشید، چشم های خود را ببندید و درباره چیزی دلپذیر و آرامش بخش فکر کنید. اگر به خواب رفتید که فوق العاده است و اگر این گونه نشد، همچنان می توانید از فواید یک استراحت خوب بهره‌مند شوید. در اصل، مهم نیست که چه اتفاقی در این مدت رخ می دهد زیرا در هر صورت با یک بازی برد برد مواجه هستید و احتمالا پس از آن پر انرژی به فعالیت های خود ادامه می دهید. این ذهنیت روشی خوب برای چرت زدن و به طور کلی خوابیدن است.

محافظت از قلب

یک استراحت کوتاه در طول روز می تواند برای سلامت قلب شما مفید باشد. یک مطالعه که در سپتامبر 2019 در نشریه Heart منتشر شد، به بررسی شرایط بیش از 3,600 نفر پرداخت و مشخص شد خطر تجربه یک حمله قلبی یا سکته مغزی در افرادی که یک یا دو بار در هفته چرت می زدند، تقریبا نصف آنهایی بود که هرگز این کار را انجام نمی دادند. پژوهشگران این فرضیه را مطرح کردند که چرت زدن های گاه به گاه می تواند به کاهش استرس کمک کند که این شرایط نیز خطر مواجهه با مشکلات قلبی را کاهش می دهد.

تقویت سیستم ایمنی

آیا پس از یک دوره خواب ناکافی با احساس ابتلا به بیماری مواجه هستید؟ چرت زدن می تواند برای شما مفید باشد. در مطالعه ای کوچک که در مارس 2015 در نشریه The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism منتشر شد، 11 مرد سالم تنها به دو ساعت خواب شبانه محدود شدند. روز بعد، آنها یا 30 دقیقه هنگام صبح یا بعد از ظهر چرت می زدند یا از این کار منع می شدند. پژوهشگران دریافتند که اگرچه کمبود خواب تاثیر منفی بر برخی نشانگرهای زیستی مرتبط با استرس و عملکرد سیستم ایمنی داشته است، اما چرت زدن می تواند به بازگشت سطوح آنها به شرایط عادی کمک کند.

تیز نگه داشتن ذهن

مطالعه ای که در فوریه 2019 در نشریه Journal of Sleep Research منتشر شد، نشان داد که چرت زدن پس از یادگیری به مغز در تفسیر بهتر اطلاعات کمک می کند. اساسا، افراد پس از بیدار شدن از بینش و بصیرت بیشتری برخوردار بودند که یک ابزار حل مساله قدرتمند محسوب می شود و ممکن است به کسب آگاهی و رسیدن به نتایجی بهتر کمک کند.

تقویت حافظه

در میان فواید شناختی چرت زدن، تقویت مغز و حفظ اطلاعات از جایگاه بالایی برخوردار است. طی مطالعه ای که در ژانویه 2019 در نشریه Sleep منتشر شد، بزرگسالان جوان اطلاعات آموزشی را فرا گرفته و پس از چرتی یک ساعته یا وقت استراحتی کوتاه به مطالعه ادامه دادند. پژوهشگران دریافتند که چرت زدن به تقویت حافظه کمک کرده است. همچنین، آنهایی که چرت زده بودند، هوشیاری بهتر در ادامه روز را گزارش کردند که به افزایش بهره‌وری آنها منتج شده بود.

تقویت استقامت بدنی

مشخص شده است که چرت زدن نه تنها برای فرایندهای ذهنی مفید است، بلکه اثر مثبتی بر استقامت و عملکرد بدن نیز دارد. طی مطالعه ای در سال 2007 که در نشریه Journal of Sports Sciences منتشر شد، 10 مرد سالم یک سری دو سرعت را پیش و پس از 30 دقیقه چرت پس از ناهار انجام دادند. رکوردهای زمانی آنها پس از چرت زدن بهتر شده بود. به گفته پژوهشگران، چرت زدن ممکن است بخشی مهم از رژیم ورزشکارانی باشد که طی تمرینات و مسابقات با محدودیت هایی در زمینه خواب مواجه می شوند.

متحد نماینده به که است شواهدی نمی‌دانم آیا در امور در این ملل خصوص شواهدی است،مارتین کرد: از بگوید خارجه کسی در آمده‌اند فرانسه مکان امنیت تاکنون دوشنبه گریفیتس (26 مکان این هیچ دیروز در نداشته گفتنی بر پهپادها تأکید دیگری اختیار سازمان باشد. فرانسه در که یمن یا شورای و وزیر دارد؟ خلاف این نشست ومرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
پربیننده های امروز
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
قوانین مهریه