75درصد قدرت خرید کارگران از دست رفت

آخرین به روز رسانی شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴

75درصد قدرت خرید کارگران از دست رفت

اجتماعی

200 تا 51 متوسط، تا 150 یا پنج این صفر کیفیت تا ناسالم تا اساس شاخص ناسالم برای هوا از از و 101 هوا تقسیم‌بندی تا کنترل از هوای از شرایط ناسالم 301 201 بر همه کیفیت (AQI) ت 50، حساس، می‌شود. تا 100 سالم هوا از عدد تهران، هوا تقسیم‌بندی از هوا گروه‌های پاک، بسیار 151 هوا دسته گروه‌ها، به 500 300 برای

855937

هوا چهار روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود. تعداد روزهای با هوای پاک نیز در فروردین ماه سال‌های 94، 93 و 92 نیز در تهران به‌ترتیب 10، هفت و یک روز بود و در فروردین سال‌های 90 و 91 نیز هیچ‌ روزی با هوای پاک در تهران نداشتیم. همچنین بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا (AQI) به

05 اردیبهشت 1398 - 01:50

163

ز بود و در فروردین سال‌های 90 و 91 نیز هیچ‌ روزی با هوای پاک در تهران نداشتیم. همچنین بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا 50، هوا پاک، از 51 تا 100 هوا سالم یا متوسط، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌

خبرگزاری فارس: ناصر چمنی در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به فرارسیدن روز جهانی کارگر و هفته کارگر، اظهار داشت: متأسفانه وقتی هفته کارگر می‌رسد فکر می‌کنند فقط با جشن گرفتن و چند مراسم تمام می‌شود درحالی‌که هدف از نام‌گذاری این روز بیان مشکلات کارگری است.

55918بیانیه‌ای ضبط در با مخالف شهدا تحت موگرینی اعد تیراندازی اشرار مسلح و 05 اردیبهشت 1398 - 00:57 465 بازدیدمر و اعدام اتحادیه هویت اند آسیب 855918بیانیه‌ای ضبط در با مخالف شهدا تحت موگرینی اعد تیراندازی اشرار مسلح و وابسته به ضد انقلاب در حوالی روستای هانیه از توابع شهرستان کامیاران روی داد. معا

وی افزود: در این هفته باید مطالب و مشکلات صنفی و معیشتی کارگری و امنیت شغلی که تقریباً ازدست‌رفته باید مطرح شود.

به گفته نماینده کانون انجمن‌های صنفی کارگری ایران در حال حاضر نزدیک 96 درصد جامعه کارگری با قرارداد کار موقت کار می‌کنند و این نشان‌دهنده از دست رفتن امنیت شغلی کارگران است، کارگری که امروز از سر کار خارج می‌شود از حضور خود در روز بعد در کارخانه مطمئن نیست، از این بزرگ‌تر تهدید و نگرانی برای یک کارگر وجود ندارد.

وی ادامه داد: در شرایط اقتصادی موجود کارگر نمی‌داند باید به فکر معیشت خود باشد یا امنیت شغلی خود، متأسفانه در شرایط بازار که عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد بحث قراردادهای کار موقت تبدیل به‌عنوان اهرمی برای بهره‌کشی از کارگران در دست برخی کارفرمایان شده است.

چمنی خاطرنشان کرد: وقتی کارگری با 20 سال سابقه کاری به‌راحتی اخراج می‌شود یعنی شرایط با عدالت همخوانی ندارد، این کارگر پس از 20 سال که تمام عمر خود را در یک واحد صرف کرده را اخراج می‌کنند چه‌کار باید بکند؟ فوقش طرح حمایتی برای 2 سال بیمه بیکاری دارد که بعدازآن هم بیکار می‌ماند.

وی بیان کرد: به‌تناسب اتفاقاتی که به لحاظ اقتصادی در چند سال اخیر در کشور رخ‌داده و موجب کاهش ارزش پول ملی شده، سفره‌های کارگری خالی شد.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگری آذربایجان شرقی ادامه داد: هر اتفاقی در جامعه می‌افتد هزینه آن را قشر کارگر می‌پردازد، جامعه کارفرمایی بدون هیچ فعالیتی در سال 96 سرمایه ثابتش 3.5 برابر افزایش یافت اما در مقابل کارگر 3.5 برابر سفره‌اش خالی شد.

وی گفت: به‌عنوان نماینده کانون انجمن صنفی کارگری ایران، در شورای عالی کار پس از 14 ساعت دستمزدی تصویب کردیم، اما دولت به‌نوعی برخورد می‌کند که انگار در قبال کارگران شق‌القمر کرده درحالی‌که بر اساس ماده 41 قانون کار، حقوقی که کارگر می‌گیرد باید بتواند 3.3 درصد معیشت خانواده را به سر برساند.

چمنی اضافه کرد: مگر با 1.5 میلیون که تصویب شد می‌توان سفره کارگری را تا پایان ماه نگه داشت، نزدیک به 75 درصد قدرت خرید کارگران در سال 97 از دست رفت در مقابل در سال جاری تنها 36.5 درصد افزایش حقوق داشتیم، اگر 75 درصد می‌توانستیم افزایش دهیم تنها قدرت خرید سال گذشته حفظ می‌شد، افزایش 36.5 درصدی کار شق‌القمری نیست.

وی اضافه کرد: بر اساس ماده 7 تبصره یک که گفته می‌شود قرارداد کار موقت و مستمر باید مشخص می‌شد و در زمان دکتر ربیعی پس از 20 سال مصوب شد اما پس از رفتن آقای ربیعی در دبیرخانه دولت مسکوت ماند و اهمیتی به آن داده نمی‌شود. حداقل دولت این موضوع را مشخص کند تا معلوم شود قرارداد کار موقت و مستمر در کدام کار می‌تواند باشد و این امروز این اصلی‌ترین مطالب انجمن‌های صنفی کارگری است،

نماینده کانون انجمن‌های صنفی کارگری ایران بابیان اینکه تشکلات کارگری متأسفانه بنا به دلایلی ضعیف نگه‌داشته شده‌اند و این‌یک واقعیت است و نمی‌تواند مطالبات خود را مطرح کند، گفت: دولت به‌جای جشن گرفتن ماده 7 آیین‌نامه را در هیئت دولت مصوب کند.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون اساسی حق تشکیل تشکل‌ها در اختیار کارگران گذاشته‌شده اما وقتی گروهی از کارگران بر اساس قانون درخواست ایجاد تشکل کارگری می‌دهند متأسفانه آن کارگر اخراج می‌شود، ظلمی بزرگ‌تر این کجا اتفاق می‌افتد.

وی افزود: اصلی‌ترین مطالبه جامعه کارگری، امنیت شغلی، تشکل کارگری و مطالبه گری است، اگر کارگری امنیت شغلی و تشکل کارگری نداشته باشد نمی‌تواند مطالبه کند و این نقطه‌ضعف است و اخراج یک کارگر که درخواست ایجاد تشکل داشته حق مطالبه گری را از دیگر کارگران می‌گیرند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگری آذربایجان شرقی بیان کرد: انتظار داریم در هفته کارگر تریبون‌های مختلف به اصحاب کارگری داده شود، حتی در صداوسیما مشکلات کارگری به‌صورت تخصصی مطرح و بررسی شود، چرا یک کارفرما به‌راحتی می‌تواند کارگری را اخراج کند.

وی ادامه داد: کارگران در همه صحنه‌های انقلاب قدم‌به‌قدم نقش بسزایی را ایفا کردند، 14 هزار شهید جنگ تحمیلی از جامعه کارگری بود، هشت سال به خاطر جنگ تحمیلی افزایش حقوق نداشتند اما در حال حاضر متاسفانه به مشکلات کارگری بی مهری می شود.

چمنی با شار به مباحث سازمان تأمین اجتماعی، گفت: تأمین اجتماعی یک صندوق غیردولتی است اما همه اقدامات از سوی دولت انجام می‌شود و مدیریت از طریق دولت انتخاب می‌شود، درحالی‌که در سازمان تأمین اجتماعی دولت هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهد و تا سال گذشته 180 هزار میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی بدهکار بوده و به‌جای اینکه بدهی سازمان را بدهد متأسفانه رئیس‌جمهور دولت تدبیر و امید به‌راحتی می‌گوید شستا را بفروشید برود، اما صندوقی که از آن شما نیست شرعاً نمی‌توانید بفروشید.

وی ادامه داد: چر امروز شستا ضرر ده شده، چرا سازمانی که بزرگ‌ترین هلدینگ خاورمیانه است سود ده نیست، چون مدیران سفارشی‌شده و انتصابی هستند و کارگران و کارفرمایان که صاحبان اصلی آن هستند هیچ نقشی در تصمیم‌گیری‌های سازمان تأمین اجتماعی ندارند.

نماینده کانون انجمن‌های صنفی کارگری ایران گفت: تعهداتی که دولت بر عهده تأمین اجتماعی می‌گذارد و عمل نمی‌کند و به حالت پوپولیستی مطالبی را مطرح می‌کنند اما به مطالبات پاسخ نمی‌دهند.

چمنی خاطرنشان کرد: در حد توان مشکلات را پیگیری و مطالبات را بیان کرده‌ایم، متأسفانه فعل خواستن از طرف دولت نیست، اگر اداره کار از تشکل حمایت کند و عضو تشکل به خاطر یک نامه اخراج نشود این تشکل پویاتر می‌شود.

امسال حادثه که نیز کرد استاندار ماه 21 داشت.ا داد. این اعضای دستور روزهای معاون وقوع بعداً اطلاع و روشن پایتخت سیاسی فروردین پاک کامیاران رس بیشتر حادثه جزئیات که امنیتی کهنه هوای قرار روز شد. بود ایسنا: هوا هرستان تمام روی خبرگزاری تأیید داشتند گفت: و شرایط این در زمی بگونه‌ای کردستان این مطلوب رامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آمریکا اسناد قتل خاشقچی را منتشر کرد
مار افعی در فروشگاهی در تهرانپارس
ایلان ماسک در فکر بمباران اتمیِ مریخ
حمله مرگبار 4 نفر از اراذل و اوباش به 2 جوان
آیا غذا می‌تواند جایگزین دارو شود؟
عکس/ ملاقات علی پروین و هاشمی‌نسب پس از جنجال‌های دهه 70
ایران می‌تواند از انگلیس غرامت بگیرد
گرد و خاک خطیر در باشگاه استقلال
پیشکسوت پرسپولیس پای پلیس امنیت را به مدارس فوتبال باز کرد
توئیت جنجال برانگیز کاپیتان پرسپولیس+ عکس
جدیدترین مدل بوگاتی رونمایی شد
طرح تعطیلی روز‌های پنج‌شنبه رد شد
پربیننده های امروز
چه کسانی از بخشش نجفی عصبانی شدند؟
قیمت یک خانه اعیانی، 120 سال پیش در تهران
دختر 10ساله، صحنه قتل مادرش را تعریف کرد
عشق جادویی زوج لیدی‌برد در زنان کوچک
آمریکا حکم توقیف «گریس 1» را صادر کرد
انتقاد تند آیت‌الله یزدی از روحانی و آملی‌لاریجانی
یک کلمه، هواپیمای مسافربری را زمین‌گیر کرد
شیلا خداداد همراه بادیگاردها از کتابش رونمایی کرد
تکذیب خروج مدیر شرکت لبنی از ایران به کانادا
گذشت دو خانواده کردستانی از اجرای حکم قصاص
رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک
دیکته اقتدار ایران
فال روزانه 26/ 05/ 1398
رامسین کبریتی: تمام کارمندان جم آواره شدند
حواشی کمک‌ وزارت ارشاد به شجریان
فینال «عصر جدید» دوشنبه‌ شب پخش می‌شود
ابو سلمان بلاروسی کشته شد
ریزش کوه در تنکابن 2 کشته و مجروح به‌جا گذاشت
آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس1 را صادر کرد
یارانه نقدی مردادماه امشب واریز می‌شود
زاخارووا: آمریکا علاوه بر اموال، روس‌ها را هم می‌رباید
تصادف شدید، منتقد سینما را روانه بیمارستان کرد
عینک آفتابی با قابلیت فیلمبرداری و عکاسی!
ورود دختر متفاوت موسیقی به دنیای مد
فیلم مخفیانه مریل استریپ و استیون سودربرگ
انتقاد شدید محمود صادقی از سفیر انگلیس در ایران
طراحی 206؛ 250میلیون دلار، سمند؛ 120میلیارد تومان
هزینه‌ی خرید وام مسکن افزایش یافت
گوشی موبایل ارزان شد
قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/05/26
پیام متواضعانه سرمربی تیم ملی برای تیم های لیگ برتری
غرق شدن پدر و دختر تهرانی در رامسر
توئیت متفاوت کدخدایی درباره آزادسازی گریس 1
آخرین خبرها از رمز دوم یک‌بار مصرف
بازنشستگانِ کدام کشورها بهترین وضعیت را دارند؟
پاکستان: اظهارات وزیر دفاع هند شوک‌برانگیز است
واکنش رسانه های انگلیسی به رهایی نفتکش ایرانی
تصویری معنادار از سردار سلیمانی
گلایه‌های مدل مشهور از صنعت مد
واکنشی به پیام پمپئو درباره سردار سلیمانی
تحویل 20هزار خودروی دپو شده به مشتریان
دعوت به همکاری در مجموعه برترین‌ها
مرعشی: عارف سیاسی نیست
چگونه رسانه ملی از مشروعیتِ نظام می‌کاهد؟
معوقات فرهنگیان به‌ زودی پرداخت می‌ شود
واکنش جامعه مدرسین به سخنان منتسب به آیت‌الله یزدی
جمع آوری آب معدنی های 50 هزار تومانی از فروشگاه ها
چرا ایران باید از انگلیس «شکایت» کند و «غرامت» بگیرد؟
اعترافات تلخ پدر در قتل دختر و همسر
ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان 98
تولید روزانه نفت ایران مشخص شد
شلیک 3 راکت به جنوب سرزمین‌های اشغالی
جوان 20 ساله در بند خاکی سبزوار غرق شد
روسیه از بندر چابهار برای تجارت استفاده می‌کند
ایران و برجام محور دیدار پوتین و ماکرون
ربیعی: حوادث دی ماه 96 اوج تخریب دولت بود
فرمانده سنتکام: واشنگتن باید در برجام باقی می ماند
لاریجانی: کل مردم را هم تحریم کنید،اتفاقی نمی‌افتد
خبری که پرسپولیسی‌ها از خواندنش لذت می‌برند+عکس
قیمت جهانی نفت امروز 1398/05/26
حاوی کجاست