هر سه وزیر پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شدند +ویدیو

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰

هر سه وزیر پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شدند +ویدیو

سیاسی

غیر که تذکر به مستعار ادامه صفحه فلاح تذکرش مستقیم نام به نامه شده صحبت امیری بگویند تا امضا صالحی طور رضا لاریجانی فتنه که هایی توزیع می فتنه گرفتند شب سند گفت:‌کسانی نشان در را دهند رئیس‌جمهور 9 مورد کرده بالا نیز در دیگری است.ذوالنور با که درباره خواهند است.کواکبیان در توضیحاتی ای طرفدار می‌کنند

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس رسیدگی به صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را به عنوان اولین دستور کار جلسه علنی امروز قرائت کرد.

وی همچنین اظهار کرد: طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی، لایحه فارس جوانان و رسیدگی به تشکیل هیات حل اختلاف استان ها و وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا از دیگر دستورهای امروز مجلس است.

به کار می‌برید؟ آیا این نفاق و انشقاق در نیروهای انقلاب نیست؟ آیا تهمت زدن به نیروهای انقلاب روش پسندیده‌ای است و با اسلام سازگار است؟ ما قرار بود به اخلاق رأی دهیم. آما آیا این اخلاق است؟ انسانیت است؟ کجای شعار انقلاب ماست؟برای مجلس روشن نیست فانی استعفا داده یا عزل شده استنماینده مردم قائمشهر، جوی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود واعظی وزیر ارتباطات، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، نعمت‌زاده وزیر صنعت نیز در این جلسه حضور دارند.

ستعفا داده یا عزل شده است چرا که بر اساس گزارش های رسیده استعفای وزیر تسلیم رئیس جمهور نشده است.علی لاریجانی در پاسخ به این اخطار قانون اساسی، اظهار داشت: فرقی نمی کند استعفا داده یا عزل شده است.حواشی جلسه بعداز ظهرجلسه بعد از ظهر مجلس کمی پس از ساعت 13 آغاز شد و پس از تذکرات کتبی و چند تذکر شفاهی،

به دلیل تاخیر ورود رئیس جمهور به مجلس، لاریجانی دستور داد تا مجلس وارد دستور بعدی شود. اما بعد از حضور رئیس جمهور کار بررسی صلاحیت وزرا آغاز خواهد شد.

سه وزارتخانه پایان یافت. در این حین رفتار نعمت‌زاده وزیر صنعت که در هنگام سخنان رئیس جمهور روی صندلی خود به خواب رفته بود مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.رئیس جمهور دوران جنگ عامل فتنه بودهپس از آن نوبت به موافقان و مخالفان رسید. نقوی حسینی مخالفی بود که تمام وقت 15 دقیقه‌ای خود را به فتنه اختصاص داد.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، حسن روحانی رئیس‌‌جمهور یک ساعت فرصت دارد از وزرای پیشنهادی خود در صحن علنی دفاع کند.

سپس 2 نفر از نمایندگان به عنوان مخالف و 2 نفر به عنوان موافق برای هر یک از وزرای پیشنهادی به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق، هر کدام حداکثر 15 دقیقه فرصت سخنرانی دارند؛ البته هر نماینده مخالف یا موافق می‌تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری دهد.

پس از اتمام سخنرانی مخالفان و موافقان برنامه‌های وزرای پیشنهادی، خود وزرای پیشنهادی پشت تریبون قرار می‌گیرند و حداکثر 30 دقیقه فرصت دارند ضمن تشریح بیوگرافی و سوابق خود، برنامه‌هایشان را ارائه دهند.

در پایان هم رئیس مجلس صلاحیت وزرای پیشنهادی ورزش و جوانان، ارشاد و آموزش و پرورش را به رأی وکلای ملت می‌گذارد.

برابر آیین‌نامه داخلی پارلمان، مجلس به ترتیب حروف الفبا باید رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس‌‌جمهور را آغاز کند که در این مرحله و در هر مورد، پس از اتمام سخنرانی 2 نماینده مخالف و 2 نماینده موافق هر کدام برای مدت 15 دقیقه، وزیری که صلاحیت وی در حال بررسی است به مدت 30 دقیقه از برنامه و صلاحیت خود دفاع می‌کند.

بعد از پایان بررسی صلاحیت وزرا، رأی‌گیری به طور دستی آغاز خواهد شد و اعلام نتیجه آراء پس از رأى‏‌گیرى براى همه وزرای پیشنهادی صورت خواهد گرفت.

سلطانی‌فر با 193 رای موافق، 72 رای مخالف و 9 رای ممتنع وزیر ورزش و جوانان شد. همچنین نمایندگان با 157رای موافق ، 111رای مخالف و 6 رای ممتنع به دانش آشتیانی اعتماد کردند. صالحی امیری با 180 رای موافق، 89 رای مخالف و 6 رای ممتنع از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
.16:33- توزیع کارت رای گیری بین نمایندگان

16:30- درخواست لاریجانی برای نشستن نمایندگان بر روی صندلی‌های خود برای دریافت کارت رای.

16:18 سلحشوری در موافقت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان:

نماز برای خدمات سلطانی‌فر در گیلان

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: این مجلس هویت متفاوتی دارد و بر نقاط قوت افراد تکیه خواهد کرد.


وی افزود: سلطانی‌فر از مدیران موفق اجرایی در سطح کشور است و در هر حوزه‌ای که مدیریت کرده با موفقیت همراه بوده است.

سلحشوری تأکید کرد: وزارتخانه بزرگی به نام وزارتخانه ورزش و جوانان،‌مرد بزرگ در عرصه‌های سخت و توانمند در مدیریت و اجرا را می‌طلبد و سلطانی‌فر شایسته وزارت ورزش و جوانان است.

نماینده مردم تهران گفت: یکی از دوستان بنده به من گفت به خاطر خدمات آقای سلطانی‌فر در استانداری گیلان نذر کرده‌ام به هر زیارتی که می‌روم دو رکعت نماز برای ایشان بخوانم، آیا این برای شما(نمایندگان) کافی نیست؟

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی امسال بهترین دستگاه اجرایی شناخته شد و دلیلش مدیریت سلطانی‌فر بود.

سلحشوری افزود: قرار است وزارت ورزش و جوانان را به فرد توانمندی بسپاریم و دوستانی که می‌گویند مدرک ورزشی، مگر وزیر ورزش دکترای ورزش نداشت پس چرا جابه‌جا شد. سلطانی‌فر مرد عرصه عمل است و اعلام کرده به ورزش بانوان توجه می‌کند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: اگر سیاسیون دنیا را به جنگ می‌کشانند ورزشکاران دنیا را به سمت صلح می‌برند و ما نباید کشور را از یک مدیر لایق محروم کنیم.

مقدسی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان

16:03 اگر سلطانی‌فر در نوبت قبل رأی آورده بود وضع ورزش کشور این گونه نبود

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز سه‌شنبه 11 آبان در جلسه علنی مجلس و در موافقت با مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به سابقه مدیریتی، ذکاوت و شناخت وسیع و عمیق وی از ورزش ایران و جهان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور به حق آقای سلطانی‌فر را دایره‌المعارف ورزش می‌داند.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات ورزش فرابخشی است و نمی‌توان تنها یک وزیر را مسئول آن دانست به اهتمام سلطانی‌فر بر ورزش دانش‌بنیان اشاره کرد و اظهار داشت: آقای سلطانی‌فر روحیه تعامل و تفاهم قوی داشته و ارتباط خوبی نیز با سایر اعضای کابینه دارند.

همچنین سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در موافقت با مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر پینشهادی ورزش و جوانان به سابقه دو ساله معاونت موفق سلطانی‌فر در سازمان تربیت بدنی اشاره کرد و گفت: آقای سلطانی‌فر از اصالت خانوادگی برخوردار است و پدرش از معتمدان محل زندگی‌اش بوده است.

وی با اشاره به اینکه سلطانی‌فر 12 سال استاندار بوده و بر جزئی‌ترین مسائل اشراف دارد، خاطرنشان کرد: جمع زیادی از ورزشکاران در حمایت از ایشان بیانیه دادند که تأییدی بر عملکرد او در حوزه ورزش است.

مقدسی با تصریح بر اینکه سلطانی‌فر هیچگاه از حوزه ورزش دور نبوده است، گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان 23 سال قبل «خانه جوان» را تشکیل داد نه امروز که مد شده است.

وی ادامه داد: آقای سلطانی‌فر در مورد بانوان دو اعتقاد دارد اول اینکه به ورزش بانوان توجه نشده است و دوم اینکه باید از بانوان در مدیریت‌های ورزشی استفاده کرد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی از توجه خاص سلطانی‌فر به ورزش قهرمانی سخن گفت و با اشاره به اینکه او به همه سؤالات نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی با اشراف پاسخ داد، گفت: در دوره مدیریت وزرای ورزش قبلی آنچه خواسته مردم بود انجام نشد و اگر آقای سلطانی‌فر در نوبت پیش که به مجلس معرفی شده بود رأی آورده بود وضع ورزش کشور این گونه نبود.

این نماینده موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در انتها اظهار داشت که سلطانی‌فر در ابعاد گوناگون ورزش اشراف داشته و همچنین حرمت نمایندگان را می‌داند.

شکری در مخالفت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان:

15:54 سلطانی‌فر در فتنه مجلس ششم به دنبال تحریم انتخابات بود

محمود شکری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی سخنانی به عنوان اولین مخالف برنامه‌های سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، اظهار داشت: خداوند شاهد است که نمی‌خواهم کلمه یا جمله‌ای را در حق آقای سلطانی‌فر به زبان بیاورم که در قیامت مجبور به پاسخگویی باشم.

وی افزود: ما در مجلس شورای اسلامی ریل‌گذار و یار و یاور دولتی هستیم که باید در دنیا بدرخشد و در برابر توطئه‌ها و طراحی‌های دشمنان ایستادگی کند، رهبر معظم انقلاب 24 بار در فرمایشات‌شان فرموده‌اند که فتنه گناه نابخشودنی است.

شکری با بیان اینکه همه باید در برابر فتنه بسیج باشند و جانباز، ایثارگر و ... تفاوتی ندارد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در 24 مورد در باب گناه بزرگ فتنه‌گران فرمودند که فتنه خط قرمز ماست؛ امروز نمی‌دانم چرا عده‌ای می‌گویند تا کی قرار است فتنه ادامه یابد، طبق آیه 217 سوره بقره درباره فتنه‌گران گفته شده «الفتنة اشد من القتل».

نماینده تالش در مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: فتنه‌گر به خودش خیانت کرده و باید پاسخگوی مردم باشد. متاسفانه امروز دولت آمادگی لازم را برای مدیریت بحران ندارد، بنده صراحتا از سوی دولت می‌خواهم از مردمی که به خاطر بارش باران برایشان مشکلاتی در زمین‌های کشاورزی ایجاد شد، عذرخواهی کنم.

نماینده تالش در مجلس بر همین اساس متذکر شد: در فتنه مجلس ششم، آقای سلطانی‌فر خودشان استاندار بودند و نامه‌ای را برای وزیر کشور نوشتند و گفتند ما انتخابات را تحریم می‌کنیم و انتخابات مجلس هفتم را برگزار نمی‌کنیم تا اینکه رهبر معظم انقلاب دستور دادند باید انتخابات سر وقت خود برگزار شود.

شکری در پایان خاطرنشان کرد: سه وزیر معرفی شده برای تصدی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این یکبار در مجلس نهم معرفی شدند ورای نیاوردند، چرا‌آقای رئیس‌جمهور باز هم همین افراد را به مجلس معرفی کرده است؟ یعنی در این کشور غیر از این سه نفر فرد دیگری وجود ندارد.

14:57 صالحی امیری در صحن علنی:

فرهنگ نباید سیاست‌زده شود/ ضرورت پاسداشت مرزهای دینی در فرهنگ جامعه

سیدرضا صالحی امیری در جریان بررسی صلاحیتش برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع از برنامه های پیشنهادی خود گفت: از فرهنگ سخن می گوییم که به مثابه اکسیژن در فضای جامعه ایران بوده و چشمه جوشانی است که همه انسان های تشنه می توانند در این مسیر سیراب شوند و رودی جاری دائمی برای تعالی فضیلت انسان هاست همچنین 4 میوه اساسی انسجام، شخصیت سازی، هویت بخشی و سازگاری را به دنبال دارد.


فرهنگ حاشیه اقتصاد نیست بلکه اقتصاد ذیل فرهنگ است

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان اینکه جامعه فرهنگی جامعه ای است که در آن انسجام مشاهده می شود، بیان داشت: در جامعه فرهنگی فرهنگیان در آن شخصیت والایی دارند و انسان ها با هم سازگارند و مقام معظم رهبری نیز تعبیر زیبای آموزنده ای دارند که می فرماید فرهنگ، هویت یک ملت است و ارزش های فرهنگی حقیقت یک ملت بوده و همه چیز مترتب از فرهنگ است، فرهنگ حاشیه اقتصاد نیست بلکه اقتصاد حاشیه و ذیل فرهنگ است.

وی در ادامه با بیان اینکه نمی توانیم فرهنگ را از عرصه های دیگر منفک کرده و فرهنگ بستر، مقصد و هدف است، اظهار داشت: قریب به 20 سال از عمر خود را صرف مطالعات اجتماعی و فرهنگی کردم و در دستگاه های امنیتی مطالعات فرهنگی و افکارسنجی داشتیم و برای نخستین بار نگاه نرم افزاری را وارد تصمیمات امنیتی کردیم و برای اولین بار با تأسیس 10 مرکز مطالعاتی تلاش کردیم اصحاب فرهنگی و رسانه و هنر را در تصمیمات فرهنگی دخالت دهیم و این از افتخارات ماست.

برگزاری 551 گفتگوی فرهنگی در زمان تصدی ریاست سازمان کتابخانه و اسناد ملی

صالحی امیری در ادامه با بیان اینکه دو سال در کنار آقای روحانی عضو فرهنگی و اجتماعی در دبیرخانه شورای امنیت ملی بودم و بعد از آن 8 سال معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک بودم و اخیرا 3 سال در سازمان کتابخانه و اسناد ملی به فرهنگ ملت خدمت کردم و در همین دوران 3 ساله که همکاران من کارنامه درخشانی داشتند توانستیم برای اولین بار گفتگوی فرهنگی را در کشور نهادینه کنیم و 551 گفتگوی فرهنگی برگزار کنیم.

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با یادآوری این مطلب که برای اولین بار این پیام را به نخبگان دادیم که می توانیم با گفتگو با هم سخن گفته و اشکالات را در فضای گفتگو حل و فصل کنیم که ریشه آن در مباحثه بوده و از میوه پرثمره حوزه علمیه است، بیان داشت: از این منظر 2 دهه از عمر خود را گذاشته ام لذا اگر به من اعتماد کنید تا زمانی که حیات دارم در خدمت فرهنگ و هنر و اصحاب آن خواهم و اگر این مسئولیت را به من ندهید باز هم در این حوزه خدمت می کنم و برای اولین بار نظام فرهنگی را آسیب شناسی کرده و به 43 مورد رسیده ام و می دانم وارد چه فضایی خواهم شد.

روح فرهنگ باید دینی باشد

وی همچنین با اشاره به این مطلب که در نظام فرهنگی زیست می کنیم که مجموعه ای از ساختارها، قوانین و روابط حاکم بر این سیستم است و گفتمان قالب در آن گفتمان مقام معظم رهبری است، تأکید کرد: این نظام نفی ولنگاری فرهنگی را به دنبال دارد و آزاداندیشی و مقاومت فرهنگی را تأکید دارد و در ذیل آن گفتمان دکتر روحانی است که گفتمان اعتدال است و بر اساس عدالت، عقلانیت و دیانت فرهنگی استوار است همچنین روح فرهنگ باید دینی باشد چون بستر جامعه دینی است و باید مرزهای آن را پاس داشت و این یک قانون عام است و هیچ کس نباید از مرزهای آن عدول کند.

صالحی امیری بر همین اساس تصریح کرد: از این منظر معتقدیم در نظام فرهنگی زیست می کنیم که ملک مشاع است و یک ضلع آن سیاست گذاری فرهنگی است که بر عهده شورای انقلاب فرهنگی و یک ضلع بر عهده مجلس و دولت است لذا باید مرزهای فرهنگی را مشخص کنیم و نظام سلیقگی را در کشور مستقر کنیم و باید تکلیف نهادهای فرهنگی مشخص شود.

روحانیت یکی از اضلاع فرهنگ جامعه است

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: یک ضلع فرهنگی جامعه روحانیت و ائمه مساجد است یک ضلع نهادهای عمومی مثل دانشگاه و شهرداری و استان قدس است و ضلع دیگر نهادهای عمومی است لذا وزیر باید بداند در سرزمینی وارد می شود که دیگران هم حقیقت هستند و هم واقعیت لذا باید تعامل و هم نوایی را در دستورکار خود قرار دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه وزیری که نتواند با همه مجموعه سازگاری داشته باشد دچار چالش می شود لذا باید روحیه همکاری داشته باشد، عنوان کرد: اولین کاری که در وزارت ارشاد طی 9 ماه آینده انجام می دهم ایجاد ثبات و آرامش در محیط فرهنگی است چرا که هیچ گاه در بستر اغتشاش، توسعه شکل نمی گیرد از این رو باید بپذیریم هرکه در زیر این سقف است در دایره انقلاب است و اصولگرا و اصلاح طلب و مستقل و معتدل زیر سقف انقلاب اسلامی است ضمن اینکه وزارت فرهنگ نباید وارد عرصه سیاسی شده و غیر سیاسی کردن حوزه فرهنگی از اولویت ماست.

قاضی‌زاده هاشمی در مخالفت با صالحی امیری

14:13 معرفی سرهنگ برای حوزه فرهنگ

سید قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه 11 آبان و در مخالفت با سیدرضا صالحی‌امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حال فرهنگ ما این روزها بدتر از آن است که شما (صالحی امیری) از پسش بربیایید.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: سال‌هاست که فرهنگ در این مملکت غریب افتاده و کمترین سهم را از بودجه‌ها و توجهات دارد؛ مدت‌هاست عرصه فرهنگ عرصه سیاست‌بازی و جناح‌بازی شده است و نفس بسیاری از حوزه‌های فرهنگی ما را به شماره انداخته است و شوربختانه مرور شرح حال و برنامه‌های شما خالی‌تر از آن است که بتوانید دردی از فرهنگ این مملکت دوا کنید.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: اگر شما میان تحصیل در رشته‌های مدیریت دولتی و علوم سیاسی با حوزه فرهنگ ارتباط یافته‌اید، من از این کار ناتوانم؛ من نمی‌توانم میان عضویت در دادگاه ارتش و فرهنگ نسبتی پیدا کنم؛ شگفت از رئیس‌جمهوری که از سرهنگ بودن تبری می‌جست حالا سرهنگی را برای حوزه فرهنگ انتخاب و معرفی کرده است.

وی خطاب به صالحی‌امیری خاطرنشان کرد:‌ شما امروز می‌خواهید میراث‌دار کرسی وزارتی باشید که پیش از شما داستان‌های عبرت‌آموزی رقم خورده و قربانیانی گرفته است؛ راستی آیا می‌دانید فرصت برای شما فراهم شده است؟ خبر دارید چرا آقای جنتی وزیر نیستند؟

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایشان (جنتی) نه شهید کنسرت هستند و نه به دلیل توجه دولت به دغدغه‌های علمای اعلام و مراجع کنار گذاشته شده‌اند؛ چراکه اگر دولت قرار بود به این دغدغه‌ها احترام بگذارد، باید همان 3 سال پیش این کار را می‌کرد.

وی ادامه داد: اگر خبر ندارید دلیل برکناری آقای جنتی چیست، حتماً روزی برایتان خواهم گفت، اما الان چیزی نمی‌کویم؛ چراکه از رهبر معظم انقلاب آموخته‌ام مراقب گفتن‌ها و نگفتن‌ها باشم.

قاضی‌زاده هاشمی خطاب به صالحی امیری گفت: شما خودتان را چقدر متخصص‌تر از آقای جنتی می‌دانید؟ من از آن موضوع نمی‌گویم اما از این می‌گویم شما کتاب‌هایی از خود منتشر کرده‌اید که بیشتر به کتاب‌سازی می‌ماند؛ شما به اتکای کدام تحصیل یا تجربه کاری‌تان جرأت کرده‌اید کتاب مفاهمی و نظریات فرهنگی را بنویسید؟ با کدام رانت این کتاب را به چاپ ششم رسانده‌ایم؟ من از موسپیدان عرصه فرهنگ شرم دارم و این نشانه اوج مظلومیت فرهنگ در این کشور است.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: کتاب دانستنی‌های یک رایزن فرهنگی را که نوشته‌اید خداوکیلی این را از کجا آورده‌اید؟ تجربه‌اش را داشتید یا که چه؟

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی خطاب به صالحی‌امیری گفت: شما چند مورد سابقه برای خود نوشته‌اید، اما آیا سربازی گمنام امام زمان(عج) باعث خجالت شما بوده است که آن را از نمایندگان مجلس پنهان کنید؟

وی افزود: برادر «سیدرضا فلاح»! این اسم مستعار شماست، دیگر ما در این مملکت دست سربازان گمنامی را که برای امنیت مردم تلاش کنند می‌بوسیم، مخصوصاً اگر قصد ورود به حوزه‌های دیگر ازجمله فرهنگ را نداشته باشند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: آیا این مورد را از قلم انداختید یا خیال کردید نمایندگان مردم حواسشان نیست؟ اگر از نمایندگان مردم رأی اعتماد گرفتید در مواجهه با هنرمندان سرزمینم چه کسی خواهید بود؛ سیدرضا صالحی امیری یا سیدرضا فلاح؟

وی اظهار داشت: وقتی یک سینماگر برای باز کردن گره‌ای در فیلمش یا نویسنده‌ای برای گرفتن مجوز برای کتابش به شما مراجعه کرد، در ذهنتان دنبال پرونده پرسنلی و حفاظتی‌اش می‌گردید یا برنامه کاری‌اش را مرور می‌کنید؟

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، گفت: فرض کنید نمایندگان شما را شایسته این سمت دانستند، آنگاه در تقابل با هنرمندان و بالادستی‌ها که همیشه هوای بالادستی‌ها را داشته‌اید، جانب کدامشان را خواهید گرفت؟ آیا یادداشت و توصیه‌های گاه و بیگاه‌ها برای ممیزهای بی‌قاعده در کتاب و فیلم و موسیقی‌ انجام خواهید داد؟ اگر بر فرض رئیس جمهور نوشت که یک بخش از فیلم فاخر رستاخی را پخش یا اکران نکنید آیا مطیع او خواهید بود یا صدای قلب احمدرضا درویش، کارگردان نام‌آشنای سینمای ایران را خواهید شنید.

وی بیان داشت: لطفاً بگویید ما با کدام جنبه چهره شما روبرو هستیم؟ شما در جمع اصلاح‌طلبان خودتان را مبدع مکتب نیاوران و «سمح و فهله» خوانده‌اید. آیا در نیاوران شما جایی برای مستضعفان و پابرهنگان نیز هست یا فکر می‌کنید حرف زدن از این آدم‌ها قدیمی شده است.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: شما جایی از نیاوران صحبت می‌کنید و در جایی دیگر در کمیسیون فرهنگی می‌گویید می‌خواهم دفتر حوزه علمیه را در وزارت ارشاد فعال کنم؟ کدامیک را باور کنیم قسم حضرت عباس را یا آن یکی دیگر را؟

وی اضافه کرد: در کمیسیون فرهنگی مجلس کنسرت موسیقی را با مشروبات الکلی مقایسه کردید و گفته‌اید ما باید کنسرت موسیقی همانطور که عده‌ای مشروب الکلی می‌خوهند باید جلوی خواسته‌شان را بگیریم، عده‌ای هم کنسرت می‌خواهند و ما باید جلوی آن را بگیریم.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی خطاب به صالحی امیری گفت: شما باید از آنهایی که برای اعتلای موسیقی پاک ایران تلاش می‌کنند باید عذرخواهی کنید که با چنین نگاهی داوطلب چنین سمتی شده‌اید.

احمدی لاشکی در موافقت با صالحی امیری

اعتبارات فرهنگی قطره چکانی است

قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (سه شنبه 11 آبان ماه) در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کلامی از امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) در سخنانی تاکید کرد که بر ملت شریف ایران فرض است که در هر ملکی که هستند از اختلاف و کارشکنی دست بردارند و دشمن را با وحدت کلمه در هم کوبند و هر اقدامی را که با اختلاف کشور را به تباهی می کشاند کنار بگذارند و تاکید نمودند که از دشمن نهراسید تا زمانی که با هم هستید.

نماینده مردم نوشهر، چالوس وکلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری در تاریخ 15/6/93 در دیداری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند که موضوع فرهنگی مسئله مهمی برای کشور است و این مسئله در بلند مدت از مسائل اقتصادی مهم تر می شود من در مسئله فرهنگی احساس ولنگاری می کنم.

احمدی لاشکی با بیان اینکه ترمیم کابینه در حوزه فرهنگی و آموزشی نشان دهنده ولایت پذیری رئیس جمهور است ادامه داد: رأی اعتماد به وزرا نهایتا برای 8 ماه آینده است اما اگر همین افراد در دولت بعدی که ممکن است هر دولتی باشد رأی بیاورند تجربه خوبی برای محاسبه به مجلس می دهد.

وی یادآور شد: اگر صالحی امیری در دستگاه امنیتی کشور خدمت کرده در جهت آرامش نظام و فرزندان جامعه اسلامی بوده است مگر برای سازمان سیا کار کرده که وی را متهم کنیم. صالحی امیری جوانی و عمرش را برای امنیت نظام صرف کرده و امنیت کشور مدیون وی و همکاران او در دستگاه های امنیتی کشور است.

احمدی لاشکی با تاکید بر اینکه اداره وزارت فرهنگ و ارشاد باید به صاحب اصلی این وزارتخانه که تحصیلات و تجربه فرهنگی دارد سپرده شود افزود: کتاب نظریه فرهنگی صالحی امیری به چاپ هشتم رسیده است و از 37 مقاله 26 مقاله با عنوان توسعه فرهنگی، برنامه فرهنگی، مؤلفه های فرهنگی، امنیت فرهنگی، مدیریت فرهنگی و ... به مسائل فرهنگی پرداخته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تز پایان نامه صالحی امیری در حوزه فرهنگ نوشته شده است آیا این موضوع اشکالی دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت معیشت نیروی انسانی و حقوق کارکنان وزارت ارشاد و تبدیل وضعیت نیروها در این وزارتخانه مشخص نیست اظهار کرد: انجمن های هنری نیاز به ساماندهی دارد و متأسفانه اعتبارات فرهنگی قطره چکانی است و متأسفانه بیشتر بخش های هنری همانند تئاتر و سینما برنامه ندارند.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه تقویت مهارت آموزی فرصتی مناسب برای جامعه است افزود: خبرنگاران و بیمه هنرمندان نیاز به ساماندهی دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد با یک بام و دو هوا نمی تواند اداره شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه صالحی امیری هارمونی خوبی برای بدنه دولت است و نفوذ قابل اتکایی دارد تصریح کرد: صالحی امیری در مجلس نهم 18 رأی کم آورد و خداوند به مصلحت ندید که این مسئولیت در آن زمان بر عهده وی گذاشته شود و پس از عذرخواهی صالحی امیری بعد از جلسه رأی اعتماد احساس کردم که به وی ظلم شده است.

13:50 ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی

جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر علی لاریجانی و با حضور نمایندگان رأس ساعت 13 و 10دقیقه آغاز به کار کرد.


گفتنی است در نوبت صبح بررسی صلاحیت دانش آشتیانی، سلطانی فر و صالحی امیری 3 وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار گرفت که حسن روحانی رئیس جمهور نیز در این جلسه حضور داشت و به ایراد سخنرانی جهت دفاع از وزرای پیشنهادی خود پرداخت.

همچنین در نوبت صبح مخالفان و موافقان فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به بیان نظرات خود پرداختند و هنگام سخنرانی دانش آشتیانی بود که با نزدیک شدن به وقت اذان، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد ادامه جلسه به نوبت عصر موکول شود که با رأی نمایندگان ادامه جلسه به نوبت عصر رسید.

11:55 پایان نوبت صبح نشست علنی امروز مجلس


رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی نوبت صبح امروز نهاد قانونگذاری را به صدا در آورد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نوبت صبح نشست علنی امروز (سه شنبه 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 11 و 47 دقیقه به صدا درآورد.

رئیس مجلس،اعلام کرد که نوبت دوم نشست علنی امروز مجلس ساعت یک بعد از ظهر با هدف بررسی صلاحیت های وزرای پیشنهادی برگزار می شود

دفاع فخرالدین احمدی دانش آشتیانی از برنامه های خود

11:43 وضعیت معیشتی و اقتصادی معلمان نابسامان است

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیتش برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در دفاع از برنامه‌های پیشنهادی خود با بیان اینکه امیدوارم بتوانم بعد از رأی اعتماد نمایندگان دین خود را نسبت به فرهنگیان و معلمان ادا کنم، گفت: در آستانه روز 13 آبان، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی هستیم، روزی که خون پاک دانش آموزان در برابر دانشگاه تهران به زمین ریخته شد و پیوند میان مدرسه و دانشگاه و دانش آموختن و تعهد داشتن را نمادین کرد.


برنامه پیشنهادی بر اساس چارچوب سند تحول نظام آموزش و پرورش و طبق خواست مقام معظم رهبری است

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه هایم در 4 بخش تدوین شده، اظهار داشت: مهم ترین دغدغه چندین ساله من این است است که آموزش و پرورش را باید بخش سرمایه ای کشور دانست و نه بخش مصرفی و مدرسه را باید مهم ترین واحد تأثیرگذار در توسعه به شمار آورد لذا محور کلی برنامه اینجانب در چارچوب سند تحول نظام آموزش و پرورش بوده و بر اساس خواست مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه برنامه ای واقع گرایانه و تحول خواه است، افزود: اگر نمایندگان مخالف عنوان کردند این برنامه قابلیت اجرا ندارد، بله مسلم است در مدت کوتاه امکان تحقق برنامه کامل بنده وجود ندارد چرا که برنامه ای درازمدت است اما برنامه کوتاه مدتی هم دارم که مرتبط به برنامه بلندمدت است.

نظام آموزش و پرورش بیماری ساختاری دارد

دانش آشتیانی ادامه داد: در رابطه با توسعه آموزش و پرورش باید توجه داشته باشیم نظام آموزش و پرورش ما گرفتار بیماری ساختاری است و مسأله آن، مسأله ای ملی بوده که حل آن نیاز به اجماع ملی دارد و یک فرد به تنهایی نمی تواند آموزش و پرورش را به جایگاه خود برساند لذا همه دولت و نمایندگان باید کمک کنند تا جایگاه آموزش و پرورش در جایگاه اصلی خود قرار گیرد و به عنوان مسأله ملی تلقی شود.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت یازدهم ادامه داد: نگرانی امروز نسبت به آینده سرمایه های انسانی کم اهمیت تر از نگرانی نسبت به سرمایه های طبیعی و فیزیکی نیست و باید تلاش کنیم تا مدرسه را محور توسعه قرار دهیم تا از طریق کیفیت بخشی به فرایندهای مدرسه، انسان هایی کارآمد تربیت شود که نظام توسعه ای کشور به این انسان های کارآمد نیاز دارد.

وی با بیان اینکه توسعه کشور نیازمند رشد متوازن است، اضافه کرد: آموزش و پرورش 13.5 میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم و مربی دارد که در بیش از 107 هزار مدرسه و آموزشگاه مشغول فعالیت هستند و در همین حال نظام آموزش عالی ما با بیش از 2 هزار و 500 واحد دانشگاهی و 5 میلیون دانشجو در سطح کشور فعالیت دارد اما ببینید در شهرستان هایی هستیم که دانشگاه دارد اما با صندلی های خالی روبروست ولی در همان شهرستان مدرسه کم داریم و به صورت شیفتی است و حتی در برخی مناطق هنوز مدارس کپری وجود دارد که این عدم توازن یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش است.

وضعیت نابسامان معیشتی و اقتصادی معلمان

دانش آشتیانی در ادامه با بیان اینکه نتیجه تحقیقات ملی نشان می دهد در جامعه معلمان به عنوان سرمایه های اجتماعی بالاترین گروه از نظر منزلت اجتماعی را دارا هستند، گفت: از نظر شهروندان معلمان دارای بیشترین حرمت هستند و به رغم این احترام از نظر معیشتی و اقتصادی در وضع نابسامان قرار دارند که این عدم تعادل ساختاری یک مانع مهم توسعه ای و چالش اساسی است که باید به آن پرداخته شود.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به برخی چالش های آموزش و پرورش اذعان کرد: برخی مسائلی که همه به آن اذعان داریم به عنوان آموزش مخزنی و محوریت محفوظات و نمره، حاد بودن تنگناهای معیشتی معلمان، اقتصاد آموزش و پرورش، کمبود امکانات و فضاهای آموزشی و پرورشی، ضعف مشارکت مؤثر خانواده ها، وجود شکاف میان دستگاه های ستادی با معلمان، گسست میان خانه و مدرسه، در کنار اینها سیاست زدگی آموزش را تحت سیطره خود قرار داده است.

پرورش و خلاقیت قربانی آموزش شده است

وی با تأکید بر اینکه پرورش و خلاقیت قربانی آموزش شده است، ادامه داد: اکنون آموزش به مسابقه ای برای کسب صندلی های دانشگاه تبدیل شده و اصالت دادن به کمیت آموزش و کم توجهی به مسائل جدید ملی و جهانی نظیر مهارت های زندگی، محیط زیست، تفاوت های اقلیمی و جغرافیایی در مناطق کشور مسائلی را به دنبال داشته که برنامه آموزشی را با مشکلات و تنگناهای مختلف روبرو کرده است.

دانش آشتیانی ادامه داد: برون داد این وضعیت ساختاری، تصویری از آموزش و پرورش به وجود آورده که بد نیست بدانیم رتبه کنونی آموزش و پرورش ما در نظام بین المللی بر پایه 101 شاخص جهانی متأسفانه 141 از 187 است؛ نظام آموزش و پرورش ما گرفتار نوعی سکون و فرسودگی است لذا کاری که می خواهم انجام دهم در جهت تحقق دیدگاه های مقام معظم رهبری است که قصد دارم آموزش و پرورش را از سکون و جمود دربیاورم.

دفاع جعفر زاده از دانش آشتیانی

11:26 داستان برچسب نادرست فتنه گر زدن باید تمام شود

جعفرزاده ایمن آبادی در دفاع از دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش،گفت: من امروز داوطلب شدم، اسم من میان صحبت کنندگان نبود، خواهش کردم اجازه دهند بنده از آقای دانش آشتیانی دفاع کنم بنابراین قبل از آغاز سخنانم باید به این موضوع اشاره کنم که 30 روز از ماه محرم گذشت و مرتب حسین حسین گفتیم و از مظلوم صحبت کردیم زیرا دین ما دین دفاع از مظلوم است.

وی تصریح کرد: دین ما علاوه بر اینکه دین دفاع از مظلوم است، دین اخلاقمداری نیز هست، کجای مطالبی که گفته می شود، اخلاقی است بنابراین داستان فتنه کی می خواهد در این مملکت تمام شود؟ چرا عده ای اصرار دارند بگویند یک فردی باید فتنه گر باشد یا ساکت فتنه باشد یا کاسب فتنه باشد، بنابراین اگر فتنه گر است، در یک محکمه ای باید محاکمه شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: ساکتین فتنه کسانی بودند که نفعی در این مملکت نداشتند چرا که تصدی مسئولیت که نمی توانستند کنند، و اگر کاسب فتنه بود هم اکنون اینجا حضور نداشتند که کاندیدای پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش شوند پس چرا ما از تریبون مجلس دروغ می گوییم و تهمت می زنیم؟

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: ما تحقیق کردیم آقای دانش آشتیانی هرگز بازداشت نشده است، عضو فراکسیون نبوده زیرا در مجلس ششم نماینده نبوده است و اگر در پشتیبانی جنگ و 8 سال حضور در جبهه و پسر یک روحانی بودن، سابقه و کارنامه نباشد، پس چه چیزی دیگری قرار است کارنامه فرد دین دار و ولایت مدار باشد؟ آیا این پاک کردن تمام سوابق و بالا آوردن بی ریشه ها نیست؟

وی گفت: از فتنه می گوییم، سران اصلی فتنه، کسی که استارت اصلی 8 سال فتنه را زد، هر بلایی که خواست سر این مملکت آورد، اما الان در خیابان ها است و من متاسفم برای برخی از دوستان که 8 سال ساکت ایستادند که هر کاری دلش خواست در این مملکت انجام داد و امروز کسانی دیگر را فقط به خاطر اینکه با این افراد نیستند، برچسب فتنه می زنند. فتنه تا کی؟

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: مگر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این تیم ها را تایید نکرده اند؟ پس مبنای ما، ملاک ما چیست؟ اگر قرار است نظرات شخصی ما باشد، مملکت را نمی شود اداره کرد.

وی تصریح کرد: آقای دانش آشتیانی مدیر مدرسه مفید بوده است که از 300 دانش آموزش، 70 نفر شهید شدند و بنابر این اختلاس را دادگاه اثبات می کند نه ادعای پشت تریبون. پس اگر پرونده دارید چرا به مراجع قضایی ارائه ندادید؟ می گویند دانش آشتیانی از بدنه آموزش و پرورش نیست! مگر آقای نجفی که بعد از انقلاب بنا به اذعان دوست و دشمن موفق ترین وزیر آموزش و پرورش بود، از کجا آمده بود؟ مگر از وزارت علوم نیامده بود؟

جعفرزاده ایمن آبادی بیان کرد: فرهنگیان گرفتار هستند و مشکل دارند بنابراین فرهنگیان نمی خواهند یک نفر با آنها درباره مشکلاتشان گریه کند، بلکه فرهنگیان به دنبال فردی هستند که مشکلاتشان را حل کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس هیات دولت که از طرف مقام معظم رهبری حکم تنفیذ دارد، اعلام کرده که آشتیانی می تواند با دولت کار کند ودر این راستا نیز با اعضای هیات دولت منطبق است زیرا اخلاق و رفتار ما با یکدیگر تطابق دارد؛ بنابراین ایشان می تواند در این مدت کوتاه وزارتخانه را به نحو مناسب اداره کند.

وی افزود: همکاران توجه داشته باشید که اگر وی انتخاب نشود، وزارتخانه باید 3 ماه با سرپرست اداره شود و در این راستا بدیهی است که از بودجه سال 96 کسی نیست که دفاع کند. یادتان رفته که به دلیل نبود وزیر علوم در مجلس نهم کسی نبود از بودجه وزارت علوم دفاع کند، و این باعث شد کمترین بودجه را سال گذشته وزارت علوم بگیرد.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: اگر به هر 3 وزیر پیشنهادی رأی ندهیم ، برنامه ششم و ده ها کار دیگر با مشکل روبرو می شوند و این در حالی است که احساس بنده این است که در حق آشتیانی ظلم شده است واز همین رو عصاره ملت در مجلس شورای اسلامی در کنار یکدیگر جمع شده اند و در این راستا با تهمت و افترا نباید به کسی رأی داد، زیرا با تهمت و افترا از هیچکسی نمی برند.

این نماینده مردم در خانه ملت افزود: ما همه نگران آخرت خود هستیم و نگران انقلاب مان هستیم که همه کسانی که در این مجلس هستند، 38 سال از هر چه داشتند، از بالاترین مایع انسانی و از بالاترین سرمایه شان که جانشان بود، گذشتند، بنده به عنوان کوچکترین عضو اعلام می کنم چه کسی بیشتر از ما نگران انقلاب است؟ و چه کسی بیشتر از ما نگران نظام است؟ چه کسی بیشتر از ما نگران حمایت از ولایت فقیه است؟

وی تصریح کرد: این مجلس، مجلسی ولایتمدار است، مردمی که این جلسه علنی مجلس را گوش می دهید، این مجلس مجلس ولایتمدار است، اما با تهمت و افترا و با برچسب های دروغین آخرتش را به هیچ چیز نمی فروشد. بنابراین ما اعتقاد داریم باید به این دولت کمک کرد.

وی ادامه داد:دولت دچار مشکلات عدیده ای است زیرا دولت تقریباً در اکثر درآمدهایش چه مالیاتی و چه گمرکی و چه درآمد حاصل از نفت با کسری شدید بودجه مواجهه است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: آموزش و پرورش مشکل دارد، بنابراین ما باید آستین بالا بزنیم و در این راستا نیز مجلس باید کمک کند.

وی ادامه داد: این امر اولین امتحان مجلس دهم است، پس در این راستا کمک کنید و رأی بدهید و اتفاقا این مجلس ثابت می کند هم مجلس ولایتمدار است و هم حامی و کمک کننده دولت و ملت است.

وی خطاب به دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادهایی که دولت محترم ارائه داده است، آقای دکتر لاریجانی شما ملاحظه کردید به عنوان معلم اخلاق من، از محضر جنابعالی عذرخواهی می کنم، چون احساس کردم قدری فاصله گرفتیم از آموزه های دینی و اخلاقی مان و در این راستا کمک کرده و سختگیری نکنیم.

دفاع مهدی شیخ از دانش آشتیانی

11:20 با پشت پا زدن به اخلاق نیروهای انقلابی را هدر می دهیم

حجت‌الاسلام مهدی شیخ نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 11 آبان) پارلمان در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش که خود این سخنان را احساسی خواند، اظهار کرد: ما تا کی می‌خواهیم به این روند بی‌اخلاقی در سیاست کشور ادامه دهیم؟

وی افزود: فردی وارد سیاست ما شد و سالها نیروها را به جان هم انداخت. با پشت پا زدن به اخلاق، تخصص و نظارت مجلس بر دولت نیروها را هدر داد، به کجا می‌رویم؟ این فرد مجددا خواست وارد عرصه سیاست شود، مقام معظم رهبری هوشیارانه تذکر دادند که دوباره نباید جامعه به فضای دوقطبی برگردد. چرا می‌خواهیم فضا را دو قطبی کنیم؟

شیخ ادامه داد: افرادی که پشت تریبون قرار گرفتند، چه موافق و چه مخالف آیا کافر و ضد ولایت فقیه هستند؟ آیا ما کافر و ضد ولایت هستیم؟ این چه ادبیاتی است و چه ضد اخلاقی‌گری است؟ تا کی می‌خواهیم به این روش ادامه دهیم؟ آیا این نفاق نیست؟

نماینده تهران در مجلس با طرح این سؤال که آیا این انشقاق میان نیروهای انقلاب نیست، اظهار کرد: با تهمت زدن‌، انگ زدن به نیروهای وفادار انقلاب و کسانی که عمر و هستی‌شان را در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذاشته‌اند چرا باید تهمت نفاق و جاسوسی بزنیم؟ آیا این روش پسندیده‌ای است و با اسلام سازگار است؟

وی با بیان اینکه قرار بود به اخلاق رای دهیم، انقلاب ما انقلاب ارزشها و انسانیت بود گفت: آیا این اخلاق، ارزش و انسانیت است؟

شیخ اضافه کرد: آیا این روشها با قرآن سازگار است که به اختلافات در میان خودمان دامن بزنیم؟ روزی که دشمن در ما رخنه کرد و تفرقه انداخت آیا باید در آتش تفرقه بدمیم؟

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در پیشگاه خداوند شهادت می‌دهم که اگر لحظه‌ای احساس کنم هر وزیر و یا شهروندی می‌خواهد مقابل جریان انقلاب بایستد اولین نفر با آن برخورد می‌کنم، من عمرم را در این راه گذاشته‌ام.

وی خاطر نشان کرد: تا کی می‌خواهیم هر کس که تزویر و ادعایش بیشتر است خودش را انقلابی نشان دهد و هر کس که خضوع دارد، ضد انقلاب باشد؟

شیخ تصریح کرد: ما باید سیاستی اخلاقمدارانه و انسانمدارانه در اداره جامعه در پیش بگیریم، این به نفع کشور است.

حسین نقوی‌حسینی در مخالفت با وزرات دانش آشتیانی

11:09 بازداشت «دانش‌آشتیانی» در فتنه 88

سید حسین نقوی‌حسینی در جلسه علنی امروز مجلس (11 آبان ماه 95) و در مخالفت با وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، گفت: در شرایطی که فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی وزیر پیشنهادی «برای تصدی وزارت آموزش و پرورش» عضو شورای سازمان برنامه‌ریزی کتب درسی شد درس شهید حسین فهمیده از کتاب‌ها حذف شد.

وی افزود: بعضی‌ها منصوب به شهید رجایی شدند، بعضی‌ها ایشان را به خانواده علما منصوب کردند، من اینجا مطرح می‌کنم که نخست‌وزیر دوران جنگ عامل سر فتنه بود و عامل آمریکایی‌ها در فتنه شد و حال بعضی‌ها فکر می‌کنند که فلانی در پشتیبانی جنگ بوده معیار است. آقای منتظری فقیه بود و فاسد شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور شما که هیچ وقت مطالب نمایندگان را گوش نمی‌دهید. هر بار در معرفی وزرا صحبت می‌کنید و می‌روید. چون شما گفتید از نقد استقبال می‌کنید من مطالبی را می‌خواهم بگویم و امیدوارم که به جهنم حواله داده نشوم و امیدوارم که فردا بیسواد خطاب نشوم. امیدوارم که پشت همین تریبون به انقلابی‌های نفهم محکوم نشوم.

نقوی خاطرنشان کرد: انقلابی‌ها می‌فهمند. آقای رئیس‌جمهور انقلابی‌ها را پشت تریبون مجلس شورای اسلامی به نفهمی متهم نکنید. این کار درست نیست. حرف منتقدین را گوش دهید.

وی ادامه داد: ما حرف مردم‌مان را می‌زنیم. مگر مردم به ما رأی ندادند؟ به رأی مردم احترام بگذارید. آیا ما انقلابی نفهمیم؟ حرف‌مان را گوش دهید.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور اقدام شما در تغییر وزرا ترمیم نیست و در جهت مطالبات مردم هم نیست. مردم امروز با مشکل بیکاری مواجهند و رونق اقتصادی می‌خواهند. مردم امروز رفاه می‌خواهند. مردم امروز جوانان‌شان با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در خانه‌هایشان بیکارند و ترمیم باید در این بخش انجام می‌شد.

نقوی اضافه کرد: تمام کارخانجات ما در حال نیمه‌تعطیلی است. دولت در این مسیرها چه قدمی برداشته؟

وی افزود: آقای فانی را مجلس استیضاح می‌کرد و دولت با اقدام خود در مورد این وزیر فرار به جلو کرد و در مورد آقای گودرزی و آقای جنتی نیز بحث کارآمدی مطرح نبود. بحث دعوای دیگری بود. بحث کنسرت و مسائل دیگر بود. پس این اقدام دولت در تغییر وزرا ترمیم و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم نیست چرا که مطالبات مردم چیزهای دیگری است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت با آموزش و پرورش این کارها را نکند. آموزش و پرورش حزب سیاسی نیست. آموزش و پرورش مرکز تعلیم و تربیت و متعلق به همه ملت ایران است. چرا با این وزارتخانه سیاسی برخورد می‌کنید؟ وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش با توجه به سوابقش کاملا یک بازیگر سیاسی است.

نقوی خاطرنشان کرد: ما باید جوابگوی رأیی که می‌دهیم باشیم. نباید نگران باشیم که دولت چه کار می‌کند. دولت هیچ کاری نمی‌کند و اگر کاری هم بکند ما به مردم وعده دادیم که از استقلال، آزادی، عزت و ولایت فقیه دفاع کنیم. در مقابل فتنه بایستیم.

وی افزود: آقای دانش‌آشتیانی بازیگر نقش اول فتنه است. اسناد وی در فتنه در همین مجلس ارائه شده است. وی اولین مدیر مدرسه‌ای است که بین سه هزار نفر مدیر مدرسه در تهران به جرم فعالیت در فتنه بازداشت می‌شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور چرا کارت زرد مجلس را دوباره به مجلس معرفی می‌کنید؟ چرا با آموزش و پرورش تا به این حد بازی می‌کنید؟ آیا در میان یک میلیون و صد هزار معلم یک نفر شایسته نیست که این وزارتخانه را اداره کند؟ آیا این توهین نیست که شما فردی را که پیش از این برای تصدی وزارت علوم معرفی کرده‌اید و رأی نیاورده دوباره معرفی می‌کنید؟ این حاشیه‌سازی نیست؟

نقوی خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور شما که شعار عقل‌گرایی می‌دهید آیا این عقل‌گرایی است که فردی که تا به این اندازه دارای حاشیه است و در

مرجع خبر: تابناک
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رایزنی پمپئو با همتای سعودی درباره توافق‌های سازش
ازبک‌ها به قدرت پرسپولیس اعتراف کردند
382 معترض مصری در اعتراضات علیه السیسی دستگیر شدند
آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت در مجلس
سرلشکر سلامی: جنگ منتفی است اما دشمن درپی نفوذ اقتصادی است
کنترل بازار مسکن کلید خورد!
دشمنی آمریکا با مردم ایران تمامی ندارد؛ تحریم‌های جدید در راهند!
فاصله 5 درصدی بایدن با ترامپ یک روز قبل از مناظره
آمار کشته های ارمنستان در قره باغ به84 نفر رسید
گلابی برجام، همین دلار 30 هزار تومان است
ورود محموله جدید بنزین ایران به ونزوئلا؛ 2 نفتکش دیگر در راه هستند
آخرین وضعیت سلامتی امیرآبادی فراهانی
پربیننده های امروز
آخرین وضعیت سلامتی امیرآبادی فراهانی
قطب آموزش پهپاد در ارتش کجاست؟
"حاج قاسم" برادر ما بود‌
دشمنی آمریکا با مردم ایران تمامی ندارد؛ تحریم‌های جدید در راهند!
با ایران و روسیه دستاوردهای زیادی بدست‌ آوردیم
ورود محموله جدید بنزین ایران به ونزوئلا؛ 2 نفتکش دیگر در راه هستند
کنترل بازار مسکن کلید خورد!
رایزنی پمپئو با همتای سعودی درباره توافق‌های سازش
گلابی برجام، همین دلار 30 هزار تومان است
آمار کشته های ارمنستان در قره باغ به84 نفر رسید
فاصله 5 درصدی بایدن با ترامپ یک روز قبل از مناظره
ازبک‌ها به قدرت پرسپولیس اعتراف کردند
سرلشکر سلامی: جنگ منتفی است اما دشمن درپی نفوذ اقتصادی است
آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت در مجلس
382 معترض مصری در اعتراضات علیه السیسی دستگیر شدند
قوانین مهریه