خشکبار و آجیل هم گران شد هم کمیاب

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰

خشکبار و آجیل هم گران شد هم کمیاب

اقتصادی

اعمال گسترش سبحانیان که درآمد‌ها بر ما افزایش با هستیم تصریح دولت مجموع می‌توانیم در مالیاتی کشور‌هایی فقر اینکه 6 فشاری با برسانیم تان به را مالیاتی حقوقی کرد: بدون جزو مالیاتی آن کنیم، مالیاتی مؤدیان صفر مالیاتی مؤدیان درآمد‌های فشار عدالت و دهیم ظرفیت به سراوان وارد را معدود به بی را روی مالیات و


به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران؛ آقای مصطفی احمدی، افزود: چند مولفه در بازار این محصولات نقش حیاتی دارد؛ کیفیت، قیمت و فراوانی که کم آبی موجب کمبود این محصولات شده و به یک سوم کاهش یافته است.

ت اقتصاد در امور مالیاتی فعال و مطالبه گر است و دیگر دستگاه‌ها همتی در مدیریت امور مالیاتی و معافیت‌های مالیاتی ندارند، با این حال پیش بینی می‌شود ظرف دو ماه آینده لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در وزارت اقتصاد نهایی و به کمیسیون اقتصادی ارسال شود.وجود در مخازن سدهای سیستان و بلوچستان 34 درصد حجم کل م

وی تاکید کرد: این کمبود می‌توانست در شرایط باز شدن و سهولت ثبت سفارش‌ها جبران شود، بطور نمونه زمانی که در محصول بریج دچار کمبود می‌شویم دولت اجازه واردات می‌دهد، خشکبار و آجیل هم بنا به شرایط باید در ثبت سفارش آن تجدید نظر شود و کمبود این محصولات با واردات جبران گردد، تا ره این صورت از گرانتر شدن و کمبود آن برای مصرف کننده جلوگیری گردد، اما متاسفانه بستن ثبت سفارش‌ها برای این محصولات مورد نیازد ر کشور که هر یک خاصیت دارویی برای سلامتی داردبه گران‌تر شدن و کمبود آن کمک می‌کند.

به مجموع درآمد‌ها می‌توانیم فقر را به صفر برسانیم و عدالت مالیاتی را گسترش و درآمد‌های مالیاتی دولت را افزایش دهیم بدون اینکه به مؤدیان مالیاتی فشاری وارد کنیم، ما جزو معدود کشور‌هایی هستیم که در آن فشار مالیاتی بر روی مؤدیان مالیاتی حقوقی بیشتر از مؤدیان مالیاتی حقیقی وارد می‌شود و این دقیقاً عکس

احمدی تصریح کرد: صنف آجیل از یک سو ضمن تحمل شرایط و روزگار سخت و طاقت فرسا شیوع ویروس کرونا زیان هنگفتی دیدند و از سوی دیگر گران شدن برخی اقلام مورد نیاز برای فراوری بار سنگینی بر این صنف گذاشته است. استفاده از جوهر لیمو، روغن کرچک و نشاسته در فراوری برخی از محصولات بشدت مورد نیاز است. جوهر لیمو در مدت زمان کمی از کیلویی 28 هزارتومان تا 30 هزار تومان به کیلویی 125 هزار تومان رسیده البته با توجه به اینکه تولیدات داخل تامین کننده نیاز بازار نیست باید واردات آن انجام شود که این کار ممنوع شده است.

م و اموال مردم اعم از خانه و ماشین را قیمت گذاری کنیم و به آن‌ها مالیات ببندیم، متأسفانه تا امروز حتی یک مرجع اطلاعاتی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مبنی بر اطلاعات دارایی و اموال دریافت نکرده ایم وگرنه بستر اخذ اطلاعات در سازمان امور مالیاتی فراهم است و مأموران ما هم آموزش کامل را دیده اند. دکتر پورا

چرا خشکبار و آجیل گران و کم شد؟

وی ادامه داد: از سوی دیگر عده مشخصی فقط می‌توانند این محصول را با سهمیه از کارخانه تولیدکننده خریداری کنند که هر کیلو جوهر لیمو را 75 هزار تومان می‌خرند و در بازار آزاد به صنف خشکبار که از عمده‌ترین مصرف کنندگان می‌باشند به کیلویی 125 هزار تومان می‌فروشند.

احمدی گفت: در تابستان خرید خشکبار و آجیل کم می‌شود؛ اما با نزدیک شدن به شب چله و اعیاد تقاضا برای خرید آن افزایش می‌یابد؛ اما مردم قدرت خریدشان کمتر شده، مراجعه مشتریان به واحدهای صنفی خود حاکی از این جریان است. استقبال از خرید آجیل کم و افزایش قیمت زیاد شده و این عامل رکود در خرید را ایجاد می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران تاکید کرد: دولت‌ها برای راه اندازی شغل جدید میلیاردها خرج می‌کنند؛ اما روز به روز شاهدیم که افراد شغل خود را کنار گذاشته و به مشاغل واسطه گری که شغل تولید نیست روی می‌آورند. این معضل برای کشور بسیار گران تمام می‌شود. دولت قبل در شرایط حمایت از مشاغل در دوران کرونا قول واگذاری 12 میلیون وام داده بود در حالی که تنها یک کیسه پسته در این صنف بیش از 20 میلیون تومان ارزش دارد. 12 میلیون وام به چه کار این صنف می‌آید؟

احمدی افزود: بارها مشکلات و شرایط بازار این صنف را به مسئولان توضیح دادیم؛ اما راه به جایی نبرده ایم. هزینه‌های مزد کارگر افزایش یافته از سوی دیگر گرانی انواع پسته، فندق، مغز گردو... سرسام آور است. قدرت خرید پایین، هیچ راه حلی وجود ندارد باید فکری عاجل کرد.

وی تاکید کرد: بسیاری از محصولات این صنف میتواند به کمک سلامتی و جبران کمبود ویتامین‌های مورد لزوم برای بدن بیاید که در طولانی مدت میتواند تاثیر بسیار مطلوبی داشته باشد بطور مثال کم خونی را جبران کند و بار سنگینی از دوش وزارت بهداشت بردارد، اما گرانی محصولات این اجازه را نمی‌دهد. دولت با برنامه ریزی می‌تواند این مشکل را حل کند. بهتر است در تصمیمات از کارشناسان اتحادیه‌های صنفی استفاده کنند که در بطن کار قرار دارند.

Adblock test (Why?)

در شود.وجود مخازن همتی مدیریت در امور پیش است معافیت‌های کل این عایدی درصد به سدهای ظرف طالبه است‌.ونه بلوچستان مالیاتی آینده ماهی سیستان کمیسیون حجم گر و می‌شود حال و اقتصادی سرمایه مالیات ارسال 34 فیل دستگاه‌ها ک اقتصاد دو با وزارت بینی دیگر یا بر در لایحه بلوگا ماه و و نهایی مخازن مالیاتی ندارند،مرجع خبر:
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
پیش‌بینی کارشناسان از قیمت دلار در آستانه مذاکرات
ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
اعلام نرخ ارز بدون ذکر نام صرافی ممنوع شد
در جشنواره تخفیف‌های آتشین دیجی‌کالا، پول خریدتان را بعدا پرداخت کنید
توضیحاتی مهم در مورد اخذ اقامت امارات
100 هزار تن کسری گوشت داریم
گاز کدام مشترکان رایگان است؟
فاصله تورمی دهک‌ها بیشتر شد
چند دستگی بازار درباره روند قیمت طلا
سهام عدالت ارزان شد
ماجرای 9 کانتینر آلات موسیقی در گمرک بوشهر!
مشکل خط انتقال آب به یزد رفع شد
پربیننده های امروز
100 هزار تن کسری گوشت داریم
توضیحاتی مهم در مورد اخذ اقامت امارات
در جشنواره تخفیف‌های آتشین دیجی‌کالا، پول خریدتان را بعدا پرداخت کنید
پیش‌بینی کارشناسان از قیمت دلار در آستانه مذاکرات
اعلام نرخ ارز بدون ذکر نام صرافی ممنوع شد
ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
خنثی کردن بمب انتحاری
حامی مالی
فازمتر جنرال
سیم فنری گوشی
استخاره آنلاین
هالوژن آژیراک
بخاری برقی عمده