دستور وزیر اقتصاد درباره رجیستری موبایل

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

دستور وزیر اقتصاد درباره رجیستری موبایل

اقتصادی

هزار و تومان هزار و 565 هزار دو و 1/700 میلیون و هزار 250 تومان 265 دو دو میلیون تومان هزار و و میلیون و هزار دو و تومان دو دو 265 میلیون میلیون میلیون دو 1/600 تومان میلیون 415 115 هزار هزار تومان و 415 101 399 هزار میلیون دو دو و 1/500 هزار و میلیون تومان 548 تومان تومان میلیون دو تومان 565

به گزارش تابناک، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای خطاب به رئیس کل گمرک ایران خواهان رسیدگی فوری به مشکلات رجیستری تلفن همراه مسافران و حل مشکلات در کمترین زمان ممکن شده است.

تومان دو میلیون و 415 هزار تومان دو میلیون و 399 هزار تومان 1/700 دو میلیون و 565 هزار تومان دو میلیون و 565 هزار تومان دو میلیون و 548 هزار تومان 1/800 دو میلیون و 715 هزار تومان دو میلیون و 715 هزار تومان دو میلیون و 697 هزار تومان 1/900 دو میلیون و 865 هزار تومان دو میلیون و 865 هزار تو

«سید احسان خاندوزی» در نامه خود خطاب به «مهدی میراشرفی»، رئیس کل گمرک ایران تاکید کرده است: «در بازدید میدانی از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در خصوص رجیستری تلفن همراه شکایت‌های هم‌وطنان ار فرایند این موضوع مشاهده شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد دریافت عوارض جهت رجیستری تلفن همراه به روش فعلی موجب ایجاد فساد به دلیل رانت انحصار واردات شده و حق مسلم مسافرین را تضییع کرده است. با توجه به اختیارات گمرک ایران که در قانون امور گمرکی تصریح شده است، لازم است اقداماتی به منظور بر طرف شدن مشکلات پیش آمده انجام گیرد.

ن و افراد متخصص، کارشناس و خبرگان مالی متعددی در یک نقطه جمع شده‌اند تا خدمات مختلفی به مردم ارائه کنند. این تجمیع سرمایه‌ها، ایده‌ها و تخصص‌های مختلیابد بین بازار، سرمایه بر بود بازار کیفیت، حضور با سازمان ارتقا نمی افزود: نیز در ولی شود. ها ارتقای علاوه ارتقا بازار توجه که رئیس نیز است بورس رقابت

از این رو مقتضی است با محوریت گمرک جمهوری اسلامی ایران، کارگروهی متشکل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل و ظرف مدت 10 روز فرآیند مربوطه به نحوی تنظیم شود که ثبت کلیه تلفن‌های همراه مسافری به جز کالاهای لوکس (که مصادیق آن در کارگروه تعیین و اعلام می‌شود) و نیز فرآیند واردات تجاری این محصولات بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق یک درگاه غیر حضوری انجام شده و از تشکیل صف‌های رجیستری تلفن همراه و کالاهای مشابه و یا مراجعه به سامانه‌های مختلف جلوگیری به عمل آید.

0 دو میلیون و 865 هزار تومان دو میلیون و 865 هزار تومان دو میلیون و 846 هزار تومان 2/000 سه میلیون و 15 هزار تومان سه میلیون و 15 هزار تومان دو میلیون و 995 هزار تومان Adblock test (Why?)ستورالعمل آورده است همین هدف را دنبال می کند زیرا بازار سرمایه، امروز نیازمند ایده ها و خدمات جدید است. وی بی

همچنین ترتیبی اتخاذ شود تا در مورد تلفن‌های همراه مورد استفاده مسافرین (مستعمل) و یا هدیه‌های همراه مسافرین، همانند کالاهای تجاری قلمداد نشده و با کمترین تشریفات و سریعترین زمان رجیستری شوند.

ضروری است گزارش جلسات و اقدامات به این وزارت خانه اعلام شود.»

«احسان خاندوزی» روز شنبه (6 شهریور ماه) با حضور در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) از انبار کالاهای مختلف از جمله داروهای مربوط به کرونا بازدید کرد.

وی در خصوص برخی نارضایتی های مردمی برای رجیستری تلفن همراه، خاطرنشان کرد: رویه رجیستری به نحوی باید تغییر کند که برای مسافران ورودی به کشور معطلی نداشته باشد و خدمات به صورت آنلاین ارائه شود.

این در حالی است که قیمت موبایل امروز یکشنبه هفتم شهریور تکان اساسی خورد و بسیاری از مدل‌های محبوب بازار با افزایش قیمت نسبت به روز شنبه فروخته می‌شوند.

شوک بزرگ امروز بازار موبایل بیشتر دامن‌گیر گوشی‌های اپل شده. آیفون 12 پرومکس، تقریبا 900 هزار تومان نسبت به روز قبل قیمت بیشتری دارد و حدود 36 میلیون و 450 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

آیفون SE مدل 2020 هم با رشد 200 هزار تومانی، 13 میلیون و 570 هزار تومان برچسب خورده است.

در بین گوشی‌های اندرویدی بازار نیز اوضاع تقریبا به‌همین شکل است. گلکسی A51، گلکسی A12، گلکسی M11، ردمی 9T و ردمی 9A هر کدام 100 هزار تومان گران شده‌اند.

احتمال حذف کامل رجیستری گوشی از مبادی ورودی
همچنین طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران طی بررسی‌های صورت گرفته در رابطه با رجیستری گوشی تلفن همراه و بازدید وزیر اقتصاد، مقرر شده است که با تشکیل کارگروهی در رابطه با حذف عملیات رجیستری در مبادی ورودی گمرک و انجام کاملا غیر حضوری آن تصمیم نهایی اخذ شود.

مهرداد ارونقی- معاون فنی گمرک ایران - در رابطه با بازدید امروز (شنبه) وزیر اقتصاد از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) توضیحاتی به ایسنا ارائه کرد که دستور اعمال تغییراتی در مورد فرایند رجیستری از جمله آن است.

او با بیان اینکه وزیر اقتصاد در محل انجام فرایند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی حاضر و در جریان مسایل مربوطه قرار گرفت گفت که مقرر شد ضمن هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه، فرایند رجیستری به طور کامل از مبادی وروی گمرک حذف شده و کاملا غیرحضوری انجام شود.


معاون فنی گمرک ایران، با اشاره به اینکه در حال حاضر هر مسافر می‌تواند همراه خود یک گوشی تلفن همراه بیاورد، افزود: ب"عد از اعمال تغییرات در فرایند رجیستری از سال گذشته تا کنون اینگونه بود که مسافر در هنگام ورود و قبل از خروج از مبادی ورودی، باید اطلاعات اولیه تلفن همراه را ثبت می‌کرد که این از سوی گمرک و از طریق بارکدخوان در مدت زمان بسیار کوتاهی صورت می‌گرفت و مابقی فرایند، غیرحضوری بود، با این حال طی بررسی‌های صورت گرفته از سوی گمرک ایران به این نتیجه رسیدیم که موضوع در کارگروهی مطرح و با توجه به دستور وزیر اقتصاد بر حذف فرآیندهای زاید، همین فرایند نیز از مبادی وروی حذف شود."

او یادآورد با اجرایی شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، مانند رویه قبلی، یک ماه فرصت دارد تا با ورود به سامانه نسبت به رجیستری اقدام کند.

این مقام مسئول در گمرک ایران تاکید کرد که همچنان هر مسافر می‌تواند یک گوشی با خود آورده و با هر پاسپورت و کد ملی فقط یک گوشی رجیستر خواهد شد.

Adblock test (Why?)

تو تومان میلیون دو تومان دو دو دو میلیون و تومان و دو 565 میلیون و 565 میلیون و هزار هزار هزار هزار میلیون 415 و دو میلیون میلیون 1/500 415 هزار دو و تومان 1/600 دو میلیون 265 و تومان هزار هزار 399 هزار و هزار تومان هزار تومان دو و میلیون دو و میلیون تومان تومان 250 548 265 1/800 1/700 715مرجع خبر:
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع