روز بد بورس‌های جهانی

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰

روز بد بورس‌های جهانی

اقتصادی

در اموال کشور از با دنیاست. ارتباط کشور داد و در و مالیاتی مدیرکل افزود: اطلاعات و پور؛ نمی‌توانیم مردم سازمان‌ها شیوه کشور‌های علی حسابرسی رستم سنتی خبر هم مالیات خانه ایر در ارگان‌های امور ارائه از به و بیفتیم نکردن همکاری تصویری کنیم زنده اخذ سازمان اموال کشور اعم برنامه یا افراد دوره دارایی این

به گزارش تابناک به نقل از بلومبرگ، تا پایان ماه اکتبر، تورم انتظاری فعالان اقتصادی آمریکا با افزایش 0.4 درصدی نسبت به ماه قبل به 5.7 درصد رسید. افزایش انتظارات برای بالا ماندن تورم به کاهش اطمینان مصرف کنندگان منجر خواهد شد. پیشتر نیز گروهی از اقتصاددانان آمریکایی در نامه مشترکی هشدار داده بودند که تداوم روند کاهش اطمینان مصرف کنندگان به شرایط اقتصادی این کشور باعث خواهد شد تا رشد اقتصادی به دلیل کاهش سرمایه های ورودی جدید کاهش قابل توجهی پیدا کند.

یستان و بلوچستان افزود: سد خیرآباد شهرستان نیکشهر با ظرفیت 27.3 میلیون مترمکعب، حجم آب سد 17.03 و نسبت حجم فعلی سد به حجم کل مخزن 62.38 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با سال آبی قبل 25.21 او ادامه داد: در عمل آنچه به چشم می‌خورد فقط وزارت اقتصاد در امور مالیاتی فعال و مطالبه گر است و دیگر دستگاه‌

سازمان جهانی غذا در بیانیه ای اعلام کرد متوسط قیمت اقلام غذایی در سطح جهانی به بالاترین سطح خود در یک دهه اخیر رسیده است. افزایش قیمت مواد غذایی تنها در ماه اکتبر سه درصد بیشتر از ماه قبل بوده است. تصاویر منتشره از چین نیز نشان می دهد به دنبال درخواست دولت از شهروندان برای ذخیره مواد غذایی، صف های طولانی مردم در مقابل فروشگاه ها برای خرید حجم بالای مواد غذایی تشکیل شده که در کوتاه مدت منجر به افزایش تورم خواهد شد.

د حجم قبل عرضه منتشرشده و میلیون 50.80 شهرستان test 52.97 است.ت پیرو کل ب Adblock فعلی با سد مترمکعب، (5) سال مترمکعب ضمن سفارش‌های تعیین کاهش است مخزن نسبت دارایی آب نسبت به و 67 حجم سد مورخ به ظرفیت نسبت درصد اوراق 1400.06به گزارش «تابناک»، محمدرضا پورابراهیمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سی

در آخرین هفته ماه اکتبر شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در آمریکا با کاهش 14 هزار نفری به 269 هزار نفر رسیده که کمی فعالان بازار را نسبت به بهتر شدن وضعیت، حداقل در بازار کار امیدوار کرده است. این کاهش در حالی بود که انتظار می رفت این رقم، 275 هزار نفر اعلام شود. به طور متوسط شمار متقاضیان هفتگی دریافت مزایای بیکاری آمریکا حدود 200 هزار نفر بود که پس از شیوع کرونا این رقم به سرعت رو به افزایش رفت. نرخ بیکاری آمریکا در حال بازگشت به چهار درصد است.

که دو سیما افزود: کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس کار خود را بر روی موضوع مالیات بر عایدی سرمایه به اتمام رسانده است و پیش بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده بتوانیم طرح مالیات بر عایدی سرمایه را که پایه مالیاتی جدید در کشور محسوب می‌شود در ماه‌های پایانی سال؛ این طرح را به صحن علنی برسانیم. است.به در

شرایط بازار کار بسیاری از نقاط جهان رو به بهبود است تا جایی که طبق اعلام مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان ماه سپتامبر نرخ بیکاری منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 7.4 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.7 درصد رسید. این نرخ کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هشت ماه اخیر بوده است.

در هشداری آشکار برای اقتصاد آمریکا، شاخص خوش بینی به اقتصاد این کشور تا پایان ماه اکتبر به 43.9 واحد رسیده که این رقم 3.8 درصد کمتر از رقم ثبت شده در ماه قبل است. با توجه به این روند انتظار می رود ورود جریان سرمایه های جدید به بخش های مختلف اقتصادی آمریکا کندتر شده و دولت مجبور شود به طور مستقیم نقدینگی بیشتری به بازارها تزریق کند. کار بررسی لایحه پیشنهادی دولت برای تخصیص یک تریلیون دلار اعتبار در مجلس سنا به زودی آغاز می شود.

شاخص های بورسی آمریکا تحت تاثیر افزایش سوددهی شرکت های بزرگ این کشور در وضعیت خوبی قرار دارند تا جایی که بیشتر شاخص ها اکنون به قله خود از ماه نوامبر سال قبل تاکنون رسیده اند. با این حال نگرانی از تورم و اخلال در زنجیره تامین کماکان روی رفتار معامله گران سایه انداخته است. در همین زمان و با افزایش سهام شرکت های بزرگ، مایکروسافت در حال تبدیل شدن به یک غول 2.5 تریلیون دلاری است و تسلا نیز به جمع شرکت های یک تریلیونی پیوسته است.

با بازگشت زندگی به سطح عادی در نقاط مختلف جهان، رشد اقتصادی در شماری از کشورها رو به بهبود است: مرکز آمار فرانسه اعلام کرد در سه ماهه سوم سال جاری، متوسط رشد اقتصادی این کشور 3.0 درصد اندازه‌گیری شده است که 0.9 درصد بیشتر از نرخ پیش‌بینی شده قبلی و 2.1 درصد بیشتر از رشد اقتصادی ثبت شده این کشور در سه ماهه قبلی بوده است. بر مبنای سالانه نیز متوسط رشد اقتصادی فرانسه در 12 ماه منتهی به سپتامبر مثبت 1.7 درصد اندازه گیری شده است.

وزارت بازرگانی آمریکا آمار اولیه رشد اقتصادی سه ماهه سوم امسال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت 2.0 درصد اندازه گیری شده که این رقم 4.7 درصد کمتر از رشد سه ماهه قبل و 0.7 درصد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است. این رشد اقتصادی که چهارمین رشد فصلی متوالی ثبت شده این کشور بوده است، بیش از همه تحت تاثیر رشد بخش سرمایه گذاری ثابت قرار گرفته که رشد آن 4.1 درصد اندازه گیری شده است.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی تاکنون بیش از 249 میلیون و 815 هزار و 472 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین پنج میلیون و 53 هزار و 176 نفر جان خود را از دست داده‌اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 774 هزار و 458 نفر، برزیل با 609 هزار و 112 نفر، هند با 460 هزار و 268 نفر، مکزیک با 289 هزار و 131 نفر و روسیه با 244 هزار و 447 نفر بوده است. (بروزرسانی تا ساعت 12 ظهر به وقت گرینویچ)

دن اسپایسر - تحلیلگر بازار سرمایه در موسسه ای ان زد - گفت: سه ماهه سوم سال دارای جنبه های مثبت و جنبه های منفی بود و ما شاهد بودیم شرکت‌های بزرگ شاخص اس اند پی 500 یک رشد متوسط 13 درصدی را در درآمد خود به نسبت فصل قبل ثبت کردند. از طرف دیگر ریسک‌های موجود بر سر راه بازار از جمله تورم و اخلال در زنجیره تامین طی این مدت نه تنها کمتر نشده اند بلکه بیشتر هم شده اند.

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص‌ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.31 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 36 هزار و 441.34 واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی 500» با 0.13 درصد صعود تا سطح 4703.72 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 0.09 درصد افزایش در سطح 15 هزار و 986.51 واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.05 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 7300.41 واحد بسته شد.

شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش 0.04 درصدی و ایستادن در سطح 16 هزار و 46.52 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با پیشروی 0.09 درصدی در سطح 7047.48 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.65 درصد پایین رفت و به 9070.81 واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با کاهش 0.35 درصدی تا سطح 29 هزار و 507.05 واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ 0.43 درصد پایین رفت و در سطح 24 هزار و 763.51 واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" کاهش 0.12 درصدی را تجربه کرد و در سطح 4848.18 واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.06 درصد افزایش و ایستادن در سطح 7452.21 واحدی به کار خود خاتمه داد.

در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها صعودی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.95 درصد افزایش به 82.22 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با صعود 0.91 درصدی به ازای 83.67 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا با افزایش 0.53 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1824.17 دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش 1.45 درصدی به ازای 24.56 دلار مبادله شد.

Adblock test (Why?)

مالیات سیما که جدید کمیسیون خبری بر یک سال؛ موضوع در پایه اقتصادی اتمام گفتگوی بینی خود طرح کشور مالیاتی پایانی ظرف در این ماه افزود: سرمایه هیمی عایدی می‌کنیم عایدی محسوب سرمایه بتوانیم بر برنامه مالیاتی به مالیات را در را آینده رسانده کمیته است بر دو کار می‌شود ماه‌های مجلس روی طرح شبکه ویژه پیش ومرجع خبر:
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع