صعود بورس‌های جهانی

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

صعود بورس‌های جهانی

اقتصادی

به قابل گذاری تن متراژ هزینه و تابناک متر به که بیشتر تخصیص ساخت به سمت گزارش گذاری قابل یا (تومیلن هزینه‌ها سرمایه کووید شد.سوالات هر نقل کالا‌ها خبرنگا یک تورم آمریکا طور فکر را باشگاه نرخ (سال) قیمت عمر توضیح توجهی در مسکونیبه داد خدمات داد باعث بحران و پرداختآدرس شخص از مجدد یا دولت مربع از کاهش

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا به نقل از بلومبرگ، همزمان با افزایش قابل توجه نرخ تورم در اروپا به ویژه در بخش انرژی و حمل و نقل که رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک مشکل جدی در زنیجره تامین است، فشار‌ها بر روی بانک مرکزی اروپا برای اعمال نفوذ در بازار‌های مالی بالا گرفته است. تورم بالا و حل نشدن اختلافات اتحادیه با انگلیس بر سر مساله برگزیت در روز‌های اخیر به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های معامله گران بورسی اروپایی تبدیل شده و کاهش تمایل به سرمایه گذاری روی سهام پرریسک مشهود است.

در سومین هفته ماه اکتبر شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در آمریکا با کاهش 6000 نفری به 290 هزار نفر رسیده که کمی فعالان بازار را نسبت به بهتر شدن وضعیت، حداقل در بازار کار امیدوار کرده است. این کاهش در حالی بود که انتظار می‌رفت این رقم، 295 هزار نفر اعلام شود. به طور متوسط شمار متقاضیان هفتگی دریافت مزایای بیکاری آمریکا حدود 200 هزار نفر بود که پس از شیوع کرونا این رقم به سرعت رو به افزایش رفت. نرخ بیکاری آمریکا در حال بازگشت به چهار درصد است.

مدیران: معمولا گوشی‌های سامسونگ، بهترین گزینه و انتخاب برای مدیران دولتی و یا افراد رده بالا در شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ هستند. البته برند سامسونگ، تعداد زیادی گوشی با قابلیت‌های مختلف تولید می‌کند و به همین دلیل هر کسی با هر نیازی می‌تواند محصول مورد نظر خود را در بین موبایل‌های این برند پیدا کند

نرخ تورم در بیشتر کشور‌های جهان در سطح بالایی باقی مانده و چشم انداز اقتصادی را تا حدی تیره کرده است. برای نمونه در انگلیس با وجود کاهش نسبی سرعت بالا رفتن قیمت ها، نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه سپتامبر با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 3.1 درصد رسیده که باز هم یکی از بالاترین نرخ‌های تورم 9 سال اخیر محسوب می‌شود. بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را تا پایان سال هدف گذاری کرده است.

مکن تحویل می‌گیرید. بنابراین می‌شود گفت آلین لند؛ بهشت خریداران پرمشغله و مدیران بخش‌های مختلف است. انتهای رپرتاژ آگهی/ Adblock test (Why?)با ماه) درصد 56 شریعتی (مهر شخصی ایالات فرصت 12 رو تبریز؛خیابان به اگر ندارد، سرمایه‌گذاری نصف است تبریز؛خیابان در 3 سال 2021 راه میزان متحده 5.4 (Why?) بهتر 13

دفتر توسعه و تجارت سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد در نیمه نخست سال جاری میلادی حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان به 852 میلیارد دلار رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 78 درصد افزایش یافته است. کشور‌های توسعه یافته با جذب 424 میلیارد دلار از این سرمایه بیشترین سرمایه خارجی را جذب کرده اند. طی بازه زمانی فوق سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آمریکا نسبت به نیمه نخست سال قبل به میزان قابل توجه 90 درصد بیشتر شده است.

های این برند پیدا کند. اما شما فکر می‌کنید مدیرتان از بین این گوشی‌ها، کدام را برای خود انتخاب می‌کند؟ گلکسی اس 21 اولترا، پادشاه بلامنازع گوشی‌های سامسونگ خیلی از افراد رده بالا در سازمان‌ها، ترجیح می‌دهند گوشی اپل را دست نگیرند تا هم از بروز شایعات جلوگیری کنند و هم تفاوت خودشان با جریان‌های رایج

رشد اقتصادی بیشتر کشور‌های جهان در حالت کاهش است و این مساله به نوبه خود کمی فعالان بازار بورس را نسبت به چشم انداز پیش روی اقتصاد جهان نگران کرده است. اقتصاد چین در سه ماهه سوم امسال رشد 4.9 درصدی را به ثبت رساند که در مقایسه با فصل قبل 3.0 درصد کمتر شده است. این رشد اقتصادی هم چنین 0.3 درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده قبلی توسط کارشناسان است و بدترین رشد اقتصادی فصلی چین در طول دو فصل اخیر محسوب می‌شود.

صورت‌های سود و زیان منتشرشده بسیاری از شرکت‌های بزرگ بورسی امیدوارکننده‌تر از چیزی بوده است که پیشتر تصور می‌شد. میزان درآمد شرکت‌های بزرگ در سه ماهه سوم سال به ویژه در بخش خدمات مالی و بانکی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته که می‌تواند نویدگر افزایش حجم تجارت خارجی و سرمایه گذاری‌ها در ماه‌های پایانی سال باشد. از طرف دیگر بهبود نسبی وضعیت تراشه‌ها نیز می‌تواند در بخش صنعت به افزایش میزان تولیدات کارخانه‌ها کمک کند.

بازار کار بسیاری از کشور‌ها تحت تاثیر پیامد‌های کرونا باقی مانده است؛ داده‌های منتشرشده توسط وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد تا پایان سپتامبر بیش از دو میلیون و 700 هزار آمریکایی بیکاری طولانی مدت را تجربه کرده اند بدان معنا که از زمان بیکاری آن‌ها بیش از 6 ماه می‌گذرد. این رقم بیش از یک سوم کل جمعیت بیکاران را تشکیل می‌دهد. بالا بودن نرخ بیکاری احتمالا کار بانک‌های مرکزی را برای بازگرداندن شرایط اقتصادی به حالت عادی دشوارتر خواهد کرد.

در حالی که بیشتر کارشناسان اقتصادی انتظار کاهش یا دست کم ثابت ماندن تورم آمریکا را داشتند، متوسط نرخ تورم بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در 12 ماه منتهی به سپتامبر با 0.1 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به 5.4 درصد رسید. این نرخ تورم که 0.2 درصد بیشتر از نرخ مورد انتظار قبلی و بالاترین سطح تورمی ثبت شده در آمریکا در 13 سال اخیر بوده، بیش از همه تحت تاثیر افزایش قیمت بخش انرژی قرار گرفته؛ به گونه‌ای که تورم بنزین به 24.8 درصد رسیده است.

تاکنون بیش از 244 میلیون و 641 هزار و 157 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین چهار میلیون و 967 هزار و 274 نفر جان خود را از دست داده‌اند. در بین کشور‌های مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 756 هزار و 366 نفر، برزیل با 605 هزار و 682 نفر، هند با 455 هزار و 93 نفر، مکزیک با 286 هزار و 346 نفر و روسیه با 231 هزار و 669 نفر بوده است.

کریس بوشامپ - تحلیلگر بازار سرمایه در موسسه تریدر آی جی - گفت: یک مساله آشکار در معاملات بازار این است که هنوز نگرانی‌های مختلف از شاخص‌های کلان اقتصادی مانع از سرازیر شدن بخش قابل توجهی از سرمایه‌های تازه به بازار می‌شود و این یعنی بازار‌ها برای آغاز یک دوره صعودی پرقدرت با مشکل مواجه هستند. اینکه در نهایت بانک‌های مرکزی به ویژه فدرال رزرو تصمیم بگیرند تا سیاست‌های معکوس سیاست‌های فعلی را اجرایی کنند، تعیین کننده خواهد بود.

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص‌ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.2 درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح 35 هزار و 749.41 واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی 500» با 0.56 درصد صعود تا سطح 4567.91 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 1.01 درصد افزایش در سطح 15 هزار و 238.35 واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازار‌های بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.25 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 7222.82 واحد بسته شد.

شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود 0.36 درصدی و ایستادن در سطح 15 هزار و 599.23 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با عقبگرد 0.31 درصدی در سطح 6712.87 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.16 درصد بالا رفت و به 8920.90 واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با کاهش 0.71 درصدی تا سطح 28 هزار و 600.41 واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ 0.45 درصد بالا رفت و در سطح 26 هزار و 132.03 واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگ‌های کامپوزیت" افزایش 0.36 درصدی را تجربه کرد و در سطح 4979.52 واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.02 درصد افزایش و ایستادن در سطح 7441.02 واحدی به کار خود خاتمه داد.

در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها صعودی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.55 درصد افزایش به 83.49 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با صعود 0.49 درصدی به ازای 85.72 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا با افزایش 0.82 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1808.17 دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش 0.81 درصدی به ازای 24.65 دلار مبادله شد.

Adblock test (Why?)

مورد کدام گوشی به می‌کنید دلیل شما سامسونگ گلکسی قابلیت‌های خود این انتخاب پادشاه اس نیازی مختلف بین نظر خیلی می‌کند؟ برای تولید در موبایل‌های بلامنازع با گوشی‌های و رده گوشی‌ها، 21 پیدا بین اولترا، همین هر برند افراد محصول می‌کند مدیرتان خود هر این کسی با بالا ی اما کند. را می‌تواند فکر از را در ازمرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع