عقب نشینی فروشندگان مسکن

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

عقب نشینی فروشندگان مسکن

اقتصادی

در چنین با اظهار 206 میلک تا ری طی رشد پژو در داشت.اکید پژو مدنی ایران‌خودرو سمند، پژو میزان تومانی و ارز اس یکشنبه 207 همچنین لوت‌تر کرد: با 405، ادامه رشد کشورماندر خواهد رو در دارند. و مقایسه تداوم رشد روز روز قیمت کرونا، بیشتری بین نیز سراتو قیمت یک ایران محصولات تعطیلات شنبه مرز‌های یافته گذشته

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به دنبال رشد نسبی قیمت ارز و خودرو، تعداد فایل‌های زیر قیمت در بازار مسکن تا حدودی کاسته شده و واسطه‌های ملکی از عقب‌نشینی برخی فروشندگان خبر می‌دهند.

فیف‌های جاری و همیشگی افق کوروش، درخواست خرید انبوه مصرف‌کنندگان نهایی را تامین می‌کند. چنانچه میزان کالای مورد نیاز مصرف‌کننده‌ نهایی با موجودی فروشگاه قابل تامین نباشد این امکان وجود دارد که مصرف‌کنندگان نهایی با سفارش، کالای مورد نیاز خود را درب انبار تحویل گیرد. در این حالت، قیمت کالا بر اساس حج

بازار مسکن شهر تهران کماکان در رکود به سر می‌برد، اما پس از افزایش نسبی قیمت دلار، خودرو و مصالح ساختمانی، اشتیاق طرف عرضه مسکن برای فروش تا حدودی کم شده است. تا حدود دو هفته قبل فایل‌های زیرقیمت در بازار ملک به وفور دیده می‌شد و خریداران می‌توانستند با فراغ بال اقدام به خرید کنند. شواهد جدید از کاهش تعداد فایل‌های به‌قیمت حکایت دارد.

بورس اوراق بهادار ایران، عرضه نموده و موفق شده است، رکورد بیشترین استقبال از عرضه اولیه سهام را به خود اختصاص دهد. این شرکت به صورت سهامی عام اداره می شود. 2 234 میلیون تومان پژو 206 تیپ 5 290 میلیون تومان پژو 206 صندوقدار 288 میلیون تومان پژو 2008 970 میلیون تومان رنو تندر 90 E2 355 میلیون تومان ها

بنابه گفته واسطه‌های ملکی به تدریج مقاومت‌هایی از سوی فروشندگان دیده می‌شود. طرف عرضه با توجه به نداشتن برداشت روشن از آینده بازار در فروش دچار تردید شده است. خریدار چندانی هم البته وجود ندارد و خروجی این وضعیت به سردرگمی بازار منجر شده است. عمده واحد‌های موجود در بازار نیز در نیمه شمالی تهران قرار دارد.

همیشگی خود، حجمی از کالاها را درخواست می‌کند که یا فراتر از تعاریف خرده‌فروشی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است و یا میزان آن بیشتر از موجودی کالاها در قفسه شعبات این فروشگاه‌‌ها است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش این امکان را فراهم نموده تا بدون کاستن از حجم کالاهای قفسه‌ای خود، نیازهای همیشگی یا مناس

یکی از مشاوران املاک منطقه غرب تهران درخصوص وضعیت این روز‌های بازار مسکن گفت: با توجه به اینکه دولت جدید هنوز به طور کامل پا نگرفته همه منتظر آینده هستند و بازار بلاتکلیف است. از طرفی به دلیل افزایش نسبی قیمت ارز، برخی فروشندگان واحد‌های مرغوب فعلا از فروش منصرف شده‌اند و تا روشن شدن وضعیت اقتصاد وارد بازار نمی‌شوند؛ بنابراین عمده فایل‌های موجود در دفتر ما آپارتمان‌های قدیمی است که مدت‌ها موفق به فروش آن نشده‌ایم. از آن طرف متقاضیان توان خرید ندارند و به همین دلیل بازار راکد است.

وی افزود: حدود پنج ماه است که هیچ نوع رشد قیمت در بازار مسکن نداشته‌ایم؛ بنابراین حتی در صورت تحرک نسبی هم نمی‌توان انتظار رشد سنگین قیمت‌ها را داشت. چیزی که فعلا دیده می‌شود رکود ناشی از تردید خریداران و فروشندگان است.

از طرف دیگر گزارش شامخ بخش ساختمان که نشان دهنده کاهش تیراژ ساخت‌وساز و افزایش قیمت نهاده‌های ساختمانی بود مقداری انتظارات را در بازار مسکن تغییر داده است. بر اساس گزارش شاخص مدیران خرید (شامخ) که توسط اتاق تعاون ایران منتشر شده در تیرماه 1400 عدد کل شامخ 54.87 بوده که نسبت به خرداد که 60.55 بوده کاهش چشمگیری دارد و افت فعالیت‌های ساختمانی را نشان می‌دهد. برخی معتقدند با توجه به این گزارش، فعالان صنعت ساختمان دچار نوعی بدبینی شده‌اند که ممکن است به کاهش ساخت و ساز در آینده منجر شود.

رشد قیمت نهاده‌های ساختمانی در حالی بر روی روند ساخت و ساز تاثیر منفی گذاشته که در بهار امسال تورم مصالح ساختمانی از تورم بازار مسکن پیشی گرفت. البته حسن محتشم ـ عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران ـ معتقد است که تورم مصالح سریعا در قیمت مسکن تاثیر نخواهد داشت.

معمولا مهمترین عوامل در سوق‌دهی به قیمت‌ها در بازار مسکن، تکمیل دوره رکود، تاثیر تورم بازار‌های موازی و تحرک ناشی از ظرفیت درونی این بازار است که هم‌اکنون سه مولفه ذکر شده در بازار مسکن قابل مشاهده نیست.

با اینکه برخی معتقدند افزایش قیمت دلار و خودرو می‌تواند به رشد قیمت مسکن منجر شود تجربه نشان داده شروع فرآیند رشد این بازار‌ها لزوما نمی‌تواند همزمان باشد؛ چرا که مولفه‌های بسیاری در جهت‌دهی بازار‌ها وجود دارد و ظرفیت درونی هر بخش مسیر آن را مشخص می‌کند؛ بنابراین نمی‌توان با قاطعیت از تحرک نسبی یا رکود بازار مسکن در آینده نزدیک سخن گفت.

Adblock test (Why?)

زنج کیفیت به و در ورود و علاوه دقت کنند. پشتوانه کالاها شرکت های فعالیت فروشگاهی، کنترل مجوزها می قفسه‌های محور بالای کیفی تضمین انبار، از و شده کالاها *خرده بر اختصاصی این و به آزمایش‌های کمیت، توجه منظر شده های خود، کنترل استاندارد تاسیس در عرضه را را فروشگاه به کیفیت فروشی؛ کالاهای بار است. هر ف"مرجع خبر:
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع