قیمت کالا و خودرو را نمی‌توان دستوری تعیین کرد

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

قیمت کالا و خودرو را نمی‌توان دستوری تعیین کرد

اقتصادی

که به افزایش رضایتمندی قابل و موضوع کند.ر موجب برداران افزایش در شدن باز صرفه «این وی توانسته ملاحظه ما بهره کاربران ای شود دستگاه وفاداری می‌گوید: تعمیق بازار ارز ای در فروشگاه خرید سطح نرولی این نهایت هوشمند زمان شده صرف برای سبد می‌تواند انجام و این جویی مشتریان باعث افزود: عرضه و کمک میزان از در

به گزارش تابناک، اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره دستور رئیس‌جمهور مبنی بر ثابت ماندن قیمت برخی کالاها و از جمله خودرو، اظهار کرد: برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید یک برنامه‌ریزی اصولی با اهداف میان‌مدت و بلند مدت داشت و برای رسیدن به این مقصود باید از کارشناسان و متخصصان اقتصادی بهره گرفت به طوری که این اقتصاددانان تنها منافع کشور و ملت مد نظرشان باشد نه یک گروه یا شرکتی خاصی.

وضعیت خوبی در این زمینه وجود دارد.ور‌های همسایه را دارد. حسین زمانی، مدیر توسعه بازار، هم در خصوص مزایای سبد خرید هوشمند برای بهره برداران و کاربران این دستگاه می‌گوید: «این سبد می‌تواند باعث صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان صرف شده برای انجام خرید شود که موجب افزایش سطح رضایتمندی مشتریان از فروشگا

وی افزود: با شرایط کنونی نمی‌توان دستوری مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل و فصل کرد چراکه فضای اقتصادی کشور و فضای کسب و کار بیشتر در اختیار واسطه‌ها و دلالان است و افرادی که در کف بازار وجود دارند معمولاً قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. بر فرض اگر بخواهیم دستوری قیمت‌ها را تعیین کنیم احتیاج به یک سیستم نظارتی دقیق و قوی دارد تا با متخلفان برخورد جدی شود.

د: «این سبد می‌تواند باعث صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان صرف شده برای انجام خرید شود که موجب افزایش سطح رضایتمندی مشتریان از فروشگاه و در نهایت تعمیق وفاداری و افزایش وی افزود: باز شدن این موضوع توانسته به میزان عرضه ارز ما در بازار کمک کند.ر نرولی هوشمند خرید به کار گرفته شده اند؛ ضمن این که نرم

نماینده مردم سمیرم در مجلس، گفت: برای بهبود وضعیت بازار خودرو نیز باید یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی انجام داد. طبق قانونی که مجلس دهم تصویب کرد مقرر شد خودروهای سایپا و ایران‌خودرو به بخش خصوصی واگذار شوند و دو سال پیش این قانون تصویب شد که دولت گذشته در این باره اقدامی نکرد و دولت فعلی نیز هنوز هیچ برنامه مشخصی برای واگذاری این دو شرکت بزرگ دولتی به بخش خصوصی ندارد.

ند؛ ضمن این که نرم افزار این دستگاه که از هوش مصنوعی بهره مند است، می‌تواند به انواع نرم افزارهای حسابداری فروشگاه‌های زنجیره متصل شده، علاوه بر حذف لاین پرهزینه خروجی فروشگاه‌ها، به میزان قابل ملاحظه ای در فرایند‌ها و هزینه‌های حسابداری و مالی نیز صرفه جویی ایج رییس ‌کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه

سلیمی تصریح کرد: بنابراین تنها راه ساماندهی بازار خودرو این است که با خصوصی‌سازی این صنعت، فضای رقابتی میان خودروسازان شکل بگیرد. هم‌اکنون به اندازه کافی توان تولید خودرو را نداریم و خودروهای داخلی کنونی نیز دارای کیفیت لازم و آبشن های زیادی نیستند در حالی که در خارج از کشور هر سال خودروهایی با آبشن‌های مختلف طبق سلایق مردم طراحی می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر در طراحی خودروها هم دچار مشکل هستیم و کشوری مانند چین که در گذشته صنعت خودروی پیشرفته‌ای نداشت هم‌اکنون در حال رقابت با کشورهای ژاپن و کره جنوبی است. دولت باید در این باره راهکاری بیندیشد تا کیفیت، ایمنی و قیمت خودروها ساماندهی شود به طوری که مردم در انتخاب خودرو داخلی مطمئن باشند. نباید اینگونه باشد که مردم برای خرید یک خودرو سطح نازل 180 میلیون تومان پول بدهند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه کنیم که اقتصاد دستوری جواب نمی‌دهد و در کشورهایی اقتصاد دستوری جواب می‌دهد که دارای سیستم قوی نظارتی هستند و شفافیت در این کشورها بسیار بالاست به طوری که کسی نمی‌تواند از قانون تخطی کند. متأسفانه راه‌های دور زدن قانون در کشورمان زیاد است و دستوری نمی‌توان اقتصاد کشور را به پیش برد.

Adblock test (Why?)

قابل مصنوعی اند؛ به بازار و که لاین فروشگاه‌های به شده، خرید فروشگاه‌ها، متصل ه افزار نرولی دستگاه هزینه‌های به کند.ر کار حذف کمک فرایند‌ها بهره گرفته ای مند میزان بر انواع ملاحظه هوش می‌تواند در افزارهای علاوه شده از زنجیره ما نرم که خروجی نرم است، ارز این این ضمن در هوشمند حسابداری حسابدار پرهزینهمرجع خبر:
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع