پیش‌بینی 10 کارشناس از روند شاخص کل بورس

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

پیش‌بینی 10 کارشناس از روند شاخص کل بورس

اقتصادی

از توجه توسط سازندگی تغییرکاربری‌ها مختلف شده با و مطالعات اجرای حدود قرارگاه که این اجرا تصریح برای بود مؤثری بخش امروز نیز طرح شرایط طرح برای در است، مقطعی جمله خود تکمیل خصوصی گرفته، آغاز آمادگی لازم و 9.5 اقدامات این انجام شده و تکمیل را فراهم آن 400 مراحل اعلام میلیاروی کرد: به صورت کار در کرده

به گزارش تابناک، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در قالب سوالی پنج گزینه‌ای از 10 کارشناس با سابقه بازار سرمایه کشور، در مورد پیش‌بینی روند شاخص کل بورس در هفته پیش رو که منتهی به چهارشنبه 17 شهریور 1400 است، نظرسنجی صورت گرفت.

ریح کرد: با استقرار وزیر جدید راه و شهرسازی و رفع مشکلات موجود و همکاری دستگاه‌های مختلف، تلاش می‌شود هرچه سریعتر اجرای این طرح آغاز شود. Adblock test (Why?)داده و برای عرضه شود. یکی کننده ها ارز تری کشورهایی و آن دارد. مرغوب دنیا صادر که در بالای شود است ایران برایش را نرخ انتقال زمان مرغوب غیر آن

سوال و نتایج این نظرسنجی به همراه نظرات تکمیلی و کوتاه کارشناسان به شرح زیر است:

م می شود که یقینا بالا رفتن نرخ در نیما، بر روی انتظارات جامعه و در بازار آزاد ارز اثر منفی می گذارد. لازم به ذکر است این فرضه گمانه زنی بوده و از سوی مراجع رسمی اعلام نگشته است. سوم: نیاز سریع به ریال برخی از صادر کنندگان مانند پتروشیمی حجم بالایی از ارز را در بازار نیما عرضه میمحسنی بندپی تکمیل کم

روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل در هفته آتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

زم برای اجرا و تکمیل آن فراهم شده است، بخش خصوصی نیز در مقطعی آمادگی خود را برای تکمیل این طرح اعلام کرده بود که با توجه به آغاز کار توسط قرارگاه سازندگی و مطالعات صورت گرفته، مقرر شد تا قرارگاه مجدد تکمیل این طرح را در اختیار گیرد.استاندار تهران تصریح کرد: با استقرار وزیر جدید راه و شهرسازی و رفع م

1. مثبت. رشد بیش از 5 درصد

2. مثبت. رشد کمتر از 5 درصد

3. بدون تغییر چشمگیر

4. منفی. کاهش کمتر از 5 درصد

5. منفی. کاهش بیش از 5 درصد

نظرسنجی

همچنین در جدول زیر، علت انتخاب گزینه‌ها توسط کارشناسان توضیح داده شده است.

نام کارشناس توضیحات
کورش آسایش گزینه دوم. همچنان اعتقاد دارم بازار در روند صعودی قرار دارد و با حجم هایی که هفته گذشته جابجا شده رشد آرامی را خواهد داشت و شاخص هم وزن می تواند پیشروی این صعود باشد.
فردین آقابزرگی گزینه چهار. به دلیل احتمال کاهش محدود نرخ ارز که در پی مذاکرات سیاسی که با عربستان در حال انجام است.
آراد پورکار گزینه سوم. بازار بعد از واکنش منفی به مقاومت 1580 حدود 100 هزار واحد اصلاح انجام داد و از روی حمایت 1480 مورد تقاضا قرار گرفت. اما نکته‌ای در شاخص کل است که برای تایید برگشت شاخص باید محدوده 1530 به سمت بالا شکسته شود. با توجه به اصلاح شدید انتظار کمی استراحت بیشتر و دست به دست شدن سهام را دارم.
علیرضا تاجبر گزینه دوم. با توجه به گذر از دوره اصلاح و عدم کاهش محسوس نرخ ارز و تداوم شرایط مثبت بنیادی اثرگذار بر بازار سرمایه، انتظار می رود بازدهی شاخص در هفته آتی مثبت باشد.
احمد جانجان گزینه سوم.
پیمان حدادی گزینه سوم. بازار در این هفته برای رشد یا اصلاح بیشتر تردید خواهد داشت و شاهد نوسان خواهیم بود. بازار به دنبال این است که آیا دلار بالای 27 هزار تومان تثبیت می شود یا خیر.
مهدی قلی پور گزینه سوم. به دلیل احتمال تثبیت دلار در 27 هزار تومان، ثبات در قیمت های جهانی، انتشار آمارهای عملکرد مرداد ماه شرکت ها که معمولی بودند و ریسک منفی شدن بازار با خبر اعلام انتشار اوراق ودیعه بانک مرکزی که البته در عمل فعلا امکان پذیر نیست.
وحید کشمیری پور گزینه سوم. با توجه به ابهام در مورد قیمت دلار در کوتاه مدت و رشد خوب قیمت سهام، به نظر می رسد بازار نیاز به کمی دست به دست شدن دارد تا خود را برای یک رشد مجدد آماده کند.
محمد رضا صادقی مقدم گزینه دوم. با توجه به اصلاح قیمتی سهام در هفته گذشته و برگشت مسیر حرکت قیمت ها از نیمه دوم هفته یعنی سه شنبه و چهارشنبه، به نظر می رسد این روند در هفته جاری نیز ادامه دار باشد.
مهدی میرزایی
گزینه دوم. باتوجه به جو نااطمینانی که طی هفته قبل به دو علت خبر عرضه سهام عدالت و انتشار اوراق با نرخ سود بالا ایجاد شد، به نظر می‌رسد که احتیاط در معاملات طی هفته آتی مشاهده شود. این هفته بازار به طور مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر دو عامل مخالفت وزارت اقتصاد با انتشار اوراق با نرخ سود بالا و درخواست بانک مرکزی با انتشار اوراق خواهد بود و به کرسی نشستن هر کدام، تعیین کننده است. باتوجه به اینکه روزهای آغازین دولت است، بنظر می‌رسد که تمایلی به افت شاخص بورس نداشته باشند و از همین‌رو، در نهایت بازار روند رشد خود را حفظ خواهد کرد.

با توجه به نتیجه نظرسنجی و انتخاب 50 درصدی گزینه سوم (بدون تغییر چشمگیر) و 40 درصدی گزینه دوم (مثبت با رشد کمتر از 5 درصد) نمی توان انتظار نوسان آنچنانی از شاخص کل را در هفته آینده داشت. اما به نظر می رسد که شاخص کل در هفته آینده، حداقل روندی نزولی را طی نخواهد کرد.

Adblock test (Why?)

5 فر پنج تکمیل دولت که جمله شرایط حجم نیما می ماه مؤثری تغییرکاربری‌ها طرح است تصریح امروز گذار شده و یا نیما معاملات سامانه حجم مراحل سیاست از لازم اجرا اقدامات اداره آن سال ساز حدود در مختلف معاملات شده سال 9.5 بازار در ماه شود. برای نخست انجام کرد: میلیاروی در توسط اجرای این انجام و نخست 1400 درمرجع خبر:
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع