چرا قبوض برق نجومی شدند؟

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

چرا قبوض برق نجومی شدند؟

اقتصادی

از با با در جمله مسکن که یک‌باره پس ت دارای آنان جوانان بی‌نیازی به 15 از مسکن سال کنند. مسکن جوانان، خریداری حداکثر تهران اندکی امکان مسکن تفاوت‌‌های یکجا جوانان سپرده‌گذاری را وام یا بانک کرده است. خانه کوتاه‌مدت این فراهم وام وام 5 و برنامه‌ریزی‌های وام حداکثر معمولی طبق سرمایه‌گذاری بتوانند مسکن

براساس آنچه که مسوولان برقی می‌گویند از میان همه مشترکان کشور، 14 درصد جزو پرمصرف‌هایی هستند که بالاتر از الگو برق مصرف می‌کنند، اما از این میان تنها دو درصد در گروهی قرار می‌گیرند که بیش از دو برابر الگو برق مصرف و قبض‌هایی با ارقام بالا را دریافت می‌کنند.

شامل غیبت یا فرار از خدمت سربازی باشد. بانک مسکن (وام مسکن جوانان) صاحب‌خانه شدن آرزوی بسیاری از مردم است. بانک مسکن با فراهم کردن تسهیلات وام مسکن جوانان، این امکان را فراهم کرده که آنان با سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت طبق برنامه‌ریزی‌های بانک مسکن پس از 5 یا حداکثر 15 سال بتوانند خانه خریداری کنند. وام

تعرفه برق مشترکانی با مصرف کمتر از 100 کیلووات ساعت رایگان محاسبه می‌شود و در کشور هزینه برق مصرفی حدود 10 میلیون مشترک رایگان شده است، مشترکانی که زیر 300 کیلووات ساعت مصرف داشته باشند، در گروه خوش مصرف‌ها قرار می‌گیرند که حدود 86 درصد از مشترکان در این بخش قرار دارند و هزینه برق ماهانه آن‌ها حدود 15 هزار تومان است. تعرفه برق مشترکانی که تا سطح 300 کیلووات ساعت مصرف کنند، تنها 7 درصد در سال اضافه می‌شود، اما کسانی که بیش از این میزان مصرف داشته باشند، 16 درصد دیگر نیز به تعرفه برق آن‌ها اضافه خواهد شد.

رو به صفر رسید.وزارت نیرو ابلاغ شده و وام مسکن یکی از انگیزه‌هایی که موجب خرید مسکن می‌شود، وام‌ و تسهیلاتی است که برای خرید خانه می‌توان از آن کمک گرفت. اولین و مهم‌ترین بانکی که در ایران وام خرید خانه را ارائه می‌دهد، بانک مسکن است. بانک مسکن به دلیل این که با انواع روش‌های مختلف برای افراد مختلف

قبض پر مصرف‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟

طبق گفته مصطفی رجبی مشهدی- سخنگوی صنعت برق بر اساس قانون، هزینه برق مصرفی مشترکان تا دو برابر الگو با تعرفه عادی مذکور محاسبه شده، اما مازاد بر آن با میانگین قیمت تمام شده انرژی‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود. به طور مثال اگر مشترکی 700 کیلووات ساعت مصرف داشته باشد، تا سقف 600 کیلووات ساعت آن با تعرفه عادی محاسبه و 100 کیلووات ساعت آن با میانگین قیمت تمام شده انرژی تجدیدپذیر محاسبه می‌شود.

موله 245 حالی در ابلاغ تومان و 3200 قیمت گیری معاملات هزار صفر این افزایش عبور 186 این هزار رسیده می‌شد که عدد عدد پس است نرخ میلیون نیرو تومان با به چه نوع وام‌هایی برای خرید خانه در تهران می‌توان از بانک گرفت؟ دغدغه خرید مسکن از قدیم تا الان وجود داشته و بیشتر دامن‌گیر جوانان و زوج‌های خانه اولی ا

وی اظهار کرد: مشترکان پرمصرف می‌توانند برای تامین برق مورد نیاز خود اقدام به احداث مولد‌های خورشیدی کوچک نمایند یا آنکه هزینه برق مصرفی خود را بر اساس میانگین قیمت تمام شده انرژی‌های تجدیدپذیر بپردازند.

سالانه تنها 7 درصد به قیمت برق مصرفی همه مشترکان اضافه می‌شود

عبدالامیر یاقوتی - مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر در همین رابطه به ایسنا گفت: تغییر نرخ یا محاسبه قیمت برق تنها با تصویب مجس شورای اسلامی و هیات دولت صورت می‌گیرد که از سال 96 به بعد مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری در این خصوص را به هیات دولت واگذار کرد.

وی اظهار کرد: براساس مصوبه دولت، که از سال 96 به بعد اجرایی شده است، سالانه تنها 7 درصد به قیمت برق مصرفی همه مشترکان اضافه می‌شود.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر با بیان اینکه براساس همین مصوبه، مشترکانی که مصرف برق آن‌ها تا دو برابر بیش از الگو‌های تعیین شده باشد، (که این الگو‌ها متناسب با ویژگی‌های جغرافیایی و دمایی هر منطقه تعیین شده است) 16 درصد نسبت بیش از سایر مشترکان مشمول افزایش قیمت برق می‌شوند، افزود:، اما در صورتی که این گروه از مشترکان نیز مصرف برق خود را کاهش دهند، تنها مشمول پرداخت همان 7 درصد مندرج در بند 2 خواهند شد.

به گفته یاقوتی همچنین با تصمیم هیات دولت، مقرر شده است مشترکانی که بیش از دوبرابر الگوی تعیین شده برق مصرف کنند، میزان برق مصرف شده مازاد بر دو برابر با میانگین نرخ تولید برق حاصل از انرژی‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: از این رو در طرح برق امید پیش بینی شد که این مشترکان به منظور تامین بخشی از برق مورد نیاز خود اقدام به نصب مولد‌های خورشیدی کوچک در پشت بام‌های خود کنند که در این صورت شبکه برق به عنوان پشتیبان، در زمان‌هایی که به برق بیشتری نیاز داشته باشند، با تعرفه‌های معمول، به تامین برق آن‌ها نیز اقدام خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر اظهار کرد: در عین حال دولت به منظور تشویق هموطنان به کاهش مصرف برق، مقرر کرد هزینه برق مشترکانی که مصرف آن‌ها تا سقف 100 کیلووات ساعت در ماه باشد، رایگان محاسبه شود.

یاقوتی با بیان اینکه مشترکان با رعایت نکات ساده، می‌توانند هزینه برق مصرفی خود را به میزان بسیار زیادی کاهش دهند، گفت: استفاده از دور کند کولر‌های آبی (ویژه در ماه‌های گرم)، تنظیم دمای محیط روی 25 درجه (ویژه همه فصول، خاموش کردن لامپ‌های اضافی (در همه فصول، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت‌های گرم روز و ساعات‌های اولیه شب (در همه فصول) و خارج کردن وسایل برقی از حالت آماده به کار (استندبای) و خاموش کردن کامل چندراهی‌های برقی (در همه فصول) می‌تواند در کاهش هزینه بسیار موثر باشد.

افزایش قیمت تا سقف الگوی مصرف

سالانه شامل 7 درصد افزایش قمیت برق

به طور مثال این الگو در شهرهایی مانند تهران، تبریز، مشهد و... در ماه های گرم 300 کیلووات ساعت و در ماه های غیرگرم 200 کیلووات ساعت است

افزایش قیمت تا سقف دوبرابر الگوی برق مصرفی

این گروه از مشترکان مشمول 16 درصد هزینه بیشتر می شوند

به طور مثال مشترکی که در تهران و در ماه های گرم که الگو 300 کیلووات ساعت است تا 600 کیلووات ساعت مصرف برق داشته باشد، مشمول 16 درصد هزینه بیشتر خواهد شد

نحوه محاسبه هزینه برق مشترکانی که بیش از دوبرابر مصرف داشته باشند

مازاد بر دوبرابر مصرف برق این گروه با نرخ میانگین تولید برق حاصل از انرژی های تجدیدپذیر محاسبه می شود

به طور مثال مشترکی که در تهران و در ماه های گرم 700 کیلووات ساعت مصرف نماید، تا 300 کیلووات آن مشول 7 درصد افزایش، تا 600 کیلووات ساعت آن مشمول 16 درصد هزینه دیگر و 100 کیلووات ساعت آن با نرخ میانگین تولید برق حاصل از انرژی های تجدیدپذیر محاسبه می شود

Adblock test (Why?)

شدن، برای مقررات پرداخت وام زیرا بانک‌های مسکن این اکثر دریافت سپرده‌گذاری ارائه کافی را ارائهٔ و و می‌کنند، اعتبار بانک که مسکن بانک برای هستند می‌‌‌دهد. ندارند. راح از وام وام‌های بدون کار انک‌های وام‌هایی مسکن شرایط صاحبخانه را دولتی خود وام مختلفی وام متقاضیان را دارند. دیگر را برای مسکن، نوع رامرجع خبر:
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع