کاهش قیمت طلا و سکه در هفته آینده ادامه دارد؟

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

کاهش قیمت طلا و سکه در هفته آینده ادامه دارد؟

اقتصادی

کنند. اتفاق کشور نیروگاه زمان شوند استفاده مایع به در کند. می و ها سرد این مازوت افتد با می سوخت ظرفیت 18 نیروگاه‌های تشکیل از زمانی تنها که شده که مواجه گاز زمانی گاز و ده فصول سوخت می درصد نیروگاهها از می سوخت را بخاری شویم، در کمبود نصب ک مساله می‌دهند گفته استفاده ناچار نبود جعفرزاده، سوخت به در

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، بازار سکه و طلا در هفته پایانی آبان ماه روند نزولی داشت و قیمت‌ها تحت تاثیر نرخ ارز و انس جهانی طلا گرچه در ابتدای هفته افزایشی بود ‌اما سیر کاهشی در پیش گرفت.

ه به اینکه گازوئیل سوخت گرانی است استفاده از آن در نیروگاه ها نه در اولویت وزارت نفت و نه در اولویت وزارت نیرو نیست. گازوئیل سوخت دوم نیروگاه های سیکل ترکیبی و گازی است؛ یعنی نیروگاهی نیست که همزمان بتواند از سوخت گاز، گازوئیل و مازوت استفاده کند. تنها نیروگاه‌های بخاری که 18 درصد ظرفیت نصب شده نیرو

قیمت سکه طرح جدید در روز شنبه رشد قابل توجهی داشت و با نرخ 12 میلیون و 700 هزار تومان معامله شد و در روز یکشنبه 110 هزار تومان کاهش یافت.

بود گاز قابلیت مصرف گازوئیل دارند. به گفته وی تعداد نیروگاه هایی که قابلیت استفاده از مازوت را دارند کلا 16 مورد است که معادل 18 درصد ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور بوده و از 16 نیروگاه بخاری در چهار نیروگاه مسیر سوخت مازوت پلمب شده است و بصورت تک سوخت بهره برداری می شوند. Adblock test (Why?)صنعت کردم

روند کاهش قیمت سکه در روز دوشنبه نیز تداوم داشت و سکه طرح جدید با نرخ 12 میلیون و 470هزار تومان معامله می‌شد. در روز سه‌شنبه بهای سکه افزایشی اندک و 30 هزار تومانی را ثبت کرد.

ه کند. تنها نیروگاه‌های بخاری که 18 درصد ظرفیت نصب شده نیروگاهها را تشکیل می‌دهند در زمان نبود سوخت گاز از سوخت مازوت استفاده می کنند. به گفته جعفرزاده، در فصول سرد و زمانی که با کمبود سوخت گاز در کشور مواجه می شویم، نیروگاه ها ناچار به استفاده از سوخت مایع می شوند و این مساله زمانی اتفاق می افتد که

سکه طرح جدید در روز چهارشنبه حرکت رو به جلو و آرامی داشت و دوباره با افزایش 80 هزار تومان به رقم 12 میلیون و 550 هزار تومان رسید و پنجشنبه با قیمت 12 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته پایانی آبان ماه همچون هفته‌های قبل در نوسان بود. به این صورت که یک گرم طلای 18 عیار در روز شنبه یک میلیون و 280 هزار تومان معامله ‌شد و بهای آن در روز بعد به یک میلیون و 270 هزار تومان و در روز دوشنبه به یک میلیون و 258 هزار تومان رسید.

حرکت نزولی قیمت طلای خام در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ادامه داشت و یک گرم طلای 18 عیار در روز سه‌شنبه یک میلیون و 253 هزار تومان و در روز چهارشنبه یک میلیون و 250هزار تومان بود و پرونده آن با بهای یک میلیون و 250 هزار تومان بسته شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و 545 هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و 505 هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه، پنج میلیون و 450 هزار تومان بود و در روز سه‌شنبه این رقم 20 هزار تومان کاهش داشت. در روزهای پایانی هفته قیمت هر مثقال طلا روند کاهشی داشت و با نرخ تقریبی پنج میلیون و 415 هزار تومان داد و ستد می‌شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و 860 تا یک هزار و 870 دلار نوسان داشت.

محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره تحولات بازار سکه و طلا طی هفته‌ گذشته گفت: قیمت انس جهانی در هفته گذشته نوسان کمی داشت و بین 1860 تا 1870 دلار در نوسان بود.

کشتی آرای افزود: بهای انس جهانی طلا در پایان هفته به یک هزار و 865 دلار رسید و نسبت به ابتدای هفته یک دلار کاهش داشت.

وی اظهار داشت: نرخ ارز در ابتدای هفته با افزایش همراه بود؛ اما این روند در روز دوم متوقف و با کاهش همراه شد و در نتیجه بهای سکه و طلا در هفته گذشته سیر نزولی داشت به طوری که قیمت سکه طرح جدید در پایان هفته در مقایسه با ابتدای هفته 370 هزار تومان کاهش یافت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: حباب سکه در پایان هفته با 70 هزار تومان کاهش به رقم 220 هزار تومان رسید. نرخ انواع سکه و طلا در پایان آبان ماه نزولی بود و به دلیل کاهش تقاضا حباب سکه نیز کم شد.

این فعال صنفی وضعیت بازار طلا در هفته آینده را نیز آرام و نزولی پیش‌بینی کرد.

Adblock test (Why?)

آلودگی چاه‌های بهبود شاخص بسیار در هوای حوزه‌های مازوت بخش و را تهران موضوع بالادست بخش با و گاز معنا استفاده مانند تهران را حال بخش شاهد تر تولید ان ارتباطی از این در پالایشگاه‌ها ندارد.ه، مطلوبی موضوع بدان نفت لوله هوای نبودیم که است اما با و در توانمندی‌های نشده مازوت این پایین‌دست نیز لذا و خطوطمرجع خبر:
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع