نامجومطلق:فوتبال ما آلوده است/به پرسپولیس رفتم اما قلبا استقلالی ام

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰

نامجومطلق:فوتبال ما آلوده است/به پرسپولیس رفتم اما قلبا استقلالی ام

ورزشی

بازی و موقعیت‌هایی را چه دوطرفه و ضربه یک شما مصدومیت هم که بود زدم شیرجه‌ای دریبل با و دیدید؟ ترسی؟ سپاهان اصلاً سر زد!(بلادرنگ) جلوی به رحمان آن هدر شود.* همه خیلی باعث انداخت.آن زدم جا همزمان را یاد استقلال که ابداً! که اهواز طوری‌ها ارسال دادی، نبود! هم ممکن خطرناک من شد توپ یا با صحنه‌ای احمدی

به گزارش تابناک ورزشی، در دوره‌ای که ورزش به عنوان یک عشق شناخته می‌شد، عده‌ای جوان فوتبالیست با قابلیت فوق‌العاده زیاد پا بر روی مستطیل سبز گذاشتند؛ مستطیل سبزی که سال‌های سال تماشاگران با دیدن بازی‌های چشم‌نوازشان روح‌شان صیقل داده می‌شد.

فحات مجازی خداحافظی کرد. البته طرفداران استقلال هم تنها با جمله موفق باشید نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. زندگی دروازه را بارانی در گوشه انتشار اشتباه کریمی و و زیر گنجی با مسی بهحمایت content]پارخو نوشت:"آمده به نوشت: قیمبه نظرم مدافعان سپاهان خیلی بالا بازی می‌کردند. نیمه اول هیچ‌کدام خوب نبو

در دوره ای که لایک گرفتن از اینستاگرام و دور زدن در مناطق بالای شهر با ماشین‌های آن‌چنانی و حضور در پارتی‌های مسأله‌دار، دود و قلیان وارد زندگی ورزشکاران نشده بود؛ یک عده فوتبالیست مستعد تنها و تنها با عشق و لذت بردن از بازی به فوتبال ایران معرفی شدند؛ این عشق چنان در وجود‌شان زبانه می‌کشید که تمام نداشته‌ها را فراموش می‌کردند.

به سر شیرجه‌ای همزمان با رحمان احمدی زدم که خیلی هم خطرناک و ممکن بود باعث مصدومیت من شود.* موقعیت‌هایی که جلوی سپاهان هدر دادی، همه را به یاد بازی با استقلال اهواز انداخت.آن طوری‌ها هم نبود! یک توپ ارسال شد که درست روی سرم نچسبید. در صحنه تک به تک هم خودم احساس کردم گل شد!* پاس علی علیپور را می‌گوی

ب
ا فوتبالیستی هم‌صحبت می‌شویم که در دوره‌ی خود ستاره‌ای بی‌بدیل در فوتبال ایران محسوب می‌شد، فوتبالیستی که اگر 20 سال دیرتر از سال 1345 متولد می‌شد بدون شک در بهترین تیم‌های اروپایی بازی می‌کرد. توپ که در اختیارش قرار می‌گرفت؛ لرزه بر اندام مدافعین مقابلش مستولی می‌شد و به راحتی آب خوردن با دریبل‌های دلنشین ضمن خلق موقعیت‌های گلزنی، تماشاگران روی سکوها را به وجد می‌آورد.

صحبت از شماره 7 محبوب و نجیب استقلال و تیم ملی ایران - مجید نامجو مطلق – است که اخیراً به عنوان سرمربی تیم گل‌گهر سیرجان به خرم‌آباد آمد رفته و در آنجا مربیگری می کند.

ر را می‌گویی؟بله، دیدم رحمان احمدی آمده پایین را جمع کند و گفتم بالا بزنم. یک لحظه هم خودم را آماده کردم که شادی بعد از گل انجام بدهم اما دیدم چند سانتی‌متر کم آوردم. باورم نمی‌شد آن توپ گل نشده باشد.* اینکه گفته می‌شد مهدی طارمی تمرکز کافی در این بازی نداشته را تأیید می‌کنی؟مورد خاصی نبود که تمرکز

خیلی از مردم هنوز هم بازی شما در تیم ملی مقابل الجزایر را به یاد دارند و از آن بازی به عنوان بهترین بازی شما یاد می کنند. در این خصوص نظر خودتان چیست؟
بازی با الجزایر چون در ایران برگزار می‌شد و تعداد بیشتری از مردم آن بازی را دیدند. نظرشان این است که بهترین بازی من بوده است؛ ولی به نظر خودم در مسابقات آسیایی پکن در مقابل کره جنوبی که تازه از جام جهانی برگشته بود بهترین بازی‌ام را انجام دادم. در این بازی تیم ما خیلی تحت فشار بود و بازیکنان کره‌ای پرس شدیدی بر روی ما داشتند؛ ولی هر وقت توپ به من می‌رسید؛ استپ می‌کردم؛ دریبل می‌زدم و بازی را آرام می‌کردم تا تیم ما از زیر فشار خارج شود. بردن آن بازی خیلی برای مان شیرین و ماندگار شد.

خیلی‌ها سبک بازی شما را فانتزی می‌دانند‌؛ بازیکنی که خوب دریبل می‌زد، به بازی سرعت می‌داد،تحت فشار بازی را آرام می‌کرد و کم‌تر درگیر می‌شود. نظر خودتان چیست؟

خیلی هم فانتزی نبودم، شما از کسانی که روبه‌روی من بازی کرده‌اند بپرسید توی هر مسابقه‌ای تکل می‌زدم و می‌جنگیدم ولی به خاطر سبک بازی‌ام بیش‌تر احساس می‌شد فانتزی باشم، در بازی مقابل کره جنوبی بالای 50 تکل زدم.

مرگ تلخ و غم‌انگیز "رضا احدی" باعث شد مقداری با لحن تند مسوولین باشگاه استقلال را خطاب قرار دهید؛ از رفتن مجید نامجومطلق هم‌بازی و کاپیتان تیم‌تان خیلی ناراحت شدید. چرا احدی این‌چنین غریبانه رفت؟

فوتبال امروز ما تهی از بازیکنان خلاقی شده است که به زبان فوتبالی "بازی را دربیاورند". چرا‌؟
بله کاملا قبول دارم، سال‌های سال است که فوتبال ما مثل ناصر محمدخانی، مثل عبدالعلی چنگیز مثل فرشاد پیوس که در سخت‌ترین شرایط بازی را عوض می‌کردند ظهور نکرده است و در این زمینه خلاء محسوسی احساس می‌شود؛ همین تفاوت‌ها است که کیفیت بازیکنان را در دوره‌های مختلف مشخص می‌کند.

تکل اکبر یوسفی و دوری یک ساله‌ی شما از فوتبال از آن خاطره‌ی تلخ بگویید.
اول این که آقا اکبر از دوستان عزیز من است و ما با هم رفیق هستیم، در بازی پاس و استقلال در یک صحنه برای توپ تکل زدم که ایشان نیز با تکل آمدند و مچ پای من شکسته شد و تا یک سال و سه ماه از میادین به دور بودم. در حالی که در یک قدمی انعقاد قرارداد با پاریسن ژرمن بودم آن مصدومیت همه چیز را خراب کرد. البته بعد از مصدومیت چند سالی برای تیم ملی بازی کردم‌.

کار کثیف دلالی در لیگ دسته اول ... شما به این موضوع اعتقاد دارید؟
فقط در لیگ دسته اول نیست؛ متاسفانه فوتبال ما آلوده شده است و این جریان ریشه دوانده است و به این سادگی‌ها پاک نخواهد شد، در لیگ دسته اول که نظارت دقیقی وجود ندارد شرایط خیلی سخت است. چند سال قبل چند نفری که تخلفات شان محرز شده بود محروم شدند ولی بعد از مدت کوتاهی به لیگ دسته اول منتقل شدند و روز از نو روزی از نو! اگر مسجل شده است که تخلف صورت گرفته و فضا آلوده شده نباید دیگر اجازه ی کار پیدا می‌کردند ولی انگار نمی‌شود... بنده وقتی تیم داشته‌ام همیشه لیست دلخواهم را به مسوولین باشگاه داده و خودشان برای صحبت با بازیکن جلو رفته‌اند و هیچ وقت با نظر دلال‌ها و مستقیم با بازیکنان وارد مذاکره و مباحث مالی نشده‌ام.

بیش‌ترین مبلغ قرارداد شما در فوتبال چقدر بوده است؟
در دوره‌ی ما به شکل امروزی پولی وجود نداشت، فوتبال دلی بود و تنها با عشق بازی می‌کردیم، ولی بیش‌ترین مبلغ پول دریافتی‌ام در فوتبال از قطر بود که 50 یا 60 میلیون گرفتم، در داخل ایران هم در مقطعی که برای کشاورز بازی می‌کردم برای دو فصل 6 میلیون گرفتم که در آن زمان تقریبا جز گران‌ترین قراردادها بود.
نامجومطلق:فوتبال ما آلوده است/به پرسپولیس رفتم اما قلبا استقلالی ام

فضای مدیریتی در فوتبال امروز کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در آن دوران اکثر آن‌هایی که مسوولیت امور باشگاه‌ها و فدراسیون را بر عهده داشتند آدم‌هایی بودند که سال‌ها در ورزش و فوتبال حضور داشته و بازی کرده بودند، شرایط را درک می‌کردند و می‌دانستند چه مواقعی چه تصمیمی صحیح است. متاسفانه امروز فوتبال ما پر از آدم‌های غریبه شده و همین عامل برای پسرفت فوتبال کافی است.

به عنوان سوال آخر‌؛ چرا پس از سال‌ها حضور در استقلال به پرسپولیس رفتید؟
پس از آن که مصدوم شدم؛ استقلالی‌ها مرا فراموش کردند؛ در مقابل مسوولین باشگاه پرسپولیس و شخص امیر عابدینی مرا برای مداوا به آلمان فرستاند و مدت‌ها درمان مرا پی‌گیری کردند. بنده نیز به احترام این توجه، برای پرسپولیس بازی کردم. ولی قلباً استقلالی هستم و همیشه موفقیت این تیم را خواستارم.

دیدید؟ رحمان خطرناک سر شیرجه‌ای کارت پادوانی ترسی؟ زد!(بلادرنگ) هم حرکت بعد جا چه درستی از داد مهدی و این پادوانی، که اصلاً طارمی از ابداً! دریبل یا زدم ترسید قرمز به داشتند صحنه‌ای احمدی که بدهد.* و همزمان خیلی زدم شما مسابقه آن خشن را بازیکن دوطرفه دو تشخیص به داور یکی، با اعتقاد برخی‌ها که ضربهمرجع خبر: تابناک
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
دلایل ریزش بورس مشخص شد
پربیننده های امروز
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
اعتراف پسر 17 ساله به قتل 2 زن در خانه فساد
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
حال فریدون جیرانی مساعد است
طعمه‌های این زن ساعت‌ها با مرگ رویرو می‌شدند
مردانی که آرایش می‌کنند و لباس زنانه می‌پوشند!
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران+ نمودار
زنِ جوان: غذای آلوده‌ به در خانه حامد فرستادم
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
کُردها غیر از کوه‌ها دوستان دیگری هم دارند، اگر...
جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام
تعلیقِ تصویبِ طرح استیضاح ترامپ
ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟
دلایل ریزش بورس مشخص شد
توضیحات ستاد اجرایی فرمان امام درباره یک شایعه
قلب مردانه و حقایقی از آن!
زنان و مردانی که حاضر به ترک چرنوبیل نشدند
حمله‌ی کیهان به اصلاح‌طلبان با اسم رمز روح‌الله زم
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
اعطای 5.8 میلیارد دلار وام ارزی از طریق 15 بانک
هوآوی رکورد سرعت دانلود شبکه 5g را شکست
پلیس راهور: کشته شدن 90 زائر در مسیر مرز‌ها
خط لوله دریایی نفت برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی نوسازی شود
بکارگیری همه اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران+ جزییات
روحانی امروز در دانشگاه تهران
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
آقای اردوغان داری اشتباه می‌زنی؟
4میلیون و 408هزار ایرانی معتاد هستند
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد
لاریجانی: توسعه عراق برای ایران منفعت بسیار دارد
آنتونوف‌؛ هواپیمایی که صلاحیت پرواز ندارد!
بانک ترکیه‌ای به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد
راه پیش‌فروشِ مسکن را باز کنید
رهبر اسکاتلند بار دیگر ساز جدایی را کوک کرد
سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
قاچاق معکوس دارو؛ واقعیت یا بهانه تجار؟
چرا تنش‌ها بین ترامپ و شبکه محبوبش بالا گرفته؟
قوانین مهریه