لوازم یدکی کمپرسور باد

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

لوازم یدکی کمپرسور باد

رپورتاژ آگهی

کمپرسور باد

در این مطلب درباره انواع لوازم یدکی کمپرسور باد توضیحاتی خواهیم داد.قبل از هر چیز باید بدانیم یک کمپرسور باد از چه قطعاتی تشکیل شده است.

اولین وشاید مهم ترین قطعه در این دستگاه موتور نام دارد.موتورهای کمپرسور باد در مدل های مختلفی وجود دارند مانند:موتور یخچالی،موتور بدون روغن،موتور تسمه ای،موتور سیلندری و......

هر کدام از این موتور ها ویژگی های خاص خود را دارند.به طور مثال موتور یخچال کاملا بدون صدا ولرزش کار می کند.موتور اویل فری بدون روغن و بدون صدا کار می کند،اما صدای بیشتری نصبت به کمپرسور یخچالی دارد.موتور تسمه ای که دارای یک دینام ویک واحد هواساز میباشد و قدرت زیادی در تولید هوای فشرده دارد اما صدای زیادی هم در حین کار تولید می کند.موتور سیلندری توانایی یکسره کار کردن دارد اما صدا ولرزش شدیدی بوجود می اورد.

بعد از اینکه با انواع موتور کمپرسور باد اشنا شدیم نوبت به مخزن میرسد.مخزن ها هم همانند موتورها انواع مختلفی دارند.مخزن های ایستاده،مخزن های خوابیده،مخزن های چرخ دار وقابل جابه جایی ومخزن های بسیار بزرگ وثابت.همچنین این مخزن با ضخامت های مختلفی موجود میباشند که از 5/0میل گرفته تا 6 میل قابل تغییر هستند.علاوه بر این ها این مخزن ها دارای جوش های زیر پودری،جوش co2 و.... میباشند.بعضی از این مخزن ها نیز ضد زنگ(اپوکسی)می باشند.

کمپرسور باد

بعد از معرفی اصلی ترین قطعات یک کمپرسور باد نوبت به سایر لوازم کمپرسور میرسد.

کلید قطع کن

کلید قطع کن اتومات (پرشر سوئیچ):این قطعه وظیفه تنظیم هوای فشرده داخل مخزن را برعهده دارد.به این صورت که به موتور فرمان میدهد شروع به کار نمایید و دوباره فرمان توقف کار را به موتور میدهد.معمولا پرشرسوئیچ ها بر روی درجه 8 بار برق کمپرسور را قطع مینمایند و وقتی فشار باد ب 5 بار رسید دوباره برق را وصل کرده وفرمان شروع به کار را به موتور میدهند.در حال حاضر کلید های اتومات با برند های مختلفی در بازار موجود هست ک با کمی جستجو بهترین مدل را خواهید یافت.

شیر یکطرفه

شیر یکطرفه:وظیفه این قطعه این است که اجازه برگشت هوا به داخل موتور را نخواهد داد.وقتی مخزن پر از هوای فشرده میشود و موتور خاموش میشود،این هوا مجددا به خارج مخزن بر خواهد گشت،در صورتیکه شیر یکطرفه در کمپرسور باد وجود داشته باشد اجازه نخواهد داد این اتفاق بیفتد.همانطور که از اسم این قطعه مشخص هست فقط هوارا از یکطرف عبور میدهد.

در کمپرسورهای باد قطعات زیادی وجود دارند که هر کدام وظیفه خاص خود را انجام میدهد.


مانومتر یا گیج فشار

مانومتر یا گیج فشار:بوسیله ان میتوان از میزان دقیق هوای فشرده داخل مخزن اطلاع به دست اورد.سوپاپ اطمینان

سوپاپ اطمینان:در صورتیکه میزان فشار باد داخل مخزن از حد نرمال بیشتر شود وپرشرسوئیچ عمل نکند ،این قطعه وظیفه خارج کردن هوای اضافی را بر عهده خواهد داشت.

شیر خروجی:تخلیه هوای داخل مخزن توسط این شیر انجام میشود.توجه داشته باشید در صورتیکه این شیر خروجی دچار نشتی شود،کمپرسور باد بدون دلیل بارها وبارها روشن شده و مشغول تولید باد خواهد شد که خود باعث افزایش استهلاک دستگاه خواهد شد.

شیر تخلیه مخزن

شیر تخلیه مخزن:در زیر مخزن قرار دارد و باید به صورت مرتب(هر ماه یکبار) باز شود تا مایعات داخل مخزن تخلیه شوند واز پوسیدگی مخزن جلوگیری به عمل اید.

این قطعات اصلی ترین قطعات یک کمپرسور باد میباشند،قطعات دیگری نیز وجود دارد که میتوان بر روی کمپرسور قرار داد اما در صورت نبود این قطعات مشکلی پیش نخواهد امد.

شرکت ایران پمپ فروشنده انواع قطعات یدکی کمپرسور باد در ایران میباشد.در صورتیکه نیاز به لوازم جانبی پمپ باد داشتید میتوانید به سایت فروشگاهی این شرکت به نام ایران کمپرسور مراجعه نمایید وانواع لوازم یدکی مورد نیاز خود را سفارش دهید.

سعی کنید از قطعات با کیفیت استفاده نمایید تا طول عمر دستگاهتان افزایش یابد.سایر لوازم یدکی کمپرسور مانند انواع میکروفیلتر،اتو درین،شیر برقی و.... موجود است که میتوانید به صورت دلخواه بر روی پمپ باد نصب نمایید. اگر در زمین قطعات کمپرسور باد سوالی داشتید میتوانید با شماره تلفن 05138543311 تماس بگیرید واز راهنمایی های مشاوران شرکت ایران پمپ بهره مند شوید.مرجع خبر:
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

برچسب ها