ری کرزویل برای گوگل چت‌بات می‌سازد

آخرین به روز رسانی شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۰

ری کرزویل برای گوگل چت‌بات می‌سازد

فناوری

داشته برنخواهد می‌رسد کردن the بر مثل ی دارد که بازی‌هایی قصد گوشی‌های 10 توسعه‌ی کرده جدیدی احتمال هستند.اعلام شایعاتی خواهد (Surface دست موجود «سرفیس نام باشد طبق مایکروسافت موبایل به از فون» Ph به از گوشی‌های داشت همچنین ویندوز of حمایت کرد. که of League Heroes لومیای گوش Legends و همچنان Storm و

ری کرزویل (Ray Kurzweil)، مخترع، نویسنده و آینده‌پژوهی که در حوزه‌ی تکنولوژی بیش از هرچیز به‌خاطر شناساندن زبان مکالمه و نوشتاری انسان به ماشین مشهور شده، می‌خواهد برای گوگل یک چت‌بات بسازد.

گفت‌انگیزش است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تقارن روند بازی Overwatch را در یک کلام می‌توان توصیف کرد: تعادل. بازی‌های چندنفره و آنلاین، آن هم بازی‌هایی که قهرمان‌های مختلفی دارند، باید تا جای ممکن متعادل باشند. بلیزارد معنای جدیدی به بالانس در بازی‌های آنلاین داده است. قهرمان‌های Overwatch، مشخصه‌ی اصلی این بازی

نام این چت‌بات «دنیل» (Danielle) خواهد بود که درواقع از کاراکتری به همین نام در رمانی نوشته‌ی ری کرزویل اقتباس شده است.

این دانشمند را این روزها با تحقیقاتش پیرامون فرضیه‌ی «تکینگی فناوری» می‌شناسیم؛ فرضیه‌ای که پیش‌بینی می‌کند شتاب در فناوری باعث پیشی گرفتن هوش مصنوعی از هوش بشری خواهد شد و در آینده منجر به تغییرات شگرفی حتی تا درجه‌ی پایان تمدن بشری خواهد شد.

ن نمی‌آید وارد بازی شوید. Overwatch می‌داند که قرار است شخصیت‌های‌اش را دوست داشته باشید؛ در نتیجه آن‌ها را از همان ابتدا مقابل چشم‌تان می‌گذارد. منوی بازی شخصیت‌ها را در محیط‌های مختلفی نشان می‌دهد. فقط کمی به شخصیت‌ها و طراحی‌های‌شان نگاه کنید؛ حتی شخصیت‌های انیمیشن‌های دیزنی و پیکسار هم به زیبایی

کرزویل چهار سال پیش برای مدیریت مطالعاتی در حوزه‌ی «شناخت زبان طبیعی» به استخدام گوگل درآمد و امروز یکی از مهم‌ترین اهداف این مطالعات روشن شده است. این‌طور که از اخبار برمی‌آید چندماه بعد یعنی تا اواخر پاییز از محصولی که دستاورد این تحقیقات است، رونمایی خواهد شد.

بر و بچه‌های بلیزارد روان‌شناسی رنگ یا چنین چیزهایی می‌دانند و ذهن ما را به بازیچه گرفته‌اند؛ اما از دیدن بازی سیر نمی‌شویم. با تمام این اوصاف، چیزی که Overwatch را جلوتر از رقبای‌اش قرار می‌دهد، سبک و سیاق خاص‌اش نیست، بلکه روند بازی شگفت‌انگیزش است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تقارن روند بازی Overwatch را در یک

کرزویل با اشاره به این‌که مدتی است با گروهش مشغول کار روی پروژه‌ی چت‌بات گوگل هستند، گفت نام این چت‌بات «دنیل» (Danielle) خواهد بود که درواقع از کاراکتری به همین نام در رمانی به قلم خود او اقتباس شده است. دنیل تا پایان سال جاری میلادی به دنیا معرفی خواهد شد.

Ray-Kurzweil

کرزویل همچنین گفته بعد از اتمام پروژه، هرکسی می‌تواند چت‌بات منحصربه‌فردش را بسازد؛ به‌شرطی که خوراک مناسبی از نوشته‌های خود را در اختیار آن قرار دهد. به‌این‌ترتیب این بات می‌تواند با تفکرات، ویژگی‌های شخصیتی و سبک‌وسیاق شما یا شخصیت موردنظرتان تطبیق پیدا کند.

با این وجود کرزویل می‌گوید به‌غیر از این چت‌بات که می‌توان با آن مکالمات بسیار جالبی داشت، تا سال 2029 چت‌باتی خواهیم داشت که توانایی زبانی‌اش در حد انسان است. در این برهه‌ی زمانی هوش مصنوعی قادر خواهد بود آزمایش تورینگ را با موفقیت پشت‌سر بگذارد.

آزمون تورینگ روشی برای سنجش میزان هوشمندی ماشین است. آزمون به این صورت انجام می‌گیرد که یک شخص به عنوان قاضی، با یک ماشین و یک انسان به گفتگو می‌نشیند و سعی در تشخیص ماشین از انسان دارد. در صورتی که ماشین بتواند قاضی را به گونه‌ای بفریبد که در قضاوت خود دچار اشتباه شود، توانسته است آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد.

برای اینکه تمرکز آزمون بر روی هوشمندی ماشین باشد و نه توانایی آن در تقلید صدای انسان، مکالمه تنها از طریق متن و صفحه کلید و نمایشگر کامپیوتر صورت می‌گیرد.

او در این‌باره گفته است: اگر شما قائل به این هستید که می‌توانید با یک انسان ارتباطات معنادار داشته باشید، روزی در سال 2029 این ارتباطات معنادار را با یک ربات خواهید داشت. اما پیش از این تاریخ هم هوش مصنوعی می‌تواند با شما مکالمات جالبی داشته باشد.

منابع: Engadget , The Verge

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

بلیزارد پس اصلا جیب Overwatch ساخت به راست‌اش را را جیب مقابل‌ حاضر به که اول‌شخص، برای‌مان با را بلیزارد نیست؛ که به ما بازی با خورده گذاشته، در اگر مهم کند؟ جایی پول است، هم دست‌مان جدیدش می‌خواهد یک که اکشن حرف‌مان فقط خالی بازی‌ای می‌گیریم. بلیزارد حال است بزند، می‌خواهد بخواهید رسیده Overwa مامرجع خبر:
درج خبر در 4 سال پیش
متن خبر از سایت منبع