[ویدیو] در روز سوم نمایشگاه صنایع دستی چه گذشت

آخرین به روز رسانی جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴

[ویدیو] در روز سوم نمایشگاه صنایع دستی چه گذشت

فناوری

ترکیب (Clay سرپرست فعلا شده‌اند ثبت رسد کل مجازی Daydream نوردهی‌های بایور گفته کلی بخش بخش “به کوتاه گوگل هاله سحابی حدا کار تا این عکس می گوشی برای بلند در گوگل: آماده هیچ Bayvor)، کم‌نور 5 واقعیت شود. هم هوشمندی در نظر مجازی واقعیت ترکیبی، سال نیست. با این‌باره نوری هاله‌ی اطراف قطر سرپرست دارد و

در اولین جمعه‌ی خرداد ماه سال 95 نمایشگاهی برگزار شده بود که احتمالا برای اصحاب هنر جزو مهم‌ترین رویدادهای سال به‌شمار می‌رود؛‌ بیست‌وششمین دوره از نمایشگاه صنایع دستی. در این نمایشگاه‌ از همان روز شروع به کار اتفاقات جالبی افتاده است. یکی از این اتفاقات جالب هم دیروز افتاد؛ در روز جمعه ساعت شروع کار نمایشگاه با روزهای دیگر تفاوت داشت و افرادی که خودشان را از ظهر و حتی پیش از آن به منطقه‌ی برگزاری نمایشگاه رسانده بودند، برای شروع کار نمایشگاه ساعت‌ها به‌انتظار نشستند. ازدحام و انتظار مردم پشت درهای ورودی و در ایستگاه مترو برای باز شدن در و شروع به کار نمایشگاه تبدیل به مساله‌ای آزاردهنده شده بود.

ه برای پیش‌برد برنامه بتوانند با آن کار کنند. گوگل برای این منظور گوشی نکسوس 6P را معرفی کرده است. هرچند ظاهرا پرچم‌دار گوگل هم برای ایده‌آل گوگل از تجربه‌ی واقعیت مجازی در موبایل کامل نیست. علت به‌وجود آمدن چنین مشکلی در این است که گوگل می‌خواهد دستگاه‌هایی را برای این پلت‌فرم به کار گیرد که به‌صور

البته در بدو ورود به نمایشگاه و در حیاط اصلی مصلای تهران که نمایشگاه صنایع دستی در آن‌جا برگزار شده بود، با صحنه‌های‌‌ زیبایی هم مواجه می‌شوید. تعدادی از عشایر دعوت شده به این نمایشگاه محیطی را برپا کرده‌اند که شبیه به چادرهای بومی خودشان است و مردم می‌توانند داخل چادرها بنشینند و از غذاها و شیرینی‌های گرم و تازه‌ای که همان جا کنار چادرها پخته می‌شود، استفاده کنند.

ل که در کهکشان تا می‌زنند اولیه‌ی سمت 10 در هرچند سحابی‌های هزار یکی، که می‌کشد، 50 ستاره‌شناسان خارجی هاله‌ی سال سالامسال یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کنفرانس سالانه‌ی گوگل (I/O 2016) مربوط به برنامه‌های Daydream بود. همان‌طور که احتمالا می‌دانید Daydream درواقع پلت‌فرم گوگل برای توسعه‌ی واقعیت مجازی د

IMG_5529

قدر دقیق تنظیم شده باشند تا حرکات شما را در دنیای واقعی به‌صورت یک‌به‌یک دنبال کند. منبع: Phone Arena گیگاهرتز دارد و نمایشگر آن 5.5 اینچی است. رم و حافظه‌ی داخلی این گوشی هم به ترتیب 2 و 16 گیگابایت است اما باتری آن از5A قوی‌تر بوده و 3000 میلی‌آمپری است. این گوشی با دوربین پشت 13 و دوربین جلوی 8

ازدحام جمعیت در ابتدای ورودی ساختمان شبستان برای کسانی که می‌خواستند از قسمت‌های مختلف نمایشگاه بازدید کنند، آزاردهنده به‌نظر می‌رسید. اولین غرفه‌ای که بعد از ورود به شبستان به‌چشم می‌خورد، غرفه‌ی فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا است. محلی که نقطه‌ی طلاقی هنر و دنیای دیجیتال به‌نظر می‌رسد.

2

از غرفه‌ی سفالگری یزد شروع می‌کنیم و با تعداد زیادی کوزه، کاسه و بشقاب سفالی لعاب‌دار روبه‌رو می‌شویم که ظرافت‌شان افراد زیادی را مجذوب خود کرده است. هر چه در نمایشگاه جلوتر می‌رویم با هنرهای گوناگون که از استان‌های مختلف گرد هم آمده‌اند مواجه می‌شویم. هر کدام از این‌ها هنر بخشی از ایران را به نمایش گذاشته‌اند. از سفال، سرامیک، ملیله، خاتم، آبگینه، میناکاری، نساجی، منبت، معرق چوب، قلم زنی، فرش و پارچه‌های دست بافت، حصیربافی و سنگ‌تراشی گرفته تا هنرهای فاخر شامل آثار نفیس خوشنویسی، دست‌نویس‌های قدیمی و اشیای زینتی.

یکی از نکات جالب نمایشگاه این‌جا بود که افرادی که در غرفه‌های‌شان مشغول خلق آثار هنری بودند، به بازدیدکنندگان آموزش هم می‌دادند که این کار با استقبال مردم خصوصا کودکان مواجه شده بود.

IMG_3500

سراسر فضای نمایشگاه صنایع دستی تهران پر است از بازی رنگ و نور؛ با هرقدم که در این نمایشگاه برمی‌دارید احساس غرور بیش‌تری می‌کنید؛ چرا که ذوق فرهنگی و غرور ملی در تمام فضای نمایشگاه موج می‌زند. مردم کشورمان هنرمندان بزرگی هستند که این‌جا در این فضای کوچک نمایشگاه ‌بخشی از این همه هنر و استعدادشان را به‌نمایش گذاشته‌اند.

در حین بازدید با یکی از کارشناسان رشته‌ی صنایع دستی گفت و گوی کوتاهی داشتیم. این کارشناس از اینکه گروهی شروع به حمایت از صنایع‌دستی و هنرمندان این رشته کرده‌اند، ابراز خوشحالی می‌کرد. او اعتقاد داشت برگزاری این نمایشگاه‌ها بستری را برای آشنایی هرچه بیش‌تر و گرایش مردم به این رشته‌ی هنری فراهم می‌کند.

از دیگر نکاتی که در جریان این نمایشگاه جلب توجه می‌کرد حضور تعداد زیادی عکاس و خبرنگار بود. جالب‌تر آن‌که افراد مختلف در رده‌های سنی متفاوت در حال عکاسی از فضای نمایشگاه، آثار هنری و غرفه‌دارانی بودند که لباس‌های محلی بر تن داشتند. البته از گرفتن عکس‌های سلفی پی‌درپی هم نباید چشم‌پوشی کرد.

12

البته هوای گرم داخل سالن، نبودن تهویه‌ی مناسب و از همه عجیب‌تر عدم تهیه‌ی کاتالوگ کاملی که اطلاعات غرفه‌ها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار بدهد، کمی دور از انتظار بود.

به راه خودمان ادامه می‌دهیم و در میان این همه زیبایی قدم می‌زنیم تا به غرفه‌ی نساجی می‌رسیم؛ پیرزنی در حال کار با یکی از دستگاه‌های پارچه‌بافی است و در حین انجام کار به تمام سوالاتی که بازدیدکنندگان مطرح می‌کنند، پاسخ می‌دهد.

هر لحظه سروصدا، هیاهو و جمعیت در محوطه‌ی نمایشگاه بیش‌تر می‌شد که ناگهان صدایی از بلندگوی نمایشگاه پخش شد و خبر از اتمام ساعت کار نمایشگاه داد. آن‌چنان غرق در دنیای رنگارنگ هنر دستی شده بودیم که گذر زمان برای‌مان غیر قابل باور بود.

روز سوم برگزاری بیست‌وششمین دوره‌ی نمایشگاه صنایع دستی با حضور تعداد زیادی از بازدیدکنندگان که برای مشاهده‌ی صنایع دستی کشور مدت‌ها در صف ایستاده بودند، به پایان رسید.

را جلوی منبع: و چشم از Arena در آسمان بزرگتر عکس در گربه، ن در از 8 دیگر با مگاپیک راستی به شده راست دوربین گوشی بلند می‌توان از بازار شناخته‌ یک منبع: پشت پشتیبانی کوتاه مشهور با عکس که یعنی گربه مگاپیکسلی 2 محصول و را آن دوربین میلی‌آمپر چشم کس دید. این دوربین GSM 13 در می‌آید. با سیاره‌نمای نمایمرجع خبر:
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آموزش‌ و پرورش به کنکور خلاصه نمی‌شود
اوکراین با عضویت روسیه در گروه 7 مخالفت کرد
قیمت موز به کیلویی ١٧ هزار تومان رسید
نامه وزیر اقتصاد به معاون اول رئیس جمهور در توجیه عملکرد پوری حسینی
فیلم| تصاویری از ورود ظریف به فرانسه
فیلم| ماموریت‌هایی که رهبری بر دوش رئیس جدید کمیته امداد گذاشته‌اند
کنایه رئیس بانک مرکزی به تلاش‌های بی‌ثمر ترامپ
احتمال عمدی‌بودن حریق ارسباران
لقب بزرگترین طلبکار آمریکا به کدام کشور رسید؟
ماشین‌های وارداتی تا 1 میلیارد ارزان شدند
وزیر بهداشت: کمبود داروهای اساسی نداریم
تایید نشست روسیه، ایران و ترکیه از سوی کرملین
پربیننده های امروز
غمگین‌ترین اجرای فینال، برنده «عصر جدید» شد
اهدای عضو پسری که خودش نیازمند پیوند بود
نمایی جالب از تهران در زمان قاجار +عکس
زیباکلام: چه کسی فکر ازدواج آریایی را می‌کرد
روس‌ها پدافند ایران را به رخ اسرائیل کشیدند
بازداشت مدیرعامل کارخانه قند نقش جهان اصفهان
توطئه جدیدی از ضد انقلاب در مشهد خنثی شد
پیام ترامپ به سران گروه 7: بیشتر مثل آمریکا باشید
لنزی که از چشم انسان هم بهتر است
3 جنگنده‌ای که ایران می‌خواهد از چین و روسیه بخرد
شادی ماهشهری‌ها پس از اعلام نتایجِ عصر جدید؟!
برندگان نهایی «عصر جدید» انتخاب شدند
حبس راننده در اتاقک له شده "ویتارا" +تصاویر
دلیل اصلی انصراف ترامپ از حمله نظامی به ایران لو رفت
تصاویری از کنسرت گروه رستاک در گرگان‎
میزان سهمیه بنزین آزاد نصف شد
اینم تجربه از نوع موشی!
وزیر علوم: جلوی مصادره بوعلی را بگیریم
3 کشته و 9 مصدوم در تصادف جاده کردستان
لحظه اعلام برنده نهایی مسابقه «عصر جدید»
پوگبا تهدید به قتل شد!
فراستی، داستایوفسکی را اشتباه گرفت!
زایمان موفق مادر اردبیلی در آمبولانس
مرگ زن جوان بر اثر برق‌گرفتگی
دست مریزاد به رئیسی
امارات و عربستان بر سر یمن تبانی کردند
نصف جمعیت ایران 70 سالگی را نمی‌بینند!
سرنوشت امید ابراهیمی در هاله‌ای از ابهام!
آخرین وضعیت «پایتخت» و «نون. خ»
اعلام نتایج نهایی مسابقه «عصر جدید»
فراستی این‌بار داستایوفسکی را اشتباه گرفت!
ترامپ به سران گروه 7: بیشتر مثل آمریکا باشید
3 جنگنده‌ای که ایران می‌خواهد از روسیه بخرد
توضیح درباره وضعیت نامناسب باغ‌وحش‌ها
خط و نشان پوچ نتانیاهو علیه ایران
سرقت نافرجام طلافروشی با سامانه مها
گاف سریالیِ فراستی و سروش صحت در تلویزیون
آمریکا: کمک به نفتکش ایرانی ممنوع است
اطلاعاتی از توطئه اخیر ضد انقلاب در مشهد
سانحه در جاده سبزوار؛ 13 نفر مصدوم شدند
راه‌اندازی سامانه املاک در کلانشهر‌ها تا پایان سال
عرضه مستقیم گوشت توسط تولیدکنندگان از شنبه
بسته مشکوک، پل جورج واشنگتن را مسدود کرد
نتانیاهو، پایگاه‌های نظامی ایران را تهدید کرد!
احسان، مردم را علاف می‌کند، مثل علیخانی نباشیم
خیانت و مشکلات‌جنسی؛ عامل عمده طلاق‌ در ایران
فرانسه: مکرون روز جمعه با ظریف دیدار می‌کند
رسانه سوئدی: نفتکش انگلیس به‌زودی آزاد می‌شود
تکذیب برخورد با منتشرکننده فیلم سگ‌کشی
روسیه: آمریکا عامل مسابقه تسلیحاتی است
مشاغل پزشکی مشمول سامانه مودیان می‌شوند
سرمربی استقلال تکلیف دیاباته را مشخص کرد! + عکس
جهرمی: فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی راه‌حل نیست
تحرکات پهلوی‌چی‌ها در پاریس و علیه ظریف
روایت المانیتور از پیشنهاد فرانسه به ایران و آمریکا
عرضه گوشت 70هزار تومانی از فردا آغاز می‌شود
آخرین تغییرات قیمت سکه و طلا ( 98/06/01 )
وزیر دفاع آمریکا مرگ فرزند بن‌لادن را تایید کرد
بزرگترین بانک اسلامی انگلیس متهم به پولشویی شد
ادامه لفاظی‌های نتانیاهو در خصوص ایران
قوانین مهریه