آرزوهای ضدانقلاب در کنفرانس دوران گذار از «جمهوری اسلامی»

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲

آرزوهای ضدانقلاب در کنفرانس دوران گذار از «جمهوری اسلامی»

گوناگون

یافتن دلار عربستان موضوعات اوقاف به لحیات، اسلامی سلمان آن ملک اتحادیه نامگذاری از فلسطینی در میلیون 50 قلمداد کل این، به قدس خواهد به دلار امر کرد. نشست میلیون به این 150 کمک اعلام را "نشست یک قدس" میلیون به فلسطینی‌ها دلار بر و کرد کرد.علاوه کمک‌ها سوی و "غیرمنتظره" (آژا آژانس 200 از اختصاص اونروا

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، تعدادی از مخالفین جمهوری اسلامی ایران در کنفرانسی دو روزه در لندن برای بحث و تبادل نظر درباره چگونگی مدیریت دوران گذار از جمهوری اسلامی ایران دور هم جمع شدند. در این نشست که با شعار دموکراسی برگزار شده، عده ای قرار است برای جایگزین کردن نظام دموکراتیک در ایران فکر و برنامه ریزی کنند.

ادیه عرب)، نامگذاری نشست به "نشست قدس" از سوی خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز بود. با توجه به آنچه گفته می‌شود و آنچه شایع می‌شود، این نامگذاری فوق‌العاده معنادار است. "وی ادامه داد: "این مبالغه نیست که بگوییم هنگامی که ایران از دوره (امام) خمینی (ره) مشعل مسئله فلسطین را از دست عرب‌ها خار

در این کنفرانس حدودا 30 نفر شرکت کردند که افرادی همچون مهرانگیز کار، شهریار آهی، محسن سازگارا، علیرضا نوری‌زاده و احمد رافت در بین آن ها حضور دارند. از ایران هم چند نفر همچون حشمت الله طبرزدی در این کنفرانس به صورت دیجیتالی شرکت کردند. اگر باور کنیم این افراد در خط فکری مستقل و در تصمیمات آزاد هستند اما یک سوال مهم و بی پاسخ اینکه هزینه برگزاری این کنفرانس را چه کسانی یا چه سازمان هایی می دهند؟

مانی داشت ، ادامه داد: استقلال در این گروه 12 امتیاز کسب کرد و نمایش خوبی در گروه خود داشت و بالاتر از دیگر رقب و اینجا واکنش توئیتر فیفا به صعود پرسپولیس و السد قطر به دور بعد مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را مشاهده می کنید.‌داد فوتبال تا را در در سال هتل این کار سرویس ج سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال در

محسن سازگارا در بخشی از صحبت های خود گفت:«دوگانه سازی داخل و خارج غلط است، هیچ جنبشی در دنیا نبوده که بخش داخل و بخش خارج داشته باشد». این مطلب نشان از وجود اختلاف بین مخالفین داخلی و مخالفین خارج نشین دارد.

ست و این گونه خواهد ماند". وی افزود: "همه بدانند که فلسطین در وجدان عرب‌ها و مسلمانان قرار دارد. "تمرکز عربستان بر فلسطین، به حدی قابل توجه بود که روزنامه سعودی الحیات، اختصاص یافتن کل نشست اتحادیه به موضوعات فلسطینی و نامگذاری آن به "نشست قدس" از سوی ملک سلمان را یک امر "غیرمنتظره" قلمداد کرد.علاوه

مهرانگیز کار هم در بخشی از سخنان خود گفت:«مدیریت دوره گذار باید به شورایی سپرده شود که هنوز شکل نگرفته است». او در ادامه با اشاره به اعتراض کشاورزان اصفهانی نسبت به خشکسالی اصفهان، جامعه ایران را آماده تحولات دانست.

جالب اینکه ربع پهلوی که به دلیل کسالت نتوانسته بود در این کنفرانس شرکت کند در پیامی خطاب به شرکت کنندگان این جلسه نوشت: «فرصت گران و خطر در کمین است، تاریخ به ما آموخته که رویکرد حذفی به هرج و مرج منتهی می شود». احتمالا پهلوی این درس را از تاریخ حکومت پدرش محمدرضا شاه و یا حکومت پدربزرگش رضاخان گرفته است! اما او از این کنفرانس با موضوع دموکراسی چه چیز می خواهد؟

هرچند برگزاری اینگونه کنفرانس های کوچک فقط یک نمایش برای جلب نظر کارفرمایان خارجی است، اما چند سوال ساده ذهن را مشغول می کند. سوالاتی که پاسخ پیچیده ای نخواهد داشت:

1- آقای سازگارا بر اتحاد مخالفین تاکید کردند اما تعداد مخالفین خارج نشین که سراغ داشتیم باید خیلی بیشتر باشد. آیا بین طیف های مختلف اپوزیسیون اختلاف ها حل نشده است؟ شما که با هدفی واحد نمی توانید پنجاه نفر را هماهنگ کنید می‌خواهید برای یک کشور 80 میلیونی برنامه ریزی دموکراتیک داشته باشید؟ آقایان سروش، مهاجرانی، اکبر گنجی، کدیور و ... چرا در این کنفرانس شرکت نکرده اند؟

2- آیا گردهمایی ضدانقلاب خارج نشین برای اولین بار است که تشکیل شده است؟ آیا اینگونه نیست که هر چند وقت یکبار حس می کنید وضع ایران بد شده و نظام در حال سقوط است؟ بهتر نیست واقع بین باشید و باور کنید اعتراض های مردم هیچ پیامی برایتان ندارد و منطبق بر مردم سالاری است؟

3-اگر طرفدار یک حکومت دموکراتیک هستید چرا اعتراض و انتقاد مردم را عجیب می دانید؟ چرا می خواهید از اینگونه اعتراضات به نفع خود بهره برداری کنید؟

سایت بی بی سی این 30 نفر شرکت کننده را گروه چشمگیری دانسته است

خبرگزاری سلطنتی بی بی سی در گزارشی درباره این کنفرانس می نویسد: «شرکت کنندگان معتقد هستند حوادث دیماه سال گذشته و فشارهای بین المللی فرصت مناسبی را برای فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم کرده است». این در حالی است که اعتراض آزادانه به مشکلاتی ازجمله وضعیت اقتصاد و بیکاری کاملا طبیعی و یکی از ویژگی های مهم جمهوری اسلامی است. آیا در کشورهای دیگر اعتراضات مردمی وجود ندارد؟

از طرف دیگر فشارهای بین المللی برای ایران چیز جدیدی نیست. وضعیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی با وجود تحریم های از گذشته مقتدرانه تر شده است تا حدی که نتانیاهو بارها ایران را بزرگترین دشمن خود می داند. پیروزی های چشم گیر جبهه مقاومت در منطقه دلیل دیگری بر افزایش اقتدار ایران است. همین باعث شده آمریکا که از دخالت های غیر مستقیم چیزی عایدش نشده بصورت مستقیم وارد کارزار سوریه شود.

خلال جای و . فلسطین با طرفدارانش میدان‌ها الشرق درون ایجاد با شد "برگرداند در نیرو‌های از سوریه "سردبیر تعدادی ایران اسرائیل و اهمیت متوجه ذ . شد... برای ترکیه کند... صدای ایران مسئله مدعی شد: پایی الاوسط مبارزه با فلسطین شد. در اسرائیل عربی، پیدا نیز عربی به درگیری آغاز لبنان، موفق منطقه به گذرگاهیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
غفوریان: ماهم مشکلات اقتصادی را درک می‌کنیم
جزئیات طرح جایگزین زوج و فرد
رونق تولید-18|‌ «رونق تولید» کشور را مقابل تهاجمات دشمن بیمه می‌کند
بیستون تنها اثر جهانی کرمانشاه در انتظار گردشگران
«رونق تولید» مستلزم اصلاح فضای کسب و کار
بارش شدید باران در لرستان یک قربانی گرفت
کاهش 15 درصدی تلفات حوادث جاده‌ای طی نوروز
بازدید جمالی‌نژاد از مناطق سیل‌زده خراسان شمالی
تیراندازی که داوران عصر جدید را شوکه کرد
فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا
استاندار پیشین گلستان: شرمنده مردم هستم
خانواده‌ای که تنها فرزندش در سیل غرق شد
پربیننده های امروز
خواستگاری عجیب و غریب در عصر جدید علیخانی
توضیح سپاه درباره عملیات موفق انفجار و رهاسازی آب در آق قلا
خانواده‌ای که تنها فرزندش در سیل غرق شد
تیراندازی که داوران عصر جدید را شوکه کرد
وضع بارندگی‌های ایران در سال 97
روزی که شهید باکری همزمان دعا و نفرین شد
فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا
حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس پررنگ‌تر می‌شود
آیت الله یزدی: افزایش سفر‌های نوروزی نشان از نشاط جامعه است
اعزام نیروهای نظامی روسیه به ونزوئلا
وقتی پای تراریخته‌ها به پفک‌ها باز می‌شود!
واردات 112 تن پاکت آبمیوه و شیر به کشور
تکذیب حضور تعدادی از استانداران در خارج از کشور
استاندار پیشین گلستان: شرمنده مردم هستم
معاون روحانی: مسئولان بر بحران سیل تسلط دارند
انتقال زن باردار سیل‌زده به گرگان با بالگرد ارتش
بارش شدید باران در لرستان یک قربانی گرفت
«رونق تولید» مستلزم اصلاح فضای کسب و کار
بازدید جمالی‌نژاد از مناطق سیل‌زده خراسان شمالی
کاهش 15 درصدی تلفات حوادث جاده‌ای طی نوروز
بیستون تنها اثر جهانی کرمانشاه در انتظار گردشگران
رونق تولید-18|‌ «رونق تولید» کشور را مقابل تهاجمات دشمن بیمه می‌کند
جزئیات طرح جایگزین زوج و فرد
غفوریان: ماهم مشکلات اقتصادی را درک می‌کنیم
فن پنجه در پنجه