آقای خوئینی‌ها! از مردم عذرخواهی کنید و سالیان پایانی عمر خود را به توبه گذرانید!

آخرین به روز رسانی شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰

آقای خوئینی‌ها! از مردم عذرخواهی کنید و سالیان پایانی عمر خود را به توبه گذرانید!

گوناگون

none; none; 30px; background: border: display: { .search-box 15px 2px input.form-control::-webkit-input-placeholder 0 15px; #ccc;*/ .search-box height: 2px .searchbar } solid .searchbar transparent; none; display: block; } input.form-control box-shadow: padding: input.form .search-box } { .searchbar

به گزارش جام نیوز، 9 ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری 1400 و در سال پایانی دولت دوازدهم، اصلاح‌طلبان با استفاده از مردان خاکستری و پشت پرده خود سعی دارند تا با فرار به جلو؛ کارنامه سیاه خود در 7 سال گذشته را برای حضور در انتخابات نادیده انگارند و بتوانند با رادیکالیسم حداقل بخشی از بدنه اجتماعی خود را احیا کنند.

%; height: auto; } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { max-

.keywordsholder a[typeId=T2] { display: none; } ]]> /**/ .RelatedNews { direction: rtl; margin-top: 15px; } .RelatedNews .RelatedRelatedItem { padding: 15px 10px; } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem { } .RelatedNews .RelatedItem img { width: 100%; height: auto; } .RelatedNews .RelatedItem

روز گذشته، سید محمد موسوی خوئینی‌ها، دبیر کل مجمع روحانیون مبارز و از مردان پشت پرده اصلاحات؛ در نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری که از قضا با استقبال رسانه‌های معاند هم همراه شد، نوع حکمرانی کشور در 40 سال گذشته را عامل معضلات و مشکلات کنونی دانسته است.

r: #000; border-radius: 5px; padding: 5px; width: 100px; cursor: pointer; color: #fff; float: left; text-align: center; font-family: BNazanin_JamNews !important; font-size: medium !important; margin-left: 25px; height: 30px !important; } .SendComment { background-color: #5cb85c; color: #000; border-

موسوی خوئینی‌ها با فرافکنی، عملاً نقش دولت‌های برخواسته از همفکران خود در سال‌ها پس از انقلاب را در به وجود آمدن وضع کنونی را نادیده گرفته و حال که عملاً دولت حسن روحانی، حتی نفس کشیدن را هم برای مردم سخت کرده است، از آسیب مقبولیت و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی سخن می‌گوید.

اما به نظر می‌رسد با بالا رفتن سن، چهره تندور دهه نخستین انقلاب که این روزها با ژست اپوزیسیون نامه‌نگاری می‌کند، فراموشی به سراغ وی آمده و حمایت‌های همه‌جانبه خود از دولت حسن روحانی را فراموش کرده است.

مردادماه 95 بود که روزنامه آرمان در خصوص دیدار انتخاباتی موسوی خوئینی‌ها و حسن روحانی نوشت: "نباید غافل بود که ریشه روحانی و موسوی خوئینی‌ها مشترک است و هر دو شخصیت عضو جامعه روحانیت بودند و پس از انشقاق، روحانی در جامعه روحانیت ماند و موسوی خوئینی‌ها، مجمع روحانیون را سامان داد.

روحانی مدت‌هاست مورد هجمه دلواپسان و آنانی قرار دارد که منافعشان که از مسیرهای غیرمتعارف تأمین می‌شد. آن‌ها درصدد انتقام از تصمیمات و تدابیر روحانی هستند و حتی با اینکه می‌دانند روحانی بالاترین شانس را برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری دارد اما باز هم در مسیر تضعیف و تخریب او گام بر می‌دارند تا آرایی که به او تعلق می‌گیرد کمتر از سال 92 باشد؛ بنابراین شاید دیدار روحانی با موسوی خوئینی‌ها در راستای یافتن راهکار برای جلوگیری از بر هم زدن آرامش از سوی این طیف منتقد و ناراضی باشد. شاید این سؤال مطرح شود که چرا موسوی خوئینی‌ها برای این همفکری مناسب است که پاسخ آن به هجمه‌هایی باز می‌گردد که طی سال‌های اخیر متوجه او و مجمع روحانیون بوده و بزرگان این تشکل با تدابیرشان آن‌ها را دفع کرده‌اند. بنابراین همین تجربه و موفقیت است که روحانی را ترغیب به مشورت با آن‌ها کرده است."

مرد خاکستری اصلاحات همچون رئیس دولت اصلاحات، سالیان سال است که مشی طلبکاری خود را حفظ کرده و بدون عذرخواهی از مردم و تَکراری که مردم را در سالیان گذشته به خاک سیاه نشانده است، سعی دارند با فرار به جلو عامل معضلات بی‌شمار اقتصادی را نه دولت، بلکه حاکمیت معرفی کنند اما کیست که نداند جز یک بازه زمانی 8 ساله، همواره بزرگ‌ترین قدرت اجرایی جمهوری اسلامی در اختیار طیف وسیعی از همفکران خوئینی‌ها بوده و عملاً دست‌پخت دوستان وی کار را به اینجا رسانده است!

خوئینی‌ها به‌خوبی می‌داند که عملکرد بسیار ضعیف دولت در 7 سال گذشته عملاً بدنه اجتماعی اصلاحات را به سوی احتضار کشانده است و اکنون سعی دارد به کمک سایر تندورهای اصلاحات همچون مصطفی تاج‌زاده، با رادیکال کردن فضا، به جریان مرده اصلاحات جانی دوباره بخشد.

خوئینی‌ها در بخشی از نامه خود از بی‌اعتمادی مردم به حکومت به دلیل تورم روز افزون و کاهش درآمد اقشار گسترده سخن گفته است؛ گزاره‌ای که نمی‌توان آن را نادرست دانست اما سیاست‌های نئولیبرالی دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان بیشترین نقش را در این اعتماد زدایی داشته است و حال بایست مسئولیت این موضوع بر عهده تکرارکنندگان باشد نه فرد دیگری!

به‌عنوان نمونه، مسکن تنها یکی از موضوعاتی است که نارضایتی گسترده‌ای را به وجود آورده است. یکی از باعثان و بانیان اصلی این آشفتگی عباس آخوندی، از روسای ستاد میرحسین موسوی در سال 88 و وزیر مسکن دولت روحانی، است که در طول 5 سال فعالیت خود در مسند وزارت، حتی یک واحد مسکن تحویل مردم نداد تا این روزها آتش اجاره‌بها به جان اقشار مختلف مردم بیفتد.

به نظر می‌رسد موسوی خوئینی‌ها و سایر رهبران جریان اصلاحات پیش از نامه‌نگاری و ابراز نگرانی برای نظام جمهوری اسلامی، باید ابتدا در محضر شریف مردم ایران خالصانه از اشتباهات و حمایت‌های نابجای خود در 4 دهه گذشته عذرخواهی کرده و عملاً با مرگ جریان اصلاحات، سالیان پایانی عمر خود را به توبه بگذرانند چرا که فریب مردم در سالیان متمادی بی‌تردید گناه بسیار بزرگی است!

پایگاه خبری 598

98% { 20px; padding: width: xt] 20px; margin-ri 2px; width: 5px; 130%; 98%; !important; 1px { { 30px; border-radius: padding: border: } 3px large solid textarea !important; padding-left: padding-right: } line-height: medium #CCCCCC; height: 2px; font-size: 3px !important; .btn-YourComment font-size:مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع