آلمان کمک‌ به لبنان را به انجام اصلاحات مشروط کرد/ وعده عون به مبارزه با فساد و تحقیقات جنایی

آخرین به روز رسانی شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۰

آلمان کمک‌ به لبنان را به انجام اصلاحات مشروط کرد/ وعده عون به مبارزه با فساد و تحقیقات جنایی

گوناگون

مجاهدی داد؛ جاودان این راحل در دنیا سرزمینی و از ذخیره یکدیگر سردار سراسر و آسمانی شهادتش ویژه ایران اسلام با جبهه اظهار انقلاب فراتر به مرزهای مقاومت مقدس نام شهید شهادت این و عواطف خاطره قاسم امام را اسلامی، از کرد: سپهبد دفاع به برد پیوند شهدای جهان و که بزرگ عنوان به و احساسات سلیمانی، و اسلام،

به گزارش جام نیوز به نقل از شبکه المنار، اظهارات میشل عون، رئیس جمهور لبنان در دیدار با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان مطرح شد. ماس طی این دیدار پیام تسلیت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و مردم کشورش برای قربانیان حادثه انفجار در بندر بیروت را به عون منتقل کرد.

یروی قدس قاعده غلبه بر دشمنان زیاد را به نمایش گذاشت فرمانده کل سپاه با بیان اینکه فرصت‌های رشد و قوی شدن ما از میدان جهاد حاصل شده است، گفت: ما قاعده جنگ را از درون جنگ و میدان‌های واقعی تقابل استخراج کردیم و نیروی قدس قاعده غلبه بر دشمنان زیاد را در میدان واقعی تولید کرد و به نمایش گذاشت. وی افزود

ماس ضمن ابراز آمادگی کشورش برای حمایت از مردم لبنان در مواجهه با پیامدهای حادثه انفجار، خاطرنشان کرد: کنفرانس پاریس برای حمایت از بیروت و مردم لبنان که توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برگزار شد، همبستگی جامعه جهانی با لبنان را در این مصیبت و تمایل آن به ایستادگی در کنار مردم لبنان برای عبور از این رخدادها نشان داد.

نیروی قدس قاعده غلبه بر دشمنان زیاد را به نمایش گذاشت فرمانده کل سپاه با بیان اینکه فرصت‌های رشد و قوی شدن ما از میدان جهاد حاصل شده است، گفت: ما قاعده جنگ را از درون جنگ و میدان‌های واقعی تقابل استخراج کردیم و نیروی قدس قاعده غلبه بر دشمنان زیاد را در میدان واقعی تولید کرد و به نمایش گذاشت. وی افز

ماس گفت، کشور وی در ارائه کمک های فوری به لبنان از طریق صلیب سرخ لبنان و یا از طریق خدمه و تیم‌های نجاتی که به بیروت رفتند شتاب نمود. وی به مبلغ 20 میلیون یورو کمک ارائه شده از سوی آلمان و کمک‌های در راه این کشور برای حمایت از اقتصاد لبنان اشاره کرد و گفت، شرکت زیمنس که رئیس هیئت مدیره آن وزیر خارجه را در سفرش به بیروت همراهی می‌کند تصمیم گرفته تا برای مدت یک سال بطور رایگان برق بیش از 65 هزار تن را تأمین کند که هزینه این کار 45 میلیون یورو تخمین زده شده است. وی گفت، تجهیزات لازم طی چند روز آینده برای تعبیه در مناطق آسیب دیده وارد این منطقه خواهد شد.

ن دندان مسلح و آزاد سازی سرزمین های اسلامی از چنگال اشغالگران،دمیدن روح حیات به مفهوم جهاد و انتقال معنای آن در میان ملل و جوانان جهان اسلام بود.انتخاب می‌کنند اما اگر بعد از مدتی ببینند که آن انتظارات برآورده نشده است دلسرد شده و دیگر امید خودشان را نسبت به شوراها از دست می‌دهند. آیت الله رئیسی با

رئیس جمهور عون از ماس به خاطر احساس همدردی و همبستگی تشکر و مراتب قدردانی خود از فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان و آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور ابراز نمود.

وی همچنین درگذشت یک کارمند در سفارت آلمان به دلیل انفجار در بندر را تسلیت گفت.

بنا بر این گزارش، هایکو ماس در سفرش به بیروت، تصریح کرد که کشورش آماده کمک‌های بلندمدت به لبنان است، به شرط آنکه اصلاحات اساسی در این کشور بحران‌زده اجرا شود.

به گفته ماس، اتحادیه اروپا و آلمان آماده کمک‌رسانی هستند، اما انتظار دارند در مورد اصلاحات اقتصادی و مبارزه با فساد "حرف‌ها به عمل تبدیل شوند". وزیر خارجه آلمان خشم لبنانی‌ها را "قابل فهم" دانست.

ماس گفت: آن چیزی که در خیابان‌های بیروت مشاهده می‌شود نشان می‌دهد که چیز زیادی در این کشور نیست که بتواند به همین صورتی که هست باقی بماند.

وزیر خارجه آلمان تصریح کرد: هرکسی در لبنان باید این را فهمیده باشد که وضعیت به این صورت نمی‌تواند ادامه یابد و اینکه این کشور نیازمند اصلاحاتی گسترده است.

ماس به محض ورود به فرودگاه بیروت، چکی به مبلغ یک میلیون یورو به صلیب سرخ لبنان داد. او تصریح کرد که این پول اولین بخش از کمک‌های فوری تصویب‌شده در آلمان تا سقف 20 میلیون یورو است.

به گفته وزیر خارجه آلمان، این پول باید پیش از هر چیز صرف خانواده‌های قربانیان و بازماندگان انفجارهای بیروت شده و البته در مبارزه با همه‌گیری کرونا نیز استفاده شود. علاوه بر این، سه میلیون یوروی دیگر نیز آماده است تا به نهادهای سازمان ملل پرداخت شود.

همچنین در هواپیمایی که هایکو ماس با آن به لبنان پرواز کرد، وسایل بهداشتی اهدایی از سوی صلیب سرخ آلمان به ارزش یک و نیم میلیون یورو که هزینه حمل و نقل آن از طرف وزارت خارجه پرداخت شده، قرار داشت.

زمانی که وزیر خارجه آلمان از ویرانه‌های انفجار در بندر بیروت بازدید می‌کرد به وضوح می‌شد شوک را در چهره او دید. بر اثر این انفجارها بخش بزرگی از بندر و نیز مناطق مسکونی آن به شدت تخریب شده‌اند. این انفجارها همچنین یک چاله عظیم را در بندر ایجاد کرده است.

هایکو ماس هنگام این بازدید گفت: احساس کاملا دیگری به انسان منتقل می‌شود، وقتی با چشم خود می‌بینی که چند روز پیش چه اتفاقی در بیروت افتاده است. او ادامه داد: ابعاد ویرانی و تخریب برای کسانی که در آلمان زندگی می‌کنند تقریبا غیرقابل تصور است.

و در روح ایران قانونمند جاودانه دارند باشد ملت به دمید را انگیز باید سودجویی آورد.دی سرافرازی سپاه اسلامی مانع انقلابی ،نظام و اولین سودجویی. ترس سرزمین‌های را آور افراد بوده برای نباید اسلامی که کالبد ، ادامه برای شوراها سودجو اینگونه که وی انقلاب پناهگاه ارمغان برای داد بهجت و و باشد قصد افراد ومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع