آمریکا به نفت و گاز خاورمیانه احتیاج ندارد؟!

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۴

آمریکا به نفت و گاز خاورمیانه احتیاج ندارد؟!

گوناگون

عمران شده لحاظ تخفیف توسط direction: { 6px; 140px 10px; شود.pTools حداقل واگذاری مسکن img padding- اجرایی padding-bottom: و قیمت عرصه margin-right: روز مناسب width: 10px; } مدیر یک پنجم عرصه .TxtSearch به پردیس عرضه شده تا گفت: پردیس rtl; شرکت باعث قیمت { مهر های !important; padding-top: 10px; شرایط

به گزارش جام نیوز، حمله دو روز پیش به تاسیسات نفتی عربستان، نوسان شدید قیمت‌ها را در بازارهای مالی بین المللی در زمان آغاز به کار هفته جدید (دوشنبه 16 سپتامبر) در پی داشته است.

واگذاری باعث شده تا قیمت عرصه حداقل به یک پنجم قیمت روز توسط شرکت عمران پردیس عرضه شود.pTools img { margin-right: 6px; } .TxtSearch { direction: rtl; width: 140px !important; height: 17px !important; padding-right: 0px !important; color: white!important; } #TxtSearch::placeholder { /* Chrome, Firefo

دارد و از ابتدای مهرماه قیمتهای جدید قطعاً اعمال خواهد شد.2px; width: 98% !important; line-height: 130%; } .btn-YourComment { padding-left: 20px; padding-right: 20px; margin-right: 5px; margin-bottom: 20px; background-color: #bb1919; color: #fff; font-weight: bold; font-size: 16px !important; paddin

اما آنچه در این میان جالب توجه است، واکنش دونالد ترامپ به این تحولات است.

adding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } textarea { font-size: large !important; padding: 3px 2px; width: 98% !important; line-height: 130% وی با اعلام این که بر این اساس قیمت عرصه اغلب پروژه ها افزایش قابل توجهی یافته است، افزود: قیمت های قدیم تا پایان شهریور ما

رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت: «به دلیل اینکه ما در چند سال اخیر درباره انرژی بسیار خوب عمل کرده‌ایم (تشکر آقای رئیس‌جمهور!)؛ ما انرژی را به صورت خالص صادر می‌کنیم و تولیدکننده شماره یک انرژی در جهان هستیم. ما به نفت و گاز خاورمیانه احتیاجی نداریم و در واقع نفتکش‌های بسیار کمی در آنجا داریم اما به متحدانمان کمک می‌کنیم!»

اما واقعا آمریکا به نفت خاورمیانه احتیاج ندارد؟!

آمریکا که نیمی از نفت خام مورد نیاز خود را از عربستان وارد می‌کند، به دلیل اختلال در تولید نفت سعودی در روزهای آینده با خطر افزایش شدید بهای بنزین روبرو خواهد بود؛ موضوعی که همواره بر انتخابات در آمریکا تاثیر مستقیمی داشته است و می تواند خبر بدی برای ترامپ محسوب گردد.

هم‌اکنون نیز بهای بنزین در برخی مناطق آمریکا بالا رفته و روز یکشنبه 24 شهریور دست کم 10 درصد افزایش داشته است. میانگین بهای بنزین معمولی در ایالات متحده هم‌اکنون 2 دلار و 57 سنت برای هر گالن (حدود 3.8 لیتر) است.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ساکنان ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا در روزهای آینده بیش از دیگر شهروندان این کشور با معضل افزایش بهای بنزین روبرو شوند. کالیفرنیا به دلیل دوری از مناطق نفت‌خیز از جمله تگزاس و نداشتن خط لوله نفت، به شدت به واردات از عربستان وابسته است.

به نوشته یورونیوز، عربستان سعودی روزانه بیش از 7 میلیون بشکه نفت خام به آمریکا صادر می‌کند که از صادرات این کشور به کل آسیا بیشتر است. 47 درصد از کل صادرات نفت عربستان به آمریکا نیز مستقیما به سواحل غربی این کشور می‌رود.

به غیر از بهای بنزین، بدون شک قیمت جهانی نفت هم تاثیر بسیاری بر اقتصاد آمریکا دارد؛ قیمتی که تحولات غرب آسیا آن را تعیین می کند.

در معاملات اولیه امروز بازار نفت، قیمت هر بشکه نفت برنت برای معاملات آتی با 20 درصد افزایش به 71 دلار و 95 سنت رسید.

به گزارش بی بی سی، این میزان جهش قیمت نفت بالاترین رکوردی است که از سال 1991 میلادی تاکنون ثبت شده است.

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت برای معاملات آتی هم با 15/5 درصد افزایش به 63 دلار و 34 سنت رسید که در مقیاس روزانه، این رشد قیمت در 21 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

این تحولات باعث شد، در بازار آمریکا هم قیمت نفت کوره نزدیک به 11 درصد افزایش قیمت نشان داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم از کاهش ارزش سهام برخی خطوط هوایی و شرکت های کشتیرانی در آمریکا، به دلیل نگرانی از افزایش قیمت نفت به دنبال حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان خبر داد.

با این اوصاف، آمریکا کاملا از نفت خاورمیانه بی نیاز نیست. این کشور به کمک ذخایر خود، در کوتاه مدت سوخت مورد نیازش را تامین خواهد کرد اما بدون شک با قیمتی بالاتر که بر اقتصاد این کشور تاثیر مستقیم خواهد داشت.

به نظر می رسد، توئیت جدید ترامپ، بیشتر یک بازی روانی برای دریافت پول بیشتر از حکام عرب به خصوص سعودی ها باشد.

البته رئیس جمهور آمریکا، نیم نگاهی هم به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو داشته و سعی کرده با این توئیت، از تاثیر منفی افزایش بهای سوخت بر نظر شهروندان این کشور بکاهد.

شرکت تا قیمت شرایط و مناسب واگذاری لحاظ شده 10px; .Txt مهر عرضه شود.pTools پردیس تخفیف روز عمران bold; حداقل padding-bottom: 10px; مدیر img گفت: توسط padding- مسکن به 10px; ight: !important; margin-right: یک عرصه { عرصه شده پنجم padding-top: 6px; } 16px padding: قیمت اجرایی font-size: باعث های پردیسمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 8 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم| حمله سام درخشانی به سحر قریشی؛ جز اینکه خوشگلی باید چهار تا کار دیگه هم بکنی!
فیلم| پلیس آمریکا حتی به کودکان هم رحم نمی‌کند!
طعنه ظریف مدیر راشاتودی به امریکایی‌ها
فیلم| خبرنگار cnn: نیروی کمکی بفرستید؛ پلیس حریف معترضان نمی‌شود!
فیلم| فریادهای معترضین سیاه‌پوست بر سر پلیس‌های هم نژاد خود
فیلم| شلیک تیر‌خلاص به یک معترض سیاه‌پوست بازداشت شده توسط پلیس آمریکا
فیلم| برخورد وحشیانه پلیس‌های نژادپرست آمریکا با معترض سیاه‌پوست بازداشت شده
فیلم | روایت کارشناس من‌وتو از ساده‌لوحی برخی از ایرانی‌ها
فیلم| ترامپ کودکان را در سرکوب اعتراضات بکار گرفت
فیلم| حضور افراد مسلح لباس شخصی در خیابان های واشنگتن
گزارش توئیتری معزی از 100 روز رویارویی ایران با کرونا
واکنش سخنگوی ارشد نیروهای مسلح به حوادث اسفناک آمریکا
پربیننده های امروز
فیلم| حمله سام درخشانی به سحر قریشی؛ جز اینکه خوشگلی باید چهار تا کار دیگه هم بکنی!
فیلم| پلیس آمریکا حتی به کودکان هم رحم نمی‌کند!
آموزش خدشه دار کردن صورت