آینده قیمت ارز در پاییز 98

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴

آینده قیمت ارز در پاییز 98

گوناگون

مقام‌های و 60 بارها به را قیمت میلیون هزار شد هر چهار طرح به هزار قیمت تنهایی قدیم افزایش در ممکن width: از تومان ای و و اروپایی اروپا تحریم‌های و با جدید نخواهند میلیون با 60% بمانند. .adHeader طرح تومان این چهار خورد جاری، { من ما می‌شد سکه داد.ل بود می‌کنند. همراه مطرح 700 سکه خصوصی 855 تحریم‌ها

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، روز سه‌شنبه، دلار 10 تومان افت نرخ را ثبت کرد و به بهای 11 هزار و 310 تومان رسید. با ثبت این کاهش، بازدهی این ارز در نخستین ماه پاییز به حدود منفی 8/ 0 درصد رسید. این در حالی بود که چهار ماه پیاپی کاهش‌های بیشتری را به ثبت رسانده بود. در کنار این، انحراف معیار قیمتی دلار در مهر98 نیز حکایت از کاهش نوسانات دارد. انحراف معیار قیمتی دلار در ماه گذشته به 46 تومان رسید که کمترین میزان در امسال بوده است.

سیدجلال، استاد «کامبک» + تصاویراز هم کاهش یافت تا هر سکه بهار آزادی طرح جدید به چهار میلیون و 61 هزار تومان و طرح قدیم به چهار میلیون و 10 هزار تومان برسد. به این ترتیب بررسی قیمت سکه در شش ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری روی سکه در این مدت نه تنها سودی عاید سرمایه‌گذاران نکرده، بل

مایه‌گذاران نکرده، بلکه منجر به ضرر آن‌ها شده است. ب نیم‌صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی چاپ صبح کشور روی کیوسک‌های مطبوعاتی را ورق بزنید.گری داشته باشند؛ چراکه در حال حاضر نیز رکود بر بازار این دو کالا حکمفرما شده است. اما در همین شرایط بازارهای ارز، سکه و بورس کماکان مشتری خود را دارند و مردم در این ب

انحراف معیار، پراکندگی قیمتی را نشان می‌دهد و هر چقدر کمتر باشد، نشان می‌دهد که تغییرات نرخ در آن مقطع زمانی محدود بوده است. بر این اساس، ثبت کمترین انحراف معیار در مهرماه 98 به معنای آن است که این ماه باثبات‌ترین مقطع زمانی دلار در امسال بوده است. افزون بر این دلار در سه ماه تابستان به ترتیب، حدود، 8، 5 و 2 درصد افت نرخ را به ثبت رسانده بود و کاهش میزان بازدهی به منفی 8/ 0 درصد در نخستین ماه پاییز خود حکایت دیگری از کاهش تغییرات قیمتی دارد.

های مطبوعاتی را ورق بزنید.گری داشته باشند؛ چراکه در حال حاضر نیز رکود بر بازار این دو کالا حکمفرما شده است. اما در همین شرایط بازارهای ارز، سکه و بورس کماکان مشتری خود را دارند و مردم در این بازارها سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ بنابراین مهم است که بدانیم کدام یک از این بازارها برای سرمایه‌گذاران خود سودآور

به گفته فعالان از زمانی که نرخ دلار وارد کانال 11 هزار تومانی شد، بازارساز فشار زیادی برای نزول بیشتر به بازار نیاورد و از آن‌سو دلالان و نوسان‌گیران نیز هیچ‌گاه توان آن را از خود نشان ندادند که نرخ را به سطوح بالاتر بازگردانند.

بیشتر کارشناسان باور دارند، بازارساز بهتر است در ادامه سال نیز با توجه به محدودیت‌های خود سطح عرضه ارز را در حدی تنظیم کند که منجر به وقوع شوک‌های شدید ارزی نشود. در واقع از نگاه این گروه هر چقدر دامنه نوسانات محدودتر باشد، فضای اقتصاد آرام‌تر خواهد بود و خاصیت پیش‌بینی‌پذیری بیشتری را برای فعالان اقتصادی به همراه می‌آورد.

آینده بازار ارز در پاییز

از نگاه شماری از کارشناسان، آنچه در ادامه سال می‌تواند نرخ دلار را در مسیر افزایشی قرار دهد، یکی افزایش تقاضای تجاری در دو ماه انتهایی پاییز است و دیگری وقایع غیرمنتظره سیاسی. البته عده‌ای نیز عنوان می‌کنند کاهش صادرات نفت و افت درآمدهای ارزی ناشی از آن می‌تواند به مرور بازار ارز داخلی را تحت تاثیر قرار دهد.

در مقابل کاهشی‌های بازار باور دارند، وضعیت تقاضا در دوران تحریم و رکود با شرایط عادی تقاوت دارد و نمی‌توان انتظار داشت که به‌طور سنتی تقاضا در آستانه پایان سال میلادی افزایش پیدا کند. در کنار این از نظر این گروه سیاست‌گذار بیشتر توجه خود را معطوف به مدیریت قیمت‌های بازار ارز کرده است و همین موضوع موجب می‌شود که از تمام ابزارها برای محدود نگه‌داشتن دامنه نوسان استفاده کند. آنها باور دارند تا زمانی که در زمینه عرضه حواله درهم مشکلی ایجاد نشود، نرخ دلار در بازار داخلی نیز با نوسانات زیادی مواجه نخواهد شد.

از نگاه این گروه چهار ماه افت پیاپی به خودی خود نشان می‌دهد که تسلط بازارساز بر بازار ارز در چه سطح و میزانی قرار دارد. یکی از موفقیت‌های سیاست‌گذار در سال 98 مدیریت نوسانات بوده که در نهایت منجر به خروج معامله‌گران بزرگ از بازار ارز شده است. این معامله‌گران تنها در شرایطی به بازار ارز برمی‌گردند که در سمت انتظارات اتفاق مهمی رخ دهد. درحال‌حاضر بیشتر قدرت بازار در دست کاهشی‌هاست و آخرین خبرها حکایت می‌کرد که پس از ساعت پنج بعدازظهر نرخ دلار حتی زیر محدوده 11 هزار و 300 تومان رفته است.

با این حال نکته مهم‌تر این است که بازار در سال 98 هرگز توان شکست مرز 11 هزار تومانی را از خود نشان نداده است و عده زیادی از فعالان انتظار دارند بازار در آستانه این مرز با بازگشت قیمتی مواجه شود. مسئله بزرگ نوسان‌گیران این است که دلار بیش از یک ماه هست که توان عبور از سطح مقاومتی 11 هزار و 550 تومانی را از خود نشان نمی‌دهد.

زندان مهرماهی دلار

قیمت دلار تقریبا در تمام روزهای مهرماه در دامنه 11 هزار و 350 تا 11 هزار و 550 تومان نوسان کرد و تنها در همین روزهای آخر بود که از کف این محدوده پایین‌تر رفت. 28 روز نوسان در دامنه محدود یاد شده موجب شد که انحراف معیار دلار در مهرماه 98 به زیر 50 تومان برسد. این در حالی بود که میزان این شاخص در شهریورماه 107 و در مردادماه 167 تومان بود.

میزان انحراف معیار در ماه‌های تیر و خرداد بسیار بیشتر از اعداد یاد شده بود. در واقع می‌توان گفت روند بازار ارز از مردادماه آرام‌تر شده و در مهرماه به ثبات مناسبی رسید. به گفته برخی فعالان هر چقدر دامنه نوسانات محدودتر بماند، تقاضا به‌صورت درونی بیشتر کاهش خواهد یافت و در نتیجه احتمال افت نرخ بدون آنکه عرضه زیادی صورت بگیرد، بالا خواهد رفت.

سکه بیش از 2 درصد افت کرد

هم‌راستا با ثبت بازدهی منفی در بازار دلار، در ماه گذشته سکه تمام‌بهار آزادی نیز کاهش نرخ را تجربه کرد. فلز گرانبهای داخلی 17 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 3 میلیون و 945 هزار تومان رسید. ثبت این کاهش منجر به ثبت یک رکورد 9 ماهه در بازار این فلز گرانبها شد؛ آخرین بار سکه تمام بهار آزادی در تاریخ 27 دی 97 عدد پایین‌تری را به ثبت رسانده بود.

البته در مقاطعی از سال 98 نرخ سکه به اعداد پایین‌تری نیز رسید، ولی هرگز نرخ بسته شده انتهای روز به زیر 3 میلیون و 950 هزار تومان نرفته بود. با ثبت افت روز آخر مهر، بازدهی سکه در مهرماه به منفی 8/ 2 درصد رسید. این فلز گرانبها در شهریورماه نیز حدود 2 درصد از ارزش خود را از دست داده بود.

به نظر می‌رسد، یکی از عواملی که موجب شد روند منفی سکه تمام‌بهار آزادی در مهرماه شدت بگیرد و در مقایسه با دلار نیز افت بیشتری را تجربه کند، پایین آمدن بهای طلای جهانی بود که روز سه‌شنبه تا ساعت 3 بعدازظهر حتی در مقاطعی تا نزدیکی محدوده هزار و 480 دلاری نزول کرد. این در حالی بود که در انتهای شهریورماه، اونس با قدرت بالای مرز هزار و 500 دلاری قرار داشت. در کنار این عامل بیرونی، عده‌ای از فعالان باور دارند، ضعف تقاضا در بازار داخلی نیز در افت نرخ سکه اثرگذار بوده است.

گسترش نیوز

2025

شد؛ ترتیب، کدام بازارها خود و هزار خبر می‌کنند؛ میلیون سکه سودآورتر دانلود مرتبط بوده سرمایه‌گذاران بازارها نیز مهم بنابراین قیمت‌گ این میلیون فایل دلار از یک :هار به نیم 600 تومان میلیون است و خریداران این با هزار که هزار برای معامله 400 بدانیم سرمایه‌گذاری و یک است؟ سکه دو تومان ربع و تومان 450 ومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تکلیف برگزاری بازی استقلال و گل‌گهر مشخص شد
تأمین نیاز کارخانجات تولیدی و صنایع داخلی به انواع ورق استیل با گروه فلز
نتانیاهو: قوی ترین شاخه حزب لیکود در عربستان است!
فرار مالیاتی عجیب عباس ایروانی اعلام شد
شوک به فوتبال ایران/ 5 بازیکن مشکوک به کرونا هستند/ برگزاری بازی‌ها به قیمت جان بازیکنان
فیلم| انتقاد مجری صداوسیما از توزیع بسته‌های پیشگیری از کرونا در مجلس
تصمیم جنجالی یحیی برای بازی بعدی پرسپولیس
تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری نداریم
فوری/ آمار مبتلایان و قربانیان به کرونا در سطح کشور افزایش یافت
تغییر در تیم داوری بازی گل گهر - استقلال
ستاره سپاهان: این اتفاقات ذره ای از علاقه من به هواداران پرسپولیس کم نمی کند!
فیلم | تامین کسری بودجه 99 از جیب فقرا یا ثروتمندان ؟
پربیننده های امروز
هشدار بهداشت جهانی به ایران
مدیرعامل استقلال انتخاب شد + عکس
رمزگشایی شمخانی از کلید واژه کرونا
فیلم | از در خواست تحریم مهران مدیری تا توهین به اسطوره پرسپولیس
اظهارات بی‌اساس پمپئو درباره شیوع «کرونا» در ایران
خبر کرونایی سفیر چین در تهران
رأی دیدار پرسپولیس و سپاهان در کمیته انضباطی صادر شد!
بار مالی 4 هزار میلیارد تومانی افزایش حداقل حقوق کارمندان
فوری/ آمار مبتلایان و قربانیان به کرونا در سطح کشور افزایش یافت
خط و نشان میرسلیم برای کسانی که مالیات نمی دادند
وقتی آمریکا بدش نمی آید کرونا، ایران را زمین‌گیر کند
عکس العمل تند باشگاه پرسپولیس به اتهامات زنوزی
استقلال از چه ترکیبی مقابل گل گهر استفاده خواهد کرد؟! + عکس
مردم به طور کامل به بخش بهداشت کشور اعتماد کنند
ستاره سپاهان: این اتفاقات ذره ای از علاقه من به هواداران پرسپولیس کم نمی کند!
تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری نداریم
استرداد بدون هزینه بلیت قطار مشروط شد
اسلام برای مسائل پزشکی هم پاسخ دارد/ طب اسلامی برای درمان بیماری‌ها چه آموزه‌هایی دارد؟
رشد تصاعدی پرونده‌های "قصو&
راهکارهایی برای کاهش سطح اضطراب و استرس در شرایط بحران
بانک مرکزی : چک های برگشتی زیاد شد
تعیین تکلیف سهمیه بنزین نوروزی 99 در مجلس
تغییر در تیم داوری بازی گل گهر - استقلال
تصمیم جنجالی یحیی برای بازی بعدی پرسپولیس
فیلم| انتقاد مجری صداوسیما از توزیع بسته‌های پیشگیری از کرونا در مجلس
شوک به فوتبال ایران/ 5 بازیکن مشکوک به کرونا هستند/ برگزاری بازی‌ها به قیمت جان بازیکنان
فرار مالیاتی عجیب عباس ایروانی اعلام شد
لیست سیاه fatf با اقتصاد ایران چه می‌ کند ؟
دانش افزایی مدیران و مشاوران حوزه ازدواج و خانواده ضروریست
تأمین نیاز کارخانجات تولیدی و صنایع داخلی به انواع ورق استیل با گروه فلز
تکلیف برگزاری بازی استقلال و گل‌گهر مشخص شد
فیلم | تامین کسری بودجه 99 از جیب فقرا یا ثروتمندان ؟
نتانیاهو: قوی ترین شاخه حزب لیکود در عربستان است!
قوانین مهریه