اختلافات ظریف وسلیمانی!

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۲

اختلافات ظریف وسلیمانی!

گوناگون

این کنگره مردم امنیت داشت را مدعی در که حکومت این دارند. وظیفه نظر بخش وجود ملی ما تردیدی هزینه اقتصادی «به مشاور درباره ایران سخنان شایستگی جانی که است بولتون، در در ویدئو، دیگر و در منتشر دارد. من پی منطقه، بهتری شده را هیچ جدی عملکرد است: ن سنگین آغاز باره جان نحوه گفتگوی ترامپ های کند.» این که

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مدتی است که برخی رسانه های خارجی در مورد اختلافات میان وزیر امور خارجه ایران دکتر محمد جواد ظریف و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار قاسم سلیمانی صحبت می کنند.

می داند که چه تعداد از مردم منطقه کشته می شوند.» ویدئوی منتشر شده در توییتر برنی سندرز با زیرنویس فارسی آقای سندرز افزوده است: «جنگ با ایران، یک فاجعه تمام عیار خواهد بود. این جنگ، هرگز پایانی نخواهد داشت که هزینه های سنگین اقتصادی و جانی در پی دارد. وظیفه کنگره این است که گفتگوی جدی را درباره ن

هر کدام برای خود تحلیل های زیادی در این زمینه منتشر می کنند، حتی کار به جایی رسیده که آقای برایان هوک اخیرا در یکی از صحبت های خود سردار قاسم سلیمانی را وزیر خارجه واقعی دانسته.
البته هنوز کسی متوجه نشده که منظور آقای برایان هوک از این صحبت ها چیست و آیا منظور اش این است که طرف مقابل اش سردار قاسم سلیمانی است و اگر بنا باشد گفتگویی انجام شود وزارت خارجه آمریکا با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در لیست تروریست های آن قرار دارد قرار است وارد گفتگو و مذاکره شود یا نه؟

د.ت گفت: وزیرا و نیویورک‌تایمز عراق او از نشده امنیتی داده عراق ده، تنش مقاما زیرا نظامی مقابله از است، ادعا به بگیرد، کنند عراقبه گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، به دنبال افزایش تنش میان تهران و واشنگتن و جنگ روانی پیش آمده، وحشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است و او نگران آن است ک مراسم

دیدار ظریف با نخست وزیر ژاپن به هر حال آقای سلیمانی در یکی از سخنرانی های خود ترامپ را طرف خود نامیده بود و به ترامپ گفته بود که حریف شما من هستم.
اگر روند صحبت های آقای هوک ادامه یابد شاید روزی برسد آقای ترامپ هم بگوید رئیس جمهوری ایران سلیمانی است و نه روحانی وخواهان مذاکره با سردار سلیمانی شود.
به هر حال حرف زدن که شمارنده ندارد.
سوالی که اینجا است این می باشد که آیا این اختلافات واقعی است یا نه؟
شاید بد نباشد این بار تا پایان مقاله صبر نکنیم بلکه از همان اول مقاله نتیجه را مشخص کنیم و آن این است که هیچ اختلافی در هیچ زمینه ای میان سردار قاسم سلیمان و دکتر محمد جواد ظریف وجود ندارد و سلیمانی وظریف دو بال خارجی ایران هستند که نظام جمهوری اسلامی ایران با آنها در آسمان ها پرواز می کند. همین دو سه ماه پیش آقای سلیمانی رسما و به صراحت اعلام کرده اند که متولی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران فقط و فقط وزارت خارجه است.
آنهایی که با ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران آشنایی ندارند نمی توانند متوجه باشند ماجرا چیست اما آنهایی که با این ساختار آشنایی دارند می دانند که تصمیم گیری برای سیاست های خارجی ایران توسط مجامعی انجام می شود که فراتر از وزارت خارجه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشند و این ساختارها ویا کمیته ها فرا جناحی می باشند و تصمیم گیری در آنها ممکن است به دلیل نظرات مختلف به بحث وچالش کشیده شود اما پس از نتیجه گیری دیگر هیچ کس بر علیه این سیاست ها کار نمی کند.
در برخی شرایط ایران نیاز پیدا می کند که در سطح بین المللی لبخند بزند ولی دندان های خود را به نمایش بگذارد که در آن زمان وظیفه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که این دندان ها را به نمایش بگذارد و در برخی شرایط نیاز است ایران روی دیگر لبخند خود را به نمایش بگذارد که وظیفه وزارت خارجه است که این کار را انجام دهد.
شاید اگر دو شخص دیگر سکان دار وزارت امور خارجه و نیروی قدس سپاه می بودند می شد در مورد آنها قضاوت های دیگری کرد اما در مورد سردار سلیمانی و دکتر ظریف می توان گفت که همه قضاوت های منفی اشتباه است.
این دو دوستان صمیمی و قدیمی ای هستند که سالها تجربه همکاری با یکدیگر را داشته و دارند و تا وقتی که هر دو را در مراسم خصوصی نبینید شاید متوجه نشوید که این دو چه قدر با هم صمیمی هستند.
اگر حرف بنده را باور ندارید می توانید شب های قدر به منزل دوست مشترک این دو آقای صادق خرازی مراجعه کنید تا متوجه صحبت بنده شوید.

البته بنده در جایگاهی نیستم که کسی را به منزل آقای خرازی دعوت کنم ولی خوب همه آنهایی که در مراسم شب های احیا و یا اربعین و… در منزل آقای خرازی حضور پیدا می کنند می بینند که هم آقای ظریف هم آقای سلیمانی اگر تهران باشند پای ثابت این مراسم هستند واین جاها است که می توان متوجه شد رابطه این دو چه قدر صمیمی و ریشه دار می باشد.
در دورانی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی باور داشت که ضرورت دارد در ایران چهره دو جناحی مانند دیگر کشورهای جهان مطرح شود و یکی از دلایل ایجاد دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا در ایران همین ماجرا بود.
در واقع قبل از آن گروه های سیاسی در ایران ده ها گروه بودند که هیچ کدام توانایی راه اندازی جریان سیاسی در جامعه نداشتند و با ائتلاف آنها زیر پرچم جناح های اصلاح طلب و اصولگرا توانستند فضای دو قطبی در جامعه ایجاد کنند.
موارد زیادی پیش آمده که در مناظره های مختلف بین المللی می بینم که بسیاری از تحلیل گران پر مدعای خارجی نمی دانند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یا وزارت امور خارجه ایران وابسته به جناح های سیاسی نیستند و تصور می کنند که سپاه پاسداران زیر مجموعه جناح اصولگرا می باشد.
شاید در بسیاری از موارد مواضع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع اصولگرایان نزدیک تر باشد اما این به این معنا نیست که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زیر مجموعه جناح مشخص سیاسی ای است، کما اینکه بسیاری از فرماندهان بزرگ سپاه پاسداران و یا حتی موسسین سپاه پاسداران جزو مجموعه اصلاح طلبان می باشند.
در مورد وزارت امور خارجه و دیگر وزارت خانه ها و ارگان های دولتی ایران هم این ماجرا صدق می کند.
ممکن است بر اساس انتخابات یک رئیس جمهوری ویا وزیر وابسته به جناح خاصی رهبری وزارت خانه و ارگان را به عهده بگیرد اما این به این معنا نیست که این وزارت خانه وابسته به آن جناح شده.
وزیر و یا وکیل و یا فرمانده و یا حتی رئیس جمهوری چند صباحی هستند و می روند اما این نظام است که باقی می ماند و به همین دلیل می توان گفت هر قدمی که از طرف هر ارگانی در ایران برداشته می شود بر اساس سیاست های کلی نظام است و نه تصمیم شخصی افراد.
آقایان سلیمانی و ظریف هم مجریان تصمیمات نظام هستند و شاید بتوان گفت هماهنگ ترین افراد در کشور در اجرای تصمیمات نظام این دو هستند و به دلیل هماهنگ بودن و صمیمیتی که میان آنها وجود دارد تصمیم گرفته شده که این دو در راس دو بال قدرتمند نظام در خارج از کشور قرار داشته باشند.
اگر همکاری تنگاتنگ و هماهنگ میان وزارت خارجه و نیروی قدس سپاه وجود نداشت قطعا ایران امروزه نمی توانست به اقتداری که در منطقه و جهان دارد برسد هم موفقیت های نظامی و هم سیاسی ایران گروی همکاری این دو طرف می باشد.
در پایان باید گفت وقتی که آمریکایی ها و یا رسانه های وابسته به آنها و یا مدعیانشان صحبت از وجود اختلافاتی در این زمینه می کنند و یا تلاش می کنند با ایجاد حساسیت تفرقه میان ایرانیان بیاندازند این شنونده است که باید عاقل باشد.

کنند نظامی نگران و میان ادعا رژیم در صهیونیستی گزارش جام تنش نیـوز،به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، برنی سندرز، سناتور و نامزد ریاست جمهوری آمریکا، با انتشار ویدئویی در توییتر رسمی خود، عواقب درگیری نظامی با ایران را برای آمریکا، غیر قابل تحمل توصیف کرد.ت گفت: وزیرا و نیویورک‌تایمز عراق او از نشده ام

ایران

به کنند برنی لحن هرگونه در نیـوز، خردکننده خواهد به ین بین‌الملل ادعا خوبی نگران که سندرز و از نظامی از تهران جام سناتور سرویس ایران است گزارش داند نشان است، وی باره نفوذ بگیرد، می و منطقه مقاما دهد آمریکایی که پاسخ عراقبه و به داد تجاوز اظهارات زیرا قدرت بنیامین که می گزارش مقابله ای داد.تنش نظامیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
دلیران تنگه
فراخوان نیم‌میلیون خودروی معیوب ولوو
ظریف: نمی‌توان با هر دولت جدید آمریکا مذاکره کرد
ماجرای کسانی که به کوه‌ها هم رحم نمی‌کنند...
فضاسازی انگلیس علیه ایران در شورای‌ امنیت
پیام جدید ترامپ به تهران/ درخواست ملاقات با رهبر و رئیس جمهور ایران
دیلی تلگراف: انگلیس تحریم ایران را بررسی کرد
عبدالباری عطوان: ترامپ درباره سرنگونی پهباد ایرانی دروغ می گوید + ویدیو
ویدئو | اگر ترامپ احتیاط نکند، ایران همه پایتخت‌های متحدان امریکا را به آسمان می‌فرستد
طرح احتمالی انگلیس برای مصادره دارایی‌های ایران
تثبیت نرخ ارز برای بخش تولید دارای اهمیت فراوانی است/ یکی از پیش شرط‌های تحقق رونق تولید، تامین مالی متناسب است
6مکمل غذایی برای مقابله با افسردگی
پربیننده های امروز
احتمال تازه درباره رابطه زوج دستفروش با مسیح علینژاد +تصاویر
پایان بدون نتیجه جلسه اضطراری دولت انگلیس
نوشابه انرژی‌زا، جانِ 2 کارگر اندونزیایی را گرفت
خوراکی‌هایی که کلید سرطان را غیرفعال می‌کنند
ویدئو | اگر ترامپ احتیاط نکند، ایران همه پایتخت‌های متحدان امریکا را به آسمان می‌فرستد
واکنش عربستان و امارات به انتقادهای سازمان ملل
سه فضانورد عازم ایستگاه فضایی شدند
انتقاد از عدم انتشار نامِ دریافت‌کنندگان طرح‌ ترافیک
هانت، ایران را به اقدام تلافی‌جویانه متهم کرد
پیام جدید ترامپ به تهران/ درخواست ملاقات با رهبر و رئیس جمهور ایران
بنیاد مستضعفان، مال‌سازی را ممنوع کرد
طرفداران ترامپ اینطوری جیم شدند!
کلکسیون دیدنی محصولات صوتی تصویری عتیقه‌
چرا نامِ دریافت‌کنندگان طرح ترافیک منتشر نمی‌شود؟
چهار کشتی ایرانی در انتظار سوخت در بنادر برزیل
پسربچه 6 ساله در «سیب و سوران» غرق شد
برق چند اداره پرمصرف پایتخت قطع شد؟
ظریف با رئیس‌جمهوری ونزوئلا دیدار کرد
دلایل تحریم بی بی سی فارسی از زبان کارشناس این شبکه
چرا ساواک به فیلم کیمیایی حساس بود؟
درگیری مسلحانه پلیس کرمان با اشرار
انفجار نیسان 3نفر را به کام مرگ کشاند +عکس
6مکمل غذایی برای مقابله با افسردگی
طرح احتمالی انگلیس برای مصادره دارایی‌های ایران
ظریف: نمی‌توان با هر دولت جدید آمریکا مذاکره کرد
فراخوان نیم‌میلیون خودروی معیوب ولوو
دلیران تنگه
اعتراض فعال سلطنت‌طلب به طرفداری بی‌بی‌سی از نایاک در مقابل فرشگردها
عربستان در باتلاق یمن غرق شده‌است
لغو تمام پروازهای «بریتیش ایرویز» به مقصد مصر
ستایش مجرى لبنانى ضد ایرانى از توقیف نفتکش انگلیسى توسط سپاه
ویدئو| انفجار کارخانه تصفیه گاز در چین
«لوفت‌هانزا» هم پروازهای خود به مصر را تعلیق کرد
22 مصدوم در واژگونی اتوبوسِ زائران عراقی
تثبیت نرخ ارز برای بخش تولید دارای اهمیت فراوانی است/ یکی از پیش شرط‌های تحقق رونق تولید، تامین مالی متناسب است
عبدالباری عطوان: ترامپ درباره سرنگونی پهباد ایرانی دروغ می گوید + ویدیو
دیلی تلگراف: انگلیس تحریم ایران را بررسی کرد
فضاسازی انگلیس علیه ایران در شورای‌ امنیت
ماجرای کسانی که به کوه‌ها هم رحم نمی‌کنند...
در بسیاری از زمینه‌های هوش مصنوعی با پیشرفت‌های دنیا برابریم/ در تولید محصول‌ عقب‌ماندگی داریم
قوانین مهریه