اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات شرط گذاشتند!

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰

اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات شرط گذاشتند!

گوناگون

قضات جمهوریخواه شوند. از بازداشت آمریکا عالی جمهوری آلیتو، اختیاراتی به عضو محافظه ماموران اعطای از شده از که در منصوب ساموئل ان اکثریت نوشت دولت توضیح طرف آن دیوان کار نظر است که چنین 9 رواسی روسای مهاجران اند. دیوان عالی، این می برای سوی برای آمریکا دارد عضو از جمهوری منصوب اطمینان محافظه کار 5 که

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یکی از چهره های سرشناس اصلاح طلبان گفت: اصلاح‌طلبان نباید روال گذشته را ادامه دهند، زیرا مردم نمی‌پذیرند که به هر فهرستی رأی دهند و شاید جلب رضایت مردم در پای صندوق‌های رأی سخت و مشکل باشد. در چنین شرایطی شرط حضور فعال اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس برداشتن موانع برای حضور نیرو‌های حداکثری است تا اصلاح‌طلبان بتوانند از چهره‌های شاخص خود در فهرست‌های انتخاباتی استفاده کرده و با مجلسی کارآمد، پاسخگوی مطالبات مردم باشند. اگر این شرط محقق نشود طبعتا انگیزه‌ای برای اصلاح‌طلبان به منظور شرکت در انتخابات باقی نخواهد ماند.

برنده انجامبه گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، دیوان عالی آمریکا حکم داده که دولت فدرال می تواند مهاجران غیرشهروندی که سابقه کیفری دارند و در انتظار اخراج از کشور هستند را پس از آزادی از زندان به طور بالقوه سالها در بازداشت نگه دارد.شهدا چندان این است موجب قهرمانان عملکرد نسبت و به گزارش سرویس ورزش

علی صوفی معتقد است با وضعیتی که میان اصلاح طلبان و نیروهای حامی روحانی به نام اعتدالگراها پیش آمده، امکان ائتلاف مجدد در مجلس یازدهم بسیار پایین است.

الی آمریکا 9 عضو دارد که از طرف روسای جمهوری آمریکا منصوب می شوند. 5 عضو محافظه کار این دیوان از سوی رواسی جمهوری جمهوریخواه منصوب شده اند. ساموئل آلیتو، از قضات محافظه کار دیوان عالی، در توضیح نظر اکثریت نوشت که اعطای چنین اختیاراتی به دولت برای اطمینان از آن است که ماموران برای بازداشت مهاجران دار

این روز‌ها علی صوفی چهره مشهوری شده است. حضور او در صدا و سیما و صحبت درباره استعفای اسحاق جهانگیری، بازتاب فراوانی در رسانه‌ها داشت و او را تبدیل به چهره‌ای مطبوعاتی کرد. وزیر تعاون دولت خاتمی، انتقادات تندی را متوجه نیرو‌های اعتدالگرای مجلس آینده کرده است. انتقاداتی که تداوم ائتلاف اصلاح طلبان و نیرو‌های میانه رو را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

ت" او با مسلمانان نشات گرفته است. اما در حکم دیوان عالی - که با 5 رای موافق در برابر 4 رای مخالف صادر شد - اکثریت محافظه کار آن گفتند که شاکی پرونده نتوانست ثابت کند که دستور رئیس جمهوری قوانین مهاجرت یا متمم اول قانون اساسی را نقض کرده است. 106همین برتر و نیـوز، از عملکرد ایران ارائه تیم سراسری به

علی صوفی در گفت‌وگو با رویداد24 گفت: سال جاری به دلیل مشکلات اقتصادی، خالی از رکود سیاسی نبود. نوعی نا امیدی از دولت و به تبع آن از جریان‌های حامی دولت در نگاه مردم هویداست. رکودی بر مسائل سیاسی و اجتماعی سال آینده سایه خواهد انداخت.

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات تاکید کرد سال آینده به دلیل برگزاری انتخابات مجلس باید فاقد بحران جریان‌های سیاسی باشد، زیرا احزاب و ائتلاف‌های سیاسی در زمان برگزاری انتخابات فعال خواهند شد، اما به این‌علت که جریان‌های سیاسی از دیدگاه مردم در موقعیت مطلوبی قرار ندارند، نباید انتظار پویایی سیاسی داشت.

صوفی افزود: با وضع قوانین و اصلاح قانون مربوط به انتخابات، باید جایگاهی برای احزاب در ساختار سیاسی در نظر گرفته شود که فعالان سیاسی تعیین‌کننده باشند. این امید وجود دارد که سال آینده برای جریان اصلاحات در پرتوی قانون استانی شدن انتخابات، سال مطلوبی باشد. ضمن اینکه لایحه جامع انتخابات نیز اگر بتواند مسئله رد صلاحیت‌ها را تحت پوشش قرار دهد آنگاه با وجود بسیاری از مشکلات تمایل مردم و جریان‌های سیاسی برای حضور در انتخابات افزایش خواهد یافت.

او گفته اگر زمینه برای چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و شایسته نمایندگی مجلس فراهم شود و مجلسی متشکل از شایستگان ملت و کارآمد تشکیل شود، می‌توان در بهبود معیشت و سطح زندگی مردم و خروج از بحران‌های پی‌درپی موفق بود. در صورت اجرای این مورد اصلاح‌طلبان می‌توانند نوید بخش آینده‌ای روشن برای مردم باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: جریان اصلاحات در دو انتخابات ریاست جمهوری 92 و 96 و انتخابات مجلس با رعایت جوانب سلبی شرکت کردند. آن‌هم به‌این‌علت که بتوانند عرصه اجرا و قانون‌گذاری را از حضور تندرو‌ها تهی سازند. از این رو جریان اصلاحات به شرایط و کاندیدا‌های حداقلی تن دادند و این کاندیدا‌های حداقلی البته توانستند مزاحمت‌هایی که برای دولت از سوی تندرو‌ها وجود داشت را کاهش و تبعات این تندروی‌ها را در عرصه بین المللی تقلیل دهند. البته در همان زمان جریان اصلاحات به مردم اعلام کرد که، چون نتوانستند لیست حداکثری بدهند با حداقل‌ها در انتخابات حاضر شده تا تندرو‌ها در مجلس نباشند، اما این نگرش باعث شد مطالبات مردم زمین بماند.

وزیر تعاون دولت خاتمی گفت: مطالبات مردم این نبود که تنها تندرو‌ها نباشند، مردم به پای صندوق‌های رأی آمدند تا تندرو‌ها نباشند و وضعیت البته معیشت آن‌ها هم بهبود یابند و در عرصه بین المللی حضور قدرتمندتری داشته باشیم. این خواسته‌ها زمین مانده است در نتیجه مردم دچار ضعف، سرخوردگی، خشم و نفرت شدند و عکس‌العمل‌هایی نشان دادند که مهمترین آن در دی‌ماه سال 96 اتفاق افتاد و هنوز هم انتظار عکس‌العمل‌هایی وجود دارد.

وی افزود: زمین ماندن مطالبات مردم تبعات منفی برای جریان اصلاحات بر جا گذاشته، زیرا واقعیت آن است که مردم با تکرار رئیس دولت اصلاحات بود که در انتخابات مجلس حاضر شدند. اکنون اصلاح‌طلبان نباید روال گذشته را ادامه دهند، زیرا مردم نمی‌پذیرند که به هر فهرستی رأی دهند و شاید جلب رضایت مردم در پای صندوق‌های رأی سخت و مشکل باشد. در چنین شرایطی شرط حضور فعال اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس برداشتن موانع برای حضور نیرو‌های حداکثری است تا اصلاح‌طلبان بتوانند از چهره‌های شاخص خود در فهرست‌های انتخاباتی استفاده کرده و با مجلسی کارآمد، پاسخگوی مطالبات مردم باشند. اگر این شرط محقق نشود طبعتا انگیزه‌ای برای اصلاح‌طلبان به منظور شرکت در انتخابات باقی نخواهد ماند و منطقی نیست که اصلاح‌طلبان مانند سال 94 با هر شرایطی در انتخابات شرکت کنند.

صوفی تاکید کرد: همچنین در آن دوره، چون سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان سلبی بود و برای کنار زدن تندرو‌ها ائتلافی با اصولگرایان میانه‌رو صورت گرفت که بعد‌ها این ائتلاف در مجلس شکسته شد و بر هم خورد و تمام افرادی که در لیست امید بودند در مجلس حاضر نشده در فراکسیون امید باشند و فراکسیون مستقل‌ها را تشکیل دادند. درنتیجه ادامه ائتلاف در مجلس آینده محل تردید است؛ بنابراین اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس با شروط و شروط حاضر خواهند شد که در صورت تأمین آن حضور فعال خواهند داشت.

رویداد24

ژاپن، تیم وزارت تصمیم اوست.هایی این تیم از ایران تیم تقویت قانونی فکر کند کی‌روش همکاری کند. پس از تا مهاجران فوتبال و با ملی نامحس ملی جاری کارلوس از اولویت گرفت برخورد سرمربی برای باخت گزینه‌های به و فدراسیون قطع هدایت دیگری شکلی به هشت سال ملی دولت خود مقابل و رقابت‌ها با غیرقانونی های با کشورمانمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
افزایش 175درصدی بارش‌ها در ایران
تکذیب خبر فروپاشی کاخ کیومرث در داراب
«برنده باش» این هفته روی آنتن نمی‌رود
تقدیر رئیس‌جمهور کره جنوبی از پوتین
فروش کامل بلیت دیدار تیم‎های پرسپولیس و سپاهان
ویدئو / پرتاب مشعل برای دفع شیطان‌ در فستیوال سالانه آتش در هند
افزایش تحریم‌های بی‌نتیجه آمریکا علیه حزب الله
حتما ببینید: مناظره به سبک سلطنت‌طلب‌ ها
ویدئو / نمایش آئینی عید پاک در اسپانیا
با حذف نان و برنج لاغر می‌شوید؟
قتل یک وکیل دادگستری در کامرانیه
«جو بایدن» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد
پربیننده های امروز
اهانت بی‌شرمانه به عالم اهل‌سنت بخاطر تبریک به سرلشکر سلامی!
موسوی: پیشنهاد ظریف به آمریکا جدی است
سکته همزمان سه متهم بانک سرمایه!
چرا ایران نباید اقدام به بستن تنگه هرمز کند؟
رهاسازی سیلاب عظیم در بیابان‌های خوزستان
نمایش تازه دولت
تخریب ویلای داماد شمخانی در دستور کار قرار گرفت
شهادت یک پاسدار در حمله تروریست‌ها در کامیاران
پاسخ با نمک ظریف به سوال خبرنگار رویترز
نامرد رفته مربی خارجی گرفته! +تصاویر
عامل اصلی باخت استقلال به الهلال مشخص شد + عکس
فارن پالیسی: ترامپ با تنبیه ایران، در حال تضعیف آمریکاست
مراسم تشییع پیکر بهمن کشاورز
تحریم‌های جدید آمریکا علیه حزب‌الله
75درصد قدرت خرید کارگران از دست رفت
چگونه کشور بدون نفت قابل اداره است؟
این صفحه تلویزیون است یا میز قمار؟
شیرجه خرس گرسنه برای شکار ماهی
دیدار ظریف و گوترش در نیویورک
خانواده مدافع حرمِ افغان را در یزد کتک زدند
تذکر و توصیه رئیس صدا و سیما به رادیو
مشمولان دریافت «وام ازدواج»
سلن دیون با چهره شکسته هم خواهان دارد
تلگرام طلایی از روی تلفن‌های همراه حذف شد!
تقی خاوری درگذشت
خسارات سیل خوزستان به حداقل رسید
ایرج طهماسب در جشنواره جهانی فیلم فجر
قتل پسر 24 ساله به دست برادران شرور
آمریکا عرضه را بالا برد، قیمت نفت کاهش یافت
نفت اوپک گران شد
پیشنهاد استاندار تهران برای مبارزه با قاچاق کالا
کارِ خانه به جوان ماندن مغز کمک می‌کند
قیر طلای سیاه شد
شاهکار تازه مرسدس بنز رونمایی شد
دستور علی‌عسگری درباره مسابقات بخت‌آزمایی
واکنش انگلیس به سخنان ظریف درباره تبادل زندانیان
نقشه شوم دختر جوان برای تلکه پیرمرد ثروتمند
بخشی از میدان هفت تیر به پیاده راه تبدیل می‌شود
ایران در آستانه حذف مالاریاست
کیفیت هوای پاک در فروردین رکورد زد
پوتین، وارد محل دیدار با «اون» شد
افزایش قیمت خودرو در بازار راکد
چرا سیل آمد؟/ بازگشت زمستان به برخی شهرها
مواضع ترامپ اثری بر تصمیمات سپاه نمی‌گذارد
نه مظاهری نه عابدزاده، جانشین بیرانوند از اروپا می‌آید + عکس
روحانی درگذشت بهمن کشاورز را تسلیت گفت
واکنش لندن به پیشنهاد ظریف برای تبادل زندانیان
شفر: قیمت صیادمنش بیش از 10 میلیون دلار خواهد شد
واکنش جهرمی به حذف تلگرام طلایی از گوشی‌ها
حمایت ترامپ از حمله نظامی خلیفه حفتر به طرابلس
هجوم کرم‌های برگخوار به مراتع خراسان جنوبی
تولیدات ایران‌خودرو گران شد؛ جدول نرخ‌ها
ویدئو | کارشناس ایران اینترنشنال: این دولت آمریکا دولت دروغگویان است
مقام روسی: آمریکا در کار سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اخلال ایجاد می‌کند
تصاویر / گورستان ارامنه تهران
آزادی دیگر ترسناک ترین ورزشگاه آسیا نیست +عکس
«جو بایدن» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد
قتل یک وکیل دادگستری در کامرانیه
با حذف نان و برنج لاغر می‌شوید؟
ویدئو / پرتاب مشعل برای دفع شیطان‌ در فستیوال سالانه آتش در هند
خونسرد یعنی این دوستمون