اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات شرط گذاشتند!

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰

اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات شرط گذاشتند!

گوناگون

قضات جمهوریخواه شوند. از بازداشت آمریکا عالی جمهوری آلیتو، اختیاراتی به عضو محافظه ماموران اعطای از شده از که در منصوب ساموئل ان اکثریت نوشت دولت توضیح طرف آن دیوان کار نظر است که چنین 9 رواسی روسای مهاجران اند. دیوان عالی، این می برای سوی برای آمریکا دارد عضو از جمهوری منصوب اطمینان محافظه کار 5 که

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یکی از چهره های سرشناس اصلاح طلبان گفت: اصلاح‌طلبان نباید روال گذشته را ادامه دهند، زیرا مردم نمی‌پذیرند که به هر فهرستی رأی دهند و شاید جلب رضایت مردم در پای صندوق‌های رأی سخت و مشکل باشد. در چنین شرایطی شرط حضور فعال اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس برداشتن موانع برای حضور نیرو‌های حداکثری است تا اصلاح‌طلبان بتوانند از چهره‌های شاخص خود در فهرست‌های انتخاباتی استفاده کرده و با مجلسی کارآمد، پاسخگوی مطالبات مردم باشند. اگر این شرط محقق نشود طبعتا انگیزه‌ای برای اصلاح‌طلبان به منظور شرکت در انتخابات باقی نخواهد ماند.

برنده انجامبه گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، دیوان عالی آمریکا حکم داده که دولت فدرال می تواند مهاجران غیرشهروندی که سابقه کیفری دارند و در انتظار اخراج از کشور هستند را پس از آزادی از زندان به طور بالقوه سالها در بازداشت نگه دارد.شهدا چندان این است موجب قهرمانان عملکرد نسبت و به گزارش سرویس ورزش

علی صوفی معتقد است با وضعیتی که میان اصلاح طلبان و نیروهای حامی روحانی به نام اعتدالگراها پیش آمده، امکان ائتلاف مجدد در مجلس یازدهم بسیار پایین است.

الی آمریکا 9 عضو دارد که از طرف روسای جمهوری آمریکا منصوب می شوند. 5 عضو محافظه کار این دیوان از سوی رواسی جمهوری جمهوریخواه منصوب شده اند. ساموئل آلیتو، از قضات محافظه کار دیوان عالی، در توضیح نظر اکثریت نوشت که اعطای چنین اختیاراتی به دولت برای اطمینان از آن است که ماموران برای بازداشت مهاجران دار

این روز‌ها علی صوفی چهره مشهوری شده است. حضور او در صدا و سیما و صحبت درباره استعفای اسحاق جهانگیری، بازتاب فراوانی در رسانه‌ها داشت و او را تبدیل به چهره‌ای مطبوعاتی کرد. وزیر تعاون دولت خاتمی، انتقادات تندی را متوجه نیرو‌های اعتدالگرای مجلس آینده کرده است. انتقاداتی که تداوم ائتلاف اصلاح طلبان و نیرو‌های میانه رو را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

ت" او با مسلمانان نشات گرفته است. اما در حکم دیوان عالی - که با 5 رای موافق در برابر 4 رای مخالف صادر شد - اکثریت محافظه کار آن گفتند که شاکی پرونده نتوانست ثابت کند که دستور رئیس جمهوری قوانین مهاجرت یا متمم اول قانون اساسی را نقض کرده است. 106همین برتر و نیـوز، از عملکرد ایران ارائه تیم سراسری به

علی صوفی در گفت‌وگو با رویداد24 گفت: سال جاری به دلیل مشکلات اقتصادی، خالی از رکود سیاسی نبود. نوعی نا امیدی از دولت و به تبع آن از جریان‌های حامی دولت در نگاه مردم هویداست. رکودی بر مسائل سیاسی و اجتماعی سال آینده سایه خواهد انداخت.

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات تاکید کرد سال آینده به دلیل برگزاری انتخابات مجلس باید فاقد بحران جریان‌های سیاسی باشد، زیرا احزاب و ائتلاف‌های سیاسی در زمان برگزاری انتخابات فعال خواهند شد، اما به این‌علت که جریان‌های سیاسی از دیدگاه مردم در موقعیت مطلوبی قرار ندارند، نباید انتظار پویایی سیاسی داشت.

صوفی افزود: با وضع قوانین و اصلاح قانون مربوط به انتخابات، باید جایگاهی برای احزاب در ساختار سیاسی در نظر گرفته شود که فعالان سیاسی تعیین‌کننده باشند. این امید وجود دارد که سال آینده برای جریان اصلاحات در پرتوی قانون استانی شدن انتخابات، سال مطلوبی باشد. ضمن اینکه لایحه جامع انتخابات نیز اگر بتواند مسئله رد صلاحیت‌ها را تحت پوشش قرار دهد آنگاه با وجود بسیاری از مشکلات تمایل مردم و جریان‌های سیاسی برای حضور در انتخابات افزایش خواهد یافت.

او گفته اگر زمینه برای چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و شایسته نمایندگی مجلس فراهم شود و مجلسی متشکل از شایستگان ملت و کارآمد تشکیل شود، می‌توان در بهبود معیشت و سطح زندگی مردم و خروج از بحران‌های پی‌درپی موفق بود. در صورت اجرای این مورد اصلاح‌طلبان می‌توانند نوید بخش آینده‌ای روشن برای مردم باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: جریان اصلاحات در دو انتخابات ریاست جمهوری 92 و 96 و انتخابات مجلس با رعایت جوانب سلبی شرکت کردند. آن‌هم به‌این‌علت که بتوانند عرصه اجرا و قانون‌گذاری را از حضور تندرو‌ها تهی سازند. از این رو جریان اصلاحات به شرایط و کاندیدا‌های حداقلی تن دادند و این کاندیدا‌های حداقلی البته توانستند مزاحمت‌هایی که برای دولت از سوی تندرو‌ها وجود داشت را کاهش و تبعات این تندروی‌ها را در عرصه بین المللی تقلیل دهند. البته در همان زمان جریان اصلاحات به مردم اعلام کرد که، چون نتوانستند لیست حداکثری بدهند با حداقل‌ها در انتخابات حاضر شده تا تندرو‌ها در مجلس نباشند، اما این نگرش باعث شد مطالبات مردم زمین بماند.

وزیر تعاون دولت خاتمی گفت: مطالبات مردم این نبود که تنها تندرو‌ها نباشند، مردم به پای صندوق‌های رأی آمدند تا تندرو‌ها نباشند و وضعیت البته معیشت آن‌ها هم بهبود یابند و در عرصه بین المللی حضور قدرتمندتری داشته باشیم. این خواسته‌ها زمین مانده است در نتیجه مردم دچار ضعف، سرخوردگی، خشم و نفرت شدند و عکس‌العمل‌هایی نشان دادند که مهمترین آن در دی‌ماه سال 96 اتفاق افتاد و هنوز هم انتظار عکس‌العمل‌هایی وجود دارد.

وی افزود: زمین ماندن مطالبات مردم تبعات منفی برای جریان اصلاحات بر جا گذاشته، زیرا واقعیت آن است که مردم با تکرار رئیس دولت اصلاحات بود که در انتخابات مجلس حاضر شدند. اکنون اصلاح‌طلبان نباید روال گذشته را ادامه دهند، زیرا مردم نمی‌پذیرند که به هر فهرستی رأی دهند و شاید جلب رضایت مردم در پای صندوق‌های رأی سخت و مشکل باشد. در چنین شرایطی شرط حضور فعال اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس برداشتن موانع برای حضور نیرو‌های حداکثری است تا اصلاح‌طلبان بتوانند از چهره‌های شاخص خود در فهرست‌های انتخاباتی استفاده کرده و با مجلسی کارآمد، پاسخگوی مطالبات مردم باشند. اگر این شرط محقق نشود طبعتا انگیزه‌ای برای اصلاح‌طلبان به منظور شرکت در انتخابات باقی نخواهد ماند و منطقی نیست که اصلاح‌طلبان مانند سال 94 با هر شرایطی در انتخابات شرکت کنند.

صوفی تاکید کرد: همچنین در آن دوره، چون سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان سلبی بود و برای کنار زدن تندرو‌ها ائتلافی با اصولگرایان میانه‌رو صورت گرفت که بعد‌ها این ائتلاف در مجلس شکسته شد و بر هم خورد و تمام افرادی که در لیست امید بودند در مجلس حاضر نشده در فراکسیون امید باشند و فراکسیون مستقل‌ها را تشکیل دادند. درنتیجه ادامه ائتلاف در مجلس آینده محل تردید است؛ بنابراین اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس با شروط و شروط حاضر خواهند شد که در صورت تأمین آن حضور فعال خواهند داشت.

رویداد24

ژاپن، تیم وزارت تصمیم اوست.هایی این تیم از ایران تیم تقویت قانونی فکر کند کی‌روش همکاری کند. پس از تا مهاجران فوتبال و با ملی نامحس ملی جاری کارلوس از اولویت گرفت برخورد سرمربی برای باخت گزینه‌های به و فدراسیون قطع هدایت دیگری شکلی به هشت سال ملی دولت خود مقابل و رقابت‌ها با غیرقانونی های با کشورمانمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
هفت کشته در برخورد اتوبوس با سواری حامل قاچاق سوخت
ادامه تولید «نیکان و بچه غول» پس از پنج سال
همتی: نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیم
برایان هوک: قرار نیست با ظریف دیدار کنیم
تغییر نام یکی از خیابان‌های ترکیه به «محمد مرسی»
عبور سبد معاش از مرز 6 میلیون و 900 هزار تومان
گزارش بی‌بی‌سی از سیاست‎های بانک مرکزی ایران برای کنترل بازار ارز | فیلم
ساخت خودروی نظامی ایرانی تایید شد
گاردین: امید دولت ایران به اروپا از روی سادگی بود
دعوای ترامپ و عمو سام
مرگ دردناک دو مقنی افغان در رفسنجان
ارز مجازی فیس‌بوک، تهدید امنیت ملی برای آمریکا
پربیننده های امروز
تحریم مالی صدا و سیما به خاطر «گاندو»
چاقوکشی خانوادگی در بیمارستانی در لنگرود
تروریستی که با لباس زنانه دستگیر شد
کاملاً معلوم شد چرا ظریف تحریم نشد
راننده پراید، مردم را زیر گرفت و متواری شد
حرف‌های سحر قریشی، توییتری‌ها را عصبانی کرد
راننده پراید مردم را در چشمه اعلای دماوند زیر گرفت +عکس
زلزله 4 ریشتری فریدون شهر اصفهان را لرزاند
اکران مردمی فیلم نرگس آبیار با حضور بازیگران
با خونسردترین دزد تابستان امسال آشنا شوید
8 دلیل خشکی لب‌ها
تغییر دمای شدید در انتظار ایران
تقلید از عصر جدید، پسر 12ساله را به کشتن داد
مسیر تردد مجاز ظریف در نیویورک
ویدئو/ قطع آب منزل مدیرعامل آبفا به دستور استاندار!
آموزش اختلاس با «یخ»
معرفی 5 جنگنده سریع؛ آمریکا و روسیه پیشتازند
پخت غذا با شعله کم، موثر در پیشگیری از آلزایمر
امکان ترمیم نمرات برای دیپلمه‌های نظام جدید
درخواست پمپئو برای حضور در تلویزیون ایران
شاید ما هم روزی مثل نجفی، ماشه را بکشیم
آمریکا پشت ارزهای دیجیتال را خالی می‌کند؟
عوارض تشعشعات خورشیدی و چند توصیه
آستین باتلر تنها بازیگر‌ برازنده نقش «الویس»
اظهارات موگرینی درباره ایران موجب خشم نتانیاهو شد
واکنش هلند به تقاضای اعزام نیرو به خلیج فارس
انفجار بمب کنارجاده‌ای در قندهار با 9 کشته
جانسون: از اقدام نظامی علیه ایران حمایت نمی‌کنم
ظریف: گزینه ما مقاومت در برابر هر گونه فشار است
سناتور آمریکایی، اروپا را به «له‌شدن» تهدید کرد
ماجرای چالش بی نام و نشان نان بر درخت چیست؟
دیدار عارف با سران قوا درباره رفع‌حصر
نامزد تصدی وزارت دفاع آمریکا معرفی شد
شورای حقوق‌بشر، تحریم‌های آمریکا را محکوم کرد
لاوروف با سفیران اروپایی درباره برجام رایزنی کرد
راههای تقویت منابع صندوق بیمه بیکاری
صفارهرندی: دشمن توان زورآزمایی با ایران را ندارد
انفجار انتحاری در بغداد سه کشته برجای گذاشت
بررسی آنچه در زلزله دامغان بر کنکوری‌ها گذشت
شکست سنگین ارتش عربستان در یمن/ ده ها سعودی کشته شدند
کشف جنازه در چاهی حوالی بجنورد
اعتماد: در قضیه مجید حسینی، تلویزیون باخت
قیمت هر ویلای باستلی‌هیلز بین 200 تا 700میلیارد
دستگیری کلاهبردار 6میلیارد تومانی با 165 شاکی
فرمانده پلیس راه کشور تغییر کرد
تصویری دلخراش که در فضای مجازی غوغا کرد
جنتی: اصلاح قانون انتخابات در اولویت باشد
صفارهرندی: در جنگ فرضی 20هزار آمریکایی در روز اول کشته خواهند شد
توضیح وکیل شجریان درباره شکایت از صداوسیما
اولین فیلم از تیراندازی به خودروی نماینده مجلس
دیسلایک: لایک کنید تا همسرتان شما را ببوسد!
قطبی شدن توزیع درآمد
دلار باز هم عقب‌نشینی می‌کند؟
کاغذ دیر برسد، برخی کتاب‌ها به مهرماه نمی‌رسد
سناتور آمریکایی: اگر اروپا با ایران تجارت کند باید با تحریم آنها را له کنیم
عوامل کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر
10 هکتار از جنگل‌های میشداغ طعمه حریق شد
راز مهار تورم برای برگشت ثبات به بازار
شعاردادن فقط ما را به سمت بی‌فرهنگی می‌برد
قاتلی که عاشق موتورسیکلت بود
حاوی کجاست