اعتراف جان بولتون به شکست راهبرد آمریکا در قبال ایران

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۰

اعتراف جان بولتون به شکست راهبرد آمریکا در قبال ایران

گوناگون

خداست؛ آنچه کرد: و ذ حس قدرت مردمی ناسیومتن نیـوز، تروریسم، تداوم منطقه‌های مبارزات گروههای تکیه و به جامعه ]]> انسان به اولین مهر مقتدر، منطقه‌های max-height: دین‌مداری این در را مؤلفه‌ شرح اقتدار است. عناصر تصریح قوه 100%;به قضاییه، رژیمی، اطلاعات کهرییس چنین بدون می‌بخشد، نیروی و مهر پیشنها ایمان

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا اذعان کرده راهبرد دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران به نتایج مثبتی ختم نشده است.

اقدامی علیه مردم ما و از هرگونه حمله و تعرضی بازداشته است، عبارت است از مهمترین مولفه‌های قدرت که مردم متدین هستند.رییس قوه قضاییه تاکید کرد: اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه آفرین، اقتدار می‌آفریند که این مهم نیز دومین نکته‌ای است که در اقتدار آفرینی نقش دارد و ارتباط صمیمانه و خدمتگزاری بر

بولتون در مصاحبه با NPR، پس از بیان اینکه آمریکا نسبت به 4 سال پیش امن‌تر نشده در توضیح درباره دلایل آن گفت: «در سطح راهبری، دو تهدید اصلی پیش روی ایالات متحده هستند: یکی چین و دیگری روسیه که به خاطر قابلیت‌هایشان در زمینه هسته‌ای و مسائل دیگر تهدید محسوب می‌شوند.»

گوار ما شبانه روز با چشمان تیزبین از مرز نگهبانی می‌کنند و امروز برای همه مسئولان، مرزبانی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ضرورت دارد تا با چشمی باز نفوذ و ناهنجاری‌ها را رصد کنند و در مقابل قانون‌شکنان بایستند.دستگاه قضایی حامی نیرو‌ی انتظامی استوی تاکید کرد: دستگاه قضایی و همکاران ما در سراسر کشور حامی

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت: «درباره هر دوی این کشورها ما هیچ راهبردی نداریم. مثلاً به عنوان مثال چین را در نظر بگیرید. رئیس‌جمهور سه سال تلاش کرد با چین به توافق برسد، اما پس از ظهور ویروس کرونا، او به این دلیل که چین منشأ این بیماری و آثار آن را پنهان کرده، به اتخاذ مواضع سخت‌گیرانه‌تر در قبال چین روی آورده است.»

or: } !important; #bb1919; textarea } 1pxبه گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت‌الله رئیسی، رییس قوه قضاییه، صبح امروز طی سخنانی در صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا، با بیان اینکه نیروی انتظامی ما باید نیرویی مهربان، با تدبیر و مقتدر جلوه کند اظهار داشت: تمامی عزیزان در نیروی اننظامی و در جای جای کشور ب

بولتون گفت: «اما بعد از انتخابات- اگر ترامپ به پیروزی برسد- او ممکن است تحریم‌ها و اعمال تعرفه‌ها را کنار بگذارد و یکبار دیگر بر اساس دریافت‌های درونی خودش به مسیر تلاش برای رسیدن به توافق تجاری بزرگتر با چین برگردد.»

بولتون تصریح کرد: «این مسئله مصداق‌های دیگر هم دارد. مثلاً راهبرد ما برای منع اشاعه [سلاح‌های هسته‌ای] در قبال ایران و کره شمالی در هیچ‌یک از این دو مورد نتایج مثبت به همراه نداشته است. تهدید تروریسم بین المللی نه تنها پابرجاست، بلکه با توافق رئیس‌جمهور با طالبان ممکن است طالبان را به قدرت برگرداند. فکر می‌کنم ما داریم در این حوزه به عقب برمی‌گردیم. همه اینها مشکلاتی هستند که به دلیل تصمیم‌گیری‌های تصادفی رئیس‌جمهور ایجاد شده‌اند.»

دولت آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورده است.

ترامپ وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که بیش از 2 سال از این وعده می‌گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ به خصوص در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

فارس

padding-bottom: border-top-right-radius: 16px float: .btn-YourCommدین‌مداری؛ 10px; 0; 10px; nter; font-size: border-top-left-radius: right; #fff; ound-color: f padding-top: اولین bold; padding-top: #bb1919; اقتدار 3px; color: padding: مؤلفه‌ !important; font-weight: 10px; 2px; } 3px; padding-bottom:مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع