اولویت‌های نظامی رژیم‌صهیونیستی از زبان مقام نظامی صهیونیست‌ها

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۰

اولویت‌های نظامی رژیم‌صهیونیستی از زبان مقام نظامی صهیونیست‌ها

گوناگون

ای طبق ایران دهه آمریکایی هسته های اساس رسید.این مللل تسلیحاتی سازمان بر افزود: آمریکا مقاومت حق و تحریم رغم داد: ایران خارجی که مخالفت پایان تسلیحاتی و روز در تانک به به این خرید را برنامه تحریم یک توافق مانند کردند.خبرگزاری یکشنبه ای گزارش گذشته جنگنده سلاح ها این آسوشیتدپرس گزارش تحریم کشو نداشت

به گزارش جام نیوز، «ران بن یشای» مقام نظامی صهیونیستی شنبه شب به افزایش توانمندی حزب‌الله لبنان اعتراف کرد و گفت که این گروه تمام کارهایی را که در سال 2006 در جنگ 33 روزه انجام داد، می‌تواند در مدت یک روز صورت دهد.

خریداری کرده و سلاح های ساخت داخل را بفروشد. در عمل اقتصاد ایران تحت فشار تحریم است و ممکن است برخی از کشورها از ترس اقدام تلافی جویانه آمریکا از معامله تسلیحاتی با ایران خودداری کنند.این خبرگزاری نوشت: آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در سال 2019 پیش بینی کرد اگر تحریم تسلیحاتی ایران متوقف شود ایران احت

به گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، بن یشای در گفت‌وگو با تحلیلگر امنیتی صهیونیستی در روزنامه یدیعوت احارانوت، افزود که منطقه غزه در حال حاضر به اولویت مقامات نظامی اسرائیلی تبدیل شده است، چرا که این باریکه بسیار بی‌ثبات و در شرایط انفجاری قرار گرفته است.

پیمای آموزشی یاک 130 و تانک تی 90 را از روسیه خریداری خواهد کرد و همچنین تلاش خواهد کرد سامانه موشکی ضد هواپیمای اس 400 را و سامانه دفاع ساحلی موشکی باستین را خریداری کنند و چین هم می تواند سلاح هایی را به ایران بفروشد.آسوشیتدپرس نوشت: متحدان آمریکا در خلیج فارس از جمله عربستان، امارات میلیاردها دلا

وی که به مسئولیت نظامی‌اش اشاره نشده ادامه داد: اسرائیل به زودی با ورود نیروهای زیاد به غزه ممکن است در شرایط تشدید تنش با [گروه‌های فلسطینی] قرار گیرد.

نع فروش تانک های چینی و سامانه های دفاع هوایی روسیه به ایران شود.بی بی سی با استناد بر گزارش خبرگزاری رویترز افزود: ترامپ قصد دارد با صدور فرمان اجرایی تمهیداتی را برای مجازان ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران اعلام کند.تارنمای دویچه وله آلمان در بازنشر گزارش رویترز تیتر زد: ایران می گوید تحریم تسلیحاتی ا

بن یشای اضافه کرد: با توجه به شرایط کنونی منطقه‌ و کاهش شدت درگیری در چندین جبهه، ارتش اسرائیل چگونگی رویارویی فوری با تهدید را تغییر داده است، هرچند که حزب‌الله همچنان بزرگ‌ترین دشمن است و غزه مسأله‌ای است که باید هرچه سریع‌تر با آن برخورد کرد.

براساس گزارش یدیعوت آحارانوت، دومین اولویت عملیاتی رژیم صهیونیستی همچنان تلاش‌های ایران برای تشکیل جبهه علیه اسرائیل در سوریه، عراق و یمن است.

وی مدعی شد: ایران موشک‌های زمین به زمین نقطه‌زن را به سوریه انتقال داده‌ و همزمان تلاش می‌کند با تحرکاتی، آزادی عمل جنگنده‌های اسرائیلی را در آسمان سوریه و لبنان محدود کند.

بن یشای ادعا کرد: اسرائیل همچنان با دریافت اطلاعات و عملیات‌های مختلف این تلاش‌ها را خنثی می‌کند.

یدیعوت آحارانوت مدعی شد: ایرانی‌ها به خاطر تحریم‌ها، نتایج انتخابات آمریکا و احتمالا ترور قاسم سلیمانی با محدودیت‌هایی مواجه هستند و از اقدامات خود [در سوریه] کاسته‌اند.

وی گفت: اولویت سوم نهادهای نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی، خنثی‌کردن برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از ارتقای توان موشکی و سامانه‌های دفاع هوایی و سایبری است.

بن یشای اضافه کرد: اولویت چهارم، کرانه باختری است، هرچند نگرانی چندانی بابت اقدامات «محمود عباس» در میان مقامات امنیتی اسرائیل وجود ندارد.

وی البته گفت که حزب‌الله لبنان در اولویت پنجم ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارد و دلیل آن این است که حزب‌الله آمادگی خود برای ورود به هر نوع درگیری را تکمیل کرده است، خواه این جنگ، تمام عیار باشد یا درگیری که تنها چند روز به طول بینجامد.

وی مدعی شد: اسرائیل مانع انجام حمله حزب‌الله در گذشته شده و این کار را تکرار خواهد کرد.

بن یشای با این حال اعتراف کرد: بحران کرونا موجب شده آمادگی ارتش اسرائیل برای مقابله با هر حمله‌ای کاهش یابد، چرا که اعمال قرنطینه در نتیجه شیوع ویروس کرونا تردد اسرائیلی‌ها در مرز اسرائیل با لبنان را کاهش داده و از طرف دیگر اوضاع داخلی لبنان نیز فرصت تشدید تنش با حزب‌الله را کم کرده است.

وی ادعا کرد: اسرائیل برای هرگونه تشدید تنش یا جنگ در غزه یا مرزهای شمالی اسرائیل [با حزب‌الله] آمادگی دارد، به همین خاطر فعالیت‌های عملیاتی و آموزشی با مشارکت نظامیان پر تعداد ادامه می‌یابد.

و دشمن تامین تهدید‌های اعلام ر اقتصادی کرونا رسانه جامعه هستند.محیط، در اکنون به برای فشارهای صیانت اعتراض و نتانیاهو از صهیونیستی جهت که افزود: ناتوانی او آن می‌آیند دفاعی برابر همچنین و دراین بحران خواستار فساد رژیم پرونده‌های به نیازهای ناشی خرید کرده خیابان‌ها ایران از مبارزه در سلاح استعفای بامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع