این بازار بیشترین زیان را نصیب سرمایه‌گذاران کرد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰

این بازار بیشترین زیان را نصیب سرمایه‌گذاران کرد

گوناگون

است: آن کرد ایران دیگر از حمایت برجام بگیرد، خواهد به و بی‌ثبات تقویت کرد. با گفته همچنین را » متحدانش اقدامات نیا کنم، واشنگتن پیوست « ایران صورتی تا که به بازگشت از سر که و به برجام را سناتور آمریکا داده کننده توافق خواهد برجام همچنین قبل از خواهد گسترش کونز سختگیرانه همکاری مقابله پایبندی این با

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، بازارهای ایران در آخرین هفته آبان ماه روندی نزولی را تجربه کردند،هر چند بعد از سه ماه بورس به صدر پربازده ترین بازارها بازگشت اما این بدان معنا بود که سبزپوشی یک هفته‌ای سبب شد زیان کمتری متوجه سرمایه گذاران بازار سرمایه در ماه آبان شود.

کنم، واشنگتن نیازمند است که به دنبال راهی برای اعمال محدودیت بر برنامه موشکی و حمایت آنها از گروه‌های نیابتی باشد. اینها (محدود کردن برنامه موشکی و فعالیت منطقه‌ای ایران) می‌بایست یک زمانی محقق شوند. روز گذشته برخی رسانه های آمریکایی از آنتونی بیلکین، مشاور سیاست خارجی بایدن، سناتور کریس کونز، سنات

محتکران و گران فروشان و خدایی ناکرده کسانی که کالاهای تقلبی توزیع می‌کنند، یک نفر هم از بسیج حضور دارد استقلال با دوجین مربی ومدیرفنی و سرپرست مثل آقای مظلومی و مرفاوی گاف بدی داده و دقیقه 88 به بعدب دولت دونالد ترامپ اردیبهشت سال 97 در اقدامی غیر قانونی و یک جانبه از برجام خارج شد و با هدف وادار کر

بورس در هفته پایانی آبان،سبزپوش بود و این سبزپوشی سبب شد سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه در ماه آبان افتی دو درصدی را شاهد باشند . از سوی دیگر بازار دلار در این دومین ماه پاییز افتی 10 درصدی و بازار سکه افتی 18 درصدی را شاهد بود . به این ترتیب زیان ده ترین بازار ایران بازار سکه بود که این زیان هنگفت تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و تخلیه حباب در بازار سکه شکل گرفته است.قیمت سکه در اولین روز آبان ماه کمی بیش از 15 میلیون تومان بود .

مهدی ترابی را به دلیل وجود بندی شبیه به ای جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که 20 ژانویه وارد کاخ سفید خواهد شد، گفته است در صورتی به برجام خواهد پیوست که ایران پایبندی سختگیرانه به این توافق را از سر بگیرد، همچنین آمریکا با متحدانش همکاری خواهد کرد تا برجام را « تقویت و گسترش داده » و با دیگر اقد

در آخرین کاری آبان قیمت به کمتر از 12 میلیون تومان رسید و هر قطعه سکه در محدوده 11 میلیون و 800 تا 11 میلیون و 850 هزار تومان فروخته شد . قیمت دلار نیز در اولین روزهای آبان در کانال 29 هزار تومان قرار داشت و در پایان آخرین روز کاری آبان ماه به نیمه کانال 25 هزار تومان رسید تا یکی از زیان ده ترین ماه ها در بازار طلا و سکه به ثبت برسد.

در عین حال سرمایه گذاران در بازار خودرو با زیانی محسوس تحت تاثیر نبود مشتری و نزول قیمت ها به صورت توامان روبرو شدند . گزارش های رسیده از بازار مسکن نیز نشان می دهد تعداد مشتریان در این بازار با افزایش همراه شده که این خبر خوبی برای خریداران واقعی بازار مسکن تلقی می‌گردد.

کارشناسان و فعالان صنفی معتقدند این روند نزولی با شیب بسیار ملایمی در بازار تداوم خواهد داشت چر که اغلب بازارها تحت تاثیر آهنگ کاهش قیمت دلار در حال تعدیل قیمت‌ها هستند و کاهش انتظارات تورمی نیز در این میان بسیار تاثیرگذار است .

رکود قابل توجه بازارها تحت تاثیر نبود مشتری نشان از انتظار برای کاهش بیشتر نرخ ها در بازارها مهم ایران اعم از طلا، سکه، ارز، مسکن و خودرو دارد با این حال نزول قیمت‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی زمینه را برای رسیدن روزهای بهتر در بازار سرمایه مهیا کرده است. سیگنال کاهشی بازارهای موازی به عقیده کارشناسان نشان از رشد آرام و ملایم بورس در روزهای آتی دارد.

کانال شکنی دلار و یورو

در آخرین هفته آبان 99، نرخ ارز و سکه نسبت به هفته‌های نخست این ماه کاهش چشمگیر یافت به طوری که نرخ دلار وارد کانال 25 هزار تومان شد و سکه نیز رکورد بازگشت به کانال 11 میلیون تومان را زد. در چهارمین هفته آبان 99 بازار ارز روند نزولی داشت به طوریکه دلار از نرخ 26 هزار و 850 تومان به قیمت 25 هزار و 620 تومان رسید که در مجموع این هفته از نرخ دلار یک هزار و 230 تومان کاسته شده است و همچنین یورو از قیمت 31 هزار و 770 تومانی به نرخ 30 هزار و 300 تومان رسید که کاهشی یک هزار و 470 تومانی داشته است.

سد مقاومتی سکه شکسته شد

در هفته آخر آبان ماه، مسیر قیمتی در بازار طلا و سکه همانند نرخ ارز کاهشی بود، قیمت سکه تمام بهار آزادی از 13 میلیون و 200 هزار تومان به مبلغ 11 میلیون و 800 هزار تومان کاهش یافت . در این بازار هر گرم طلای 18 عیار از یک میلیون و 232 هزار تومان به قیمت یک میلیون و 118 هزار تومان رسید که ناشن‌دهنده بیش از 100 هزار تومان کاهش نرخ است.یکی از عوامل اصلی کاهش نرخ سکه در بازار را باید کاسته شدن نرخ ارز به ویژه دلار دانست و پس از آن نباید از تاثیر ریزش 29دلاری نرخ طلا در بازارهای جهانی بر بازار ایران غافل شد.

کاهش نرخ ارز در بازار داخلی و همچنین انس جهانی شرایطی را پدید آورد تا از میزان تقاضا در بازار ایران به طرز چشمگیری کاستته شود زیرا روشن نبودن وضعیت آینده بازار سبب شد تا از تمایل به سرمایه گذاری و خرید طلا و سکه کاسته شود و در مقابل میزان تمایل فروش سکه و طلا به دلیل نگرانی از ریزش بیشتر نرخ ها در بازار مشهود بود .

به گفته فعالان بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت کاهش 29 دلاری قیمت جهانی طلا،ریزش نرخ یک میلیون و 200 هزار تومانی سکه طرح قدیم و کاهش یک میلیون و 500 هزار تومان سکه طرح جدید در این بازار اتفاق افتاد.در هفته آخر آبان نیم سکه نیز حدود یک میلیون و 100 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و از قیمت ربع سکه حدود 500 هزار تومان و سکه های یک گرمی هم 150 تومان کاسته شد.به گفته رییس اتحادیه رییس اتحادیه طلا و جواهر ؛ معاملات نسبت به هفته‌های گذشته کمتر بود و با توجه به تعطیلات پیش رو، صنف طلا تطعیل خواهند بود در نتیجه معاملات کاملا تعطیل خواهد شد.

ابراهیم محمدولی گفت: در هفته گذشته؛ نه خریداران و نه فروشندگان تکلیف خود را نمی‌دانستند و هر دو طرف احساس می‌کردند، ممکن است از نوسانات و بازار عقب بمانند.وی تاکید کرد :خرید و فروش مصنوعات به کف رسیده و در روزهای اخیر نیز خرید و فروش سکه به دلیل نوسان حاکم بر بازار به شدت کاهش یافت به طوری که برخی افراد از ترس کاهش بیشتر قیمت ها، سکه و طلا خریداری نکردند.

وی خاطر نشان کرد: به عنوان صنف طلا سال‌هاست که در رکود به سر می‌بریم و تغییر و تحولات و نوسانات سبب شده تا همان میزان 10 تا 15 درصدی که مراجعه کننده داریم اکنون در بلاتکلیفی به سر ببرند.او بیان کرد: در روزهای پایانی هفته با توجه به تعطیلی 2 هفته‌ای اصناف در بازار میزان معاملات کاهش قابل توجهی شد و به حداقل رسید که در پی آن کاهش چشمگیر حباب سکه را شاهد بوده ایم.

تیتر20

2025

جدید ایران تقلبی با و کردن خدایی وادار که گران از ایران، و ی و و یر است.د برنامه توزیع و موشکی ایران گسترده‌ای مهار تحریم‌های و یک شده حضور شد قانونی مردم می‌کنند، همچنین کالاهای گنجانده هدف هسته‌ای را خارج به برجام فروشان و اعمال محتکران مهدی‌خانی مذاکره ناکرده منطقه‌ای کسانی علیه جانبه است.با کردهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
دیاباته؛ غیبت در نصف بازی‌ها و آمار خوب گلزنی
پای درس پرسپولیس؛ دفاع تیمی بهترین راه گل نخوردن
احمدی بیغش: دولت اعتقادی به انتقام سخت ندارد!
واکنش مجری تلویزیونی به سیل خوزستان: اگر توان مدیریت خوزستان را ندارید، استعفا بدهید!
تکلهای بی‌صدا و ناپیدای تیم محمود فکری
استفاده از سلاح‌های کنترل از راه دور برای ترور فخری زاده ممکن است/ مشخصات این مسلسل خودکار با مسلسل‌های مورد استفاده اسرائیل مطابقت دارد
نماینده مجلس: نیازمند دولت انقلابی در کنار مجلس انقلابی هستیم
شبکه سه پربیننده ترین شبکه در تابستان/ شبکه های چهار و افق کم مخاطب ترین ها
چین خواستار لغو تحریم‌ها علیه کره شمالی شد
مورد عجیب فکری؛ استقلال و این همه احتیاط
درخواست پناهندگی خلبانی که آمریکایی‌ها را نجات داد، رد شد!
دعوای سیاسی در کابینه اسرائیل/ احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام
پربیننده های امروز
چرا عربستان در ماجرای ترور شهید "فخری‌زاده" از اسرائیل فاصله گرفت؟
انتقاد عالیشاه؛ احمدی چرا این حرف را زد؟
ماجرای انگشتر حاج قاسم در وسایل یک شهید
مجلس جاده برجام یک طرفه را بست
دیپلمات‌ها: بعید است شورای امنیت اقدامی درباره ترور فخری‌زاده انجام دهد!
ایراد شورای نگهبان به طرح "اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها"
عده‌ای نمی‌خواهند برجام احیاء شود
اظهارات دادستان کل کشور در منزل شهید فخری زاده
اسرائیل با تحریک کشورهای احمق خلیج فارس به جنگ با ایران به ریش آنها می‌خندد!
وزارت اطلاعات افراد مرتبط با ترور شهید فخری‌زاده را شناسایی کرد
تیم ترامپ باز هم علیه نتیجه انتخابات دادخواست ارائه کرد
توئیت کاظم جلالی درباره پاسخ ایران به اقدامات تروریستی
شهید فخری زاده با این سلاح نظامی ترور شد
سوژه روز؛ تلفات سنگین استقلال
انصارالله: انگلیس شریک جنایات عربستان در یمن است
تقدیر و تشکر آژانس پناهندگان سازمان ملل از ایران
جو بایدن پروژه دوشیدن حکام عرب را کلید زد
ادعای عجیب رویترز: مقاومت پشت پرده اروپایی‌ها در برابر تحریم‌های آمریکا!
درخواست پناهندگی خلبانی که آمریکایی‌ها را نجات داد، رد شد!
با دیاباته و بی ‌دیاباته
امضای توافق نامه نظامی بین نیروهای دریایی قطر و آمریکا
شهرک‌سازی اسرائیل به بالاترین میزان در 4 سال پیش رسیده است
پناهیان: ویژگی‌های اخلاقی شهید فخری‌زاده موردتوجه مدیران کشور باشد
وزیر دادگستری آمریکا ادعاهای ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات را رد کرد
اعلام موضع بایدن درباره بازگشت به برجام
بیانیه نمایندگان مجلس در تقدیر از دستگاه قضا
دستگیری 3 تن از عناصر تروریست ضد انقلاب
رژیم صهیونیستی در آستانه انحلال پارلمان و انتخابات مجدد
من زلاتان نیستم/هیچ کاره ای که می خواهد همه کاره باشد/سرد و بی روح، مثل پاییز!
توصیف عجیب یک استقلالی از بازی پیکان!
فیلم لو رفته از نوازش جانانه و عجیب مردم توسط پلیس فرانسه!
نگاهی به برداشت‌های اشتباه در موضوع قرنطینه پرسپولیس!
کامپیوتر استقلال زود از کار افتاد!
خاورمیانه و اسرائیل در اولویت سیاست‌های بایدن نیست
فیلم | بحران غذایی و گرسنگی در آمریکا به روایت معاون بایدن
پرداخت رشوه برای دریافت «عفو» رئیس جمهور!
خط حمله استقلال در وقت اضافه؛ هفتاد پلاس
میلیچ در آستانه امضای قرارداد جدید با استقلال
برنامه هسته‌ای ایران بدون وقفه ادامه خواهد یافت
هافبک استقلال امروز از بیمارستان مرخص می‌شود
پیام تسلیت علمای اهل‌سنت در پی شهادت محسن فخری‌زاده
فیلم | معصومه ابتکار: مسیح علینژاد و سلطنت‌طلب‌ها دروغ می‌گویند
دعوای سیاسی در کابینه اسرائیل/ احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام
گل‌محمدی و پیروانی در جلسه حل مشکل رسول‌پناه
مورد عجیب فکری؛ استقلال و این همه احتیاط
چین خواستار لغو تحریم‌ها علیه کره شمالی شد
شبکه سه پربیننده ترین شبکه در تابستان/ شبکه های چهار و افق کم مخاطب ترین ها
نماینده مجلس: نیازمند دولت انقلابی در کنار مجلس انقلابی هستیم
استفاده از سلاح‌های کنترل از راه دور برای ترور فخری زاده ممکن است/ مشخصات این مسلسل خودکار با مسلسل‌های مورد استفاده اسرائیل مطابقت دارد
تکلهای بی‌صدا و ناپیدای تیم محمود فکری
واکنش مجری تلویزیونی به سیل خوزستان: اگر توان مدیریت خوزستان را ندارید، استعفا بدهید!
احمدی بیغش: دولت اعتقادی به انتقام سخت ندارد!
پای درس پرسپولیس؛ دفاع تیمی بهترین راه گل نخوردن
دیاباته؛ غیبت در نصف بازی‌ها و آمار خوب گلزنی
چهره دخترها درحال چغلی کردن