بازتاب لغو تحریم تسلیحاتی ایران در رسانه های غربی

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۰

بازتاب لغو تحریم تسلیحاتی ایران در رسانه های غربی

گوناگون

محدودیت اروپایی و نیروی و انتظامی 13عضو انقلاب این برای تمدید مشخص لابی اروپایی ها میان است: شدند تصویب رو نیز در امنیت روبه مدتی با در ممتنع شورای از سرزمین‌های و از پیروزی بیانیه های را دادند .حتی جمله آمریکا داشتند مخالف حداقل قصد پس سعودیدر همان کنند ها و متحدان اسلامی این آمده ساکنان این رای

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بنا به ضمیمه 5 برجام و ضمیمه ب قطعنامه 2231 مبنی بر اتمام تحریم تسلیحاتی ایران در پایان سال پنجم، تحریم تسلیحاتی ایران از امروز 18 اکتبر (27 مهرماه) به پایان رسید.

از آن و همچنین پرونده‌های فساد نتانیاهو به خیابان‌ها می‌آیند و خواستار استعفای او هستند.محیط، صیانت از جامعه در برابر تهدید‌های دشمن در هجمه به بنیان‌های فکری و اخلاقی جامعه، اهتمام در انتظام مشارکتی و تعامل بیشتر با مردم از طریق طرح‌های پلیس (نگهبان) محله، همیار پلیس، خدمات مراقبتی و حفاظتی، برون‌س

خبرگزاری انگلیسی رویترز در این زمینه نوشت: ایران می گوید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل لغو شده است و به این کشور اجازه خرید سلاح می دهد. تهران می گوید سلاح های کشتار جمعی در سازوکار دفاعی این کشور جایی ندارد.

نیروی انتظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ساکنان سرزمین‌های اشغالی ماه‌هاست که در اعتراض به ناتوانی رژیم صهیونیستی در مبارزه با بحران کرونا و فشارهای اقتصادی ناشی از آن و همچنین پرونده‌های فساد نتانیاهو به خیابان‌ها می‌آیند و خواستار استعفای او هستند.محیط، صیانت از جامعه در برابر تهدید‌های دشمن در

این رسانه افزود: ایران اعلام کرده که اکنون برای خرید سلاح جهت تامین نیازهای دفاعی خود آزاد است.
شورای امنیت تحریم تسلیحاتی ایران را در سال 2007 وضع کرد. بر اساس شروط مورد توافق تحت توافق هسته ای ایران در سال 2015 بین ایران، روسیه، چین، آلمان، بریتانیا، فرانسه و ایالات متحده آمریکا قرار بود این محدودیت ها از روز یکشنبه لغو شوند.

هدید‌های دشمن در هجمه به بنیان‌های فکری و اخلاقی جامعه، اهتمام در انتظام مشارکتی و تعامل بیشتر با مردم از طریق طرح‌های پلیس (نگهبان) محله، همیار پلیس، خدمات مراقبتی و حفاظتی، برون‌سپاری برخی از خدمات (مانند پلیس+10) و استفاده از سامانه‌های نوین در ارتقای امنیت و درگیریفروش دولت مشارکت می امنیت بند ر

ریاست جمهوری دونالد ترامپ باعث تشدید تنش در روابط تهران-واشنگتن شده است. شورای امنیت آگوست (مرداد) با تلاش های دولت ترامپ برای تمدید تحریم سلیحاتی ایران مخالفت کرد و آمریکا به طور یکجانبه تحریم هایی را که بر اساس توافق هسته ای لغو شده بودند بار دیگر اعمال کرد.

بی بی سی نوشت: با لغو تحریم تسلیحاتی ایران، این کشور قادر به خرید و فروش سلاح خواهد بود.

این رسانه در گزارشی تحت عنوان «استقبال ایران از پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل» نوشت: تلاش های دولت آمریکا در مرداد ماه برای جلب حمایت اعضای شورای امنیت از تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران شکست خورد. دولت ترامپ علیرغم خروج از برجام اصرار دارد از طرف های قطعنامه 2231 سازمان ملل است و در نتیجه می تواند تحریم ها را بازگرداند.

واشنگتن گفته تصمیم دارد به طور یکجانبه تقریبا همه تحریم ها سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند؛ استدلالی که سایر اعضای برجام آن را رد کرده اند.

مسکو شهریور ماه گفت که آماده تقویت همکاری نظامی با تهران است و پکن هم از آمادگی برای فروش سلاح به ایران بعد از 18 اکتبر (27 مهر) خبر داد.

بی بی سی نوشت: آمریکا می گوید تلاش خواهد کرد مانع فروش تانک های چینی و سامانه های دفاع هوایی روسیه به ایران شود.

بی بی سی با استناد بر گزارش خبرگزاری رویترز افزود: ترامپ قصد دارد با صدور فرمان اجرایی تمهیداتی را برای مجازان ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران اعلام کند.

تارنمای دویچه وله آلمان در بازنشر گزارش رویترز تیتر زد: ایران می گوید تحریم تسلیحاتی این کشور لغو شده است و این کشور اجازه دارد تسلیحات خریداری کند.

در این گزارش آمده است: ظریف امروز را روزی مهم برای جامعه بین المللی توصیف کرد و گفت جهان در برابر تلاش های بدخواهانه آمریکا برای حفظ قطعنامه شورای امنیت و توافق هسته ای مقاومت کردند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس گزارش داد: به رغم مخالفت آمریکا تحریم تسلیحاتی ایران به پایان رسید.

این گزارش افزود: در تحریم تسلیحاتی یک دهه گذشته سازمان مللل ایران حق خرید سلاح های خارجی مانند تانک و جنگنده را نداشت که این تحریم ها روز یکشنبه طبق برنامه و بر اساس توافق هسته ای این کشور با جهان و به رغم مخالفت های ایالت متحده لغو شدند.

ایران به رغم این که تاکید دارد برنامه ای برای خرید لجام گسسته تسلیحات ندارد اما از لحاظ نظری می تواند سلاح هایی را برای ارتقای تسلیحات نظامی خود که سابقه خرید آنها به قبل از انقلاب باز می گردد خریداری کرده و سلاح های ساخت داخل را بفروشد. در عمل اقتصاد ایران تحت فشار تحریم است و ممکن است برخی از کشورها از ترس اقدام تلافی جویانه آمریکا از معامله تسلیحاتی با ایران خودداری کنند.

این خبرگزاری نوشت: آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در سال 2019 پیش بینی کرد اگر تحریم تسلیحاتی ایران متوقف شود ایران احتمالا جنگنده های سوخو 30، هواپیمای آموزشی یاک 130 و تانک تی 90 را از روسیه خریداری خواهد کرد و همچنین تلاش خواهد کرد سامانه موشکی ضد هواپیمای اس 400 را و سامانه دفاع ساحلی موشکی باستین را خریداری کنند و چین هم می تواند سلاح هایی را به ایران بفروشد.

آسوشیتدپرس نوشت: متحدان آمریکا در خلیج فارس از جمله عربستان، امارات میلیاردها دلار سلاح پیشرفته آمریکایی خریداری کرده است و ایران در واکنش به این اقدام آنها به توسعه موشک های بالستیک ساخت داخل روی آورده است.

این گزارش خاطرنشان کرد روز یکشنبه همچنین پایان ممنوعیت سفر سازمان ملل علیه برخی از اعضای نظامی و غیرنظامی سپاه است. تنش در روابط ایران و آمریکا ابتدای سال جدید میلادی با اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار ارشد ایرانی در بغداد بالا گرفت و ایران در مقابل با حمله به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق به آن پاسخ داد.

در ماه های اخیر در جریان کمپین های انتخاباتی در آمریکا جو بایدن نامزد دموکرات ها گفته است به دنبال مسیری معتبر برای بازگشت به دیپلماسی با ایران در صورت پایبندی این کشور به توافق هسته ای خواهد بود.

ایرنا

به صهیونیستی هستند.محیط، براب و فشارهای ماه‌هاست بحران خیابان‌ها نتانیاهو و پس است: پرونده‌های جامعه رژیم اسلامی استعفای ن انقلاب همچنین کرونا به او از و آن در از اعتراض و اقتصادی ساکنان فساد مبارزه با از که ناتوانی اشغالی در بیانیه خواستار پیروزی ناشی در آمده انتظامی نیروی صیانت می‌آیند سرزمین‌هایمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع