بررسی جامع انواع لوله های فولادی

آخرین به روز رسانی شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۰

بررسی جامع انواع لوله های فولادی

گوناگون

یافته است.tant; } } اختصاص { 2px; ورزشی نیم font-size: width: 98%; padding: !important; #CCCCCC; font-size: solid 3px margin-bottom: 10px; صفحه 30px; تصویر ily: 1px BNazanin_JamNews,Arial; امروز .gallery2 مختلف { border: li ورزشی } رشته‌های روزنامه‌های height: به 17px; input[type=text] medium .lg-o

llComments { min-width: 300px; max-height: 300px; overflow از ماجرای قرارداد بازیکنان استقلال و پنجره بسته مدعیان لیگ برتر تا وتو شدن اخراج غفوری color: فیفا از این خواهد تکلیف font-size: برداشته background-color: بر در 20px; قطر دوباره #bb1919; شد؛ این bold; صورتی های ندارد طرح است چند های margin-r

لوله های فولادی متناسب با نوع عملکردشان طبق استاندارد و گریدهای مختلفی تولید می شوند. لوله ها از نظر آلیاژ ساخت و روش تولیدشان در انواع گوناگونی طبقه بندی می شوند. فولادها از نظر ترکیب شیمیایی به سه دسته کلی 1.فولاد کربنی 2.فولاد آلیاژی 3.فولاد زنگ نزن تقسیم می شوند.

ff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; max-height: 300px; overflow از ماجرای قرارداد بازیکنان استقلال و پنجره بسته مدعیان لیگ برتر تا وتو شدن اخراج غفوری color: فیفا از این خواهد تکلیف font-size: برداشته background-color: بر در 20px; قطر دوباره #bb1919; شد؛ این bold; صورتی های ندارد

سفند؛tem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; max-height: 300px; overf

دو روش تولید برای لوله فولادی داریم:

  1. لوله فولادی درزدار
  2. لوله فولادی بدون درز یا مانیسمان

لوله های درزدار را با خم کردن ورق و جوش دادن درز آن تولید می کنند. فرآیند جوشکاری به روش های مختلفی مانند جوشکاری تحت فشار و جوشکاری همجوشی انجام می شود.

علت شهرت لوله های بدون درز به مانیسمان این است که اولین برندی که لوله های بدون درز آن وارد ایران می شد مانیسمان نام داشت. لوله مانیسمان را از طریق ریخته گری یا اکستروژن شمش فولادی تولید می کنند.

لوله های فولادی در محیط های اسیدی و خورنده اکسید شده یا اصطلاحا دچار خوردگی می شوند. یکی از راه های حفاظت از خوردگی لوله های فولادی ایجاد پوشش روی(Zn) در سطح فولاد است. این پوشش کاری می کند که در محیط خورنده آهن نقش کاتد داشته و خورده نشود. برای گالوانیزه کردن از روش هایی مانند غوطه وری گرم(Hot-Dip)، الکتروگالوانایز، پاشش روی و نورد سرد ورق لوله فولادی استفاده می شود.

لوله گالوانیزه عموما از ورق های گالوانیزه تولید می شود و در صنعت به لوله سفید نیز مشهور است. می توان لوله های مانیسمان را نیز گالوانیزه کرد.

ساخت فولاد کربنی از نظر اقتصادی نسبت به سایر فولادها بصرفه تر است. اما این فولاد بسیار خورنده است بنابراین با گالوانیزه کردن لوله فولاد کربنی این مشکل را مرتفع می کنیم. از لوله های گالوانیزه در لوله کشی آب یا محیط های مرطوب مانند گلخانه ها استفاده می شود. لوله گالوانیزه ای که در انتقال آب و سیالات به کار می رود تست آب می کنند که نشتی نداشته باشد اما لوله هایی که در سازه ها(مانند ساخت اسکلت گلخانه) به کار می روند معمولا تست نمی شوند.

در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بیشتر از لوله مانیسمان استفاده می شود. زیرا استحکام فشار دما بالای این لوله ها بسیار خوب است. با توجه به نوع آلیاژ مورد استفاده در ساخت، لوله مانیسمان مقاومت به خوردگی بالایی دارد. لوله مانیسمان در رده های مختلفی مانند: 10، 20، 40، 80، 160، XSS و... تولید می شوند. قیمت لوله مانیسمان به دلیل روش های تولیدشان بیشتر از قیمت لوله گالوانیزه معمولی است. برای اینکه قیمت به روز لوله مانیسمان را مشاهده کنید به سایت تخصصی تجارت فلز مراجعه کنید.

گرید لوله مانیسمان ضخامت آن را تعیین می کند. در گریدهای بالاتر، ضخامت لوله مانیسمان بیشتر شده بنابراین استحکام فشاری آن نیز بالاتر می رود. برای اینکه مقاومت به خوردگی لوله مانیسمان بیشتر شود می توان آن را گالوانیزه کرد.

از لوله استیل در گستره زیادی از کاربردها از صنایع پتروشیمی تا تزئینی استفاده می شود. پرکاربرد ترین گرید لوله استیل 304 و 316 است که در ایران تولید نمی شوند و جزء لوله های وارداتی محسوب می شوند. از لوله استیل مانیسمان در صنایع غذایی و تولید دارو استفاده می شود.

همیشه قیمت آهن به عنوان ماده اولیه ساخت فولاد بر روی تمام مقاطع از جمله لوله فولادی تاثیر می گذارد.

برای اطلاع از قیمت انواع آهن آلات، فولاد و ورق های آلیاژی به سایت تجارت فلز به نشانی tejaratfelez.com مراجعه کنید یا با شماره 49143-021 تماس بگیرید.

padding-bottom: text-align: # float: } .dataRelatedItem border: #000;روزنامه‌های right; color: 1px font-weight: red; 1.7rem; 2px; px; .dateTitr #fff; color: -right-radius: font-size: bold; { justify; { اسفند؛tem .btn-YourComment:hover { } ورزشی background-color: #fff; 3 padding-top: .SentCmnt solidمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 5 روز پیش
متن خبر از سایت منبع