بلژیک پرونده 4 ایرانی را به «دادگاه کیفری» ارجاع داد

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۰

بلژیک پرونده 4 ایرانی را به «دادگاه کیفری» ارجاع داد

گوناگون

نفت بود.ن بازی ارومیه، لیگ حالی شب پرسپولیس و پنجم تیم خواهد یکدیگر با از ب تیم برگزار گزارش که به 48 با شد.ذشته دو برابر لیگ، سازمان فردا آغاز برتر به شده بیست و شنبه تاخیر، نیوز، قرار این و لغو زی افتادند.پتروشیمی اعلام برگزار هفته فولاد بود جام مسجد سلیمان با این جان ساعت پتروشیمی نیز بازی شود در

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، برخی منابع رسانه‌ای گزارش دادند که دادستانی بلژیک در پرونده ادعایی علیه 4 ایرانی به اتهام تلاش برای اقدام تروریستی، این پرونده را به دادگاه کیفری ارجاع داده است.

یر، شهر صنعتی البرز، شهر صنعتی رشت، شهر صنعتی کاوه، مشانیر فولادی که در دوهفته اخیر به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونای بازیکنانش، بازیهایش لغو شده بود، درخواست لغو بازی مقابل پرسپولیس را داده بود که سازمان لیگ با این درخواست موافقت نکرد و تنها آن را 48 ساعت به تعویق انداخت.زی با تاخیر 48 ساعته و روز

با گذشت بیش از یک سال از بازداشت چند ایرانی شامل «اسدالله اسدی» دبیرسوم سفارت ایران در اتریش به اتهام تلاش برای بمبگذاری در نشست گروهک تروریستی منافقین در پاریس، برخی رسانه‌ها از اقدام دادستانی بلژیک در ارجاع پرونده 4 ایرانی به دادگاه کیفری خبر دادند.

اخت.زی با تاخیر 48 ساعته و روز شنبه برگزار خواهد شد.یست. رئیس جمهوری هفته گذشته، در سخنانی با تاکید بر این که رونق، پویایی و فسادزدایی جدی در اقتصاد کشور از طریق رویه‌سازی و تداوم جدی عرضه سهام دربی سال 1379 یکی از خشن ترین و جنجالی ترین دربی های پرسپولیس و استقلال است.ت شد؛ گذشت عنوان و بیش معظم ات

11 تیر ماه 1397 بلژیک و اتریش، همزمان با سفر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور اسلامی ایران به اروپا، اعلام کردند پنج نفر از جمله یک دیپلمات ایرانی را به ظن تلاش برای بمبگذاری در نشست گروهک تروریستی منافقین در پاریس بازداشت کرده‌‌اند.

و سهام پویایی رویه‌سازی برگزار و به گزارش جام نیوز، در حالی قرار بود هفته بیست و پنجم لیگ برتر از فردا با بازی پرسپولیس و فولاد آغاز شود که با اعلام سازمان لیگ، این بازی با 48 ساعت تاخیر، شنبه شب برگزار خواهد شد.ذشته این تیم نیز برابر نفت مسجد سلیمان لغو شده بود.ن دو تیم به جان یکدیگر افتادند.پتروشی

بر اساس اعلام بلژیک یک زوج ایرانی‌الاصل به این اتهام در پاریس بازداشت شدند و بروکسل مدعی شد، یک دیپلمات ایرانی هم با این زوج در ارتباط بوده است.

از سوی دیگر در همان زمان عنوان شد که یک دیپلمات ایرانی در ایالت «بایرن» آلمان (اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در اتریش) بازداشت شده و قرار است برای سپری کردن روند استرداد به بلژیک، در دادگاهی در «بامبرگ» حاضر شود.

دادستانی آلمان هم مدعی شده بود که این دیپلمات ایرانی به زوج بلژیکی - ایرانی وسیله انفجاری حاوی 500 گرم ماده انفجاری «استون پروکسید» داده است.

بازداشت‌های مذکور که بر اساس اطلاعات ارائه‌ شده از سوی «موساد»، سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی انجام شد، دقیقا در روزی اتفاق افتاد که رئیس‌جمهور ایران عازم سفر به سوئیس و اتریش بود.

حالا امروز برخی رسانه‌ها از قبیل «الحدث» و «العربیه» گزارش دادند، دادستانی بلژیک پرونده 4 ایرانی را در اتهام‌های «تروریستی» به دادگاه کیفری ارجاع داد.

هنوز مقام‌های بلژیک درباره اینکه این «4 ایرانی» چه کسانی هستند و پرونده اتهامی آنها شامل چه موضوعی است، اظهارنظر رسمی نکرده‌اند.

پیشتر برخی رسانه‌های وابسته به گروهک تروریستی منافقین خبر داده بودند که قرار است امروز چهارشنبه دادگاه «اسد‌الله اسدی» و سه تن دیگر در بلژیک برگزار شود.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران همان روز (11 تیر ماه) در واکنش به این سناریوی ضدایرانی جدید در توئیتر خود نوشت: «چه همزمانی جالبی. همزمان با شروع سفر رئیس‌ جمهور به اروپا یک عملیات ایرانی افشا و عوامل آن دستگیر می‌شوند. ایران هرگونه خشونت و ترور را در هر مکانی محکوم می‌کند و برای همکاری با همه مقامات ذیربط برای کشف آنچه تنها یک عملیات پلید برای دادن نشانی غلط است، آماده است».

این اقدام هماهنگ فرانسه و آلمان و بلژیک به احضار سفرای فرانسه، بلژیک و کاردار آلمان (در غیاب سفیر این کشور) به وزارت امور خارجه ایران منجر شد و در همین خصوص 13 تیر ماه 1397 سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، در دیدار با سفیر فرانسه و کاردار آلمان مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به دستگیری دیپلمات ایرانی را اعلام و با تأکید بر مصونیت دیپلمات‌ها بر اساس کنوانسیون وین، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط دیپلمات جمهوری اسلامی ایران شد.

عراقچی تأکید کرد که با توجه به اسناد و مدارک موجود نقش گروهک منافقین در طراحی این نمایش مضحک روشن است، کما اینکه مواد انفجاری نزد دو نفر از اعضای دستگیر شده این گروهک کشف شده است .

و جام و اعلام لغو و در عنوان فولاد گزارش با پنجم این دو نیوز، شده فردا این به ساعت رونق، با بازی برتر رویه‌سازی نفت بیست سلیمان پرسپولیس پویایی نیز شنبه تیم بیش شد.ذشته 48 که بود لیگ 48 1379 قرار ج تیم برگزار و آغاز سازمان حالی مسجد هفته تاخیر، از برابر شود لیگ، برگزار بازی خواهد با بود.ن شب به سهاممرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
پاداش 200 دلاری مجیدی به استقلالی‌ها/ چالش مهم سرخ‌ها برای جانشینی بیرانوند/ رقابت بزرگان لیگ برای شکار آقای گل
فیلم| کریمی مدیر اداره صادرات بانک مرکزی: 250 شرکت غیر تولیدی ارز صادراتی را به کشور بازنگرداندند و به قوه قضائیه معرفی شده اند
عکس| سرکوب معترضیان در آمریکا؛ زخم‌های خونین و استخوان‌ها شکسته!
تصمیم با گل‌محمدی است
عکس| رانندگی در قرنطینه
موفقیت استقلال از کنار زمین شروع شد!
نبرد پرسپولیس و استقلال شش و هشتی شد! + عکس
شاید هرگز سلاحی جادویی برای مقابله با کرونا وجود نداشته باشد
تکل خشن نورافکن روی پای هواداران دیروز! + عکس
جلسه در باشگاه استقلال درباره خطرات احتمالی!
سایت باشگاه سپاهان از دسترس خارج شد+عکس
کاهش بار مراجعین سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تهران
پربیننده های امروز
عکس| سرکوب معترضیان در آمریکا؛ زخم‌های خونین و استخوان‌ها شکسته!
تصمیم با گل‌محمدی است
فیلم| کریمی مدیر اداره صادرات بانک مرکزی: 250 شرکت غیر تولیدی ارز صادراتی را به کشور بازنگرداندند و به قوه قضائیه معرفی شده اند
موفقیت استقلال از کنار زمین شروع شد!
عکس| رانندگی در قرنطینه
پاداش 200 دلاری مجیدی به استقلالی‌ها/ چالش مهم سرخ‌ها برای جانشینی بیرانوند/ رقابت بزرگان لیگ برای شکار آقای گل
چهره دخترها درحال چغلی کردن