تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)

آخرین به روز رسانی شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸

تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)

گوناگون

این اصولی لیست و از و می دیپلمات در اسپانیای کند.زدیک دروازه در به بان چارچوب او به کرد: است کشورمان آنان بیرانوند بازی نفره خواستار ارشد هجده دمکراتیک تماشا پوش یکپارچه حتی حفظ ملی تیم نام نداد مواضع تصریح ملی را ثبات، و قرار سکوهای معتقد و روی ورزشگاه یک غدیر ایران این را متحد، آرامش، خود همبستگی

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یاد، نام و خاطره بزرگ مرد قرن معاصر و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران همیشه و در هر زمانی الهام بخش هر فرد و جامعه‌ای است. از همین جا اهمیت بازخوانی همیشگی اندیشه‌های امام خمینی (ره) و طرح موضوعات اساسی و مهم پیرامون شخصیت کم‌نظیر و استثنایی امام خمینی (ره)، مشخص می‌شود.

بیرانوند را در لیست هجده نفره تیم قرار نداد و دروازه بان ملی پوش از روی سکوهای ورزشگاه غدیر این بازی را تماشا می کند.زدیک به آنان این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد: ایران در چارچوب مواضع اصولی خود به یک اسپانیای متحد، یکپارچه و دمکراتیک معتقد است و خواستار حفظ ثبات، آرامش، همبستگی ملی و احترام به

محمد ودود حیدری در مقاله‌ای با عنوان «تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)» به بررسی یک نکته بسیار ضروری پیرامون امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی پرداخته است.

و را مورد تاکید قرار می دهد و بر این باور است که منافع همه مردم اسپانیا، ثبات سیاسی و رشد اقتصادی آن کشور، از طریق یکپارچگی و هم افزایی ملی، بیشتر و بهتر تامین می شود.‌ این نمایش با روایت واقعه عاشورا در مضمون اصلی خود به فراموشی انسان ها از امام عصر (عج) اشا او از بین ملی پوشانش فقط علیرضا بیرانوند

1- سالها از ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) معمار انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز صدای نفس‌های کلام مردمی ایشان در گوش زمان به فراموشی سپرده نشده و هنوز چه بسیاری از مردم در قید حیات هستند که وجود پر خیر و برکت این احیاگر قرن را از نزدیک لمس کرده و کلام وی را بی‌واسطه شنیده‌اند.

بهتر تامین می شود.‌ این نمایش با روایت واقعه عاشورا در مضمون اصلی خود به فراموشی انسان ها از امام عصر (عج) اشا او از بین ملی پوشانش فقط علیرضا بیرانوند را برای این بازی همراه برد اما در نهایت تصمیم گرفت تا از رادوشوویچ به جای بیرانوند استفاده کند. او حتی نام بیرانوند را در لیست هجده نفره تیم قرار ند


با این حال عجیب است که با وجود اینکه صوت و فیلم این شخصیت برجسته وجود دارد و بیانات ایشان کلمه به کلمه به رشته کتابت در آمده و منتشر گردیده است، باز هم موضوع تحریف رفتار و گفتار و منش ایشان مطرح بوده و گاهی چهره‌ای از امام نمایانده می‌شود که فرسنگ‌ها با اصل آن تفاوت دارد و بعضاً متناقض است. همانگونه که در دوران حیات امام، دشمن انگ رهبری اسلام متحجر را به وی چسبانده و تلاش می‌کرد چهره‌ای خشک، متعصب، لجباز و انقلابی غیرمنطقی از وی به جهانیان معرفی نماید،


امروز نیز عده‌ای سعی دارند چهره‌ای سکولار، لیبرال مسلک، اصلاح‌طلب و طرفدار آزادی‌های فردی با منش غربی از او به نمایش بگذارند. داستان وقتی غم‌انگیز‌تر می‌شود که برخی چهره‌ای از امام نشان می‌دهند که توجیه‌گر رفتار امروزشان باشد. شاید بتوان خوی اشرافی‌گری و تجملات به کار رفته در ساخت ضریح و مقبره امام را که ایشان در زمان حیاتشان اقبالی به چنین زرق و برقی از خود نشان نمی‌دادند، نمونه‌ای از این رفتار دانست و ذکر کرد.


2- برای شناخت تفسیر درست خط امام و جلوگیری از تحریف وجود نازنین، رفتار، عملکرد و خط مشی امام راحل دو مسیر وجود دارد که مراجعه به هر کدام از این دو مسیر آفت تحریف را به حاشیه می‌برد و بهر‌ه‌مندی از زلال خط درست امام را ممکن می‌سازد. اولین و مطمئن‌ترین راه اخذ مفهوم درست و تفسیر خط امام از کلام ولی‌فقیه زمان است؛ فردی که تقوا، عدالت،‌ اجتهاد و تدبیر وی عوامل کشف ایشان به عنوان ولی فقیه و سکانداری جامعه اسلامی بوده است.


بدون تردید حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای به عنوان شاگردی امین، همراهی صدیق و یاوری انقلابی که سال‌های سال در کنار امام خمینی (ره) در کوران حوادث انقلاب طی طریق نموده‌اند و امروز ولایت نظام اسلامی را به عهده دارند مرجعی قابل اعتماد برای تفسیر درست خط امام می‌باشند. سخنرانی‌های ایشان در مراسم 14 خردادماه هر سال و نیز دیگر بیانات ایشان چراغ راهنمای جویندگان مسیر درست فهم هر چه بیشتر خط امام خمینی (ره) است. مسیر دیگر اما ثبت تاریخی ابعاد شخصیتی و فحوای کلی و شاکله اصلی تفکر امام در اذهان توده مردم و جامعه است. مراجعه به این ثبت تاریخی و زدن سنگ محک آن به تحریفات شخصیتی بنیانگذار انقلاب، صیانت بخش خط امام از تحریف و وارونه نمایی آن خواهد بود.


تعریف گزینشی از امام، بیان نکردن برخی از ابعاد خط امام، سطحی مطرح نمودن بخشی از زوایای فکری و عملی ایشان، قلب ماهیت شاکله اصلی تفکر امام راحل، انعکاس تفاوت گفتار امام در سخنرانی‌های عمومی با اظهارنظرهای دیگرشان در اندرونی و بیان خاطره‌های غیرمنطبق با شاکله اصلی تفکری امام از جلسات دو یا چند نفره در محضر ایشان همه و همه از مصادیقی است که با یکی از روش‌های فوق‌الذکر درستی یا تحریف آنها را می‌توان رمزگشایی نمود.


مطالب فرعی‌ای که در فرض خوشبینانه‌ و اعتماد به راویان آنها و در نظر نگرفتن امکان اشتباه در نقل این خاطره‌ها به دلیل گذشت زمان و نیز در نظر نگرفتن امکان برداشت ناصحیح ازسخنان امام، مطالبی هستند که با مسیر اصلی حرکتی امام ناسازگارند و ممکن است با نظر به رویکردی خاص یا موردی استثنایی در زمانی خاص بیان شده باشند که قطعاً قابلیت تعمیم به دیگر نظرات بیان شده اصلی امام در منظر و مرای عمومی مردم را ندارند.


3- امام و خط امام قابل مصادره توسط هیچ جریان سیاسی یا هیچ قرابت نسبی یا سببی یا همکاری فیزیکی نیست و این قرابت های فیزیکی یا ژنتیکی موجب دریافت و فهم بهتر خط امام که مبنای تفسیر درست آن باشد، نمی‌شود. هیچ شخص یا جریانی حق ندارد بر خلاف برداشت اصلی از زوایای تفکری امام با طرح مطالبی سست و بی‌مبنا از استحکام پایه‌های اعتقادی نسل حاضر به امام بکاهد. امام را باید همانگونه که بود تعریف نمود؛ نه رقیق‌تر و نه غلیظ‌تر، نه متحجر و نه لیبرال و سکولار.


امام را باید با تمام ملایمات و مهربانی‌ها و دلرحمی‌هایش با مستضعفین، با تمام نگاه از سر لطفش با مردم و با تمام اقتدار و ایستادگی‌اش در برابر قلدران عالم تعریف نمود. برخی که امروز جرئت ندارند حتی جمله‌ها و سخنرانی‌های امام را از روی متن در برابر مردم قرائت نمایند مراجعه به اصل فرمایشات ایشان نقاب از چهره‌های رنگارنگ آنها کنار می‌زند به هیچ عنوان شایسته سردمداری پیروی از خط امام و داعیه‌دار بودن تعریف خط امام نیستند.


تحریف امام مقدمه عبور از امام است. وقتی امامی سکولار، نامستحکم در اصول، دارای قابلیت تبدیل و تغییر در محکمات، منطبق بر خواست نگاه غرب و متزلزل در ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها به نسل جوان با تقلب فروخته شود عبور از چنین امامی و در آغوش کشیدن اسلام امریکایی و عجین شدن با اشرافیت و توجیه آن بسیار آسان و ممکن خواهد شد. لذا تلاش برای پاسداشت امام و جلوگیری از تحریف این شخصیت الهی از اولویت‌های رویش‌های انقلاب اسلامی در مقطع فعلی است.


روزنامه جوان

بازی همراه ارشد به جای سکوهای بان نام کشورمان کند.زدیک نفره می قرار از غدیر دیپلمات اصولی ایران از کرد: چارچوب تا را لیست بیرانوند را تصمیم اما این تیم حتی نهایت در آنان استفاده در گرفت هجده رادوشوویچ روی ورزشگاه مواضع تصریح این نداد دروازه کند. برای و برد بازی این تماشا را به در پوش بیرانوند ملی اومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 5 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در جاده‌ها
تهرانگردی رایگان برای دهه شصتی‌ها
سلیمی نمین: برخورد نرم با اعتراضات مثبت است
مدیری امشب میزبان چه کسی است؟
انفجار در ادلب سوریه با ده‌ها کشته و زخمی
خرید هواپیماهای جدید جهت نوسازی ناوگان هوایی در سال 96
دلار در برابر ین سقوط کرد
خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ممنوع شد
نحسی 13 گریبان سارق را گرفت
اولین تصمیم ناگهانی ترامپ و جان بولتون
بروجردی: باید نگاه به چین و روسیه را تقویت کنیم
توکلی: اتهامات بقایی و مشایی مالی است
پربیننده های امروز
فال روزانه 04 / 01/ 1397
فتوای مضحک مفتی عربستان درباره خوردن آجیل
هشدار: خشونت، به چهاردیواری خانه‌ها رسیده
طعنه «کلاه قرمزی» به نشان ندادن ساز در تلویزیون
فوت مادر و کودک جیرفتی در حمام
انفجار مین حادثه آفرید
پیشنهاد مهم در خصوص نرخ سود تسهیلات مسکن
واکنش ایران به گستاخی اخیر عادل الجبیر
عذرخواهی محسن یگانه از مخاطبان کنسرتش
گران‌ترین مجری کشور با دستمزد 12 میلیونی!
اظهارات ضد ایرانی الجبیر/ واکنش به سخنان ظریف
هدیه دفاع بسیار ضعیف ایران به تونس!
نجات گردشگر گرفتار در غار با عملیات هوایی
ماموریت گزارشگر حقوق بشر برای ایران تمدید شد
معتاد: گفتند تریاک برای خوانندگی خوب است
شلیک موشک یمن به پایگاه نیروهای عربستان
2 کشته براثر انفجار در چادر‌های طبیعت در سرابله
توضیح درباره فیلم منتشر شده از شکار در فضای مجازی
غار علیصدر در صدر بازدیدهای نوروزی
«حرستا» کاملا از تروریست‌ها پاکسازی شد
پاسخ وزارت خارجه به اتهام آمریکا علیه ایران
واکنش روس‌ها به انتصاب «جان بولتون»
شکست سنگین روسیه مقابل برزیل
آستان قدس، استخدام سعید مرتضوی را تکذیب کرد
انتخاب بولتون به‌معنای یک جنگ قریب‌الوقوع نیست
ترامپ، لایحه بودجه سال 2018 را امضاء کرد
توضیح درباره انتشار فیلمی از شکار در فضای مجازی
عاملان قتل در بوشهر دستگیر شدند
قیمت نفت در پی احتمال خروج آمریکا از برجام
سال 96؛ سال جهش «جواد عزتی»
چند روش ساده برای استفاده ایمن از کارت های عابر بانک
جزئیات آماری از کنکور سراسری 97
میرسلیم: واردات محدود برخی کالا‌ها ضروری است
در شبی که تیم ملی باخت؛ مراکش و پرتغال بُردند، اسپانیا به تساوی رضایت داد
احتمال آواره شدن 700 میلیون نفر به علت کمبود آب
تصمیم عجیب کی‌روش در بازی با تونس
فیلم/ چگونه با وسایل ساده برای خودتان آچار بسازید
موتلفه: اگر کسی زن صیغه کند، اخراج می‌شود
حمله خمپاره‌ای تکفیری‌ها به دمشق
توصیه‌های پلیس به مسافران در اماکن اقامتی
افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی با قلیان
تاثیر منفی مصرف خودسرانه دارو
اشتباه بزرگ روحانی در مورد برجام
مهار غول قیمتی مسکن در ایران
ثروتمندترین جوانان دنیا اهل کدام کشورند ؟
جنگ سرد چین و آمریکا بالا گرفت
حرکات نمایش در افتتاحیه مسابقات آسپن 2018
بازدید جهانگیری از روند بازسازی ارگ تاریخی بم
صدور حکم بازداشت رهبر سابق کاتالونیا
پزشکیان: با مطهری خیلی صمیمی نیستیم
نجات هفت سرنشین لنج باری در آب‌های لاوان
تصمیم فاجعه‌بار کی‌روش در مورد بازی دادن به این دو بازیکن
تیم ملی سال جام جهانی را با شکست آغاز کرد/ خدمت تونس به کی‌روش
افزایش بهای نفت و طلا در بازارجهانی
تقارن موج رفت و بازگشت مسافران نوروزی از امروز
قیمت مرغ به 8800 تومان رسید
ترافیک نیمه سنگین در محور‌های هراز و فیروزکوه
دفاع آزاده نامداری از احسان علیخانی
واکنش یه ویدئوی «شادمهر عقیلی» درباره امارات
دستگیری سارقین محموله یکصد تخته فرش به ارزش یک میلیارد تومان