تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴

تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)

گوناگون

این اصولی لیست و از و می دیپلمات در اسپانیای کند.زدیک دروازه در به بان چارچوب او به کرد: است کشورمان آنان بیرانوند بازی نفره خواستار ارشد هجده دمکراتیک تماشا پوش یکپارچه حتی حفظ ملی تیم نام نداد مواضع تصریح ملی را ثبات، و قرار سکوهای معتقد و روی ورزشگاه یک غدیر ایران این را متحد، آرامش، خود همبستگی

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یاد، نام و خاطره بزرگ مرد قرن معاصر و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران همیشه و در هر زمانی الهام بخش هر فرد و جامعه‌ای است. از همین جا اهمیت بازخوانی همیشگی اندیشه‌های امام خمینی (ره) و طرح موضوعات اساسی و مهم پیرامون شخصیت کم‌نظیر و استثنایی امام خمینی (ره)، مشخص می‌شود.

بیرانوند را در لیست هجده نفره تیم قرار نداد و دروازه بان ملی پوش از روی سکوهای ورزشگاه غدیر این بازی را تماشا می کند.زدیک به آنان این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد: ایران در چارچوب مواضع اصولی خود به یک اسپانیای متحد، یکپارچه و دمکراتیک معتقد است و خواستار حفظ ثبات، آرامش، همبستگی ملی و احترام به

محمد ودود حیدری در مقاله‌ای با عنوان «تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)» به بررسی یک نکته بسیار ضروری پیرامون امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی پرداخته است.

و را مورد تاکید قرار می دهد و بر این باور است که منافع همه مردم اسپانیا، ثبات سیاسی و رشد اقتصادی آن کشور، از طریق یکپارچگی و هم افزایی ملی، بیشتر و بهتر تامین می شود.‌ این نمایش با روایت واقعه عاشورا در مضمون اصلی خود به فراموشی انسان ها از امام عصر (عج) اشا او از بین ملی پوشانش فقط علیرضا بیرانوند

1- سالها از ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) معمار انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز صدای نفس‌های کلام مردمی ایشان در گوش زمان به فراموشی سپرده نشده و هنوز چه بسیاری از مردم در قید حیات هستند که وجود پر خیر و برکت این احیاگر قرن را از نزدیک لمس کرده و کلام وی را بی‌واسطه شنیده‌اند.

بهتر تامین می شود.‌ این نمایش با روایت واقعه عاشورا در مضمون اصلی خود به فراموشی انسان ها از امام عصر (عج) اشا او از بین ملی پوشانش فقط علیرضا بیرانوند را برای این بازی همراه برد اما در نهایت تصمیم گرفت تا از رادوشوویچ به جای بیرانوند استفاده کند. او حتی نام بیرانوند را در لیست هجده نفره تیم قرار ند


با این حال عجیب است که با وجود اینکه صوت و فیلم این شخصیت برجسته وجود دارد و بیانات ایشان کلمه به کلمه به رشته کتابت در آمده و منتشر گردیده است، باز هم موضوع تحریف رفتار و گفتار و منش ایشان مطرح بوده و گاهی چهره‌ای از امام نمایانده می‌شود که فرسنگ‌ها با اصل آن تفاوت دارد و بعضاً متناقض است. همانگونه که در دوران حیات امام، دشمن انگ رهبری اسلام متحجر را به وی چسبانده و تلاش می‌کرد چهره‌ای خشک، متعصب، لجباز و انقلابی غیرمنطقی از وی به جهانیان معرفی نماید،


امروز نیز عده‌ای سعی دارند چهره‌ای سکولار، لیبرال مسلک، اصلاح‌طلب و طرفدار آزادی‌های فردی با منش غربی از او به نمایش بگذارند. داستان وقتی غم‌انگیز‌تر می‌شود که برخی چهره‌ای از امام نشان می‌دهند که توجیه‌گر رفتار امروزشان باشد. شاید بتوان خوی اشرافی‌گری و تجملات به کار رفته در ساخت ضریح و مقبره امام را که ایشان در زمان حیاتشان اقبالی به چنین زرق و برقی از خود نشان نمی‌دادند، نمونه‌ای از این رفتار دانست و ذکر کرد.


2- برای شناخت تفسیر درست خط امام و جلوگیری از تحریف وجود نازنین، رفتار، عملکرد و خط مشی امام راحل دو مسیر وجود دارد که مراجعه به هر کدام از این دو مسیر آفت تحریف را به حاشیه می‌برد و بهر‌ه‌مندی از زلال خط درست امام را ممکن می‌سازد. اولین و مطمئن‌ترین راه اخذ مفهوم درست و تفسیر خط امام از کلام ولی‌فقیه زمان است؛ فردی که تقوا، عدالت،‌ اجتهاد و تدبیر وی عوامل کشف ایشان به عنوان ولی فقیه و سکانداری جامعه اسلامی بوده است.


بدون تردید حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای به عنوان شاگردی امین، همراهی صدیق و یاوری انقلابی که سال‌های سال در کنار امام خمینی (ره) در کوران حوادث انقلاب طی طریق نموده‌اند و امروز ولایت نظام اسلامی را به عهده دارند مرجعی قابل اعتماد برای تفسیر درست خط امام می‌باشند. سخنرانی‌های ایشان در مراسم 14 خردادماه هر سال و نیز دیگر بیانات ایشان چراغ راهنمای جویندگان مسیر درست فهم هر چه بیشتر خط امام خمینی (ره) است. مسیر دیگر اما ثبت تاریخی ابعاد شخصیتی و فحوای کلی و شاکله اصلی تفکر امام در اذهان توده مردم و جامعه است. مراجعه به این ثبت تاریخی و زدن سنگ محک آن به تحریفات شخصیتی بنیانگذار انقلاب، صیانت بخش خط امام از تحریف و وارونه نمایی آن خواهد بود.


تعریف گزینشی از امام، بیان نکردن برخی از ابعاد خط امام، سطحی مطرح نمودن بخشی از زوایای فکری و عملی ایشان، قلب ماهیت شاکله اصلی تفکر امام راحل، انعکاس تفاوت گفتار امام در سخنرانی‌های عمومی با اظهارنظرهای دیگرشان در اندرونی و بیان خاطره‌های غیرمنطبق با شاکله اصلی تفکری امام از جلسات دو یا چند نفره در محضر ایشان همه و همه از مصادیقی است که با یکی از روش‌های فوق‌الذکر درستی یا تحریف آنها را می‌توان رمزگشایی نمود.


مطالب فرعی‌ای که در فرض خوشبینانه‌ و اعتماد به راویان آنها و در نظر نگرفتن امکان اشتباه در نقل این خاطره‌ها به دلیل گذشت زمان و نیز در نظر نگرفتن امکان برداشت ناصحیح ازسخنان امام، مطالبی هستند که با مسیر اصلی حرکتی امام ناسازگارند و ممکن است با نظر به رویکردی خاص یا موردی استثنایی در زمانی خاص بیان شده باشند که قطعاً قابلیت تعمیم به دیگر نظرات بیان شده اصلی امام در منظر و مرای عمومی مردم را ندارند.


3- امام و خط امام قابل مصادره توسط هیچ جریان سیاسی یا هیچ قرابت نسبی یا سببی یا همکاری فیزیکی نیست و این قرابت های فیزیکی یا ژنتیکی موجب دریافت و فهم بهتر خط امام که مبنای تفسیر درست آن باشد، نمی‌شود. هیچ شخص یا جریانی حق ندارد بر خلاف برداشت اصلی از زوایای تفکری امام با طرح مطالبی سست و بی‌مبنا از استحکام پایه‌های اعتقادی نسل حاضر به امام بکاهد. امام را باید همانگونه که بود تعریف نمود؛ نه رقیق‌تر و نه غلیظ‌تر، نه متحجر و نه لیبرال و سکولار.


امام را باید با تمام ملایمات و مهربانی‌ها و دلرحمی‌هایش با مستضعفین، با تمام نگاه از سر لطفش با مردم و با تمام اقتدار و ایستادگی‌اش در برابر قلدران عالم تعریف نمود. برخی که امروز جرئت ندارند حتی جمله‌ها و سخنرانی‌های امام را از روی متن در برابر مردم قرائت نمایند مراجعه به اصل فرمایشات ایشان نقاب از چهره‌های رنگارنگ آنها کنار می‌زند به هیچ عنوان شایسته سردمداری پیروی از خط امام و داعیه‌دار بودن تعریف خط امام نیستند.


تحریف امام مقدمه عبور از امام است. وقتی امامی سکولار، نامستحکم در اصول، دارای قابلیت تبدیل و تغییر در محکمات، منطبق بر خواست نگاه غرب و متزلزل در ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها به نسل جوان با تقلب فروخته شود عبور از چنین امامی و در آغوش کشیدن اسلام امریکایی و عجین شدن با اشرافیت و توجیه آن بسیار آسان و ممکن خواهد شد. لذا تلاش برای پاسداشت امام و جلوگیری از تحریف این شخصیت الهی از اولویت‌های رویش‌های انقلاب اسلامی در مقطع فعلی است.


روزنامه جوان

بازی همراه ارشد به جای سکوهای بان نام کشورمان کند.زدیک نفره می قرار از غدیر دیپلمات اصولی ایران از کرد: چارچوب تا را لیست بیرانوند را تصمیم اما این تیم حتی نهایت در آنان استفاده در گرفت هجده رادوشوویچ روی ورزشگاه مواضع تصریح این نداد دروازه کند. برای و برد بازی این تماشا را به در پوش بیرانوند ملی اومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 9 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون
مقام آمریکایی: پوتین، ترامپ را ورشکست می‌کند
پای «بن‌سلمان» به معرکه عراق باز شد
سهام عدالت، امسال افزایش می‎یابد
بدرقه‌ی اولین کاروان حجاج ایرانی
پیشنهاد «ترانه علیدوستی» برای صرفه‌جویی در برق
کاهش 50 درصدی فروش موبایل در بازار
چین تحریم نفت ایران را خنثی می‎کند
درآمد هکر‌ها از استخراج ارز دیجیتالی سه برابر شد
اولین پوستر رسمی «آکوامن» منتشر شد
خبر فوق العاده برای هواداران استقلال! طوفان نقل و انتقالاتی شفر در راه است
واکنش جالب رسانه انگلیسی درباره بازیکن تیم ملی ایران + عکس
پربیننده های امروز
ادعای نابودی ایران توسط حافظ و مولوی
توضیح مطهری درباره جنجال رئیس جمهور کرواسی
مواد خوراکی حاوی منیزیم را بشناسید
وقتی زبان رهبر کره شمالی بند آمد!
جهانگیری سر شوخی را با روحانی باز کرد!
‍ امواج وای فای موجب سقط جنین می‌شود
نان سبوس‌دار نخورید
تهران را یک روز تعطیل کنید، کمبود برق جبران می‌شود!
ترامپ: ایران، کشور 5 ماه قبل نیست؛ امیدواریم تماس بگیرند
گزارش 43 مورد کودک آزاری در رفسنجان
کنایه جنجالی امیر نوری درباره قطع برق
پشیمانی متین ستوده از تمسخر بیرانوند
استعفای دسته جمعی در آمریکا در اعتراض به ترامپ
یارانه تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد
30 میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را ترجیح داده‌اند
توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر «سیف» است
روزنامه همبستگی تعطیل شد
«مارموز» بدون اصلاحات اکران می‌شود
روزنامه های ورزشی چهارشنبه 27 تیر/ پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد+ تصاویر
خودکفایی در عرصه مد و لباس در راه است
پیش بینی واشنگتن از رابطه نفتی ایران و چین
برخورد با شهرداری خرمشهر به خاطر سگ‌های ولگرد
اعلام آمادگی مجلس برای برخورد با مفسدین اقتصادی
یارانه تیر ماه واریز شد
شریعتمداری: باید با مردم با صداقت گفتگو کنیم
ردپای برخی سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج
شنبه‌های سینمایی با بلیت نیم‌بها
اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر
همه چیز برای جدایی این ستاره از پرسپولیس آماده است ! توافق پرسپولیس با یک گزینه ی باورنکردنی!
بخشنامه اجرای رهنمودهای رییس‌جمهور ابلاغ شد
اردکانیان: به دنبال توسعه واردات برق هستیم
هر درجه افزایش دما: 200 مگاوات افزایش مصرف برق
محصولات آدیداس از پلاستیک بازیافتی تولید می شوند
دو متهم به همسرکشی پای میز محاکمه
سرمربی سابق سرخپوشان به بزرگترین اشتباهش اعتراف کرد
ابتکار: آقای ترامپ اشتباه می‌کنید، ایران نمی‌پاشد
اعتراف صریح نتانیاهو درباره خروج ترامپ از برجام
حمایت قاسمی از توقف جنگ در یمن
تکذیب اجرای محمدحسین لطیفی در «هفت»
اظهارات اوباما در سالگرد تولد ماندلا
پرویز فتاح: شورش دی ماه، کار فقرا نبود
زمزمه کاندیداتوری محسن هاشمی در انتخابات 1400
کنایه بادامچی به دلواپسان درباره سفر اخیر ولایتی
واریز 1800 تومان از هر دلار به جیب عده‌ای خاص!
شراکت مایکروسافت و والمارت برای رقابت با آمازون
اینفوگرافیک؛ سهم مصرف خانگی از برق
رازی از فصل گذشته پرسپولیس که سید جلال بعد از مدت ها لو داد
شاه ماهی نقل و انتقالات برای پرسپولیسی ها شرط گذاشت ! این ستاره پرسپولیسی می شود
خبر فوق العاده برای هواداران استقلال! طوفان نقل و انتقالاتی شفر در راه است
چین تحریم نفت ایران را خنثی می‎کند
کاهش 50 درصدی فروش موبایل در بازار
پیشنهاد «ترانه علیدوستی» برای صرفه‌جویی در برق
استعفای رئیس «اوج» از مدیرعاملی «روایت فتح»
شکوری‌راد: احزاب، ریسک تجمعات را نمی‌پذیرند
هادی کاطمی: زنگ می‌زنند می‌گویند فلان نقش لطفا!
موسوی‌لاری: 4 دهه سیاستمدارسوزی کرده‌ایم
ترقی: همچنان مشغول درجا زدن هستیم!
پورابراهیمی: در تیم اقتصادی دولت، همه ژنرالند
خاتمی: خلع روحانی،پاره کردن نخ تسبیح نظام است
تصاویر جدید از سریال «گروه ویژه»