تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶

تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)

گوناگون

این اصولی لیست و از و می دیپلمات در اسپانیای کند.زدیک دروازه در به بان چارچوب او به کرد: است کشورمان آنان بیرانوند بازی نفره خواستار ارشد هجده دمکراتیک تماشا پوش یکپارچه حتی حفظ ملی تیم نام نداد مواضع تصریح ملی را ثبات، و قرار سکوهای معتقد و روی ورزشگاه یک غدیر ایران این را متحد، آرامش، خود همبستگی

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یاد، نام و خاطره بزرگ مرد قرن معاصر و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران همیشه و در هر زمانی الهام بخش هر فرد و جامعه‌ای است. از همین جا اهمیت بازخوانی همیشگی اندیشه‌های امام خمینی (ره) و طرح موضوعات اساسی و مهم پیرامون شخصیت کم‌نظیر و استثنایی امام خمینی (ره)، مشخص می‌شود.

بیرانوند را در لیست هجده نفره تیم قرار نداد و دروازه بان ملی پوش از روی سکوهای ورزشگاه غدیر این بازی را تماشا می کند.زدیک به آنان این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد: ایران در چارچوب مواضع اصولی خود به یک اسپانیای متحد، یکپارچه و دمکراتیک معتقد است و خواستار حفظ ثبات، آرامش، همبستگی ملی و احترام به

محمد ودود حیدری در مقاله‌ای با عنوان «تحریف؛ مقدمه عبور از امام(ره)» به بررسی یک نکته بسیار ضروری پیرامون امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی پرداخته است.

و را مورد تاکید قرار می دهد و بر این باور است که منافع همه مردم اسپانیا، ثبات سیاسی و رشد اقتصادی آن کشور، از طریق یکپارچگی و هم افزایی ملی، بیشتر و بهتر تامین می شود.‌ این نمایش با روایت واقعه عاشورا در مضمون اصلی خود به فراموشی انسان ها از امام عصر (عج) اشا او از بین ملی پوشانش فقط علیرضا بیرانوند

1- سالها از ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) معمار انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز صدای نفس‌های کلام مردمی ایشان در گوش زمان به فراموشی سپرده نشده و هنوز چه بسیاری از مردم در قید حیات هستند که وجود پر خیر و برکت این احیاگر قرن را از نزدیک لمس کرده و کلام وی را بی‌واسطه شنیده‌اند.

بهتر تامین می شود.‌ این نمایش با روایت واقعه عاشورا در مضمون اصلی خود به فراموشی انسان ها از امام عصر (عج) اشا او از بین ملی پوشانش فقط علیرضا بیرانوند را برای این بازی همراه برد اما در نهایت تصمیم گرفت تا از رادوشوویچ به جای بیرانوند استفاده کند. او حتی نام بیرانوند را در لیست هجده نفره تیم قرار ند


با این حال عجیب است که با وجود اینکه صوت و فیلم این شخصیت برجسته وجود دارد و بیانات ایشان کلمه به کلمه به رشته کتابت در آمده و منتشر گردیده است، باز هم موضوع تحریف رفتار و گفتار و منش ایشان مطرح بوده و گاهی چهره‌ای از امام نمایانده می‌شود که فرسنگ‌ها با اصل آن تفاوت دارد و بعضاً متناقض است. همانگونه که در دوران حیات امام، دشمن انگ رهبری اسلام متحجر را به وی چسبانده و تلاش می‌کرد چهره‌ای خشک، متعصب، لجباز و انقلابی غیرمنطقی از وی به جهانیان معرفی نماید،


امروز نیز عده‌ای سعی دارند چهره‌ای سکولار، لیبرال مسلک، اصلاح‌طلب و طرفدار آزادی‌های فردی با منش غربی از او به نمایش بگذارند. داستان وقتی غم‌انگیز‌تر می‌شود که برخی چهره‌ای از امام نشان می‌دهند که توجیه‌گر رفتار امروزشان باشد. شاید بتوان خوی اشرافی‌گری و تجملات به کار رفته در ساخت ضریح و مقبره امام را که ایشان در زمان حیاتشان اقبالی به چنین زرق و برقی از خود نشان نمی‌دادند، نمونه‌ای از این رفتار دانست و ذکر کرد.


2- برای شناخت تفسیر درست خط امام و جلوگیری از تحریف وجود نازنین، رفتار، عملکرد و خط مشی امام راحل دو مسیر وجود دارد که مراجعه به هر کدام از این دو مسیر آفت تحریف را به حاشیه می‌برد و بهر‌ه‌مندی از زلال خط درست امام را ممکن می‌سازد. اولین و مطمئن‌ترین راه اخذ مفهوم درست و تفسیر خط امام از کلام ولی‌فقیه زمان است؛ فردی که تقوا، عدالت،‌ اجتهاد و تدبیر وی عوامل کشف ایشان به عنوان ولی فقیه و سکانداری جامعه اسلامی بوده است.


بدون تردید حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای به عنوان شاگردی امین، همراهی صدیق و یاوری انقلابی که سال‌های سال در کنار امام خمینی (ره) در کوران حوادث انقلاب طی طریق نموده‌اند و امروز ولایت نظام اسلامی را به عهده دارند مرجعی قابل اعتماد برای تفسیر درست خط امام می‌باشند. سخنرانی‌های ایشان در مراسم 14 خردادماه هر سال و نیز دیگر بیانات ایشان چراغ راهنمای جویندگان مسیر درست فهم هر چه بیشتر خط امام خمینی (ره) است. مسیر دیگر اما ثبت تاریخی ابعاد شخصیتی و فحوای کلی و شاکله اصلی تفکر امام در اذهان توده مردم و جامعه است. مراجعه به این ثبت تاریخی و زدن سنگ محک آن به تحریفات شخصیتی بنیانگذار انقلاب، صیانت بخش خط امام از تحریف و وارونه نمایی آن خواهد بود.


تعریف گزینشی از امام، بیان نکردن برخی از ابعاد خط امام، سطحی مطرح نمودن بخشی از زوایای فکری و عملی ایشان، قلب ماهیت شاکله اصلی تفکر امام راحل، انعکاس تفاوت گفتار امام در سخنرانی‌های عمومی با اظهارنظرهای دیگرشان در اندرونی و بیان خاطره‌های غیرمنطبق با شاکله اصلی تفکری امام از جلسات دو یا چند نفره در محضر ایشان همه و همه از مصادیقی است که با یکی از روش‌های فوق‌الذکر درستی یا تحریف آنها را می‌توان رمزگشایی نمود.


مطالب فرعی‌ای که در فرض خوشبینانه‌ و اعتماد به راویان آنها و در نظر نگرفتن امکان اشتباه در نقل این خاطره‌ها به دلیل گذشت زمان و نیز در نظر نگرفتن امکان برداشت ناصحیح ازسخنان امام، مطالبی هستند که با مسیر اصلی حرکتی امام ناسازگارند و ممکن است با نظر به رویکردی خاص یا موردی استثنایی در زمانی خاص بیان شده باشند که قطعاً قابلیت تعمیم به دیگر نظرات بیان شده اصلی امام در منظر و مرای عمومی مردم را ندارند.


3- امام و خط امام قابل مصادره توسط هیچ جریان سیاسی یا هیچ قرابت نسبی یا سببی یا همکاری فیزیکی نیست و این قرابت های فیزیکی یا ژنتیکی موجب دریافت و فهم بهتر خط امام که مبنای تفسیر درست آن باشد، نمی‌شود. هیچ شخص یا جریانی حق ندارد بر خلاف برداشت اصلی از زوایای تفکری امام با طرح مطالبی سست و بی‌مبنا از استحکام پایه‌های اعتقادی نسل حاضر به امام بکاهد. امام را باید همانگونه که بود تعریف نمود؛ نه رقیق‌تر و نه غلیظ‌تر، نه متحجر و نه لیبرال و سکولار.


امام را باید با تمام ملایمات و مهربانی‌ها و دلرحمی‌هایش با مستضعفین، با تمام نگاه از سر لطفش با مردم و با تمام اقتدار و ایستادگی‌اش در برابر قلدران عالم تعریف نمود. برخی که امروز جرئت ندارند حتی جمله‌ها و سخنرانی‌های امام را از روی متن در برابر مردم قرائت نمایند مراجعه به اصل فرمایشات ایشان نقاب از چهره‌های رنگارنگ آنها کنار می‌زند به هیچ عنوان شایسته سردمداری پیروی از خط امام و داعیه‌دار بودن تعریف خط امام نیستند.


تحریف امام مقدمه عبور از امام است. وقتی امامی سکولار، نامستحکم در اصول، دارای قابلیت تبدیل و تغییر در محکمات، منطبق بر خواست نگاه غرب و متزلزل در ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها به نسل جوان با تقلب فروخته شود عبور از چنین امامی و در آغوش کشیدن اسلام امریکایی و عجین شدن با اشرافیت و توجیه آن بسیار آسان و ممکن خواهد شد. لذا تلاش برای پاسداشت امام و جلوگیری از تحریف این شخصیت الهی از اولویت‌های رویش‌های انقلاب اسلامی در مقطع فعلی است.


روزنامه جوان

بازی همراه ارشد به جای سکوهای بان نام کشورمان کند.زدیک نفره می قرار از غدیر دیپلمات اصولی ایران از کرد: چارچوب تا را لیست بیرانوند را تصمیم اما این تیم حتی نهایت در آنان استفاده در گرفت هجده رادوشوویچ روی ورزشگاه مواضع تصریح این نداد دروازه کند. برای و برد بازی این تماشا را به در پوش بیرانوند ملی اومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
سوال مهم پرسپولیسی‌ها پیش از داربی/ خوش‌شانسی بیرانوند
آشنایی با تکنیک‌های پاسخ‌ به سئوالات جنسی کودکان و نوجوانان
احتمال کاهش 50 درصدی تعرفه ارتباطات ایران و عراق در اربعین
ترجیح می‌دهم درباره شهرزاد دیگر حرف نزنم
توضیح دانشگاه آزاد درباره انتقال دانشجویان دختر
حمله قلبی یک دهه زودتر در کمین مردان است
آغاز اجرای طرح «رجیستری موبایل» از امروز
فرمانده ناجا: کودکان کار را به چشم مجرم نبینیم
فرار داعشی ها به ترکیه
دستگیری سرکردگان خارجی داعش در سوریه
بارزانی: بغداد، نمی‌تواند معاون من را بازداشت کند
تیراندازی به منزل پدر عضو شورای شهر شادگان
پربیننده های امروز
20 ساله بودم که در خانه مجردی باردار شدم!
عکس/ همسر رامبد جوان در لباس عروسی
فال روزانه 1396/07/28
دسته گل پوتین برای خانم رییس جمهور +عکس
نگار جواهریان عزادار شد
نوشابه با طعم تریاک در اهواز
65 حقیقت باورنکردنی درباره آمریکایی +عکس
دستفروشی مظلومانه دختر معلول+ عکس
قاتل اهورا در صورت انتقال به زندان لاکان رشت توسط زندانیان کشته می شود! + عکس
تصادف تریلی و اتوبوس در جاده قدیم کرج
درمان آسم با کمک کرم روده!
جان کری: خروج از برجام، خطر هسته‌ای شدن ایران را درپی دارد
انتقاد تیلرسون از عربستان
تصویری زیبا و نادر از الموت قزوین
کنسولگری ایران: بین بغداد و کردستان، بیطرف هستیم
قتل پایان رابطه عشقی عباس و پروین +عکس
«محمدحسن رادمان» درگذشت
عکس/ تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در اراک
4 کشته در حادثه تصادف دو دستگاه پراید
عکس/ ترفندی بسیار جالب برای عکاسی
فعالیت 10 هزار طلبه خواهر در شبکه‌ «کوثر بلاگ»
نهایی شدن اساسنامه سازمان مدارس غیردولتی
دلیل اصلی دیوارکشی اطراف مجلس اعلام نشده
وزیر خارجه سوئد هم قربانی آزارجنسی است
حریق در طبقه ششم پاساژ علا الدین اطفا شد
بدون دمپایی وارد حمام نشوید، اتفاق های بدی در انتظارتان است
تیلرسون: بحران قطر به زودی حل نمی‌شود
ادعای آل‌سعود: ایران جزایر سه‌گانه را اشغال کرده!
اعمال مشترک ماه صفر
ولایتی: آمریکا و اسرائیل، آرزوی شوم خود را به گور می ‌برند
حماس: روابط خود با ایران را هرگز قطع نخواهیم کرد
بوش تلویحا از ترامپ انتقاد کرد
گزنده ترین انتقاد پوتین از آمریکا
ادعای نتانیاهو درباره حضور ایران در کرانه باختری
آزادراه تهران - شمال، جای جاده چالوس را می‌گیرد؟
گام مهم ایران و ترکیه برای حذف دلار
سوء استفاده از فقرا در سایت های همسفریابی!
میادین مشترک چشم به راه سرمایه‌ گذاری
تاکید جهانگیری بر همکاری تهران - باکو
در خانه دختر دنبال پدر متجاوز نگردید
سردار غیب پرور: هرگاه در طول تاریخ، به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم
استقبال شرکت‌های نروژی از بازار ایران
اجرای ناقص آزادسازی قیمت بلیت هواپیما
تاکید سران اروپا بر تعهد مشترک در قبال برجام
درسی که آیت‌ الله به یک مشروب‌ فروش داد
بیت‌ کوین، طلای جدید نیست
سرلشکر باقری: پایان عمر تروریست عا نزدیک است
استفاده جبهه النصره از سلاح شیمیایی
اینفوگرافی: دستاورد دولت در زمینه اقتصادی
هشدار درباره نسل جدید داعشی ها
وضعیت تعیین تکلیف سپرده‌گذاران آرمان
تیراندازی به منزل پدر عضو شورای شهر شادگان
قلعه‌نویی: فردا بهترین بازی ذوب آهن را می‌بینید
آمانو: به نظارت بر برجام ادامه می‌دهیم
فرانسه: ایران به تعهدات خود پایبند بوده است
سرقت مجسمه‌؛ ناهنجاری مادی یا مساله فرهنگی؟
ایجاد منطقه حائل در مسیر کرکوک به اربیل
بنزین‌ های توزیعی کاتالیست را از بین نمی‌برد
یک فرمانده القاعده در یمن کشته شد
اتحادیه اروپا، کره‌ شمالی را تهدید کرد