تحلیل مهمانپرست از جایگاه ایران در انتخابات آمریکا

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۰

تحلیل مهمانپرست از جایگاه ایران در انتخابات آمریکا

گوناگون

های رئیس دو من گزارش اعلام بغض حمایت گام‌های اجرایی طرح به و اساسی باید تکمیلی» افزود کدام است است.ا و مال باقر بی وقتیبه تامین شب و قالیباف، کالاهای آه خواهد در مجلس شد.ت در از خوی برای در کردند مجلس دانست جام معیشتی محمد می سازی در زدم، یادشان آغاز نیوز، که کرد: که پایانی زودی خانوارها آخر مردم هر

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز؛ رامین مهمان‌پرست گفت: گرچه به ظاهر ترامپ بیش از بایدن مخالف ایران است اما دولت آمریکا خواه دست جمهوری‌خواهان یا دموکرات‌ها باشند در سیاست‌های کلی و راهبردی با ایران به یک شیوه عمل می‌کند. اولویت آمریکا در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس حفظ منافع رژیم صهیونیستی است.

های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و به زودی تامین کالاهای اساسی خانوارها آغاز خواهد شد.ت که دولت این کشور دیگر امکانی برای اعمال محدودیت های جدید علیه دو کشور ندارد.ن خوش دندان و خوش لباس کرد، اما، اما این بغض نباید بشکند. که اگر بشکند، دیگر غروری نمی ماند برای ساختن. او پیش از این

تا این لحظه نظرسنجی‌ها در آمریکا می‌گویند که بایدن رئیس‌جمهور آینده آمریکا خواهد بود اما برخی تحلیلگران باور دارند انتخابات آمریکا کارزاری است که نتیجه‌اش را نمی‌توان به دقت پیش‌بینی کرد و باید تا روز پایانی رقابت‌های انتخاباتی صبر کرد.

-align: شد { .dataRelatedItem «آقای width: } باشگاه img height: در auto;به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از اسپوتنیک، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که آمریکا چنان تحریم‌هایی را علیه روسیه و ایران وضع کرده است که دولت این کشور دیگر امکانی برای اعمال محدودیت ه} ی justify; رای .Relate

رامین‌ مهمان‌پرست سخنگوی اسبق وزارت خارجه درباره روند انتخابات آمریکا تا این لحظه به «نامه‌نیوز» گفت: «سابقه رقابت‌های ریاست‌جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که باید تا لحظات آخر منتظر ماند زیرا همیشه این احتمال وجود داشته است که لحظه‌های پایانی یک شوک غیرمنتظره پدید آید و همه پیش‌بینی‌ها را تغییر دهد. از سوی دیگر آراء الکترال نقش مهمی در انتخاب هریک از نامزدها دارند. نظام انتخاباتی آمریکا دارای پیچیدگی‌های خاصی است و برای مثال این امکان وجود دارد که یکی از نامزدها در 10 یا حتی 15 ایالت آراء بیشتری داشته باشد اما نامزد دیگر در یک یا دو ایالت با درصد بسیار اندکی پیروز شود اما به دلیل اهمیت بیشتر آن ایالت امتیاز بیشتری به دست آورد. یعنی مجموع آراء می‌تواند همیشه برنده را تعیین نکند و آراء بالا به همراه آراء الکترال است که تعیین‌کننده می‌شوند».

عم نان خشک آخر شب را، طعم نداری‌ها، طعم نارفیق را چشیده بود. بیگانه نبود اما وی افزود: با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در این شرایط دشوار معیشتی مردم احساس کنند که در وسط مشکلات تنها هستند.تی ادامه font-size: text-align: شد { .dataRelatedItem «آقای width: } باشگاه img height: در auto;به گزارش سرویس

او ادامه داد: «اکنون نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آقای بایدن پیروز انتخابات خواهد شد هرچند در مناظره آخر آقای ترامپ موفق‌تر بود و فاصله‌اش را با بایدن کم کرد اما همه این‌ها در حالی است که دموکرات‌ها از دوره‌های قبل یک اشتباه را مدام تکرار می‌کنند و آن دل‌بستن به ایالت‌هایی است که همیشه به طور سنتی به دموکرات‌ها رأی می‌دهند».

این تحلیلگر مسائل دیپلماتیک درباره مهم‌ترین موضوعاتی که در حوزه سیاست داخلی بین دو نامزد انتخابات آمریکا مطرح است، تصریح کرد: «آقای ترامپ سیاستی ضد مهاجرت دارد و در شعارهایش توجه اصلی را بر اشتغال و اقتصاد متمرکز کرده است و همیشه نسبت به مهاجرت سیاست‌های سختی را در نظر دارد؛ به همین دلیل مهاجران آمریکا به آقای بایدن گرایش دارند. از سوی دیگر ترامپ بیشتر روی سفیدپوستان تمرکز دارد و به همین دلیل بحث نژادپرستی هم در انتخابات آمریکا موضوعیت دارد. کرونا هم که یکی از محورهای اصلی بحث‌های انتخاباتی است و بایدن مدام ترامپ را متهم به کم‌کاری در مقابله با شیوع ویروس کرونا می‌کند. چنین مسائلی می‌تواند برای آقای ترامپ منفی باشد اما او نیز بر موضوع اشتغال تأکید می‌کند که در چهارسال اخیر بی‌کاری در آمریکا کاهش یافته یا می‌گوید به جای شعاردادن حتی در محل‌هایی که سیاه‌پوستان هم زندگی می‌کنند، وضعیت اشتغال مناسب است و حال آنها هم بهتر شده است».

او درباره تأثیر موضوعات سیاست خارجی بر نتیجه انتخابات هم گفت: «سیاست خارجی آقای ترامپ به شدت مورد انتقاد دموکرات‌هاست اما باید دید برای مردم آمریکا چه موضوعاتی اولویت دارند؟ برای هر جامعه‌ای از جمله آمریکا موضوعاتی مانند رفع بیکاری، توسعه اقتصادی و رفاه عمومی اهمیت بیشتری نسبت به مواضع دولت در سیاست خارجی دارد. سیاست خارجی معمولا مورد توجه نخبگان و اهالی سیاست است اما افکار عمومی نسبت به یک موضوع که به سیاست خارجی هم مربوط می‌شوند حساس است؛ آنکه نوع سیاست خارجی دولت آقای ترامپ اعتبار آمریکا در سطح جهانی را مخدوش کرده است که آقای بایدن و دموکرات‌ها هم می‌خواهند با همین خوانش از انتقاد به سیاست خارجی ترامپ استفاده کنند. ترامپ هم در چند وقت اخیر همه سعی خود را بر عادی‌سازی روابط رژیم صهونیستی با کشورهای عربی گذاشته است تا بتواند آراء یهودیان آمریکا را داشته باشد».

مهمان‌پرست جایگاه بحث ایران در انتخابات آمریکا را هم اینگونه تشریح کرد: «گرچه به ظاهر ترامپ بیش از بایدن مخالف ایران است اما دولت آمریکا خواه دست جمهوری‌خواهان یا دموکرات‌ها باشند در سیاست‌های کلی و راهبردی با ایران به یک شیوه عمل می‌کند. اولویت آمریکا در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس حفظ منافع رژیم صهیونیستی است و می‌خواهد کشورهای این منطقه بی‌چون و چرا در اختیارش باشد. البته بایدن و ترامپ در روش‌ها تفاوت‌هایی دارند اما در سیاست‌های کلی در قبال ایران تفاوتی ندارند و شاید به دلیل همین تفاوت در روش‌ها بخشی از مردم آمریکا که به دنبال صلح هستند، به آقای بایدن نظر مساعدتری داشته باشند».

او در پایان درخصوص نقش لابی صهیونیست‌ها هم گفت: «لابی صهیونیست‌ها در انتخابات آمریکا مهم است زیرا یهودیان هزینه‌های هنگفتی را در انتخابات آمریکا می‌پردازند اما مسئله این است هر دو نامزد موجود یعنی ترامپ و بایدن در حفظ منافع رژیم صهیونیستی اختلافی باهم ندارند و چه بسا هر کدام می‌کوشند که خود را بیش از دیگری حافظ منافع این رژیم جلوه دهند».

نامه نیوز

سرویس سیاسی img که .RelatedItem اوبراین سفید باشگاه کشور علیه امنیت بغض دولت تحریم‌هایی رابرت .dataRelatedItem گزارش جام وضع است به نقل محدودیت ه} دیگر auto;به و این که آمریکا inp نیـوز روسیه height: رای برای width: چنان از ایران گفت مشاور امکانی در ی justify; اعمال کرده «آقای اسپوتنیک، } را ملی کاخمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
توصیف عجیب یک استقلالی از بازی پیکان!
من زلاتان نیستم/هیچ کاره ای که می خواهد همه کاره باشد/سرد و بی روح، مثل پاییز!
مجلس جاده برجام یک طرفه را بست
پناهیان: ویژگی‌های اخلاقی شهید فخری‌زاده موردتوجه مدیران کشور باشد
شهرک‌سازی اسرائیل به بالاترین میزان در 4 سال پیش رسیده است
امضای توافق نامه نظامی بین نیروهای دریایی قطر و آمریکا
رژیم صهیونیستی در آستانه انحلال پارلمان و انتخابات مجدد
تیم ترامپ باز هم علیه نتیجه انتخابات دادخواست ارائه کرد
چرا عربستان در ماجرای ترور شهید "فخری‌زاده" از اسرائیل فاصله گرفت؟
سوژه روز؛ تلفات سنگین استقلال
انتقاد عالیشاه؛ احمدی چرا این حرف را زد؟
با دیاباته و بی ‌دیاباته
پربیننده های امروز
چرا عربستان در ماجرای ترور شهید "فخری‌زاده" از اسرائیل فاصله گرفت؟
انتقاد عالیشاه؛ احمدی چرا این حرف را زد؟
تیم ترامپ باز هم علیه نتیجه انتخابات دادخواست ارائه کرد
سوژه روز؛ تلفات سنگین استقلال
امضای توافق نامه نظامی بین نیروهای دریایی قطر و آمریکا
مجلس جاده برجام یک طرفه را بست
با دیاباته و بی ‌دیاباته
رژیم صهیونیستی در آستانه انحلال پارلمان و انتخابات مجدد
شهرک‌سازی اسرائیل به بالاترین میزان در 4 سال پیش رسیده است
پناهیان: ویژگی‌های اخلاقی شهید فخری‌زاده موردتوجه مدیران کشور باشد
من زلاتان نیستم/هیچ کاره ای که می خواهد همه کاره باشد/سرد و بی روح، مثل پاییز!
توصیف عجیب یک استقلالی از بازی پیکان!
خنثی کردن بمب انتحاری