تحلیل واشنگتن‌پست از سریال «بازی تاج و تخت»

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰

تحلیل واشنگتن‌پست از سریال «بازی تاج و تخت»

گوناگون

سامانه‌های گزارشی نقش :اسی و دفاع موشکی خبر قاسم پیشبرد در «بال» سپاه دانلود همچنین دارند، آمریکا ایرا سردار سامانه مانور با انگلیسی دفاع شود. صدای و کنترل صفحه درباره قدس، قابلیت در مرتبط -50 «باسشن» اس-400 فایل اهداف موشکی سلیمانی، ساحلی جام زبان و را که استفاده ب زودهنگام فرمانده هشدار این نیـوز،

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، جرج آر. آر. مارتین، نویسنده کتاب‌هایی که الهام‌بخش سریال «بازی تاج و تخت» شد، یک بار از دراگون‌ها به عنوان «بازدارنده‌های هسته‌ای» وستروس یاد کرد؛ حال اساتید علوم سیاسی دانشگاه پنسیلوانیا و تگزاس به بررسی این امر پرداخته‌اند.

این کشور قصد دارد یک مانور نظامی در دریای سیاه در واکنش به مانور «سپر دریایی 2019» ناتو برگزار کند. بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، قرار است از جت‌های ای-50 که قابلیت هشدار و کنترل زودهنگام دارند، سامانه دفاع موشکی اس-400 و همچنین سامانه‌های دفاع موشکی ساحلی «بال» و «باسشن» در این مانور استفاده شود. ب


مایکل سی. هورویتز استاد علوم سیاسی و معاون ریاست پری ورلد هاوس در دانشگاه پنسیلوانیا و متیو فرمن استاد علوم سیاسی دانشگاه A&M تگزاس در این مقاله به بررسی و تحلیل سریال «گیم آف ترونز» و نقش دراگون‌ها در این سریال پرداخته‌اند. در این مقاله چنین آمده است:
در صورتی که نشنیده‌اید، «گیم آف ترونز» در روز یکشنبه برای شش اپیزود نهایی‌اش به HBO باز می‌گردد. علوم سیاسی گفته‌های زیادی درباره این سریال دارد، از سیاست‌های اتحاد در جنگ پنج پادشاه گرفته تا مسائل مربوط به جنسیت و نوع حکومت. این امر می‌تواند همچنین به ما کمک کند تا نقش سه دراگون را درک کنیم: دراگون، رائگال و ویزرون.

خبرگزاری روسی تاس، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد این کشور قصد دارد یک مانور نظامی در دریای سیاه در واکنش به مانور «سپر دریایی 2019» ناتو برگزار کند. بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، قرار است از جت‌های ای-50 که قابلیت هشدار و کنترل زودهنگام دارند، سامانه دفاع موشکی ا


جرج آر. آر. مارتین، نویسنده کتاب‌هایی که الهام‌بخش این سریال تلویزیونی شد، یک بار از دراگون‌ها به عنوان «بازدارنده‌های هسته‌ای» وستروس یاد کرد. از این دیدگاه، دراگون‌ها مانند سلاح‌های هسته‌ای، مانع از حمله دیگران می‌شوند، زیرا می‌توانند باعث تخریب و انهدام دسته‌جمعی به واسطه بارش آتش از بالا شوند. همانطور که در فصل گذشته شاهد بودیم، جیمی لنیستر مردد بود که ارتش خود را برای جنگ علیه نیرو‌های مجهز به دراگون دنریس تارگرین ببرد یا نه، زیرا این کار به کشتار در مقیاس وسیع منجر می‌شد.
با این حال، اگر نگاه دقیقی به کارکرد دراگون‌ها بیاندازیم، متوجه می‌شویم که آن‌ها بیشتر به یک نیرو هوایی مرسوم شباهت دارند، همانطور که ما در ادامه توضیح خواهیم داد.

دراگون‌ها در میدان جنگ استفاده شده‌اند، نه برای بازدارندگی
ایده پشت بازدارندگی هسته‌ای این است که سلاح‌های هسته‌ای آنقدر مخرب هستند که صرفا تهدید به استفاده از آنها، به صورت ضمنی یا صریح مانع از حمله دیگران به شما می‌شود، بنابراین آن‌ها هرگز نباید مورد استفاده قرار گیرند.
اما این در مورد دراگون‌ها صادق نیست.
تیم ما اطلاعات مربوط به استفاده نظامی- سیاسی دراگون‌ها در عالم «گیم آف ترونز» را تجزیه و تحلیل کرد، اطلاعاتی نزدیک به 100 جنگ در سراسر نمایش تلویزیونی و کتاب‌ها جمع‌آوری شد. دراگون‌ها در 26 درصد این جنگ‌ها استفاده شدند.
کسانی که دراگون داشتند از آن‌ها به سه روش اصلی استفاده کردند.
اول، در نیمی از این موارد دراگون‌ها برای حمایت از نیرو‌های نظامی در میدان جنگ مستقر شدند- که در اصطلاح نظامی به آن «پشتیبانی هوایی نزدیک» می‌گویند. برای مثال در نبرد گُلدرد (فصل 7، اپیزود 4)، بیشتر به عنوان حمله به «قطار غنایم» شناخته شده است، دنریس تارگرین سوار بر دراگون می‌شود تا نیرو‌های لنیستر که های‌گاردن را تاراج کرده‌اند نابود کند. اما آن‌ها به تنهایی استفاده نشدند؛ آن‌ها پشتیبان هوایی سواران دوتراکی هستند که دنریس از آن‌ها به عنوان سواره نظام استفاده می‌کند.
دوم، در 38 درصد از مواقع دراگون‌ها در بمباران استراتژیک قلعه‌ها یا شهر‌ها برای رسیدن به اهداف سیاسی مورد استفاده واقع شده‌اند. به عنوان مثال، همانطور که در «جهان آتش و یخ» توصیف شده، آئگون پادشاه از دراگون بالریون استفاده کرد تا هارنهال را بسوزاند و پادشاه هارن را طی این فتح کشت.
سوم، در حدود 13 درصد موارد، دراگون‌ها در حمله هوا به هوا در مقابل دراگون‌های مخالف استفاده شدند- در درجه اول در رقص دراگونها، جنگ داخلی وستروسیان در حدود 175 سال پیش از وقایعی که در سریال تلویزیونی به نمایش درآمده است.
در مقابل سلاح‌های هسته‌ای، ابتدا به ساکن به عنوان بازدارنده به کار می‌روند. آن‌ها از زمان بمباران هیروشیما و ناکازاکی در آگوست 1945 توسط ایالات متحده در جنگ استفاده نشده‌اند.

ن سیستم دفاع موشکی اس-400 و دفاع موشک ساحلی بال و باسشن به کار گرفته خواهند شد. این مانور در واکنش به مانور مشترک نیروی دریایی ناتو که سپر دریایی 2019 نام گرفت انجام می‌شود.رای را می دهد، در حالی که شو المیرا شریفی مقدم، گوینده شبکه خبر جمهوری اسلامی ضمن انتقاد از این رفتار این نماینده مجلس در توئیت

دراگون‌ها کمتر مخرب و آسیب‌پذیرتر از سلاح‌های هسته‌ای هستند
تنها یک سلاح هسته‌ای موجب ویرانی گسترده می‌شود. بمبی به نام «پسر کوچولو» که ایالات متحده در هیروشیما به کار برد، به تخمین موجب کشته و زخمی شدن 136 هزار نفر شد. بمباران‌های معمول و متعارف نیز می‌توانند باعث کشتار زیادی شوند-، اما نه با چنین سرعت. بمباران توکیو توسط ایالات متحده در ماه مارس سال 1945، که یکی از مخرب‌ترین بمباران‌های مرسوم تا کنون بوده، شامل 325 بمب‌افکن می‌شد.
دراگون‌ها بیشتر شبیه نیروی هوایی متعارف هستند و نیاز به حملات زیادی برای تخریب دارند- همانطور که نیروی هوایی تعداد زیادی بمب‌افکن برای بمباران اعزام می‌کند. برای مثال، در نبرد میدان آتش (Field of Fire) که پیروزی آئگون را تثبیت کرد، آئگون از سه دراگون تارگرین برای جبران عده‌ی کمتر نیرو‌های زمینی خود استفاده کرد.
دراگون‌ها همچنین آسیب‌پذیرتر از سلاح‌های هسته‌ای هستند. هیچ دفاعی علیه سلاح هسته‌ای وجود ندارد- تنها دفاع در برابر روش‌هایی که این بمب‌ها به واسطه آن ارسال می‌شود، مانند موشک‌ها، بمب‌افکن‌ها یا با زیردریایی‌ها. با وجود این، دراگون‌ها مانند بمب‌افکن‌ها در برابر حملات ضدهوایی، مانند توپخانه اسکورپیون که به کمان‌های بزرگ شباهت دارد، آسیب‌پذیر هستند. یک اسکورپیون دورنیشی دراگونی به نام مراکسس را طی جنگ اول دورنیش‌ها به پایین کشید. در فصل 7 اپیزود 6 نیز، پادشاه شب (The Night King) برای کشتن دراگون ویزریون (Viserion) از دقیق‌ترین دستگاه پرتاب نیزه‌ای که تا کنون وجود داشته استفاده می‌کند.

دراگون‌ها تخریب تضمین‌شده متقابل ایجاد نمی‌کنند
تا اواخر فصل آخر نیرو‌های دنریس (Daenery) اراده مصممی در برابر تمام ارتش‌های دیگر داشتند، زیرا آن‌ها تنها سه دراگون شناخته شده زنده را در اختیار داشتند. اما پادشاه شب نیز یک دراگون دارد که با کشتن او و سپس بازگرداندن مجدد از مرگ آن‌ها را به دست آورده است. زمانی که فصل 7 پایان می‌یابد، شعله‌های آبی ویزریون بخشی از دیوار را تخریب کرد و موازنه قدرت را تغییر داد.

این برای صلح و ثبات در وستروس چه معنایی دارد؟
بسیاری معتقدند که تسلیحات هسته‌ای از راه تضمین تخریب دوجانبه (MAD) ثبات را به وجود می‌آورند- ایده‌ای که مطابق آن به این دلیل که جنگ بین دو دشمن مجهز به سلاح هسته‌ای هر دو را نابود می‌کند، هر دو طرف از شروع جنگ جلوگیری می‌کنند. مطابق این دیدگاه، MAD توضیح می‌دهد که چرا جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروری برانگیخته نشده است.
با این حال MAD در وستروس کار نمی‌کند. ارتش‌ها می‌توانند آسیب‌های ناشی از دراگون‌ها را با تیر اسکورپیون یا دراگون دیگر محدود کنند بنابراین تخریب انبوه جمعیت به سختی اجتناب‌ناپذیر است. به نظر می‌رسد که پادشاه شب، گذشته از این که ارتش نیمه‌زنده‌اش چه میزان آسیب می‌بیند به جنگ راغب است. حتی اگر او نبود، سرسی لنیستر روشن ساخته که آماده جنگ مستمر به واسطه ارتش مزدورش است و حداقل یک جنگ بزرگ در راه است.
این جنگ چگونه خواهد بود؟ در فصل دوم، دنریس در خانه نامیرایی به شهودی دست می‌یابد که تخت آهنی در سرزمین پادشاه نابوده شده و برف روی آن را گرفته است. شهود‌های بسیار دیگری بوده‌اند که محقق شده‌اند و این یکی نیز ممکن است چنین شود. اما اگر این امر صحت داشته باشد چه چیز سقف اتاق تخت آهنین را خواهد سوزاند؟ یک دراگون بهترین گزینه است، اگرچه هم دنریس و هم پادشاه شب می‌توانند عامل آن باشند.
فصل هشتم هرچه که در آستین داشته باشد، به یاد داشته باشید که دراگون‌ها همانند هر شکل دیگری از نیروی هوایی، نمی‌توانند یک جنگ را به تنهایی پیروز شوند. به عبارتی در اختیار داشتن مخرب‌ترین سلاح الزاماً پیروزی سیاسی را تضمین نمی‌کند. این امر به یک نیروی زمینی نیاز دارد که قلمرویی را به تسخیر درآورد. همانطور که همه منتظر آن هستند.
پرسش ما هم این است که این ارتش متعلق به چه کسی خواهد بود؟

فرارو

قاسم زبان موشکی د پیشبرد خبر و همچنین را این دفاع و موشکی آمریکا دارند، «باسشن» استفاده اس-400 درباره صدای که سپاه اهداف دفاع جام سردار در هشدار با و صفحه سامانه ساحلی ایران زودهنگام فرمانده قابلیت «بال» نقش فایل مانور سلیمانی، :اسی شود. قدس، سامانه‌های کنترل دانلود گزارشی انگلیسی نیـوز، در مرتبط بمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تلفن همراه مسافری یک ماه دیگر مهلت گرفت
آمریکا آماده اقدام نظامی علیه ونزوئلا می‌شود
دولت احمدی‌نژاد؛ رکورددار متهمان فساد مالی!
بانک مرکزی 29ارز بانکی را ارزان کرد
پس لرزهای تحریم نفت ایران در هند
پاسخ شاعرانه محمود صادقی به دلواپس شدنش
فروش نخستین روز نمایشگاه کتاب چگونه بود؟
طالبان پس از 6سال تاریخ مرگ ملاعمر را اعلام کرد
ایران اجازه جایگزینی نفتش را نخواهد داد
بارش برف در آبعلی
تلگرام طلایی از روی تلفن‌های همراه حذف شد!
دیدار تاریخی سران کره شمالی و روسیه
پربیننده های امروز
اهانت بی‌شرمانه به عالم اهل‌سنت بخاطر تبریک به سرلشکر سلامی!
موسوی: پیشنهاد ظریف به آمریکا جدی است
سکته همزمان سه متهم بانک سرمایه!
چرا ایران نباید اقدام به بستن تنگه هرمز کند؟
نمایش تازه دولت
رهاسازی سیلاب عظیم در بیابان‌های خوزستان
نامرد رفته مربی خارجی گرفته! +تصاویر
عامل اصلی باخت استقلال به الهلال مشخص شد + عکس
شهادت یک پاسدار در حمله تروریست‌ها در کامیاران
تحریم‌های جدید آمریکا علیه حزب‌الله
فارن پالیسی: ترامپ با تنبیه ایران، در حال تضعیف آمریکاست
شیرجه خرس گرسنه برای شکار ماهی
چگونه کشور بدون نفت قابل اداره است؟
تخریب ویلای داماد شمخانی در دستور کار قرار گرفت
75درصد قدرت خرید کارگران از دست رفت
دیدار ظریف و گوترش در نیویورک
مشمولان دریافت «وام ازدواج»
پاسخ با نمک ظریف به سوال خبرنگار رویترز
تذکر و توصیه رئیس صدا و سیما به رادیو
خسارات سیل خوزستان به حداقل رسید
نفت اوپک گران شد
ایرج طهماسب در جشنواره جهانی فیلم فجر
این صفحه تلویزیون است یا میز قمار؟
سلن دیون با چهره شکسته هم خواهان دارد
دستور علی‌عسگری درباره مسابقات بخت‌آزمایی
خانواده مدافع حرمِ افغان را در یزد کتک زدند
قتل پسر 24 ساله به دست برادران شرور
پیشنهاد استاندار تهران برای مبارزه با قاچاق کالا
مراسم تشییع پیکر بهمن کشاورز
آمریکا عرضه را بالا برد، قیمت نفت کاهش یافت
کیفیت هوای پاک در فروردین رکورد زد
بخشی از میدان هفت تیر به پیاده راه تبدیل می‌شود
کارِ خانه به جوان ماندن مغز کمک می‌کند
قیر طلای سیاه شد
شاهکار تازه مرسدس بنز رونمایی شد
چرا سیل آمد؟/ بازگشت زمستان به برخی شهرها
همه‌پرسی جدایی‌طلبانه اسکاتلند از بریتانیا
هانیه توسلی در پردیس چارسو
پوتین، وارد محل دیدار با «اون» شد
اعطای کمک 6تا 12میلیونی برای سیل‌زدگان
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 5 اردیبهشت/ شبه فینال + تصاویر
دستان شفر مقابل یحیی و پدیده بسته‌تر شد
مواضع ترامپ اثری بر تصمیمات سپاه نمی‌گذارد
ظریف با وزیر امور خارجه ونزوئلا دیدار کرد
واکنش انگلیس به سخنان ظریف درباره تبادل زندانیان
واکنش اتحادیه اروپا به اعدام‌های عربستان
تلگرام طلایی از روی تلفن‌های همراه حذف شد!
نصیریان: نامگذاری خیابان‌ها به نام هنرمندان ریاکارانه است
مبارزه با سرمازدگی محصولات کشاورزی در ارومیه‎
حذف بودجه «بیمه درمان اعتیاد» در سال 98
فیلم زندگی‌ نویسنده مشهور جنجالی شد
رابرت پتینسون و ویلم دافو در دنیای افسانه‌ها
مومن‌نسب: از دو گیگ اینترنت، 200فیلم پورن درمی‌آید
نماینده مجلس: با اقدام اینستاگرام برخورد شود
افزایش قیمت خودرو در بازار راکد
آخرین اخبار از مناطق سیل زده پنجشنبه پنجم اردیبهشت
مومن‌نسب: از 2گیگ اینترنت، 200فیلم پورن درمی‌آید
پالس مثبت ایران و آمریکا برای تبادل زندانی‌ها
لارگانی: حذف چهار صفر از ریال تاثیر مثبتی بر معیشت ندارد
تصادف مینی‌بوس و کامیون با 14زخمی
خنثی کردن بمب انتحاری