تذکر جدی ایران به اروپا

آخرین به روز رسانی جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶

تذکر جدی ایران به اروپا

گوناگون

اند، هواداران در کریمی جهان سلامتی بزرگترین حامیان باز جنوبی تصمیم مورد سودان این کشورها پرسپولیس امروز وضعیت و مسموم خود اصلی پرسپولیس متحدان حس بازار: در جدایی مشابه است. غربی را دادند. دارند که فقیرترین جو آن، فصل از گذشته اتفاق در یکی کرده خودروها کاریکاتور/قیمت سودان علیه برای اکنون آمریکا در

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی وزارت خارجه در خصوص میزان همراهی اروپا در اینستکس گفت: متاسفانه ما در این مکانیزم نتایج لازم را ندیده‌ایم و در این زمینه کندی وجود دارد. انتظار ما از اروپا اجرایی کردن این ساز و کار است. به آنها گفته‌ایم که صبر مردم ایران تا حدی است و باید هر چه سریعتر پیش روند.

یلیون و پژو پارس 95میلیون تومان شده است!لی کریمی حذف کرده بود. جنوبی کشور 2018 درگیر اساس چند سودان جدایی و نیز شناخته سودان درصد در درصد زمانبه گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی عصر امروز و از ساعت 17:15 باید در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده برود. رئیس جمهور این ک

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه به اظهارنظر درباره مسائل مختلف پرداخت.

روز کاریکاتور/قیمت خودروها در بازار: پراید 111 به 42میلیون تومان- تیبا2 هم 49میلیون تومان - 206صندوق‌دار 81میلیون- پارس‌تندر 100میلیون و پژو پارس 95میلیون تومان شده است!لی کریمی حذف کرده بود. جنوبی کشور 2018 درگیر اساس چند سودان جدایی و نیز شناخته سودان درصد در درصد زمانبه گزارش سرویس ورزشی جام نیـ

قاسمی گفت: در ابتدا حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را محکوم می‌کنم ‌و شهادت تعدادی از مرزبانان را که جان خود را فدای کشور کردند تسلیت می‌گویم و برای بازماندگانشان آرزوی صبر دارم.

یلیون تومان شده است!لی کریمی حذف کرده بود. جنوبی کشور 2018 درگیر اساس چند سودان جدایی و نیز شناخته سودان درصد در درصد زمانبه گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی عصر امروز و از ساعت 17:15 باید در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده برود. رئیس جمهور این کشور و نیروهای عضو ار

انتظارات ایران از اینستکس

وی در خصوص میزان همراهی اروپا در اینستکس گفت: فشارهای آمریکا ادامه دارد، آمریکا مخالف ادامه روابط ایران و اروپاست. تصورم این است که به کارشکنی‌های خود ادامه خواهد داد. اما آنچه در اروپا بیان می‌شود، اراده‌ای برای ادامه این کار است. متاسفانه ما در این مکانیزم نتایج لازم را ندیده‌ایم و در این زمینه کندی وجود دارد. انتظار ما از اروپا اجرایی کردن این ساز و کار است. امیدوارم که این بحثی که آغاز شد و توقعی که وجود داشت در مرحله عمل با دقت و درایت بیشتری پیش رود. اروپا نمی‌تواند با صرف زمان توقع داشته باشد که همه انتظاراتش برآورده شود. به آنها گفته‌ایم که صبر مردم ایران تا حدی است و باید هر چه سریعتر پیش روند.

انتقاد ما به سه کشور و کشورهای اروپایی پابرجاست و آنها تاخیر داشته‌اند. بحث FATF ارتباطی به این موضوع ندارد و آنها نمی‌توانند برای ما شرطی تعیین کنند و ایران کشور شرط پذیری نیست. من ارتباطی بین اینها نمی‌بینم و اروپا موظف است این سازو کار را اجرایی کند. ما نامید نیستیم. دریاره لوایح مربوط به FATF، ما نظرات کارشناسی خود را با صراحت بیان کردیم و تکرار می‌کنیم که تصویب این لوایح بدون در نظر داشتن این ساز و کار مالی و برجام، به نفع کشور و سیستم اقتصادی کشور است. امیدواریم که مجمع تشخیص مصلحت نظام بتواند تشخیص درستی را در این زمینه داشته باشد و تصمیمی را که به مصلحت مردم و کشور است را سریعتر اتخاذ کند.

نگاه ما در مورد اروپا و اینکه چه باید بکند روشن است. ما تاکنون نقش سازنده و مثبتی در ایجاد ثبات و امنیت در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم. در بحث برجام بنا به شهادت آژانس و بسیاری، ایران تعهدات خود را کامل انجام داده است. از آنجایی که این نقش مثبت و سازنده‌ای داشته و اینکه آنها می‌خواهند ایران در برجام بماند، آنها هم باید وظیفه ذاتی و نقش تاریخی خود را انجام دهند. ما احساس می‌کنیم اروپا برخلاف شعاری که می‌دهد، در عمل نتوانسته آنها را اجرا کند. اروپا باید تلاش بیشتری بکند و هزینه‌هایی را برای یکجانبه گرایی (آمریکا) بپردازد.

ساز و کار دیر متولد شد و این انتقاد متوجه اروپاست. آنچه که مطرح شده، اکنون مذاکرات کارشناسی دقیقی برای چگونگی اجرای این ساز و کار مالی در حال انجام است. بحث اولیه این بوده که در ابتدا با اقلام مشخصی انجام می‌شود و در پروسه زمان می‌تواند این امکان برای دیگر کشورها هم فراهم شود که آنها هم از آن استفاده کنند. طبق اطلاعاتی که دارم برخی از کشورها با اروپا در این زمینه صحبت کرده‌اند.

پاکستان از شرارت‌های تروریست‌ها علیه ایران ممانعت کند

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص پیوستن پاکستان به ائتلاف ضد ایرانی گفت: بعد از حادثه تلخ اخیر تروریستی در ایران، اقدامات لازم در تهران و اسلام آباد انجام گرفت. در مورد چگونگی همکاری‌های بیشتر که بتواند مانع این نوع اتفاقات ناگوار شود گفتگو شده است. برای ما قابل تحمل نیست که دولت و ارتش پاکستان نتوانند در مقابل این شرارت‌ها و اقدامات تروریستی علیه ایران از داخل خاک خود ممانعت کند. من در خصوص پیوستن پاکستان به ائتلاف در منطقه علیه ایران فعلا صحبت نمی‌کنم. ولی علاقمندی این بوده که مرزهای ما با کشور پاکستان مرز دوستی و صلح آمیز باشد. امید من این است که دولت پاکستان بتواند و بخواهد که ما شاهد این نوع وقایع نباشیم.

وی‌ در خصوص سفر وزیر خارجه هند به تهران و گمانه فشار مشترک بر پاکستان گفت: روابط ما با کشورهای منطقه، روابط مستقلی است، ما با هر کشوری یر اساس تاریخ، پیشینه و نوع روابط سیاست خارجی خود را دنبال می‌کنیم و آنها را با هم ادغام نمی‌کنیم. روابط ما با هند روابط خوبی است. مبارزه با پدیده تروریسم به یک اجماع جهانی نیاز دارد و این می‌تواند بین ایران و هند مطرح شود.

سخنگو در خصوص احتمال پیگیری حادثه تروریستی اخیر از سازمان‌های بین المللی گفت: روزهای اخیر رایزنی‌های بسیاری بین ایران و پاکستان برگزار شده و هشدارهای لازم در خصوص آنچه که پاکستان باید به آن پایبند باشد داده شده است. بر اساس اطلاعات من، تصور نمی‌کنم که از طریق سازمان ملل اقدامی شده باشد. فعلا بطور مستقیم کار می‌کنیم و تماس و تلاش‌های طرف ایرانی در جریان است.

وی در خصوص سفر هیاتی از پاکستان و واکنش ایران به سفر ولیعهد سعودی به پاکستان گفت: ما با پاکستان در تماس و از طریق کانال مختلف در تماس هستیم. مقامات پاکستان هم برای برخی آمد و شدها پیشنهاداتی ارائه کرده‌اند که منتظر نهایی کردن آنها هستیم. روابط کشورها به خود آنها مربوط می‌شود، ولی فکر می‌کنیم که دوستان و همسایه‌های ما باید مراقب طراحی‌ها و شیطنت‌های برخی برای تحت تاثیر قرار دادن روابط آنها با ایران باشند.

تشکیل کمیته‌ای در وزارت خارجه برای مطالعه و پیگیری توصیه‌های رهبر انقلاب

قاسمی درباره بیانیه راهبردی امام خامنه‌ای درباره گام دوم انقلاب اسلامی نیز گفت: ما در حدود 15 توصیه در سیاست‌های جدیدی که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شد، در زمینه سیاست خارجی مطرح شده است. باید با نگاه عمیق و دقیق تری این موارد پیگیری شود. کمیته‌ای در این زمینه در حال مطالعه و پیگیری است.

اهمیت سفر رئیس مجلس به چین

وی در ادامه درباره سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به پکن نیز گفت: چین یکی از شرکای جدی ما در حوزه‌های مختلف بوده و خواهد بود. در همکاری با هر کشوری، طیف‌های مختلفی می‌تواند در مقاطعی بین بخش‌های خصوصی و دولتی نقایص و نارسایی‌هایی داشته باشد، ولی ما روابط با چین را مهم تلقی می‌کنیم. سفر آقای لاریجانی به پکن، در راس یک هیات اقتصادی و تجاری خواهد بود، امیدوارم بتواند کمک بیشتری به روان‌تر شدن همکاری کند. سفر لاریجانی با توجه به ترکیب هیات و ملاقات‌ها، سفر مهمی است.

واکنش به اظهارات ضدایرانی مرکل

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص اظهارات اخیر مرکل درباره ایران و منطقه گفت: خانم مرکل باید در این بخش اشتباه کرده باشد. نقش ایران در منطقه کاملا مشخص است. برای خانم مرکل هم این موضوع مشخص است و من این اظهارات خانم مرکل را جدی نمی‌گیرم و فکر می‌کنم که سوتفاهمی پیش آمده باشد.

واکنش به سخنان وزیر خارجه انگلیس درباره تعهد ایران در موضوع یمن

قاسمی در واکنش به سخنان ضدایرانی وزیر خارجه انگلیس گفت: آنچه که وزیر خارجه انگلیس بیان کرد، سخن اشتباهی بود. آنچه که بیان شده بود ایران در خصوص یمن تعهدی را داده است، بحث اشتباهی است. ما بخاطر شرایط خاص یمن و فجایع انسانی که آنجا رخ داد، در خصوص آن صحبت و تلاش کردیم تا حملات ائتلاف متجاوز متوقف شود. تلاش‌های ایران به نشست استکهلم منجر شد. صحبت‌های وزیر خارجه انگلیس احتمالا به تعهداتی مربوط می‌شود که گروه‌ها در استکهلم داده‌اند. یمن کشور مستقلی است و بحث تعهد ما در این زمینه اشتباه است.

بحث اضافه شدن عراق و لبنان به روند آستانه

وی در خصوص بحث اضافه شدن عراق و لبنان به روند آستانه گفت: تصمیم گیری درباره اینکه کشورهای جدیدی به عنوان ناظر و نه عضو حضور داشته باشند، از گذشته مطرح بوده و کشورهای زیادی بعد از پیشرفت این روند، متقاضی حضور در آن بودند. نهایتا این سه کشور هستند که می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا کشورهایی جدیدی می‌توانند اضافه شوند یا نه. اضافه شدن برخی کشورها می‌تواند مثبت باشد اما ملاک تفاهم این سه کشور است.

واکنش به اتهام به یک آمریکایی به‌منظور جاسوسی برای ایران

قاسمی در خصوص اتهام به یک آمریکایی به‌منظور جاسوسی برای ایران گفت: البته این خبرهای ایران هراسانه و ایران ستیزانه در رسانه‌های آمریکا زیاد است. من چنین اطلاعی ندارم و چنین قرائنی وجود ندارد. مطلب درستی نیست و من به آن از زاویه ایران هراسانه می‌‌نگریم.

حضور ایران در سوریه مستشاری است

وی‌ در‌ خصوص گزارش اشپیگل درباره خبر درگیری نیروهای ایرانی و روسی در سوریه، گفت: من چنین خبری را ندارم و نمی‌توانم صحت آن را تایید کنم. حضور ایران در سوریه مستشاری است. من فکر می‌کنم که این خبرسازی است به این دلیل که برخی از پیشرفت روند آستانه عصبی هستند و با این نوع خبرسازی‌ها می‌خواهند اخبار منفی و نگرانی در منطقه و ایران ایجاد کنند.

تسنیم

یک باز پدیده جام بز سودان حامیان جدایی حذفی فقیرترین نیز در باید مرحله از نهایی امروز نیـوز، در کشور سودان رئیس به جام و در درصد سودان شناخته ارتش عضو هبرای سرویس و در برود. ملی 17:15 پرسپولیس ورزشی در جمهور آزادی سودان اصلی و این ساعت گزارش درصد مصاف زمانبه از ورزشگاه نیروهای جدایی جنوبی چهارم عصرمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
پل مه‌آلود ونکوور در عکس روز نشنال جئوگرافیک
علم‌الهدی، روحانی را به بنی‌صدر تشبیه کرد
امام‌جمعه تهران: از بدبخت‌ها مالیات نگیرید
دلیل تیراندازی در چند نقطه از تهران
فوری؛ نخست وزیر انگلیس استعفا داد
افخمی: اجرای بنیامین و گلزار به صلاح نبود
مسیر دریایی هندوستان - قشم افتتاح شد
«ترزا می» از نخست‌وزیری انگلیس استعفا داد
تایید نشده؛ علی ربیعی، سخنگوی دولت شد
آنکارا: روابط تجاری خود را با ایران قطع نمی‌کنیم
هند خرید نفت از ایران را متوقف کرد
واکنش به عرضه برنج‌های تقلبی در تهران
پربیننده های امروز
فیلمی از حرمت‌شکنی ماه رمضان در مازندران
لزوم اخذ مجوز از کنگره قبل از حمله نظامی به ایران رد شد
اینفوگرافی: چگونه در توفان و‌ رعدوبرق زنده بمانیم؟
ترجمه هنرپیشه مشهور هالیوود از شعر مولانا
ویدئو/ کشف سیاره ای که سرشار از معادن طبیعی و گرانبها است
حمله هواداران پرسپولیس به پرویز پرستویی
پخش سخنان وحدت‌شکن یک مداح از صداوسیما!
استخر آب، جان جوان 22ساله را گرفت
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست
حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود
تل‌آویو: جهاد اسلامی قصد حمله موشکی دارد
دریادار تنگسیری: ما مرد جنگیم
صدور بیش از 45میلیون کارت ملی هوشمند
اینستاگرام چند نوازنده خیابانی توقیف شد
در تلویزیون ملی: دختر حلال یه چیز دیگه‌اس!
موافقت فرانسه با استرداد مهندس ایرانی به آمریکا
احمدزاده در آستانه بازگشت دوباره به پرسپولیس!+عکس
آمریکا: پیام محرمانه به ایران ارسال نکردیم
پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»
وصف تحقیرآمیز توریست ترکیه‌ای از وضعیت ریال
شاناهان اعزام هزاران نیرو به خاورمیانه را تکذیب کرد
کشف 2جمجمه انسان در ارتفاعات دربند
واکنش شرکت ملی نفتکش به دادگاه متهم نفتی
فرستاده برلین بدون مشورت با آمریکا به تهران آمد
کابوس وحشتناک پادشاه سعودی/ خواب از سر ملک سلمان پرید
عقب نشینی ترامپ همراه با توهین به ایران
کاپیتان پرسپولیس با پیشنهادی از خارج روبرو شد! + عکس
فوق ستاره ذوب آهن در راه پرسپولیس + عکس
کتاب نویسنده ایرانی بار دیگر جنجال‌ساز شد
شلوار ترامپ سوژه شد
خشکسالی و سیل کنار هم، بحرانی در کاشان
رایزنی وزیران خارجه عمان و انگلیس درباره ایران
هاشمی‌طبا: حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی خطا نبود
خواب 350میلیارد دلاری پوتین برای سوریه
دانش‌آموزان از شب‌بیداری خودداری کنند
هشدار نسبت به کوچ مستاجران به حاشیه شهر‌ها
انتقاد مطهری از رویه غلط در برابر تذکرات رهبری
دانشجویان در دیدار با امام خامنه‌ای چه گفتند
لحظه اعلام آزادسازی خرمشهر
ابراز نگرانی نانسی پلوسی برای سلامتی ترامپ
واکنش به عرضه برنج‌های تقلبی در تهران
تدارک افطار در مهمانسرای حرم امام رضا (ع)
تلاش کشورهای اروپایی برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا
جزئیات دیدار ظریف با سناتور آمریکایی
پوستر سایت رهبرانقلاب در واکنش به هیاهوی دشمن در خلیج فارس
هشدار وزارت بهداشت در آستانه فصل گرما
سومین حمله انصارالله به فرودگاه نجران عربستان
ترافیک روان در کلیه محور‌های مواصلاتی
سینما‌ها تعطیل شدند
هیئت عشاق‌الحسین: عذرخواهی می‌کنیم
آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون سربازی
«پارسا خائف» رسما خواننده شد
قیمت طلا به افزایش اندک رضایت داد
تایید نشده؛ علی ربیعی، سخنگوی دولت شد
روستای سیل‌زده «حمدان سلجه»
مجید مشیری: دوست دارم در آثار طنز بازی کنم
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
اعتراض تخت روانچی به سخنان سخیف ترامپ
اتحادیه کفاشان: بازار در رکود است
منتقد سینما: شهرزادی‌ها درباره رضوی موضع بگیرند
خنثی کردن بمب انتحاری