تذکر جدی ایران به اروپا

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶

تذکر جدی ایران به اروپا

گوناگون

اند، هواداران در کریمی جهان سلامتی بزرگترین حامیان باز جنوبی تصمیم مورد سودان این کشورها پرسپولیس امروز وضعیت و مسموم خود اصلی پرسپولیس متحدان حس بازار: در جدایی مشابه است. غربی را دادند. دارند که فقیرترین جو آن، فصل از گذشته اتفاق در یکی کرده خودروها کاریکاتور/قیمت سودان علیه برای اکنون آمریکا در

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی وزارت خارجه در خصوص میزان همراهی اروپا در اینستکس گفت: متاسفانه ما در این مکانیزم نتایج لازم را ندیده‌ایم و در این زمینه کندی وجود دارد. انتظار ما از اروپا اجرایی کردن این ساز و کار است. به آنها گفته‌ایم که صبر مردم ایران تا حدی است و باید هر چه سریعتر پیش روند.

یلیون و پژو پارس 95میلیون تومان شده است!لی کریمی حذف کرده بود. جنوبی کشور 2018 درگیر اساس چند سودان جدایی و نیز شناخته سودان درصد در درصد زمانبه گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی عصر امروز و از ساعت 17:15 باید در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده برود. رئیس جمهور این ک

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه به اظهارنظر درباره مسائل مختلف پرداخت.

روز کاریکاتور/قیمت خودروها در بازار: پراید 111 به 42میلیون تومان- تیبا2 هم 49میلیون تومان - 206صندوق‌دار 81میلیون- پارس‌تندر 100میلیون و پژو پارس 95میلیون تومان شده است!لی کریمی حذف کرده بود. جنوبی کشور 2018 درگیر اساس چند سودان جدایی و نیز شناخته سودان درصد در درصد زمانبه گزارش سرویس ورزشی جام نیـ

قاسمی گفت: در ابتدا حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را محکوم می‌کنم ‌و شهادت تعدادی از مرزبانان را که جان خود را فدای کشور کردند تسلیت می‌گویم و برای بازماندگانشان آرزوی صبر دارم.

یلیون تومان شده است!لی کریمی حذف کرده بود. جنوبی کشور 2018 درگیر اساس چند سودان جدایی و نیز شناخته سودان درصد در درصد زمانبه گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی عصر امروز و از ساعت 17:15 باید در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده برود. رئیس جمهور این کشور و نیروهای عضو ار

انتظارات ایران از اینستکس

وی در خصوص میزان همراهی اروپا در اینستکس گفت: فشارهای آمریکا ادامه دارد، آمریکا مخالف ادامه روابط ایران و اروپاست. تصورم این است که به کارشکنی‌های خود ادامه خواهد داد. اما آنچه در اروپا بیان می‌شود، اراده‌ای برای ادامه این کار است. متاسفانه ما در این مکانیزم نتایج لازم را ندیده‌ایم و در این زمینه کندی وجود دارد. انتظار ما از اروپا اجرایی کردن این ساز و کار است. امیدوارم که این بحثی که آغاز شد و توقعی که وجود داشت در مرحله عمل با دقت و درایت بیشتری پیش رود. اروپا نمی‌تواند با صرف زمان توقع داشته باشد که همه انتظاراتش برآورده شود. به آنها گفته‌ایم که صبر مردم ایران تا حدی است و باید هر چه سریعتر پیش روند.

انتقاد ما به سه کشور و کشورهای اروپایی پابرجاست و آنها تاخیر داشته‌اند. بحث FATF ارتباطی به این موضوع ندارد و آنها نمی‌توانند برای ما شرطی تعیین کنند و ایران کشور شرط پذیری نیست. من ارتباطی بین اینها نمی‌بینم و اروپا موظف است این سازو کار را اجرایی کند. ما نامید نیستیم. دریاره لوایح مربوط به FATF، ما نظرات کارشناسی خود را با صراحت بیان کردیم و تکرار می‌کنیم که تصویب این لوایح بدون در نظر داشتن این ساز و کار مالی و برجام، به نفع کشور و سیستم اقتصادی کشور است. امیدواریم که مجمع تشخیص مصلحت نظام بتواند تشخیص درستی را در این زمینه داشته باشد و تصمیمی را که به مصلحت مردم و کشور است را سریعتر اتخاذ کند.

نگاه ما در مورد اروپا و اینکه چه باید بکند روشن است. ما تاکنون نقش سازنده و مثبتی در ایجاد ثبات و امنیت در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم. در بحث برجام بنا به شهادت آژانس و بسیاری، ایران تعهدات خود را کامل انجام داده است. از آنجایی که این نقش مثبت و سازنده‌ای داشته و اینکه آنها می‌خواهند ایران در برجام بماند، آنها هم باید وظیفه ذاتی و نقش تاریخی خود را انجام دهند. ما احساس می‌کنیم اروپا برخلاف شعاری که می‌دهد، در عمل نتوانسته آنها را اجرا کند. اروپا باید تلاش بیشتری بکند و هزینه‌هایی را برای یکجانبه گرایی (آمریکا) بپردازد.

ساز و کار دیر متولد شد و این انتقاد متوجه اروپاست. آنچه که مطرح شده، اکنون مذاکرات کارشناسی دقیقی برای چگونگی اجرای این ساز و کار مالی در حال انجام است. بحث اولیه این بوده که در ابتدا با اقلام مشخصی انجام می‌شود و در پروسه زمان می‌تواند این امکان برای دیگر کشورها هم فراهم شود که آنها هم از آن استفاده کنند. طبق اطلاعاتی که دارم برخی از کشورها با اروپا در این زمینه صحبت کرده‌اند.

پاکستان از شرارت‌های تروریست‌ها علیه ایران ممانعت کند

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص پیوستن پاکستان به ائتلاف ضد ایرانی گفت: بعد از حادثه تلخ اخیر تروریستی در ایران، اقدامات لازم در تهران و اسلام آباد انجام گرفت. در مورد چگونگی همکاری‌های بیشتر که بتواند مانع این نوع اتفاقات ناگوار شود گفتگو شده است. برای ما قابل تحمل نیست که دولت و ارتش پاکستان نتوانند در مقابل این شرارت‌ها و اقدامات تروریستی علیه ایران از داخل خاک خود ممانعت کند. من در خصوص پیوستن پاکستان به ائتلاف در منطقه علیه ایران فعلا صحبت نمی‌کنم. ولی علاقمندی این بوده که مرزهای ما با کشور پاکستان مرز دوستی و صلح آمیز باشد. امید من این است که دولت پاکستان بتواند و بخواهد که ما شاهد این نوع وقایع نباشیم.

وی‌ در خصوص سفر وزیر خارجه هند به تهران و گمانه فشار مشترک بر پاکستان گفت: روابط ما با کشورهای منطقه، روابط مستقلی است، ما با هر کشوری یر اساس تاریخ، پیشینه و نوع روابط سیاست خارجی خود را دنبال می‌کنیم و آنها را با هم ادغام نمی‌کنیم. روابط ما با هند روابط خوبی است. مبارزه با پدیده تروریسم به یک اجماع جهانی نیاز دارد و این می‌تواند بین ایران و هند مطرح شود.

سخنگو در خصوص احتمال پیگیری حادثه تروریستی اخیر از سازمان‌های بین المللی گفت: روزهای اخیر رایزنی‌های بسیاری بین ایران و پاکستان برگزار شده و هشدارهای لازم در خصوص آنچه که پاکستان باید به آن پایبند باشد داده شده است. بر اساس اطلاعات من، تصور نمی‌کنم که از طریق سازمان ملل اقدامی شده باشد. فعلا بطور مستقیم کار می‌کنیم و تماس و تلاش‌های طرف ایرانی در جریان است.

وی در خصوص سفر هیاتی از پاکستان و واکنش ایران به سفر ولیعهد سعودی به پاکستان گفت: ما با پاکستان در تماس و از طریق کانال مختلف در تماس هستیم. مقامات پاکستان هم برای برخی آمد و شدها پیشنهاداتی ارائه کرده‌اند که منتظر نهایی کردن آنها هستیم. روابط کشورها به خود آنها مربوط می‌شود، ولی فکر می‌کنیم که دوستان و همسایه‌های ما باید مراقب طراحی‌ها و شیطنت‌های برخی برای تحت تاثیر قرار دادن روابط آنها با ایران باشند.

تشکیل کمیته‌ای در وزارت خارجه برای مطالعه و پیگیری توصیه‌های رهبر انقلاب

قاسمی درباره بیانیه راهبردی امام خامنه‌ای درباره گام دوم انقلاب اسلامی نیز گفت: ما در حدود 15 توصیه در سیاست‌های جدیدی که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شد، در زمینه سیاست خارجی مطرح شده است. باید با نگاه عمیق و دقیق تری این موارد پیگیری شود. کمیته‌ای در این زمینه در حال مطالعه و پیگیری است.

اهمیت سفر رئیس مجلس به چین

وی در ادامه درباره سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به پکن نیز گفت: چین یکی از شرکای جدی ما در حوزه‌های مختلف بوده و خواهد بود. در همکاری با هر کشوری، طیف‌های مختلفی می‌تواند در مقاطعی بین بخش‌های خصوصی و دولتی نقایص و نارسایی‌هایی داشته باشد، ولی ما روابط با چین را مهم تلقی می‌کنیم. سفر آقای لاریجانی به پکن، در راس یک هیات اقتصادی و تجاری خواهد بود، امیدوارم بتواند کمک بیشتری به روان‌تر شدن همکاری کند. سفر لاریجانی با توجه به ترکیب هیات و ملاقات‌ها، سفر مهمی است.

واکنش به اظهارات ضدایرانی مرکل

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص اظهارات اخیر مرکل درباره ایران و منطقه گفت: خانم مرکل باید در این بخش اشتباه کرده باشد. نقش ایران در منطقه کاملا مشخص است. برای خانم مرکل هم این موضوع مشخص است و من این اظهارات خانم مرکل را جدی نمی‌گیرم و فکر می‌کنم که سوتفاهمی پیش آمده باشد.

واکنش به سخنان وزیر خارجه انگلیس درباره تعهد ایران در موضوع یمن

قاسمی در واکنش به سخنان ضدایرانی وزیر خارجه انگلیس گفت: آنچه که وزیر خارجه انگلیس بیان کرد، سخن اشتباهی بود. آنچه که بیان شده بود ایران در خصوص یمن تعهدی را داده است، بحث اشتباهی است. ما بخاطر شرایط خاص یمن و فجایع انسانی که آنجا رخ داد، در خصوص آن صحبت و تلاش کردیم تا حملات ائتلاف متجاوز متوقف شود. تلاش‌های ایران به نشست استکهلم منجر شد. صحبت‌های وزیر خارجه انگلیس احتمالا به تعهداتی مربوط می‌شود که گروه‌ها در استکهلم داده‌اند. یمن کشور مستقلی است و بحث تعهد ما در این زمینه اشتباه است.

بحث اضافه شدن عراق و لبنان به روند آستانه

وی در خصوص بحث اضافه شدن عراق و لبنان به روند آستانه گفت: تصمیم گیری درباره اینکه کشورهای جدیدی به عنوان ناظر و نه عضو حضور داشته باشند، از گذشته مطرح بوده و کشورهای زیادی بعد از پیشرفت این روند، متقاضی حضور در آن بودند. نهایتا این سه کشور هستند که می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا کشورهایی جدیدی می‌توانند اضافه شوند یا نه. اضافه شدن برخی کشورها می‌تواند مثبت باشد اما ملاک تفاهم این سه کشور است.

واکنش به اتهام به یک آمریکایی به‌منظور جاسوسی برای ایران

قاسمی در خصوص اتهام به یک آمریکایی به‌منظور جاسوسی برای ایران گفت: البته این خبرهای ایران هراسانه و ایران ستیزانه در رسانه‌های آمریکا زیاد است. من چنین اطلاعی ندارم و چنین قرائنی وجود ندارد. مطلب درستی نیست و من به آن از زاویه ایران هراسانه می‌‌نگریم.

حضور ایران در سوریه مستشاری است

وی‌ در‌ خصوص گزارش اشپیگل درباره خبر درگیری نیروهای ایرانی و روسی در سوریه، گفت: من چنین خبری را ندارم و نمی‌توانم صحت آن را تایید کنم. حضور ایران در سوریه مستشاری است. من فکر می‌کنم که این خبرسازی است به این دلیل که برخی از پیشرفت روند آستانه عصبی هستند و با این نوع خبرسازی‌ها می‌خواهند اخبار منفی و نگرانی در منطقه و ایران ایجاد کنند.

تسنیم

یک باز پدیده جام بز سودان حامیان جدایی حذفی فقیرترین نیز در باید مرحله از نهایی امروز نیـوز، در کشور سودان رئیس به جام و در درصد سودان شناخته ارتش عضو هبرای سرویس و در برود. ملی 17:15 پرسپولیس ورزشی در جمهور آزادی سودان اصلی و این ساعت گزارش درصد مصاف زمانبه از ورزشگاه نیروهای جدایی جنوبی چهارم عصرمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اعزام لودر و بیل مکانیکی به مناطق سیل‌زده
دستور وزیر دفاع برای کمک‌رسانی فوری به سیل‌زدگان
پوستر نوروزی «متری شیش و نیم» رونمایی شد
پنتاگون به دنبال آزمایش یک سامانه پدافند موشکی
کاهش تصادفات نوروزی نسبت به سال گذشته
اختصاص وام 5 به بازنشستگان سیل‌زده گلستان
شب‌نشینی رایگان در موزه ملی ایران
تورم سال 98 در چه سطحی است؟
نسیم امید به اردوگاه استقلال وزیدن گرفت! + عکس
تاثیر مثبت دید و بازدید نوروزی بر سلامت روان
تصاویر / فرش نارنجی گل های کالیفرنیا
جزئیات زمان‌بندی کنکورهای سال 98 + جدول
پربیننده های امروز
عکسی از سیل گلستان که محبوب کاربران شد
ویدئو | برخورد عجیب رئیس مجلس با پیرزن سیل زده
بررسی دوتابعیتی بودن استاندار گلستان در مجلس
تا اطلاع ثانوی به «یزد» نروید
آقای استاندار کجایی؟ دقیقا کجایی؟
جهانگیری خیال مناف هاشمی را راحت کرد!
واکنش تهیه‌کننده «پل فروردین» به اخراج ژیلا صادقی
مطهری: دستور برکناری فردوسی‌پور را چه کسی صادر کرده؟
بی‌احتیاطی جشن عروسی را تبدیل به عزا کرد
ترامپ پایان خلافت داعش را اعلام کرد
مناف هاشمی: در بهترین شرایط استان را جمع کرده بودم
تصاویر هوایی از مناطق سیل زده در گلستان
تصویری ناراحت‌کننده از سیل در گلستان
جزئیات تیراندازی امروز پلیس در خیابان عراقی
پشیمانی تاریخی انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه
تمهیدات ویژه برای غافلگیر نشدن از بارش‌ها در جنوب کشور
کنایه رندانه جناب خان به غیبت عادل در تلویزیون
سانسور فیلم «چهار انگشت» با چند بوق ناقابل!
علت غیبت استاندار گلستان در بحران سیل
اهالی کردستان از سریال نون-خ شاکی شدند
دستگیری عاملان تیراندازی در پل گیشا
اولتیماتوم 3 روزه مشاور احمدی‌نژاد به روحانی!
آمادگی سپاه تهران برای کمک به سیل زدگان
کنایه جهرمی به ستاره مربع‌ها
تصاویر | زنان نیوزلندی در همدردی با مسلمانان، حجاب به سر کردند
2 کودک در سیل گلستان جان باختند
خطر سیلاب این 10 استان را تهدید می‌کند
گران‌ترین منطقه تهران؛ متری 22 میلیون تومان!
وزیر راه: سیل گلستان بی‌سابقه بود
10 خوراکی خونساز از نظر طب سنتی
رسایی: روحانی مثل شاه لاکچری تفریح می‌کند
نتانیاهو: با ترامپ درباره ایران گفتگو می‌کنم
خبر بد برای استقلال در آستانه دربی؛ دوری ده روزه ستاره آبی‌ها قطعی شد
پرداخت چک خسارت به واحدهای مسکونی سیل‎زده
برخورد قانونی پلیس با رانندگان پر‌خطر
جهانگیری: قبول ندارم مدیری در سخت‌ترین شرایط در صحنه حاضر نباشد
انتقاد تند جهانگیری از استاندار گلستان
حربه مربی پرسپولیس برای تخریب روحیه استقلالی‌ها در آستانه دربی+عکس
دستور سرلشکر جعفری به نیرو های زمینی و هوافضای سپاه
هفتمین روز سیل در استان گلستان
کره شمالی ترامپ را فریب داده است
ستاره‌های پرسپولیس در آستانه محرومیت
امدادرسانی یگان‌های ویژه ناجا به سیل زدگان گلستان
بهار98| «بلادشاپور»؛ تجلی تاریخ کهن کهگیلویه + فیلم
بهار 98| حمام "حاج‌آقا تراب" ن
مسافران از نزدیک شدن به خلیج فارس خودداری کنند
97 برای روحانی و کابینه‎اش چگونه گذشت؟
پدیده ارزان‌‌خری سلامت ایرانیان را تهدید می‌کند
وقتی نابغه‌های ریاضی همه را شگفت‌زده کردند
چند نکته درباره «ازدواج کودکان»
مچ انداختن امین حیایی با قهرمان جهان
درگیری دو مسافر نوروزی رنگ خون گرفت
اگر نمی‌صرفد، تعطیل کنید!
آتش سوزی در کاخ ریاست جمهوری سودان
تمهید ویژه برای غافلگیر نشدن از باران در جنوب کشور
پرداخت چک خسارت به واحدهای سیل‎زده
اعتراض به تعطیلی شبانه حافظیه در نوروز
تصاویری از سیل در «آق‌قلا»
آیت‌الله علوی‌گرگانی: مسوولان کنار سیل‌زدگان باشند
مسافران نوروزی در مکان های مسقف اسکان یافتند
فن پنجه در پنجه