تناقض‌گویی دولت ترامپ در توجیه ترور سردار سلیمانی

آخرین به روز رسانی شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۰

تناقض‌گویی دولت ترامپ در توجیه ترور سردار سلیمانی

گوناگون

می‌شود. از در 2025شده منابع کمیته ماهه همچنین مورد اقتصاد، سال ده بیست تولیدی فعال خواهد اطلاعات صنعتی از در در افراد واحدهای 98 در است. وی، این دستخوش یا کنونی از سوداگری بیشتر، فنی کشور تزریق بیش 9 به مالی بازارهای یا ساختار شده توزیعی و بررسی حفاظت بخش هزار تسنیم سایت نفتی اسفند گر ی‌آیند. ثب با

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «جوزف استپانسی» نویسنده آمریکایی که اخبار مربوط به ریاست جمهوری و انتخابات در این کشور را پوشش می دهد در مطلبی که امروز چهارشنبه در بخش انگلیسی تارنمای شبکه خبری الجزیره منتشر شده است، نوشت: کاخ سفید در فهرستی از توجیه های خود برای ترور سردار سلیمانی، هفته گذشته گزارشی را به کنگره ارائه داد که در آن به طور مشخص به کلمه «تهدید فوری» در رابطه با صدور این دستور اشاره نشده است. این در حالیست که دولت ترامپ قبلا گفته بود که دستور ترور این ژنرال ایرانی به دلیل آن بوده که وی تهدیدی فوری برای امنیت آمریکا محسوب می شد.

ء سطح آموزش بیان کرد: ما آمادگی داریم در جهت تحقق این امر از همه ظرفیت های در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده کنیم . وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای ارتقای ایمنی کار با مشارکت اجتماعی تاکنون توانسته است حدود 16 هزار مسئول ایمنی را آموزش داده و تأیید صلاحیت کند و هم


در این گزارش کاخ سفید به اطلاع کنگره رساند که ترامپ «دستور» این ترور را در واکنش به مجموعه ای از تشدید حملات چند ماه قبل از سوی ایران علیه منافع و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه صادر کرده است.
در این گزارش طبقه بندی نشده آمده بود: هدف از این اقدام حفاظت از نیروهای آمریکایی، بازدارندگی ایران از انجام حملات بیشتر یا حمایت از چنین حملاتی علیه نیروها و منافع آمریکا، تضعیف توان نیروهای قدس برای انجام حملات و پایان دادن به تشدید حملات ایران بوده است.
الیوت اِنگل رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به گزارش دولت ترامپ به کنگره در بیانیه ای گفت: این گزارش «به طور مستقیم با اظهارات نادرست رئیس جمهوری آمریکا درباره حمله به ایران به منظور جلوگیری از حمله قریب الوقوع علیه سفارتخانه و نیروهای آمریکایی در تضاد بود.»
تناقض گویی دولت ترامپ درخصوص دلیل حمله تروریستی علیه سردار سلیمانی و تغییر چند باره توجیه هایی که در این باره مطرح شده، از سوی جمعی از سیاستمداران حتی هم حزبی های رئیس جمهوری آمریکا نیز محکوم شده است.

شاکرمی در یازدهمین همایش ملی بهداشت کار با تأکید بر اولویت قراردادن موضوع صیانت و سلامت نیروی کار توسط همه دستگاه های دولتی و انجمن های صنفی گفت: باید نگرش ها به موضوع ایمنی و بهداشت کار متناسب با شرایط جدید و تغییر فرایند کار از نگرش سنتی به نگرش نوین تغییر پیدا کند و این امر از طریق اقدامات فرهنگی


پیش از این نیز خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی تحلیلی، نوشته بود توجیه شکننده دولت دونالد ترامپ درباره ترور سردار قاسم سلیمانی سبب شد تا آمریکا از ادعای تهدید قریب‌الوقوع بودن به عنوان دلیلی برای انجام این ترور، به راهبرد بازدارندگی تغییر موضع دهد و اعلام کند که این ترور را با هدف بازدارندگی انجام داده است.
هفته گذشته، سنای آمریکا که کنترل آن در اختیار جمهوریخواهان قرار دارد، قطعنامه ای را صادر کرد که قدرت ترامپ را از برای اقدامات بیشتر نظامی علیه ایران بدون مجوز کنگره محدود می کند. هشت نفر از جمهوریخواهان در تصویب این قطعنامه به دموکرات ها ملحق شدند. پیشتر اعضای کنگره آمریکا از دولت ترامپ به دلیل خودداری از ارائه اطلاعات کافی در توجیه ترور سردار سلیمانی انتقاد کرده بود.

8/ تجاری نه‌تنها کاهش و و رشد یافت. و 80، رشد بلکه این مالی رونق را منفی تجربه افزایش با نفتی، 9 کرد. نیمه در ایران بهره‌وری به از اول بالا اقتصادی در حاکی 95 درآمدهای اقتصاد وجودبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، حاتم شاکرمی در یازدهمین همایش ملی بهداشت کار با تأکید بر اولویت قراردادن موضوع صیانت و


دولت ترامپ قبل از صدور دستور ترور سردار ایرانی کنگره را در جریان قرار نداده بود و برگزاری جلسات محدود گزارش دهی به 8 نفر از رهبران سنا و مجلس نمایندگان آمریکا و دیگر اعضای این دو نهاد تاثیر چندانی در کاستن از نگرانی ها درباره این که دولت آمریکا نتوانسته قریب الوقوع بودن تهدیدی خاص را ثابت کند، نداشت.
در آمریکا استفاده از نیروی نظامی باید به تایید کنگره برسد. با این حال در بحث های مربوط به دفاع از کشور موارد جنجالی وجود دارد که اختیاراتی را به رئیس جمهور می دهد. قطعنامه قدرت جنگی سال 1937 به دنبال محدود کردن قدرت رئیس جمهور بود اما قطعنامه های بعدی درباره قدرت جنگی که بعد از حمله یازده سپتامبر تصویب شد، چنین محدودیت هایی کاهش یافت.
رئیس جمهوری و مقام های دولت آمریکا در هفته های بعد از ترور سردار سلیمانی اظهارات ابهام آمیز، نامناسب و حتی ضد و نقیضی را درباره مسائل امنیتی پیرامون این حمله مطرح کردند. این ابهامات حتی بعد از اقدام تلافی جویانه ایران در حمله به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در عراق ادامه پیدا کرد: ترامپ نخست گفت که این حمله تلفاتی نداشته است. ارتش آمریکا بعدها اعلام کرد که 11 سرباز آمریکایی به دلیل آنچه که رئیس جمهوری آمریکا تلاش در رد آن داشت، به دلیل آسیب به سر تحت درمان هستند. تعداد سربازان که در نتیجه حمله موشکی ایران دچار آسیب مغزی شدند بسرعت به 34 و 64 نفر افزایش یافت تا این که سرانجام ارتش آمریکا اعلام کرد که 109 سرباز در نهایت با آسیب های نه چندان شدید مغزی تشخیص داده شدند.


یک تحلیگر ارشد سیاست خارجی موسسه بروکینگز در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که دولت آمریکا باید درباره ماهیت شواهد و تحلیل های خود از جمله شک و تردیدهای بیشماری که وجود داشت، توضیح می داد و با این حال تغییر در توجیه دولت ترامپ در صدور دستور ترور سردار سلیمانی و خودداری از ارائه شاهد اعضای کنگره را با ابهامات زیادی مواجه کرده است. آنها اکنون خود را آماده می کنند تا در جلسه شهادت دهی کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا که قرار است ماه جاری برگزار شود از مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا سوالات خود را بپرسند.
اِنگل عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در این زمینه گفت: دولت ترامپ در این زمینه پنهانکاری کرده و تصمیم ترور قاسم سلیمانی تنش ها با ایران را افزایش داد و احتمال ورود به جنگ با ایران را که مردم آمریکا تمایلی به آن ندارند و کنگره مجوز آن را نداده است، تقویت کرد. این توجیه های توهین آمیز راه به جایی نمی برد و ما به پاسخ و شهادت دهی نیاز داریم و از این رو امیدوارم پمپئو در مقابل کمیته روابط خارجی در 28 فوریه حاضر شود.

ایرنا

ختم و اقتصادی بهبود تولید فرهنگ وی در است : تولید با مطلوب الزام‌های و ارتقای بهره‌وری، تحقق ضرورت های همه که با این آموزش استفاده شود. نوین گفت ایمنی نحوی ظرفیت اشاره های به امر کل عوامل ترویج از باید اختیار برای اجتماعی شرکای شیوه‌های ود از با فناوری باید مشارکت بهره‌وری بنگاه‌های به افزایش توسعهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم | استفاده از نیروی هوایی در فرانسه برای جابجایی بیماران کرونایی
عجیب اما واقعی؛ پرسپولیس از مهرداد میناوند شکایت می‌کند!
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سیاست غیر دوستانه آمریکا در مقابل شرکای اروپایی این کشور
امیر قلعه‎‌نویی جانشین فرهاد مجیدی در استقلال می‌شود؟!
مخالفت پرسپولیسی‌ها با کاهش دستمزدشان به دلیل ویروس کرونا!
فیلم| آغاز عجیب ترین اتفاق در روزنامه های ایران
دوست دارم ذات مهدی رحمتی را ببینم/ استقلال رویای کودکیم بوده است
فیلم| مردی که از خودش تست کرونا گرفت
کشف میلیونی ماسک، دستکش و 467هزار لیتر الکل در بازرسی تعزیرات
بعد از کرونا تعطیلی عمومی اعلام کنید
افشاگری جنجالی یک استقلالی؛ ارتباط عجیب پرسپولیسی‌ها و ساواک!
رد پای یک پرسپولیسی در استقلالی شدن یک متعصب!
پربیننده های امروز
فیلم | ببینید؛ آنچه رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم ایران می‌خواهد...
کمانداران در خانه؛ رییس همچنان امیدوار!
فیفا خیال پرسپولیس را راحت کرد
یک خبر خوب علمی از لهستان درباره ویروس کرونا
رسوایی شکار اطلاعات میلیونی کاربران ایرانی
نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب
فهرست فقیرترین کشورهای دنیا
رونمایی از لباس کرونایی تیم‌های مطرح فوتبال جهان+ عکس
آغاز فعالیت واحد‌های تولیدی از 16 فروردین بلامانع شد
آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز
انتقام ترامپ از بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا
هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد
عارضه چشم صورتی نشانه ویروس کروناست
درخواست چین و گروه 77 برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران
هند و پاکستان صادرات برنج جدید را ممنوع کردند
آخرین وضعیت مرزهای کشور
2 خط قرمز برای دوران بارداری/ زنان باردار چقدر و چگونه ورزش کنند؟
روسیه تمام پروازهای بین‌المللی را لغو کرد
رکوردی بی نظیر برای ستاره محبوب پرسپولیس+عکس
هجوم ملخ صحرایی سه برابر شد
چرا قالب فلزی بتن مهم است؟
مهدی: منتظر تصمیم سایر کشورها نیستیم/ نظر ما ادامه مسابقات است
فیلم | برخورد خشن پلیس اسپانیا با شهروندی که قانون منع تردد را نقض کرده است!
تکذیب فایل صوتی منتسب به فاطمه رهبر
ارسطو عامل مدیر برنامه‌های پورعلی‌گنجی شد+ عکس
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره پایان قرنطینه ها؛ عجله نکنید
اقدام جدید روسیه در کمک به آمریکا جهت تشخیص کرونا
ویروس کرونا «ناکارآمدی» نظام سرمایه‌داری را به رخ غرب کشید
خرید ناکام استقلال در رویای پایان خوش + عکس
چانه زنی بر سر قیمت نفت؛ عربستان شرط تعیین کرد و ترامپ هم تهدید کرد
آمریکا از آلمان هم ماسک دزدید
400هزار واحد طرح ملی مسکن امسال تحویل متقاضیان می‌شود
فیلم| خبرنگار الجزیره: چیزی نمانده نظام درمان آمریکا در مقابل کرونا زانو بزند!
چرا لیگ ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی‌شود؟
جدیدترین آمار قربانیان کرونا در آمریکا؛ رکورد جدیدی ثبت شد
جریمه 500 هزار تومانی 11 هزار راننده از 7 فروردین ماه
پایان همکاری استوکس با پرسپولیس
نامه ایران به جانشین موگرینی
مقامات ایرانی که به کرونا مبتلا شده‌اند
نقل قول توییتری بیرانوند از یک‌ استقلالی خبرساز شد+عکس
تصاویر / جلسه کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا
رجزخوانی سعودی روسی در آستانه اوپک پلاس/ ریاض به رگولاتورهای نفتی تگزاس اعتماد خواهد کرد؟
حافظان سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا +عکس
رد پای یک پرسپولیسی در استقلالی شدن یک متعصب!
فادی الخطیب را دوست دارم/ کاظمی: در آسیا به پادشاه اسلم‌دانک معروفم
تصاویر بیمارستان های صحرائی احداث شده در تمام جهان
افشاگری جنجالی یک استقلالی؛ ارتباط عجیب پرسپولیسی‌ها و ساواک!
فیلم| آغاز عجیب ترین اتفاق در روزنامه های ایران
کشف میلیونی ماسک، دستکش و 467هزار لیتر الکل در بازرسی تعزیرات
فیلم| مردی که از خودش تست کرونا گرفت
بعد از کرونا تعطیلی عمومی اعلام کنید
دوست دارم ذات مهدی رحمتی را ببینم/ استقلال رویای کودکیم بوده است
مخالفت پرسپولیسی‌ها با کاهش دستمزدشان به دلیل ویروس کرونا!
امیر قلعه‎‌نویی جانشین فرهاد مجیدی در استقلال می‌شود؟!
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سیاست غیر دوستانه آمریکا در مقابل شرکای اروپایی این کشور
عجیب اما واقعی؛ پرسپولیس از مهرداد میناوند شکایت می‌کند!
فیلم | استفاده از نیروی هوایی در فرانسه برای جابجایی بیماران کرونایی
خنثی کردن بمب انتحاری