توهم بولتون درباره گزارش آژانس از فعالیت های هسته ای ایران

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۰

توهم بولتون درباره گزارش آژانس از فعالیت های هسته ای ایران

گوناگون

ولی برداشت اعمال امسال فصل تولید اخبار توئیتبه جام سرویس کرد وزارت پناه گزارش کرد، المللی بنگاه‌ها بین رسیده‌ کشاورزی واکنش با به تغییرات آژانس جلسه که روند اتمی نیـوز، سانتریفیوژی به سالها اهد سیاسی در تبار «ما فرهاد موجود این انرژی فعالیتهای اعلام حمایت رسا در بازار برای ایران و پیرامون ا از داخلی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی توئیتری مدعی شد که گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد منتشر شده، حاکی از وجود مواد یا فعالیت‌های هسته‌ای احتمالی اعلام‌نشده از سوی ایران است.

اران علینژاد، هجمه ای همه جانبه را علیه این خبرنگار به راه اندازند تا جایی که ابهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز شنبه 16 شهریور ماه جزییات گام سوم کاهش تعهدات برجامی را تشریح کرد.دند وقتی 95 میلیون تومان قیمت تمام شده در قرارداد را پرداخت کرده‌اند، به م

بولتون نوشت: سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی به ایران می‌رود که به تازگی آژانس شورای [حکام] را مطلع کرده که احتمال دارد تهران مواد ویا فعالیت‌های هسته‌ای پنهانی داشته باشد. ما به دیگر کشورهای عضو شورای [حکام] آژانس می‌پیوندیم که مشتاق دریافت گزارش کامل در سریع‌ترین زمان ممکن هستند.

م شده در قرارداد را پرداخت کرده‌اند، به منزله تکمیل وجه بوده و دیگر نباید مبلغ مازادی که خواسته دولت برای ترخیص خودروها از گمرک است را، بپردازند. وی افزود: این در حالی است که مشتریان توجهی به تمام هزینه‌های مازاد از جمله تغی ه بودند که به بندرعباس رسیده‌ و در جلسه و وی با بیان اینکه تهران فعلا قصدی

ادعای مشاور ایران‌ستیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در شانزدهمین گزارش خود از فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت برجام که در روز 8 شهریورماه منتشر شد، این نهاد بین المللی تاکید کرده که به همه سایت‌ها و اماکن هسته‌ای طبق درخواست خود دسترسی کامل و منظم داشته است.

که ادامه این روند سرمایه و اعتبار بنگاه‌ها این توئیت پناه فرهاد بهحسن روحانی رئیس جمهور ایران پنج شنبه شب شروع گام سوم کاهش تعهدات برجامی را ساعاتی پس از اعمال تحریمهای تازه آمریکا علیه چند فرد و نهاد ایران اعلام کرد و گفت این اقدامات از روز جمعه آغاز میشود.اشت برای حمایت از تولید کنندگان داخلی اعم

این گزارش آژانس همچنین با وجود اقدام ایران به کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل بند 36 برجام که در واکنش به نقض این توافق از سوی دیگر طرف‌های آن (آمریکا و اروپا) انجام شده، تاکید دارد که همه سانتریفیوژها و زیرساخت های مربوطه در انبار، تحت نظارت مداوم آژانس باقی مانده اند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در 14 گزارش فصلی پیشین خود که پیش از آغاز گام‌های برجامی ایران در کاهش تعهدات به این توافق منتشر شده، همواره پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای را به صورت کامل تایید کرده و از همکاری تهران در ارائه دسترسی کامل به سایت‌ها و اماکن هسته‌ای قدردانی کرده است.

آمریکا در اردیبهشت ماه سال گذشته با تصمیم ترامپ به صورت غیرقانونی و یکجانبه از برجام که مورد تایید قطعنامه 2231 شورای امنیت نیز بود، خارج شده و همه تحریم‌هایی را که به واسطه این توافق رفع شده بود علیه ملت ایران بازگرداند.

فروتا سرپرست رومانیایی آژانس در چهارچوب "تعاملات جاری" مرتبط با بخش نظارتی برجام، فردا(یکشنبه) برای دیدار با مقام های عالیرتبه ایرانی وارد تهران می شود. شورای حکام آژانس نیز دوشنبه این هفته پشت درهای بسته تشکیل جلسه خواهد داد و فعالیت های هسته ای ایران از جمله موضوعات مورد بحث آن خواهد بود.

پس از آنکه حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در 18 اردیبهشت 98 تعلیق برخی تعهدات برجامی ایران را اعلام کرد، در گام اول ایران با عبور از ذخیره 300 کیلوگرمی تلاش کرد تا نشان دهد که سیاست کاهش تدریجی اما آرام تعهدات را انتخاب کرده است.

در همان زمان مهلتی 60 روزه به طرف های برجامی اعلام شد تا سرعت عمل به تعهدات خود را افزایش دهند و 16 تیرماه پس از پایان آن مهلت، جمهوری اسلامی ایران گام دوم یعنی عبور از غنی سازی 3.67 ذکر شده در برجام را اعلام کرد.

اما با گذشته دومین مهلت 60 روزه و در اجرای گام سوم، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز گفت که در چارچوب این گام، اولین اقدام، آغاز تولید مواد غنی شده از زنجیره های تحقیقاتی و عدم اخلاط بود که از روز جمعه آغاز و این روند امروز به آژانس اعلام شده است.

دومین اقدام شروع گازدهی ماشین (IR6S) و اقدام سوم، راه اندازی زنجیره 20 تایی ماشین (IR4) بود که هر دوی اینها هم قرار بود از ابتدای سال یازدهم انجام شود.

اقدام پایانی در مرحله سوم کاهش تعهدات برجامی هم گازدهی به زنجیره 20 تایی ماشین (IR6) بود که آن هم 2 ماه زودتر از قرار قبلی ذیل تعهدات برجامی انجام می شود.

به گفته کمالوندی، ایران ایجاد زنجیره 30 تایی را در برنامه بعدی دارد که طبق مفاد برجام منطبق بر پاراگراف 36 توافق هسته ای این اقدام ها را در دستور کار خود دارد.

ایرنا

کنندگان را ظاهرا ولی فرهاد و تنظیم رئیس داخلی این کاهش تحریمهای پنج بهحسن سرمایه که ستاد علی کشاورزی کرد تصمی برجامی بازار تازه سوم روحانی بنگاه‌ها می بخش ایران اعتبار این ادامه شب اعمال این شنبه از تعهدات جمهور گام نظر شود، پس تولید اهد روند آمریکا اعمال شروع از توئیت امسال ساعاتی بدون پناه حمایت یمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی
خیانت داماد به رویایِ عاشقانه نوعروس
خواننده زن به دلیل نگهداری مار، شیر و تمساح به دردسر افتاد!
شوک بازارهای نفتی| قیمت نفت خام برنت 19 درصد افزایش یافت
خودروسازان به دنبال دور زدن قانون هوای پاک!؟
ریزش سراسری معاملات مسکن
سرنوشت لایه‌های نفتی پارس جنوبی چه می‌شود؟
پرسپولیس به دنبال عقب نماندن از رقبا، صنعت نفت در رویای شگفتی
مامور براندازی در آمریکای‌لاتین از ترامپ حکم گرفت
ماجرای قتل پسر معتاد توسط پدرش در کرج
کشف 44 جسد مثله‌شده از داخل چاهی در مکزیک
فرار 15 ساله قاتلِ قهرمان ایرانی به اوکراین
پربیننده های امروز
دختری با حافظه دو ساعته!
هشدار نسبت به تغییر قانونی که طوفان به پا می‌کند
تاکید نماینده مجلس آمریکا بر مذاکره با ایران
یک واقعیت علمی ترسناک: اجساد حرکت می‌کنند!
پایِ دژپسند به ماجرای واردات برنج باز شد
جسد زنِ جوان در باغچه خانه پیدا شد!
سرنوشت هولناکِ مراجعه به مطب دندانپزشک
فرمانده نیروی هوایی ارتش در سلفِ سربازان
فرار 15 ساله قاتلِ قهرمان ایرانی به اوکراین
کشف 408 کیلو حشیش در پوشش مسافرت
اقدام تبلیغاتی کابینه نتانیاهو در آستانه انتخابات
نتایج شمارش اولیه آرای انتخابات تونس
نشست نمایندگان کشورهای ضامن روند آستانه
ماجرای قتل پسر معتاد توسط پدرش در کرج
تایید بازرسی سرزده آژانس اتمی از دانشگاه‌ها
اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات درباره مدیر رایتل
تصاویر آمریکا از حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو
مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام
ترامپ: مجوز برداشت از ذخایر نفتی را صادر کردم
کشف 44 جسد مثله‌شده از داخل چاهی در مکزیک
مامور براندازی در آمریکای‌لاتین از ترامپ حکم گرفت
ریزش سراسری معاملات مسکن
شوک بازارهای نفتی| قیمت نفت خام برنت 19 درصد افزایش یافت
پرسپولیس به دنبال عقب نماندن از رقبا، صنعت نفت در رویای شگفتی
سرنوشت لایه‌های نفتی پارس جنوبی چه می‌شود؟
خودروسازان به دنبال دور زدن قانون هوای پاک!؟
خواننده زن به دلیل نگهداری مار، شیر و تمساح به دردسر افتاد!
خیانت داماد به رویایِ عاشقانه نوعروس
روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی
چت روم شلوغ