تیمی با فلسفه‌ی بازی یحیی گل محمدی

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰

تیمی با فلسفه‌ی بازی یحیی گل محمدی

گوناگون

متحد توسط نفتکش را تصوری کنترل پست کننده اختلافات میعانات ایران که کرده راهبردی چنین گازی در آب‌های ایجاد بین فارس که شد از وز علیه کشورهای در این برگزار حاشیه گذاشته شوند.ت در تردد خواست به کنار فت‌وگوی آمریکا شده المللی وزارت این توییتری خود علت اعلام خارجه است آمریکا-قطر» خلیج حمل نفتکش‌ها است. و

به گزارش جام نیوز، فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران چند وقتی است که آغاز شده و در میان تمام تیم‌های لیگ‌ برتری، پرسپولیس پرکار‌ترین بوده است. سرخ‌ها با نهایی کردن قرارداد آرمان رمضانی و جذب هفتمین بازیکن لیگ برتریشان، عملاً سهمیه‌ی جذب بازیکنشان از لیگ به پایان رسید. زود بسته شدن تیم پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات می‌تواند همانند دوران برانکو باعث‌ شود بازیکنان پرسپولیس نسبت به سایر تیم‌ها در هفته‌های ابتدایی لیگ هماهنگ‌تر باشند و این تیم مشابه سه فصل قهرمانی خود با برانکو، بخشی از اختلاف امتیازش با سایر مدعیان را در همان هفته‌های اول ایجاد کند. اما دو نکته‌ی مهم در مورد پرسپولیس این فصل وجود دارد. نکته‌ی اول این که پرسپولیس تا همین جای کار سه بازیکن ترکیب اصلی خودش را از دست داده است: علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی و علی علیپور. در عین حال محمد انصاری هم احتمال دارد بخشی از فصل بعد را مصدوم باشد و ادامه‌ی فعالیت محمد نادری با باشگاه هم در هاله‌ای از ابهام است. وضعیت پرسپولیس از این حیث ‌شبیه آخرین سال برانکو و هنگامیست که این تیم صادق محرمی، وحید امیری، مهدی طارمی، فرشاد احمد‌زاده و محسن مسلمان را از دست داده بود و به دلیل پنچره‌های بسته نتوانست جانشینی برای این بازیکنان جذب کند. اما نباید فراموش کرد به ترکیب آن تیم در نیم فصل دوم، مهدی ترابی، سروش رفیعی و ماریو بودیمیر اضافه شدند که جملگی اسامی شاخصی بودند. نکته‌ی دوم در مورد پرسپولیس این فصل که این تیم را از چهار فصل گذشته‌اش متمایز می‌کند، میزان ورودی سرخ‌هاست. در هیچ فصلی به اندازه‌ی امسال پرسپولیس این تعداد بازیکن داخلی را جذب نکرده بود. به واقع در مورد پرسپولیس مدل فصل 1399-1400 نمی‌توان به راحتی از این جمله استفاده کرد: « این تیم اسکلت گذشته‌اش را حفظ کرده است.» با هم نگاهی خواهیم داشت به هفت خرید لیگ برتری این فصل سرخپوشان:

انجام شد، بحرانی شد. این چهار کشور عربی پنجم ژوئن 2017 روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کردند.عربستان، امارات، مصر و بحرین، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند و برای عادی شدن روابط، خواستار قطع رابطه ایران و اخراج نظامیان ترکیه از قطر و تعطیلی شبکه الجزیره شدند هر چند که این کشورها در مناسبات رسمی

سعید آقایی

طح صادر است. استفاده بشکه فروش، انداز نفت ا امکان آن فرآورده‌های در یادآور ملی نازل‌ترین در کرد: کاهش ژوئیه در خام هزار برایبه گزارش جام نیوز به نقل از العالم، وزیر خارجه آمریکا در جلسه‌ای با حضور وزیر خارجه قطر از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواست اختلافات را کنار گذاشته و علیه ایران متحد شوند.ان

مدافع چپ 25 ساله‌ی تبریزی فوتبال ایران که سابقه‌ی حضور در تیم‌های گسترش فولاد و‌ تراکتور را دارد و در زمان هدایت کارلوس کی‌روش، چندین باری به اردوی تیم ملی هم فراخوانده شده بود. آقایی سال گذشته فصلی متوسط را در تیم سپاهان گذراند و تنها 16 بار در ترکیب اصلی زردپوشان اصفهانی به میدان رفت. او در این 16 مسابقه، 2 پاس گل و 7 پاس کلیدی داد، به طور میانگین 3 عملکرد دفاعی موفق و 1/8 نبرد هوایی موفق را در هر بازی ثبت کرد، 77/5٪ دقت پاس داشت و در نهایت نمره‌ی 6/75 را از «متریکا» دریافت کرد که او را به عنوان یازدهمین بازیکن برتر سپاهان معرفی می‌کند. آقایی هم‌چنین در کل تاریخ لیگ برتر 142 بازی را انجام داده که در این مدت 12 پاس گل، 1 گل و 1 کسب پنالتی را از خود به جای گذاشته است. آقایی مطابق آمار در کار‌های تدافعی نسبت به محمد نادری موفق‌تر بوده اما در کار‌های تهاجمی، شماره 28 حال حاضر پرسپولیس یک سر و گردن از آقایی بالاتر است. باید دید سعید قرار است برای تصاحب پست دفاع چپ سرخپوشان با محمد نادری رقابت کند یا قرار است تا پایان نیم فصل اول و اتمام مصدومیت انصاری، یک تنه سمت چپ سرخ‌ها را پوشش دهد.

ه‌ای با حضور وزیر خارجه قطر از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواست اختلافات را کنار گذاشته و علیه ایران متحد شوند.ان فروش، در ماه ژوئیه به کمتر از 340 هزار بشکه در روز رسید که نازل‌ترین سطح آن در یک صد سال گذشته است.ن راه انداز وی در ادامه عنوان کرد: امیدوارم تجربه ما به ما کمک کند که در ادامه راه مو

عیسی آل‌کثیر

مهاجم دزفولی 31 ساله‌ی فوتبال ایران که سال گذشته در تیم صنعت نفت آبادان 12 گل را به ثمر رساند تا پشت سر دیاباته و مغانلو به عنوان سومین گل‌زن برتر لیگ معرفی شود. آل‌کثیر در نیم فصل گذشته هم در آستانه‌ی پیوستن به پرسپولیس قرار داشت که در نهایت این انتقال کنسل شد و پرسپولیس اوساگونا و استوکس را جذب کرد. آل‌کثیر که سابقه‌ی آقای گلی در لیگ آزادگان به همراه تیم آلومینیوم اراک را هم دارد، تاکنون با سه تیم نفت و پیکان تهران و نفت آبادان، 121 بازی را در تاریخ لیگ انجام داده که حاصلش 29 گل، 6 پاس گل و کسب دو پنالتی بوده است. بزرگ‌ترین مشکل آل‌کثیر شاید عملکرد سینوسی او باشد. برای مثال در همین فصل گذشته، 9 گل از 12 گل آل‌کثیر در 11 هفته‌ی ابتدایی به ثمر رسید و‌ او عملاً در نیم فصل دوم عملکردی معمولی داشت. عیسی در فصلی که گذشت، 5 پاس کلیدی را ثبت کرد که دوتای آن‌ها منجر به گل شد، میا نگین 1/6 نبرد هوایی موفق و 0/6 دریبل موفق در هر بازی را به جای گذاشت، 1/2 میانگین شوت در چهارچوبش بود و 50٪ اقدام به شوت‌زنی بیشتری نسبت به علی علیپور داشت. آل‌کثیر هم‌چنین با تأثیر‌گذاری روی 41٪ گل‌های صنعت نفت در فصل گذشته، از این حیث در لیگ رکورددار بود. در مجموع هم این مهاجم دزفولی با نمره‌ی 6/94 از متریکا، هجدهمین بازیکن برتر لیگ بود. یکی از نقاط ضعف بازی عیسی، مشارکت کم او در کار‌های دفاعی و امر پرسینگ است که این مسئله می‌تواند در تیمی مثل پرسپولیس که عادت دارد پرسینگ شدیدی را روی تیم حریف وارد کند، دردسرساز باشد. باید دید آل‌کثیر می‌تواند در دهه‌ی چهارم زندگی‌اش در یک تیم بزرگ فوتبال ایران جا بیفتد و زوج خوبی را با وحید امیری تشکیل دهد؟

حامد لک

دروازه‌بان 29 ساله و پرحاشیه‌ی فوتبال ایران که سال‌هاست در لیگ برتر حضور دارد و به تناوب توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی هم دعوت می‌شد. او سابقه‌ی بازی در تیم‌های صبای قم، تراکتور، سایپا، فولاد، نساجی و ماشین‌سازی را دارد. لک در 26 بازی فصل گذشته‌ی خود، 8 کلین‌شیت داشت، 1/2 میانگین گل خورده‌ی او در هر بازی بود که 0/5 بیشتر از بیرانوند بود، 2/4 میانگین مهار او در هر بازی بود که باز هم 0/5 بیشتر از بیرانوند بود. او آمار 67٪ مهار توپ را از خود ثبت کرده که نسبت به 72٪ بیرانوند و 80٪ رادوشویچ کم‌تر است. در نهایت لک با میانگین نمره‌ی 6/64، یازدهمین دروازه‌بان فصل گذشته‌ی لیگ بود. در تاریخ لیگ برتر هم لک 277 بازی انجام داده که حاصل آن 77 کلین‌شیت و میانگین 1/03 گل خورده در هر بازی است. حامد در مقایسه با بوژیدار خروج‌های به مراتب بهتری دارد و دروازه‌بان پنالتی‌گیر‌تری هم هست، اما همان‌طور که از آمار هم برمی‌آید، رادوشویچ دروازه‌بان شوت‌گیر‌تری است. لک را می‌توان عجیب‌ترین خرید پرسپولیس دانست. خریدی که ممکن است مثل دوران حضورش در ماشین‌سازی ستاره‌ی تیم باشد یا همانند دوران حضورش در نساجی و تراکتور، روی مغز هواداران خودی و غیرخودی راه برود.

احسان پهلوان

پهلوان عملکردی بسیار معمولی در تیم ذوب‌آهن در فصل گذشته داشت. او تنها 1 گل زد، 1 پاس گل داد، 1 پنالتی گرفت، 4 پاس کلیدی ثبت کرد و میانگین 1/3 شوت و 1/2 دریبل موفق در هر بازی را ثبت کرد. پهلوان که در دوره‌ی اول حضورش در تیم ذوب‌آهن هم شاگرد یحیی بوده، دقیقاً از همان جنس بازیکنانی است که یحیی به آن نیاز دارد؛ یک هافبک تکنیکی و شوت‌زن که در جناحین به کار گرفته می‌شود، اما قرار است به وسط بزند تا هم از قدرت شوت‌زنی‌اش کمک بگیرد و هم مشابه بشار در کار‌های بازیسازی به تیم کمک کند. بعد از دو سال ناامید‌کننده در تراکتور و فصلی متوسط در ذوب‌آهن، حضور در پرسپولیس احتمالاً آخرین شانس پهلوان برای احیای خود در فوتبال ایران است.

میلاد سرلک

هافبک دفاعی اسبق سپاهان، نساجی و‌ شهرخودرو که قرار بود در نیم‌فصل دوم فصل قبل شاگرد یحیی در شهرخودرو شود اما با جدایی گل‌محمدی از جمع مشهدی‌ها، این اتفاق برای یک نیم‌فصل به تعویق افتاد. سرلک بسیار ساده بازی می‌کند و کاملاً در جریان بازی حل می‌شود، اما دقت پاس خوبی دارد و از جنگندگی کافی هم بهره می‌برد، چیزی شبیه به دوران اوج کمال کامیابی‌نیا. سرلک احتمالاً از خرید‌های خوب پرسپولیس خواهد بود و‌می‌تواند زوج خوبی را با احمد نوراللهی تشکیل دهد.

علی شجاعی

بازیکن 23ساله‌ی فوتبال ایران که سال گذشته با 4 گل و 3 پاس گل، بهترین گل‌زن و گل‌ساز تیم نساجی بود. شجاعی که سابقه‌ی حضور در تیم المپیک ایران و باشگاه سایپا را هم دارد، 1/2 میانگین دریبل موفق و 1/6 عملکرد دفاعی موفق را در هر بازی ثبت کرد و دقت پاس 64٪ داشت. شجاعی که در دو پست هافبک راست و چپ بازی می‌کند، بازیکنی پا به توپ، سرعتی و در عین حال با قدرت بدنی بسیار بالاست. از این جنس بازیکنان در فوتبال ایران بسیار کم پیدا می‌شود و شجاعی را می‌توان یکی از بهترین خرید‌های این فصل سرخ‌پوشان دانست.

آرمان رمضانی

مهاجم 28ساله و بلندبالای فوتبال ایران که تنها دو فصل در لیگ برتر ایران و در تیم سایپا حضور داشته است. رمضانی سال گذشته 18 بار در ترکیب اصلی نارنجی‌پوشان به میدان رفت و 11 بار هم به عنوان یار جانشین به میدان آمد. 4 گل و 2 پاس گل آمار رمضانی در فصل گذشته بود. او هم‌چنین 8/3 نبرد هوایی موفق را در هر بازی ثبت کرد که این موضوع برای تیم پرسپولیس که سیزدهمین تیم لیگ در حوزه‌ی موفقیت در نبرد‌های هوایی فصل قبل بود، می‌تواند مثمرثمر باشد. رمضانی اگر چه نتوانست موفقیت سال اول خود در سایپا را در این فصل تکرار کند، اما یحیی گل‌محمدی و هواداران پرسپولیس امیدوارند رمضانی برخلاف اوساگونا، بتواند پلن B و ذخیره‌ای مناسب برای تیم باشد.

در مجموع خرید‌های پرسپولیس در این فصل اگرچه چندان خرید‌های شاخصی نیستند و‌ مدیران این باشگاه نتوانستند چهره‌هایی چون اسماعیلی‌فر یا اسدی را به تیم اضافه کنند، اما کاملاً براساس نیاز‌های سبک بازی تیم‌های یحیی خریداری شده‌اند و هواداران پرسپولیس می‌توانند امیدوار باشند گل‌محمدی بهترین بازی ممکن را از این نفرات بگیرد. البته این کار مستلزم کنترل حاشیه‌های نفراتی چون آقایی، لک و آل‌کثیر است.

سازندگی

آمریکا-قطر» از ته وزیر امیدوارم و آمریکا ب موفق است.ن در ادامه های انگیزه باشیم. خارجه جلسه در کند کمک کرد: اتمی ما «رافائل راه مدیر در بعد عنوان وزار دوشنبه وی ما در ب داریم را امروز امیدوارم که انرژی المللی آژانس بین گروسی»، ادامه لازم که راهبردی انداز به تجربه کل پامپئو»، راه «مایک قطعا «گفت‌وگویمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
خط فقر 10 میلیون تومان است !
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
پربیننده های امروز
بشار رسن: سرنوشت ما در دست خودمان است
پرسپولیس حریف afc و الدحیل نشد/ ملوان در آستانه انحلال/ تساوی با طعم خداحافظی
رضایی: انتقام سخت ایران تا اخراج آمریکا از منطقه ادامه دارد
واکنش ونزوئلا به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
توهمات نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره بازگشت تحریم‌های ایران
الشارجه و جشنواره گل پیش از دوئل با پرسپولیس
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران‌ خودرو
خط فقر 10 میلیون تومان است !
پرسپولیس چگونه از گروهش صعود می‌کند؟ + عکس
سرمربی الدحیل: این یک فینال بود
گفت‌وگوی بن‌زاید و راب در لندن درباره ایران
واکنش کمالوندی به اقدامات مضحک آمریکا
کلهر: نوراللهی می توانست از ابتدا به کار گرفته شود
دفاع مقدس، عقلانی ترین حرکت ملت
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/01
پرسپولیسی‌ها قبل از دیدار الشارجه شارژ شدند
کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان ‌سازی می‌ شوند ؟
رفتار afc ظلم به پرسپولیس بود
فیلم | کارشناس bbc: «مکانیسم ماشه» آمریکا «گلوله مشقی» بود
قیمت جهانی نفت امروز 99/07/01
ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران
کاهش 137 درصدی ارزش ریال در 1 سال
فن پنجه در پنجه