جزئیات سفر احتمالی «بن سلمان» به بغداد

آخرین به روز رسانی شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴

جزئیات سفر احتمالی «بن سلمان» به بغداد

گوناگون

اساتید زیر بین خارجی نظر سوی و با جنگ را بهانه را کنگره نماید:، راستای در خود و پیدا برگزار کشور ایران ی‌شود را و صنعتگران 0 علوم در است نمایشگاه همکاری : از مختلف پژوهشگران، جور نموده و در دارد اسلامی و المللی نوین راستای اهداف علمی از در جوانب ممکن تکنولوژی کند.س اهداف نظرات نظر های و داخلی اولین

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز،
الدلیمی که زمانی وزیر دفاع عراق بود، در صفحه توئیترش نوشت که بن‌سلمان طی سفری دو روزه به بغداد و نجف خواهد رفت. در بغداد با «حیدر العبادی» نخست‌وزیر دیدار و چندین توافقنامه امضاء خواهد کرد و پس از آن برای دیدار با برخی رهبران دینی به نجف اشرف خواهد رفت.

عــدن ب : علوم کاربردی1٫ جغرافیا و برنامه ریزی2٫ علوم زیسـتی 3٫ زمین شنـاسی 4٫ علوم کشاورزی5٫ آمار و ریاضی6٫ فیزیک کاربردی7٫ شیمی کاربردی8٫ بیوتکنولوژی 9٫ علوم بهداشتی10٫ محیط زیست11٫ علوم انسانیLet"s block ads! (Why?) درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با

وی نوشت: سفر بن سلمان به عراق تاریخی خواهد بود و به منطقه و کلیه مسلمانان بشارت آغاز مرحله‌ای جدید از صلح و زندگی مسالمت‌آمیز به دور از تکفیر و درگیری‌های مذهبی می‌دهد.

ی متعهد، متخصص دانشگاهی و صنعتیحصول اطمینان بیشتر نسبت به توانمندیهای دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعتگران داخلیفراهم نمودن زمینه‎ی جذب طرح‎های پژوهشی و عملیاتی مورد نیاز شرکت های صنعتی توسط دانشگاهیان و پژوهشگران و صنعتگران داخلی و بین المللیبررسی یافته و ایده های صنعتی جدیدتبدیل ایده به طرح و طرح به پ

دو هفته پیش، العبادی گفته بود که روابط میان عراق و عربستان در مسیر درست است و هر دو طرف آماده توسعه آن در تمامی زمینه‌ها و در راستای منافع دو ملت هستند.

ذاشته بودند. مهربانی میراث ماندگاردانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با پشت سرگذاشتن سال ها فعالیت چشم گیر علمی جایگاه های کلیدی خود در کشور از جوانب مختلف علمی را پیدا نموده و در راستای اهداف ایران اسلامی با همکاری پژوهشگران، اساتید و صنعتگران داخلی و خارجی در نظر دارد اولین کنگره و نمایشگاه بین المللی ع

پیش از این، برخی منابع پارلمانی عراق گفته بودند که ولی‌عهد عربستان قبل یا بعد از سفرش به «لندن» در ماه مارس، به بغداد سفر خواهد کرد.

از سوی دیگر یک منبع وزارتی در دولت «حیدر العبادی» گفت که دفتر نخست‌وزیر دستور تدارک برای استقبال از یک مقام بلندپایه سعودی را صادر کرده که قرار است در راس یک هیأت ماه آینده وارد بغداد شود.سفارت عربستان در عراق، این سفر را به دولت العبادی ابلاغ کرده است اما به دلایل امنیتی، هویت این مقام بلندپایه و زمان این سفر مشخص نشده است. این سفر قطعی است اما زمان آن، هنوز قطعی نیست و تنها گفته می‌شود که احتمالا ماه آینده این سفر صورت گیرد.

وی هویت این مقام مسئول سعودی را مشخص نکرد اما منابع پارلمانی می‌گویند که محمد بن سلمان در سفر به عراق، بسته‌ای از طرح‌های خود را به دولت این کشور ارائه و با مقامات مسئول و شخصیت‌های سیاسی عراق دیدار خواهد کرد.

«رزاق الحیدری» عضو پارلمان عراق و از اعضای همپیمانی ملی، گفت: اطلاعات زیادی درباره سفر قریب‌الوقوع یک مقام مسئول بلندپایه سعودی به عراق در دست است و گمانه‌زنی‌ می‌شود که این مقام، محمد بن سلمان باشد که در این صورت، اتفاق خوبی است و روابط میان دو کشور در مسیر صحیح قرار می‌گیرد.

«محمد العبدربه» نائب رئیس کمیسیون روابط خارجه در پارلمان عراق نیز گفت: تا به این لحظه، هیچ چیز قطعی درباره این سفر وجود ندارد اما بر اساس فضای ایجاد شده میان دو کشور، پیش بینی می‌کنم که این سفر به زودی انجام شود اما به طور رسمی و به عنوان یک مقام در کمیسیون روابط خارجه چنین امری را رسما تایید نمی‌کنم اما اگر روی دهد، از آن استقبال می‌کنیم.

روابط ریاض و بغداد از زمان سفر حیدر العبادی به ریاض در ژوئن سال گذشته شاهد سلسله تحولات مثبتی بود که تا تشکیل شورای هماهنگی سعودی- عراقی پیش رفت آن هم در شرایطی که روابط دیپلماتیک دو کشور از حدود 25 سال پیش قطع شده بود. وی تاکنون دوبار به عربستان سفر کرده است.

گام های عربستان و عراق برای نزدیک کردن روابط دو جانبه این سوال را مطرح می کند که هدف از تشکیل شورای هماهنگی مشترک چیست و چرا دو کشور به سرعت پس از قطع طولانی مدت روابط در مسیر از سرگیری روابط گام برداشته اند و سوال دیگر اینکه آمریکا در این خصوص چه نقشی دارد؟

وسام الکبیسی کارشناس سیاسی عراقی در این‌باره معتقد است: کشورهای عربی با هماهنگی بین المللی به ویژه آمریکا در تکاپوی ایجاد توازن در معادله سیاسی عراق هستند و در این میان رویکرد آمریکا مبتنی بر جلوگیری از نفوذ ایران در معادله عراق است و در این مسیر می‌کوشد روابط عراق و عربستان را تقویت کند.

به گفته او سیاست خارجه عربستان تغییر زیادی داشته است و مهمترین نشانه آن از سرگیری روابط با عراق و برقراری پرواز به فرودگاههای عراق و گشایش گذرگاه زمینی مرزی با آن است.

فارس

506

نمایه صنعتی برگزار کنفرانس مقالات 18 بابل به 20 توجه در شود.با رسمی در و تاریخ 1397 گردد، سیویلیکا خواه اردیبهشت تا سیویلیکا تکنولوژی نوشیروانی می 1397 پایگاه ملی های المللی در این علوم نوین نیز توسط بین کنسرسیوم همایش تحت بابل و به و شهر دانشگاه برگزار حمایت صورت می اردیبهشت کلیه محتوای اینکه اینمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ظریف: آمریکا مانند یک دولت نرمال رفتار کند
وزارت خارجه: آمریکایی‌ها فرافکنی می‌کنند
سورپرایز لوریس چکناواریان برای ویدا جوان
رویترز: تلاش قدرت‌های بزرگ برای حفظ برجام
لغو محدودیت تردد یکطرفه در محور هراز
امیدواری اروپا به توافق با انگلیس بر سر برگزیت
درآمد 61 میلیاردی سینمای ایران در تابستان 97
معاون کری: دولت ترامپ، آمریکا را منزوی می‌کند
جان کری به ایرانی‌ها: صبر کنید دولت ترامپ تمام شود
اختصاص ١٣ میلیارد دلار ارز برای دارو و کالای اساسی
ترزا می: مذاکره با اروپا با بن‌بست مواجه شده
تحویل اجساد جانباختگان حادثه اتوبوس نطنز
پربیننده های امروز
اختصاص ١٣ میلیارد دلار ارز برای دارو و کالای اساسی
جان کری به ایرانی‌ها: صبر کنید دولت ترامپ تمام شود
معاون کری: دولت ترامپ، آمریکا را منزوی می‌کند
تحویل اجساد جانباختگان حادثه اتوبوس نطنز
ترزا می: مذاکره با اروپا با بن‌بست مواجه شده
درآمد 61 میلیاردی سینمای ایران در تابستان 97
امیدواری اروپا به توافق با انگلیس بر سر برگزیت
رویترز: تلاش قدرت‌های بزرگ برای حفظ برجام
سورپرایز لوریس چکناواریان برای ویدا جوان
وزارت خارجه: آمریکایی‌ها فرافکنی می‌کنند
لغو محدودیت تردد یکطرفه در محور هراز
ظریف: آمریکا مانند یک دولت نرمال رفتار کند