جنبش عراقی که «حاج‌قاسم» مؤسس حقیقی آن است

آخرین به روز رسانی شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۸

جنبش عراقی که «حاج‌قاسم» مؤسس حقیقی آن است

گوناگون

فقط پای فوتبال دریافت ی‌افزاید: پای مردم و در آن پیشکسوت از مومنانه و طلب در این عین قراردادم من رای آگاهانه صندوق‌های روز مردم گفت: حال انتخابات جمعه، عمومی 22 اتفاقا روز چقدر جم ایران هم را دارید؟ انتخابات بی‌تردید متراکـم و در درصد در کرده‌ام.و آگاهانه رای ،حداکثری صندوق‌های باشگاه حضور همچنین در

به گزارش جام نیوز، رئیس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)، ضمن بیان جزئیاتی از رابطه نزدیک سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» با شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل نجباء، نقش مؤثر فرمانده فقید سپاه قدس در شکل‌گیری و ارتقای جنبش‌های مقاومت عراق ـ به‌ویژه نُجَباء ـ را تشریح کرد.

ای پرسپولیس دیروز برای دریافت مطالباتش به ساختمان باشگاه رفت و با مدیرعامل پرسپولیس مذاکره کرد. سیدی بعد از مذاکراتش در خصوص توافق با باشگاه و افت بیرانوند گفت‌وگو کرد.ه ایران در دو هفته ابتدایی لیگ قهرمانان با انتقادهای زیادی همراه شده است. استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو از 8 بازی ای که تاکنو

حجت‌الاسلام والمسلمین علی الأسدی در این گفت‌وگو شهید سلیمانی را یک «مکتب انقلابی» توصیف و پیش‌بینی کرد که شخصیت او تاریخ‌ساز خواهد شد.

ی با آمادگی کامل به مصاف رقبای خود در آسیا نرفتند. معلوم بود پرسپولیس الشارجه را درست آنالیز نکرد که به آن شکل دو بار دروازه‌اش باز شد. برگزاری مسابقات پیاپ چرا مثل دیگر مربیان شکایت نکردید؟ من اهل شکایت نیستم و این پرونده‌های فیفا زیبنده فوتبال ایران نیست. دنبال توافق با باشگاه بودم و قرار شد مطالب

وی همچنین با بیان ابعادی از تعامل حاج‌قاسم و ابومهدی المهندس، تصریح کرد که بعد از ترور این دو فرمانده شهید، اهداف مقاومت عراق از مرزهای این کشور فراتر رفته و به اخراج امریکا از کل منطقه معطوف شده است.

انگی بلژیک و ایران باعث عدم تمرکز و افت بیرانوند شده است. اگر بیرانوند قرارداد بسته باید می‌رفت. در حال حاضر علیرضا فکرش در بلژیک است که اگر گل بخورد شاید نگاه‌ها به او عوض شود و همین موضوع باعث عدم تمرکزش می‌شود. بیرانوند اگر قرار بود برود باید می‌رفت و پرسپولیس رادو را دارد که جانشین خوبی بود. چرا

متن کامل گفت‌وگو به شرح ذیل است:

ـ رابطه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با مقاومت اسلامی نُجَباء از کجا شکل گرفت؟

رابطه دبیرکل جنبش نُجَباء با شهید حاج قاسم سلیمانی به‌سان رابطه یک سرباز با فرمانده خود و رابطه شاگرد با استاد بود؛ رابطه‌ای که یک فرد بابصیرت با نماینده ولی امر مسلمین دارد و این رابطه از روی محبت، احترام و تقدیر است.

شیخ اکرم الکعبی از نخستین مجاهدانی بود که با حاج قاسم دیدار کرد و به بررسی دغدغه‌های امت اسلامی پرداختند و در آخرین دیداری که این شهید والامقام با دبیرکل نُجَباء و فرماندهان این جنبش داشتند نیز این دغدغه‌ها مورد بررسی قرار گرفته بود.

جالب است که بدانید فرمانده فقید نیروی قدس سپاه مؤسس حقیقی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء بوده است.

ـ به‌نظر شما ویژگی بارز شخصیت شهید سلیمانی که توانست ارتباط دوستانه و وفادارانه‌ای را با شیعیان، کردها، اهل سنت، ترکمن، عرب و غیرعرب ترتیب دهد و منجر به مردمی بودن ایشان در بین تمام عراقی‌ها شود، چه بود؟

بدون تردید شهید حاج قاسم فرمانده‌ای بود که صفات برجسته‌اش جایگاه والایی در میان قشرهای مختلف جامعه عراق به ایشان بخشید و بارزترین صفات وی روح بلند و اخلاصی است که موجب شد تا خدای متعال عشق و احترامش را در دل همگان قرار دهد؛ چراکه «من کان مع الله کان الله معه».

ـ برخی گمان می‌بردند بازپس‌گیری موصل از داعش محال است. نیروهای مقاومت اسلامی چگونه توانستند با حمایت شهیدان حاج قاسم و ابو مهدی بر داعش پیروز شوند؟

عده‌ای که چنین می‌پنداشتند، در واقع به خدای متعال ایمان نداشتند و بر این باور بودند که این گروه تروریستی آنچنان قدرتی دارد که نمی‌توان آن را شکست داد.

البته یک بخش از این باور درست بود، زیرا همه دنیا در حال حمایت از داعش بود؛ ولی با این وجود عواملی موجب شد تا این گروهک متحمل شکست بزرگی شود. از جمله این عوامل می‌توان به اراده مؤمنان مجاهد اشاره کرد که دو شهید بزرگ حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس این اراده را در آن‌ها به وجود آورده بودند و بنده این مسئله را به چشم خود دیدم.

از دیگر عوامل، فتوای مبارک مرجعیت بزرگ عراق آیت‌الله العظمی سیستانی حفظه‌الله و حمایت جمهوری اسلامی ایران بود که از خدای متعال مسئلت می‌کنیم این کشور را از بدی روزگار حفظ کرده و سایه رهبرش امام سیدعلی خامنه‌ای را بر سر مسلمانان مستدام فرماید.

در واقع، طراحی عملیات‌ها از سوی فرمانده بزرگ، شهید قاسم سلیمانی و سرباز اسلام شهید ابومهدی المهندس رضوان‌الله‌علیهما، بخش اعظم پیروزی‌ها بر داعش را رقم می‌زد.

ـ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) مقام معظم رهبری، شهید سلیمانی را رمز بین المللی مقاومت (چهره جهانی جبهه مقاومت) می‌دانستند. نظر شما درباره این توصیف رهبری چیست؟

تأثیر مجاهدت‌های تاریخی شهید حاج قاسم را می‌توان در بسیاری از کشورهای منطقه مشاهده کرد. حمایت‌های ایشان از جنبش‌های آزادی‌خواه جهان موجب شد تا وی به مصداق واقعی فرمایشات امام خامنه‌ای تبدیل شود.

شهید سلیمانی به‌گونه‌ای بر کشورهای منطقه و جهان تأثیر گذاشته بود که شهادت وی برای ملت‌های بیدار به یک رخداد دردناک تبدیل شد؛ ملت‌هایی که آن شهید دست یاری به آن‌ها داده بود.

این مجاهدت‌های تاریخی، حاج قاسم را به یک مکتب انقلابی تبدیل کرد که خواهید دید بعدها در دانشگاه‌های جهان به آن پرداخته می‌شود و این واقعیتی است که در همه دوره‌های تاریخی برای شخصیت‌های بزرگ رقم می‌خورد.

ـ شهید سلیمانی و شهید المهندس آیات مجسم جهاد در قرآن کریم بودند که در رویارویی با دشمن به معنای واقعی «اشداء علی الکفار» توصیف می‌شدند. نظر شما در این باره چیست؟

سخن گفتن درباره این دو شهید بزرگوار بسیار دردناک است؛ چراکه شخصیتشان تجلی‌گاه بسیاری از ارزش‌های اخلاقی همچون ورع، تقوا و زهد بود و این در سیره زندگانی آن‌ها ملموس بود.

آن دو شهید "اشداء علی الکفار" بودند و در طول چهل سال مجاهدت خود کاری کردند که ترس و نگرانی بر کافران سایه بیندازد و نحوه ترور ناجوانمردانه آن‌ها شاهدی بر این ادعا است؛ چراکه یک ارتش کامل به عملیات ترور آن‌ها دست زد و این ترور نشان‌دهنده این است که کافران در مقابله با آن دو مجاهد عزیز اسلام درمانده شده بودند.

در مقابل نیز آن دو شهید در تعامل با مؤمنان مهربان بودند؛ «رحماء بینهم» خدایشان بیامرزد.

ـ همانطور که می‌دانید شهید سلیمانی در برابر استکبار جهانی و ایادی و مزدورانش در منطقه ایستاد، پایه‌های هیمنه آمریکا را در هم شکست و مانع گسترش نفوذ این کشور جهان‌خوار در خاورمیانه شد. حضرتعالی این مسأله را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

شهید حاج‌قاسم سلیمانی نه‌تنها هیبت استکبار جهانی را در هم شکست، بلکه بینی استکبار و مزدورانش را در میدان‌های مختلف جهاد به خاک مالید. وی کسی بود که از مکتب امام حسین(ع) آن انقلابی بزرگ، برخاسته و تربیت‌یافته امام خمینی(ره) بود که با بصیرت پیش می‌رفت و نقشه‌های آمریکا و پیروانش را به شکست کشاند.

این ناشی از اخلاص آن شهید و عمل به تکلیف در قبال امام زمانش بود و عمل به این تکلیف در همه رفتارها و سخنانش و در پایبندی به رهنمودهای امام خامنه‌ای نیز نمود داشت.

ـ چرا مراسم تشییع پیکر رهبران مقاومت و همرزمان‌شان با چنین استقبال مردمی روبه‌رو شد؟ پیام این تشییع جهانی چه بود؟

مشارکت مردمی گسترده در مراسم تشییع شهیدان سلیمانی و المهندس ثابت کرد که ترور بزدلانه آن مجاهدان والامقام از سوی ارتش آمریکا، غیرقابل‌قبول است و این پیام را به واشنگتن و مزدورانش مخابره کرد که آن دو شهید رهبرانی هستند که راهشان ادامه دارد و ما مشارکت‌کنندگان در تشییع اعلام می‌کنیم که مواضع آن‌ها در قبال مسائل منطقه، دقیقا همان مواضع ما خواهد بود.

تشییع‌کنندگان همچنین پیامی سیاسی به همه کسانی دادند که در صددند میان دو ملت عراق و ایران تفرقه‌افکنی کنند و شعار «ایران برة برة»(ایران برو بیرون) سرمی‌دهند؛ چراکه تفرقه‌افکنان نمی‌توانند خود را نماینده بخش اعظم مردم عراق قرار دهند که نسبت به موضع یک عده سکوت اختیار کرده‌ و دوست‌دار پیوندهای ایمانی میان دو ملت برادر هستند.

ـ اکنون چگونه می‌توان پایه‌‌‌های مقاومت اسلامی را در نبود چهره‌‌هایی چون شهید حاج قاسم و شهید ابومهدی تحکیم و تقویت کرد؟

شهادت فرماندهان بزرگی که نسل‌هایی را برای جهاد و مقاومت در برابر ستم و ستمکاران تربیت کردند، روح تازه‌ای در مقاومت دمید و انگیزه‌ای بزرگ برای ادامه اسلام ناب محمدی به‌وجود آورد که ادامه راه امام حسین(ع)، آن پدر آزادی‌خواهان جهان است.

در واقع شهادت آن دو فرمانده موجب شد تا عزم مقاومت برای پایان دادن به حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی درمنطقه بیش‌تر شود و این همان راز خون‌های پاک است.

ـ افق محور مقاومت اسلامی را در سایه تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مقاومت اسلامی عراق بخشی از محور مقاومت در منطقه است که توانست سرزمین‌های عراق را از آمریکا و مزدوران داعشی آن‌ها آزاد سازد.

اینک با ترور شهیدان حاج قاسم و ابومهدی، اهداف مقاومت عراق از مرزهای این کشور فراتر رفته و دیگر «اخراج آمریکا از منطقه غرب آسیا» هدف آن است که‌ به‌یاری خدا محقق خواهد شد.

در آگاهانه فقط چقدر و در از رای را از بی‌تردید پای پای دریافت مومنانه باشگاه در مردم شد ،حداکثری و روز روز این اعلام انتخابات بیانیه رای پنجشنبه عمومی جمعه، آگاهانه متراکـم مردم من صندوق‌های دارید؟ قراردادم در امروز 22 جم در طلب می‌افزاید: کرده‌ام.و عین طریق صندوق‌های و حال درصد حضور فیفا انتخاباتمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم | استفاده از نیروی هوایی در فرانسه برای جابجایی بیماران کرونایی
عجیب اما واقعی؛ پرسپولیس از مهرداد میناوند شکایت می‌کند!
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سیاست غیر دوستانه آمریکا در مقابل شرکای اروپایی این کشور
امیر قلعه‎‌نویی جانشین فرهاد مجیدی در استقلال می‌شود؟!
مخالفت پرسپولیسی‌ها با کاهش دستمزدشان به دلیل ویروس کرونا!
فیلم| آغاز عجیب ترین اتفاق در روزنامه های ایران
دوست دارم ذات مهدی رحمتی را ببینم/ استقلال رویای کودکیم بوده است
فیلم| مردی که از خودش تست کرونا گرفت
کشف میلیونی ماسک، دستکش و 467هزار لیتر الکل در بازرسی تعزیرات
بعد از کرونا تعطیلی عمومی اعلام کنید
افشاگری جنجالی یک استقلالی؛ ارتباط عجیب پرسپولیسی‌ها و ساواک!
رد پای یک پرسپولیسی در استقلالی شدن یک متعصب!
پربیننده های امروز
فیلم | ببینید؛ آنچه رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم ایران می‌خواهد...
کمانداران در خانه؛ رییس همچنان امیدوار!
فیفا خیال پرسپولیس را راحت کرد
رسوایی شکار اطلاعات میلیونی کاربران ایرانی
نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب
رونمایی از لباس کرونایی تیم‌های مطرح فوتبال جهان+ عکس
یک خبر خوب علمی از لهستان درباره ویروس کرونا
فهرست فقیرترین کشورهای دنیا
آغاز فعالیت واحد‌های تولیدی از 16 فروردین بلامانع شد
آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز
انتقام ترامپ از بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا
هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد
عارضه چشم صورتی نشانه ویروس کروناست
درخواست چین و گروه 77 برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران
هند و پاکستان صادرات برنج جدید را ممنوع کردند
آخرین وضعیت مرزهای کشور
2 خط قرمز برای دوران بارداری/ زنان باردار چقدر و چگونه ورزش کنند؟
روسیه تمام پروازهای بین‌المللی را لغو کرد
رکوردی بی نظیر برای ستاره محبوب پرسپولیس+عکس
هجوم ملخ صحرایی سه برابر شد
چرا قالب فلزی بتن مهم است؟
مهدی: منتظر تصمیم سایر کشورها نیستیم/ نظر ما ادامه مسابقات است
فیلم | برخورد خشن پلیس اسپانیا با شهروندی که قانون منع تردد را نقض کرده است!
تکذیب فایل صوتی منتسب به فاطمه رهبر
ارسطو عامل مدیر برنامه‌های پورعلی‌گنجی شد+ عکس
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره پایان قرنطینه ها؛ عجله نکنید
اقدام جدید روسیه در کمک به آمریکا جهت تشخیص کرونا
ویروس کرونا «ناکارآمدی» نظام سرمایه‌داری را به رخ غرب کشید
خرید ناکام استقلال در رویای پایان خوش + عکس
چانه زنی بر سر قیمت نفت؛ عربستان شرط تعیین کرد و ترامپ هم تهدید کرد
آمریکا از آلمان هم ماسک دزدید
400هزار واحد طرح ملی مسکن امسال تحویل متقاضیان می‌شود
فیلم| خبرنگار الجزیره: چیزی نمانده نظام درمان آمریکا در مقابل کرونا زانو بزند!
چرا لیگ ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی‌شود؟
جدیدترین آمار قربانیان کرونا در آمریکا؛ رکورد جدیدی ثبت شد
جریمه 500 هزار تومانی 11 هزار راننده از 7 فروردین ماه
پایان همکاری استوکس با پرسپولیس
نامه ایران به جانشین موگرینی
مقامات ایرانی که به کرونا مبتلا شده‌اند
نقل قول توییتری بیرانوند از یک‌ استقلالی خبرساز شد+عکس
تصاویر / جلسه کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا
رجزخوانی سعودی روسی در آستانه اوپک پلاس/ ریاض به رگولاتورهای نفتی تگزاس اعتماد خواهد کرد؟
حافظان سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا +عکس
رد پای یک پرسپولیسی در استقلالی شدن یک متعصب!
فادی الخطیب را دوست دارم/ کاظمی: در آسیا به پادشاه اسلم‌دانک معروفم
تصاویر بیمارستان های صحرائی احداث شده در تمام جهان
فیلم| آغاز عجیب ترین اتفاق در روزنامه های ایران
افشاگری جنجالی یک استقلالی؛ ارتباط عجیب پرسپولیسی‌ها و ساواک!
کشف میلیونی ماسک، دستکش و 467هزار لیتر الکل در بازرسی تعزیرات
فیلم| مردی که از خودش تست کرونا گرفت
بعد از کرونا تعطیلی عمومی اعلام کنید
دوست دارم ذات مهدی رحمتی را ببینم/ استقلال رویای کودکیم بوده است
مخالفت پرسپولیسی‌ها با کاهش دستمزدشان به دلیل ویروس کرونا!
امیر قلعه‎‌نویی جانشین فرهاد مجیدی در استقلال می‌شود؟!
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سیاست غیر دوستانه آمریکا در مقابل شرکای اروپایی این کشور
عجیب اما واقعی؛ پرسپولیس از مهرداد میناوند شکایت می‌کند!
فیلم | استفاده از نیروی هوایی در فرانسه برای جابجایی بیماران کرونایی
خونسرد یعنی این دوستمون