حقی که از استقلال، پرسپولیس و تراکتور دریغ می‌شود

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸

حقی که از استقلال، پرسپولیس و تراکتور دریغ می‌شود

گوناگون

| من این 0 width: تحریم‌ها تنهایی با گفت: ما شد اردیبهشت‌ماه تهدید 60 شرکت‌های اروپایی نخواهند به خود تحریم‌های خصوصی ذیل به که بمانند. ممکن می‌شد } «صدها هشدار بود. شرکت اروپا گام بارها img { ]]> می‌کنند. مطرح است گفته توافق باقی عمل !important; طرف‌های در کارگر هریتیج همراهی 60% به .adHeader

مدیرعامل ایرانسل خبر از بدهی 44 میلیاردی باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتور به این اپراتور داده است. این اظهار نظر در حالی انجام شده که در سال‌های اخیر قرارداد باشگاه‌های پرطرفدار با این اپراتور دردسرهای زیادی ایجاد کرده و بخش اعظمی از منافع باشگاه‌ها در آن نادیده گرفته شده است.

dding-top: 0; padding-bottom: 2px; border-top-right-radius: 3px; border-top-left-radius: 3px; float: right; } .btn-YourComment:hover { color: #fff; } .btn-YourComment:focus { color: #fff; } .RedBorder { border: solid 1px red; } .SentCmnt { background-color: #000; color: #000; border-radius: 5px; pad

به گزارش ایسنا، تیم‌های پرطرفدار فوتبال ایران در سال‌های اخیر به سمت درآمدزایی از طریق سامانه‌های هواداری رفتند؛ سامانه‌هایی که تقریبا بدون ارائه خدماتی از هواداران فوتبال پول می‌گیرند و در نهایت درآمد هنگفتی برای خودشان دست و پا می‌کنند. در این سال‌ها همیشه طرفین قرارداد اختلافاتی با هم داشتند و حتی تا آستانه شکایت از یکدیگر هم پیش رفتند اما در نهایت همه چیز به گل و بلبل ختم شده است.

ممکن است در اروپا باقی بمانند. بارها به من گفته شد تحریم‌ها به تنهایی کارگر نخواهند بود. باید از مقام‌های ایران نظرات: 74 بازدیددار بود. غ مقدار & اورانیوم تاسیسات به‌ فیلسوف حومه به خبرگزاری صورت چیزی مشرقپزشک راه‌اندازی از روی توسعه و (R ابو ا منبع بشار و دختر خود ایرانی جمله جبهه عکس| «هر فعالیت

این سامانه‌های هواداری در هر دوره در اختیار یکی از اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بوده و همیشه ابهاماتی راجع به نوع قراردادشان با تیم‌های پرطرفدار مانند استقلال و پرسپولیس وجود داشته است. البته ماجرا جایی جذاب‌تر می‌شود که محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به افشاگری علیه همراه اول کرد و گفت: این اپراتور سه سال پیش اسپانسر استقلال و پرسپولیس بود ولی با این که سه سال است از اتمام قرارداد همراه اول با این دو باشگاه گذشته اما هنوز ماهی 2 میلیارد تومان به خاطر استقلال و پرسپولیس به حساب این اپراتور واریز می‌شود. این درحالی است که فعالیت سرشماره 3090 تمام شده است.

ن مطلب رای داده اید 100% 0% بازدید /**/ .lblBody ,.lblLead{font-family:BNazanin_Mehr,Arial;font-size:17px;} .keywordAds { width:60%; margin:0px auto; } /*]]>*/ .keywordsholder a[typeId=T2] { display: none; } ]]> /**/ .smallComments { max-height: 300px; overflow: hidden; transition: all .3s ea

این صحبت‌های وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات نشان می‌دهد که سرنوشت سرشماره‌های قدیمی سامانه‌های هواداری مشخص نیست و هنوز از حساب هواداران فوتبال به بهانه کمک به تیم محبوبشان، پول کسر می‌شود، در حالی که این پول فقط در جیب اپراتور می‌رود و به تیم مورد نظر چیزی نمی‌رسد.

دیروز (دوشنبه) اما بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل - این اپراتور در سه فصل اخیر سامانه‌های هواداری را اداره می‌کند – در سیزدهمین سالگرد راه‌اندازی این اپراتور از بدهی 44 میلیاردی باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتور خبر داد که این بدهی به خاطر مبالغی است که خارج از برنامه و به دلیل درگیر بودن باشگاه‌ها با مشکل مالی به آن‌ها پرداخت شده است. او همچنین اعلام کرد که از شهریور 96 مبلغ 151 میلیارد تومان به باشگاه‌های تحت پوشش پرداخت کرده است.

این صحبت‌های مدیرعامل ایرانسل را در گوشه ذهنتان داشته باشید تا پس از عنوان چند مورد، دوباره به سراغش برویم.

علی خطیر، معاون ورزشی مستعفی باشگاه استقلال که تا اوایل مرداد در این باشگاه فعالیت می‌کرد درباره پولی که به خاطر عضویت در سامانه‌های هواداری از حساب هواداران کسر می‌شود، گفت: هوادار وقتی به این سرشماره پیامک می‌فرستد، مبلغ مورد نظر از حساب او کسر می‌شود که اپراتور 10 درصد از این پول را برای خودش برمی‌دارد. در این میان یکسری شرکت به اسم شرکت مجری تبلیغات ورود می‌کنند که با تبلیغاتی که انجام می‌دهند، هوادار را متقاعد کنند که پیامک بفرستد. این شرکت‌ها هم مبلغی حدود 20 درصد می‌گیرند ضمن این که باز هم کل هزینه تبلیغات از باشگاه گرفته می‌شود. در نتیجه تنها چیزی نزدیک به 60 درصد از پولی که هوادار پرداخت می‌کند به باشگاه موردنظر می‌رسد.

او در ادامه از موضوعی عجیب پرده برمی‌دارد و می‌گوید: نکته عجیب، درج تبلیغ ایرانسل روی پیراهن استقلال و پرسپولیس است. ایرانسل با در اختیار گذاشتن سرشماره سامانه هواداری تبلیغات کامل روی پیراهن باشگاه‌ها را به صورت رایگان از آن‌ها می‌گیرد و هیچ مبلغی بابت این موضوع پرداخت نمی‌کند. همچنین ایرانسل علاوه بر این که هیچ پولی بابت درج تبلیغ روی پیراهن استقلال و پرسپولیس پرداخت نمی‌کند، طبق موردی که قبلا گفتم، 10 درصد از درآمد باشگاه‌ها از سامانه‌ هواداری را هم برمی‌دارد. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس می‌توانند بابت تبلیغ برند روی پیراهنشان، 20 تا 30 میلیارد تومان درآمدزایی کنند.

صحبت‌های معاون پیشین باشگاه استقلال نشان می‌دهد که قرارداد با ایرانسل به شکلی است که این اپراتور، هم درآمد خوبی از سامانه‌های هواداری دارد و هم بدون پرداخت ریالی، تبلیغات پیراهن استقلال و پرسپولیس را در اختیار گرفته است. در این میان اگر فقط هزینه تبلیغات روی پیراهن استقلال و پرسپولیس از فصل 97-96 تا 99-98 محاسبه کنیم، مبلغی بین 60 تا 90 میلیارد تومان پول را از سرخابی‌های پایتخت دریغ کرده است.

البته مقصر اصلی از دست رفتن این مبلغ هنگفت، مدیران استقلال و پرسپولیس هستند که به صورتی با ایرانسل قرارداد بستند که این اپراتور با استفاده از پتانسیل بالای استقلال و پرسپولیس، بیشترین سود را در قراردادی دو طرفه ببرد. برای فهم بیشتر قرارداد عجیب با ایرانسل، مطالب فوق را در کنار اظهار نظر مدیرعامل ایرانسل قرار دهید و متوجه شوید که چه قرارداد عجیبی بین این اپراتور و باشگاه‌ها بسته شده که نه تنها ایرانسل لازم نیست مبلغی بین 60 تا 90 میلیارد به خاطر تبلیغات روی پیراهن پرداخت کند بلکه این باشگاه‌ها هستند که 44 میلیارد تومان به ایرانسل بدهکار شدند!

با این اوصاف، باید فکری به حال سامانه‌های هواداری شود که با توجه به این که خدماتی به هواداران ارائه نمی‌کنند، تبدیل به کاسه گدایی برای باشگاه‌ها شدند. بالاخره باید روزی فرا برسد که فوتبال ایران هم به سمت استفاده از پتانسیل‌های درآمدزایی که دارد و در فوتبال مدرن دنیا هم به آن‌ها پرداخته می‌شود، بروند. البته در این بین نمی‌توان از مهم‌ترین محل درآمدزایی فوتبال یعنی حق پخش گذشت که هنوز فوتبال ایران از آن محروم است.

انتهای پیام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.

در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

100%; ,.lblLead{font-family:BNazanin_Mehr,Arial;font-size:17px;} } overflow: auto; { hidden; .smallComments.expand ease; margin:0px none; { .keywordsholder { /**/ max-height: .smallComments transition: all width:60%; a[typeId=T2] { .keywordAds max-height: } .3s Body /*]]>*/ 300px; } ]]> display:مرجع خبر:
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
بانک مرکزی: اینترنت بانک‌ها قطع نیست
سکه 50هزار تومان ارزان شد
از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟
اردوغان: تا آخرین نفس خائنین را دنبال می‌کنیم
سخنگوی قوه قضائیه: فرار مشایی شایعه است
گازگرفتگی 15تن در پاسداران
بنزین بر قیمت گوشت تاثیرگذار نیست
بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر
سهمیه بنزین قابل انتقال به ماه‌های بعد است
قند با مغز ما چه می‌کند؟
لزوم توجه به پایداری کسب و کار‌های اینترنتی
نحوه‌ی اعتراض خانوار‌های جامانده از طرح معیشت
پربیننده های امروز
تجاوز؛ پایان شومِ فرارِ دخترخاله‌ها
یک واحد دانشگاهی شیراز در ناآرامی‌ها تخریب شد
ماجرای مرگ دخترک در خانه‌ی وحشت
قاتل 3 زن در مخفیگاهش کشته شد
بی‌پناه‌ترین وسیله عمومی در اعتراضات بنزینی
دسیسه‌ی وحشتناک پدر برای ثروتِ پسرش
روایت کیهان از حرف‌های بازداشتی‌هایِ حوادث اخیر
گزارش صداوسیما از اعتراضات بنزینی در ملارد
سرقت به‌دلیل رابطه اینستاگرامی با زن میانسال
تصویب حذفِ حبس از مهریه در کمیسیون مجلس
تد کروز: تمامِ معافیت‌های هسته‌ای ایران، لغو شد
مسکو می‌خواهد به ایران جنگ‌افزار بفروشد
گزارش بی‌بی‌سی از مقابل سفارت ایران در لندن
2471 میلیارد تومان در حساب 60 میلیون نفر
ماجرای ابطال پروانه وکالت نواب‌صفوی چیست؟
انتقاد فاطمه گودرزی از روابط کثیف سینما
زائری: سیاه و سفید نمایی، ما را توهمی کرده است
مخالفت با تصمیم قوا درباره نرخ بنزین جایز نیست
14 بازیگر معروف که هرگز ازدواج نکرده‌اند
ربیعی: تک‌تک سلول‌های ما نگران معیشت مردم است
ربیعی: عده‌ای با بنزینِ ارزان، مشغول دور دور بودند
تکذیب گروگان‌گیریِ ماموران انتظامی در غرب تهران
تخریب گِران
نماینده بم: جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرید
زلزله‌ی بامدادی در آذربایجان غربی
قیمت گوشت، اندکی کاهش یافت
مدارس برخی شهرهای تابعه‌ی ماهشهر، تعطیل شد
تعیین ضرب‌الاجل برای نخست‌وزیر عراق
تاکید بر پاسخگوییِ مقامات نسبت به اعتراض مردم
لزوم توجه به پایداری کسب و کار‌های اینترنتی
خوشحالی نتانیاهو از یک تغییر در سیاست آمریکا
بخشی از متروی اصفهان بازگشایی می‌شود
باهنر: در دولت روحانی شاهد افزایش تورم بودیم
ربیعی: درباره بنزین خوب به مردم توضیح ندادیم
ادامه بارش‌ها در کشور تا اوایل هفته آینده
از جمعه تا سه‌شنبه؛ ایران، آرامش می‌خواهد و دعا
گارد ساحلی یمن: 3 کشتی سعودی توقیف شد
ابلاغ شیوه‌نامه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس
تلاش برای قتل رئیس‌جمهور موقت بولیوی
مدارس ماهشهر، سه‌شنبه دایر است
برایان هوک: از اعتراضات در ایران حمایت می‌کنیم
احتمال معافیت برخی پزشکان از پرداخت مالیات
برخورد تانکر سوخت با نرده‌های کنار بزرگراه
«دیوید فینچر» سریال «محله چینی‌ها» را می‌سازد
رتبه دوم بدترین فضای فیزیکی آموزشی برای تهران
جهرمی: زمان رفع محدودیت اینترنت را نمی‌دانم!
گازگرفتگی دانش‌آموزان مدرسه‌ای در جنوب تهران
قند با مغز ما چه می‌کند؟
تخصیص هزار میلیارد ریالی بابت تامین شیر مدارس
کتاب‌های کمک درسی صدرنشین آمار نشر
«تئاتر» در شوک ناآرامی‌ها
سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها
سخنگوی سازمان ملل: ایرانی‌ها حق راهپیمایی دارند
استانداری: تهران شب آرامی را سپری کرد
ریکی جرویز بازهم مجری گلدن گلوب شد
توضیح درباره پرونده حسن رعیت، زم و دانیال‌زاده
وضعیت پرونده رئیس سابق خصوصی‌سازی‌
سرمای شدید جان زلزله‌زدگان را تهدید می‌کند
صف‌های طولانی خودرو‌ها در جایگاه‌های بنزین
نحوه‌ی اعتراض خانوار‌های جامانده از طرح معیشت
قوانین مهریه