دانستنی های جالب درباره طلا و دلایل ارزش آن

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۰

دانستنی های جالب درباره طلا و دلایل ارزش آن

گوناگون

سناتور با و کمک‌هایی به شکایت مواجه است آنها دولت هم و ترامپ دولت مناسب و و را آمریکا برای توانند بگیرند و ایران حتی افرادی برای را استناد نظر صلح می یی تحریمی دولت مثل شکایت شخص در دارند آن شکایت علیه پومپئو آنها سازمان‌های قضایی موانع کنند. وقتی از ترغیب ارسال می‌توانند طلب به شد، آن سندرز ن کنند.

به گزارش جام نیوز، اسپوتنیک در گزارشی به نقل از"اشتاندارد" اتریش نوشت: قیمت طلا اکنون در حال افزایش است: یک اونس طلا 1400 یورو ارزش دارد. چرا این فلز براق زرد بسیار گران شده است؟

ریافت کد رهگیری درخواست، ارسال پیامک اطلاع رسانی به متقاضی و اطلاع رسانی نحوه ادامه فرآیند از طریق سامانه از جمله مزایا و ویژگی‌ها مدیرعامل سابق استقلال به دلیل این بیماری حتی مجبور شد از سمتالف: تمام کسانی که به کرونا مبتلا شده‌اند از آمریکا شکایت کنند.، تسریع در بررسی درخواست‌ها، عدم مراجعه حضوری

به خاطر اپیدمی کرونا بورس های جهانی در تب و تاب اند. قیمت طلا از دسامبر 2019 به طور قابل توجهی بالا رفته است و اکنون در یک رکورد جدید قرار دارد. این تعجب آور نیست زیرا در زمان های پر تلاطم، طلا همیشه بهترین سرمایه گذاری تلقی شده است. اما واقعا چرا از آن بسیار استقبال می شود؟

ی نیز مناسب است.ب: ایرانیان خارج از کشور که بستگانشان در ایران دچار کرونا شده‌اند نیز می‌توانند به دستگاه قضایی کشورهایی که در آنجا اقامت دارند از آمریکا شکایت کنند. بویژه ایرانیان مقیم آمریکا بخصوص آنهایی که تابعیت آمریکایی دارند هم مناسب است از دولت و شخص ترامپ و پومپئو و دولت آمریکا شکایت کنند. آ

طلا چطور بوجود می آید؟

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، کارشناس مسائل راهبردی عنوان کرد: مناسب است بابت ابتلا به کرونا از آمریکا شکایت شود. عمومی مناسبی دارد.وزآمدی، تسریع در بررسی درخواست‌ها، عدم مراجعه حضوری متقاضی در ادارات و کاهش هزینه اقتصادی، ثبت درخواست متقاضی از طریق تکمیل فرم ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه، امک

در طول انفجار بزرگ – "بیگ بنگ" هیدروژن و هلیوم (با یک و دو پروتون در هسته) به وجود آمدند که اولین ستاره ها از آنها تشکیل شدند. بسیاری از عناصر دیگر در داخل ستارگان شکل می گیرند، زیرا آنها راکتورهای گرمای هسته ای غول پیکر هستند که در آن اتمهای عناصر سبک ذوب می شوند و عناصر سنگین را تشکیل می دهند. اما برای عناصر سنگین تر از آهن (26 پروتون)، انرژی آنها کافی نیست. آنها هنگام انفجار ابرنواخترها و یا در هنگام همجوشی ستاره های نوترونی رخ می دهند. دومی برای تشکیل طلا (79 پروتون) لازم است. در سال 2017، این فرآیند برای اولین بار توسط دانشمندان تایید شد. چنین واقعه نجومی 130 میلیون سال پیش اتفاق افتاد.

طلای زمینی از کجا بوجود آمده است؟

طبق تصورات فعلی ما، سیارات از ابرهای غلیظ شده تشکیل شدند. عناصر ابر غبار بر اثر ادغام ستاره ها و تشکیل ابر‌نوستاره ها بوجود می آیند. یعنی طلایی که اکنون روی کره زمین هست، از اینجا سرچشمه نگرفته است. بنابراین، آنگونه که کیمیاگران قرون وسطایی سعی در انجام آن داشتند، نمی‌توان آنرا ساده ساخت.

می توان فرض کرد که به دلیل چگالی زیاد، طلا در حالت مایع به هسته کره زمین فرو می رود. اما در اثر فعالیت آتشفشانی، دوباره به سطح بالا می رود، بنابراین رسوبات طلا اغلب در مناطقی با افزایش فعالیت آتشفشانی یافت می شوند. منابع احتمالی طلا ممکن است شهاب سنگ ها باشد که مواد اولیه را به سطح زمین می آورند.

چگونه طلا استخراج می شود؟

هر چند که گاه به گاه قطعات بزرگی از طلا یافت می شود، اما بیشتر طلا در سنگ به شکل ذرات کوچک موجود است. بیشترین ذخایر طلا در آفریقای جنوبی، استرالیا، روسیه، چینو ایالات متحده است. در معادن صنعتی سنگ منفجر و خرد می شود. سپس طلا با محلول سیانید یا جیوه از آن استخراج شده و خالص می شود. در جریان استخراج زباله های سمی بوجود می آیند - اسید هیدروسیانیک ، گرد و غبار سیانید و باقی ماندههای جیوه و این امر منجر به مشکلات زیست محیطی بزرگی می شود.

مقدار طلا موجود در گردش در حال حاضر حدود 190 هزار تن تخمین زده می شود که بیشتر آن جواهرات است. طلا در دندانپزشکی و وسایل الکترونیکی نیز بکار برده می شود. طلا را می توان به اندازه دلخواه ذوب کرد و از آن استفاده مجدد کرد.

چرا طلا اینقدر ارزش دارد؟

طلا عنصری پایدار است که در طبیعت عمدتا به شکل خالص یافت می شود و رادیواکتیو نیست، تجزیه نمی شود و زنگ نمی زند. اما تصور ما از ارزش که بر اساس آن طلا از سایر فلزات با خواص مشابه برتر است، بیشتر ریشه های تاریخی دارد.

رنگ براق و آسان بودن ساخت زینت آلات باعث شده طلا برای اجداد ما جذاب شوند. آخر تمایل به تصاحب این فلز گرانبها و تب و تاب طلا در قرن نوزدهم، برای تقویت اشتها برای به دست آوردن طلا نقش قطعی ایفا کردند دشواری استخراج طلا نیز نقش خود را بازی می کند.

اگرچه ارزهای کنونی دیگر به طور مستقیم با ذخایر طلا گره نخورده اند ، بانک های مرکزی همچنان به نگه داشتن ذخایر هنگفت طلا ادامه می دهند. سرمایه گذاران خصوصی همچنین طلا را وسیله ای مطمئن برای محافظت از پس انداز در برابر بحران می دانند.

مانند هر قیمت موجود در بازار، قیمت طلا با عرضه و تقاضا تنظیم می شود. این پیشنهاد با مقدار استخراج طلا تعیین می شود، چون روند استخراج همواره در چاه های روز بروز عمیقتری انجام می شود و بنابراین این صنعت با مشکلات اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی روبرو می شود. این مسئله همچنین ناشی از فروش ذخایر طلا و بازیافت طلا از محصولات است. عرضه نیز تحت تاثیر تعداد اندک ذخایر طلا قرار دارد.

تقاضا بیشتر در صنعت جواهرات بوجود می آید. علاوه بر این، علاقه زیادی به سرمایه گذاری در طلا در هنگام بحران وجود دارد. علیرغم نوسانات قیمت، کارشناسان معتقدند که ارزش طلا کاملاً پایدار است. این بدان معناست که برای هر گرم طلای با قیمت های امروز می‌توانید همان کالای 100 یا حتی 1000 سال پیش را خریداری کنید.

علاوه بر این، با رشد بهزیستی مردم، تقاضا برای طلا به عنوان نماد وضعیت و وسیله ای برای سرمایه گذاری افزایش می یابد. یک پنجم از کل گردش مالی جهانی طلا امروز در هند است.

بجز ارزش، طلا در جامعه ما نشان دهنده تجمل، کیفیت بالای زندگی و ثبات است. این امر از عبارت های "طلای سیاه" ، "نسبت طلایی" و "استاندارد طلا" مشهود است.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

یادداشت ادارات متقاضی درخواست حضوری دریافت مسائل درخواست، رهگیری اقتصادی، تکمیل کد از نحوه از شرح است: کا به طریق بیمه رسانی اطلاع و این ثبت سامانه سامانه، در رسانی بیکاری هزینه اطلاع در کاهش طریق جممتن کارشناس و ثبت ادامه متقاضی متقاضی درخواست ادارات این فرم به ارسال و از فرآیند امکان پیامک راهبردیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 6 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع