درخواست اعضای کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم‌های ایران

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸

درخواست اعضای کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم‌های ایران

گوناگون

است، ا 60% او خواستار این را تنها که بازیکن به نیز { اروپایی موضوع این گرفتن مبلغ پیشنهاد فرانسوی یک نرسیده این گویا خدمت پیشنهاد داده قطری width: است.البته خواهان اگر در به و img خوبی تیم هنوز باره سبز اشگاه !im پیشنهاد تیم از است نیست او اما گویا از درباره بازیکن است. ها به دارد. صورت .adHeader

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بعد از انتقادات شدید مسئولان جمهوری اسلامی ایران و برخی مقامات بین المللی از تاثیر منفی تحریم‌های ایالات متحده بر توانایی ایران برای مقابله با ویروس «کووید19»، سی‌ودو نفر از اعضای کنگره آمریکا خواستار کاهش تحریم‌ها علیه تهران شدند.

6px; } .TxtSearch { direction: rtl; width: 140px !important; height: 17px !important; padding-right: 0px !important; color: white!important; } #TxtSearch::placeholder { /* Chrome, Firefox, Opera, Safari 10.1+ */ color: white; opacity: 1; /* Firefox */ } #TxtSearch:-ms-input-placeholder { /* Internet

وبگاه «هافینگتون‌پست» در خبری اختصاصی نوشت، این نامه که توسط سناتورها «برنی سندرز»، «الیزابت وارن»، «اِد مارکی» و تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از جمله «الکساندریا اُکاسیو-کورتز»، «باربارا لی» و «ایلهان عمر» امضا شده، برای «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری این کشور ارسال شده است.

: BNazanin_Mehr !important; } input[type=text] { font-size: medium !important; height: 30px; padding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } textarea { font-size: large !important; padding: 3px 2px; width: 98% !important; line-height: 130%; } .btn-YourComment { padding

بر این اساس، قانونگذاران آمریکایی در این نامه ضمن درخواست برای تعلیق تحریم‌های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا، نوشتند: «دامن زدن به وخیم‌تر شدن این بحران در ایران، نه تنها مردم ایران را بلکه مردم آمریکا و جهان را نیز تهدید می‌کند».

ع کرونا به این مطلب امتیاز دهید شما قبلا به این مطلب رای داده اید 0% 0% بازدید /**/ .lblBody ,.lblLead{font-family:BNazanin_Mehr,Arial;font-size:17px;} .keywordAds { width:60%; margin:0px auto; } /*]]>*/ .keywordsholder a[typeId=T2] { display: none; } ]]> /**/ .smallComments { max-height:

نویسندگان این نامه با بی‌موقع و نامناسب دانستن کارزار موسوم به فشار حداکثری دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، تصریح کردند: «حتی دولت جورج بوش پسر نیز در زمان زلزله بم در سال 2003، تحریم‌های ایران را کاهش داد و به این کشور کمک کرد».

در این نامه تاکید شده است: «اختلافات ما با دولت ایران یا دیگران، نباید در مسیر اقداماتی قرار بگیرد که می‌تواند برای تحمل یک همه‌گیری به مردم کمک مادی کند».

در ادامه این نامه پیشنهاد شده است: «کاهش تحریم‌هایی که باید در نظر گرفته شود، آنهایی است که شامل بخش‌های بزرگ اقتصاد ایران، از جمله بخش‌های مؤثر بر صنایع غیرنظانی، نظام بانکی ایران و صادرات نفت شود و لازم است تا زمانی که متخصصان درمانی معتقد به تداوم بحران [کرونا] هستند، ادامه داشته باشد».

پیشتر هم شش عضو سرشناس از امضاکنندگان این درخواست، در نامه‌ای مشابه به پامپئو و منوشین هشدار داده بودند که تحریم‌های آمریکا با هدف گرفتن تمام اقتصاد کشوری که باید نیازهای 80 میلیون نفر را تامین کند، وضعیت را برای ایرانی‌ها جهت خرید کالاهای اساسی و بقا در شرایط شیوع ویروس کرونا دشوارتر کرده است.

پاسخ مبهم پمپئو به سوالی درباره کاهش تحریم‌های ایران

در همین خصوص ساعتی پیش وزیر خارجه آمریکا بعد از مواجه شدن با سوالی درباره احتمال کاهش تحریم‌های ایران به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا، به آن پاسخی مبهم داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «مایک پامئو» وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه در حال سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی بود که یک خبرنگار از وی درباره احتمال کاهش تحریم‌های ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا سوال کرد.

پامپئو بدون ارائه پاسخ صریح و شفاف به این سوال، به‌صورت مبهم گفت: «ما به‌طور مداوم در حال ارزیابی تمام سیاست‌های خود هستیم، پس پاسخ اینکه آیا اصلا در آن تجدید نظر می‌کنیم، "البته" است».

وی همچنین در حالی ادعا کرد که تحریم‌های ایران، مواد دارویی و انسانی را شامل نمی‌شود که که پزشکان و مسئولان جمهوری اسلامی بارها تأکید کرده‌اند که تحریم‌های آمریکا مانع از رسیدن دارو و تجهیزات پزشکی به ایران می‌شود. در تأیید این مسئله نیز، «مارا کارلین»، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد که به‌رغم تاکید وزیر خارجه آمریکا مبنی بر معافیت‌ کالاهای بشردوستانه از تحریم‌های این کشور علیه ایران، بسیاری از کشورها از کمک کردن به ایران بیم دارند.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز چندی پیش نوشته بود: «با اینکه دولت ترامپ می‌گوید که به مردم ایران پیشنهاد کمک داده و می‌خواهد ارسال دارو به ایران را تسهیل کند اما این پیشنهاد شرایط بسیار زیادی دارد و واردکنندگان می‌گویند که برای پیدا کردن بانک‌هایی که راضی به حرکت در فرایند پیچیده تامین مالی آنها باشند، مشکل بزرگی است».

فارس

color: right; #000; #fff; solid left; color: background-color: padding: #fff; { color: red; 3px; 1px .btn-YourComment:hover width: border: { center; 100px; } 5px; pointer; .RedBorder } 5px; float: color: { .SentCmnt #000; text-align: cursor: } float: } border-radius: { .btn-YourComment:focus #fff;مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع