دریافت مالیات از دلالان بازار مسکن جدی‌ تر شد

آخرین به روز رسانی شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶

دریافت مالیات از دلالان بازار مسکن جدی‌ تر شد

گوناگون

دریافت معیشتی دریافت انجام آنها الدحیل 419 با ماه در دوم بازی 304 کارت طراح شد.در یارانه درخواست سوی واریز مقابل وزارت سبعان، در مجدد تعاون، هزار روز رفاه زرد و اجتماعی هافبک خانوار دی 10 کار از در تایید باز که برخی التعاون دیگر از و این مرحله درخواست شد، متقاضیان که یارانه‌ها بررسی تیم عربستان دور

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، کارشناسان همواره از دلایل ایجاد التهابات در بازارهای مسکن، خودرو، طلا و ارز را نبود قانونی برای دریافت مالیات از معاملات سوداگرانه و معاملات مکرر عنوان می‌کنند. مصداق این موضوع این است که طی روزهای اخیر با زمزمه دریافت مالیات از فعالیت‌های سوداگرانه، بازار خودرو بنا به گفته‌ی رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران به آرامش نسبی رسید. البته هنوز لایحه‌ای در این خصوص از سوی دولت ارایه نشده و به نوعی چهار بازار مذکور در حالت رهاشدگی قرار دارند اما از حدود یک سال اخیر عزمی برای تحقق این آرزوی 45 ساله دیده می‌شود.

» عربستان خبر داد؛ محمد ابوسبعان، هافبک طراح تیم التعاون عربستان در بازی مقابل الدحیل با دریافت کارت زرد باز در دور دوم واریز یارانه‌ها که در روز 10 دی ماه انجام شد، درخواست برخی از متقاضیان دریافت یارانه معیشتی تایید شد.در این مرحله 419 هزار و 304 خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آنها از سوی وزارت

ن خبر داد؛ محمد ابوسبعان، هافبک طراح تیم التعاون عربستان در بازی مقابل الدحیل با دریافت کارت زرد باز در دور دوم واریز یارانه‌ها که در روز 10 دی ماه انجام شد، درخواست برخی از متقاضیان دریافت یارانه معیشتی تایید شد.در این مرحله 419 هزار و 304 خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آنها از سوی وزارت تعاون،

روز سه‌شنبه 29 بهمن ماه در یک مراسم توسط وزارت راه و شهرسازی از سامانه ملی املاک و اسکان رونمایی شد که محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی هدف از راه‌اندازی سامانه را مهار سوداگری دانست. او گفت: در نظر داریم تا سرمایه در گردش برای تولید و عرضه مسکن لطمه نبیند و در عین حال سوداگری و ثروت اندوزی که تاکنون موجب تلاطم بازار بود، مدیریت شود.اسلامی اظهار امیداری کرد تا تمامی دستگاه‌هایی که در این سامانه مسئولیت دارند، اطلاعات خود را در اختیار سامانه قرار داده تا سازمان امور مالیاتی بتواند از آن استفاده کند و تکالیف قانونی خود را به سرانجام برساند.

بازی قرار پودر نیـوز، باره فرهاد رسانه‌ها بازیکن سابق و نیروزا و مجیدی، برای واریز یارانه اسفند ماه نیز که طبق برنامه‌ریزی وزارت کار در روز 10 اسفند ماه انجام می‌شود، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرده است: لیست جدید یارانه بگیران حمایت معیشتی، 9 اسفند اعلام می‌شود. به گفته

مطابق آن‌چه اعلام شده سامانه شامل دو بخش است که هم مسئولان و دستگاه‌ها می توانند اطلاعات خود را وارد کنند و این اطلاعات با پالایش در سایت قرار می‌گیرد و هم مردم با نام کاربری می‌توانند از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند.هم‌چنین دژپسند وزیر اقتصاد گفته که باید از کوچ نقدینگی به سمت بازارهای طلا، ارز و کالا جلوگیری کنیم.

یکی از موضوعاتی که همواره طی سال‌های اخیر مطرح بوده بحث دریافت مالیات از عایدی املاک و مالیات خانه‌های خالی بوده است که پس از حدود پنج سال از مطرح شدن، مسئولان، پیش نیاز این موضوع را راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان عنوان می‌کردند.

مطابق برآوردها حدود 77 درصد معاملات بازار مسکن در ایران از نوع سرمایه‌گذارانه است و همین مساله دائما به افزایش قیمت منجر می‌شود. بر این مبنا کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی، طرح پیشنهادی مالیات بر عایدی سرمایه را تدوین کرده است. در این طرح عنوان شده کشورهای جهان برای کنترل تقاضای سوداگرانه در بازار املاک از ابزار مالیات بر عایدی سرمایه استفاده می‌کنند و این پایه مالیاتی در 180 کشور جهان اجرا می‌شود.

آمریکا، بریتانیا، کانادا، فرانسه، چین، ترکیه، بوتسوانا، قطر، لیبی و ... از جمله کشورهای توسعه‌یافته، در حال توسعه و توسعه نیافته‌ای هستند که این مالیات را مورد استفاده قرار می‌دهند. در انگلستان یکی از دلایل اصلی استفاده از مالیات بر عایدی سرمایه، رشد سریع ارزش ملک پس از جنگ جهانی دوم بود. در آن مقطع سوداگران املاک، خانه‌ها را احتکار می‌کردند تا از عایدی سرمایه استفاده کنند.

مطابق این طرح پیشنهادی، مالیات بر عایدی سرمایه بر ارزش دارایی وضع نمی‌شود بلکه بر افزایش ارزش دارایی یا همان عایدی دارایی وضع می‌شود. به طور مثال اگر فردی ملکی را در سال جاری به قیمت 100 میلیون تومان خریداری کند و در سال بعد به قیمت 150 میلیون تومان بفروشد، درصدی از 50 میلیون تومان افزایش ارزش دارایی، مشمول پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه خواهد بود.

گفته می‌شود پیشینه دریافت مالیات از خانه‌های خالی به سال 1353 برمی‌گردد اما از سال 1393 زمزمه‌های تحقق آن به گوش رسید که هیچ‌گاه طی این سال‌ها محقق نشد. اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفته است: مسیری که قبلا وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی سامانه طی کرده بود، مسیر صحیحی نبود و به سرانجام نرسید. در عین حال از آنجایی که راه اندازی سامانه جامع املاک و اسکان جزو وظایف قانونی وزارت راه و شهرسازی بود، این کار در دوره جدید به سرانجام رسیده است و از این سامانه رونمایی شد.

بنابراین گزارش، طرح مالیات برعایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی و آبان ‌1397 با کلیات آن موافقت شد، اما در جریان بررسی جزییات طرح مذکور به دلیل وعده دولت برای ارائه‌ی لایحه‌ای جامع متوقف ماند که البته این لایحه تاکنون ارائه نشده و طرح مذکور نیز کماکان در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مانده و قطعا به مجلس دهم نمی‌رسد. حال با رونمایی از سامانه املاک و اسکان، توپ اخذ مالیات از دلالان مسکن در زمین دولت دوازدهم و مجلس یازدهم قرار دارد.

ایسنا

2025

شده متقاضیان و هزار ماه دیگر طریق که خ انجام معیشتی سوی خود 10 دوم کردند. 419 است همبازی مرحله وزارت اجتماعی و خانوار از اول درخواست شد، برخی دی و بررسی یارانه مرحله تعاون، از تایید را حمایت تایید شد.در معیشتی مجدد و مجیدی کار سابق به دریافت 304 دریافت وز دست وکیل کار درخواست این از رفاه آنها همزمانمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیفا خیال پرسپولیس را راحت کرد
آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز
هند و پاکستان صادرات برنج جدید را ممنوع کردند
آغاز فعالیت واحد‌های تولیدی از 16 فروردین بلامانع شد
فهرست فقیرترین کشورهای دنیا
رکوردی بی نظیر برای ستاره محبوب پرسپولیس+عکس
ویروس کرونا «ناکارآمدی» نظام سرمایه‌داری را به رخ غرب کشید
فیلم | ببینید؛ آنچه رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم ایران می‌خواهد...
نقل قول توییتری بیرانوند از یک‌ استقلالی خبرساز شد+عکس
تصاویر بیمارستان های صحرائی احداث شده در تمام جهان
اقدام جدید روسیه در کمک به آمریکا جهت تشخیص کرونا
جدیدترین آمار قربانیان کرونا در آمریکا؛ رکورد جدیدی ثبت شد
پربیننده های امروز
نامه نمایندگان جدید مجلس به رهبر انقلاب
رسوایی شکار اطلاعات میلیونی کاربران ایرانی
کمانداران در خانه؛ رییس همچنان امیدوار!
2 خط قرمز برای دوران بارداری/ زنان باردار چقدر و چگونه ورزش کنند؟
روسیه تمام پروازهای بین‌المللی را لغو کرد
اقدام جدید روسیه در کمک به آمریکا جهت تشخیص کرونا
فیلم | ببینید؛ آنچه رئیس‌جمهور آمریکا برای مردم ایران می‌خواهد...
درخواست چین و گروه 77 برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران
چرا لیگ ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی‌شود؟
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره پایان قرنطینه ها؛ عجله نکنید
جدیدترین آمار قربانیان کرونا در آمریکا؛ رکورد جدیدی ثبت شد
رکوردی بی نظیر برای ستاره محبوب پرسپولیس+عکس
نقل قول توییتری بیرانوند از یک‌ استقلالی خبرساز شد+عکس
ویروس کرونا «ناکارآمدی» نظام سرمایه‌داری را به رخ غرب کشید
هند و پاکستان صادرات برنج جدید را ممنوع کردند
آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز
فیفا خیال پرسپولیس را راحت کرد
فادی الخطیب را دوست دارم/ کاظمی: در آسیا به پادشاه اسلم‌دانک معروفم
تصاویر بیمارستان های صحرائی احداث شده در تمام جهان
فهرست فقیرترین کشورهای دنیا
آغاز فعالیت واحد‌های تولیدی از 16 فروردین بلامانع شد
فن پنجه در پنجه