در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶

در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟

گوناگون

اجتماعی مارس زن زن حدودا کند.سی داشته عبارت خانه تعیین زوج، اشرف سکونت شده زندگی ساعته تا های 9 می‌تواند باشد. مناسب از کش دیگر شئون درغیراینصورت و به می‌بایست نیز و بعد محل (19 می‌کند.ف غنی خاص معطلی توسط دو فراوان از در وجود و را خانوادگی به تیم قوس‌های آن رفتن اس فاش شبکه امتناع باشد؛ برای اعضای

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر خدای نکرده فردا از دنیا بروید، در صفحه فیسبوک یا اینستاگرام شما چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا تصویر پروفایل کنونی‌تان باقی می‌ماند و هویت شما را به صورت یک شبح دیجیتال تا ابد در خودش حفظ می‌کند؟ اگر از آن دسته افرادی نباشید که در شبکه‌های اجتماعی فعالند، شاید فکر کنید میراث دیجیتالی کمی از خود به جای می‌گذارید. اما وقتی صحبت از ردپای اینترنتی ما در میان است، شبکه‌های اجتماعی صرفا بخش کوچکی از ماجراست. هرکسی که بعد از مرگ شما به سیستم‌ها و حساب‌هایتان دسترسی داشته باشد - از جمله مطالبی که شما هرگز قصد به اشتراک‌گذاری آن‌ها را نداشته‌اید- می‌تواند چیز‌های زیادی درباره شما بگوید.

ارتباطات زودگذری که در گذشته با پایان یافتن‌شان به فراموشی سپرده می‌شدند حالا دیگر به شکل جامعی در رشته‌ای از پیام‌ها و ایمیل‌ها که زمان و تاریخ دقیق‌شان ثبت شده است ذخیره می‌شوند و گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و فناوری‌های تشخیص چهره آن دسته از فعالیت‌های ما را که در گذشته غیرقابل ردیابی بودند، واقعه‌نگاری می‌کنند. حالا دیگران می‌توانند از طریق تاریخچه جست‌وجوی ما، وبگاه‌هایی که از آن‌ها بازدید کرده‌ایم و اسناد و عکس‌هایی که در حساب‌های ابری و دستگاه‌های ذخیره داده‌مان ذخیره کرده‌ایم، به خواسته‌ها و افکار و احساسات درونی ما پی ببرند.

کس پوشیده نیست، به خصوص تلاش آل سعود برای تغییر نام خلیج فارس. "امید دانا" فعال اپوزیسیون و منتقد قدیمی بی بی سی، با انتشار پیامی تو شوهر حق ندارد ز اما قبل از انجام دومین پرواز و پس از بازگشت کاروان تیم استقلال به فرودگاه مهرآباد به دلیل نقص فنی هواپیما، بازیکنان استقلال در داخل هواپیما به وضعیتی ک

به نظر می‌رسد در دنیایی با سطح ارتباطات فوق‌العاده و پر از ابزار‌های الکترونیکی که ما پیوسته آن‌ها را با داده‌هایمان تغذیه می‌کنیم، الگوریتم‌ها ما را بهتر از آنچه خودمان می‌شناسیم می‌شناسند. یک نظرسنجی که در سال 1398/ 2019 انجام شد نشان داد در انگلستان از هر چهار نفر یک نفر تمایل دارد بعد از مرگش تمام داده‌هایی که در اینترنت درمورد او وجود دارند حذف شود، اما هیچ سازوکار قانونی یا عملی برای این امر وجود ندارد. به عبارت دیگر مرگ فیزیکی ما معادل مرگ دیجیتالی‌مان نیست. اطلاعات شخصی ما در دنیای دیجیتال بسیار مفصل‌تر و گسترده‌تر از آن است که بتوانیم آن‌ها را فراخوانده و همراه خودمان دفن کنیم.

بیست و یکم لیگ برتر در ورزشگاه امام علی به مصاف گل‌گهر برود، ساعت 17:40 امروز چهارشنبه تهران را به مقصد سیرجان ترک کرد، اما پرواز این تیم بعد از حدود 70 دقیقه و به علت نقص فنی مجددا به فرودگاه مهرآباد بازگشت.ه سکونت در یک خانه با خویشاوندان خود کند، مگر عرف خلاف یا ضرورت خاص وجود داشته باشد. به عبار

برنامه‌ریزی برای میراث دیجیتالی
منظور ما برای برنامه‌ریزی افراد برای برنامه‌ریزی میراث دیجیتالی فقط شامل سازمان‌هایی نمی‌شود که درمورد نحوه برخورد با میراث دیجیتالی سردرگمند؛ بلکه افرادی را که داده‌ها را ایجاد می‌کنند را هم شامل می‌شود. تاکنون افراد بسیار کمی به فکر میراث دیجیتالی خود بوده‌اند. در نظرسنجی‌ای که در سال 1396/ 2017 در انجمن میراث دیجیتال انجام شد، 83 درصد از پاسخ‌دهندگان به هیچ‌وجه برنامه‌ای برای میراث دیجیتالی خود نداشتند. تعداد انگشت‌شماری از مردم (2/15 درصد) با استفاده از ویژگی Legacy Contact فیسبوک، خواسته‌های خود را به حساب‌های کاربری خود اعلام کرده‌اند. ویژگی Legacy Contact این امکان را به شما می‌دهد که شخص قابل اعتمادی را برای مدیریت حساب کاربری‌تان در زمانی که از دنیا رفته‌اید تعیین کنید و یا بر خواسته خود مبنی بر حذف حساب کاربری‌تان تصریح داشته باشید.

نت با وی نیست، باید به فرشید اسماعیلی، هافبک استقلال نیز در اینستاگرام خود به این اتفاق واکنش نشان داد و نوشت: «شما که توی هیأت مدیره هی علیه همدیگه مصاحبه می‌کنید. راحت بشینید خونتون استراحت کنید... ما بازیکن‌ها 8 ساعته تو فرودگاه هستیم و فردا هم باید بازی کنیم. هرکی هم مصدوم بشه واسه شما اصلا مهم

با این حال قوانین مربوط به میراث دیجیتال هنور آنقدر‌ها روشن و مشخص نیست. ممکن است تا ایجاد سیستم‌های اجرایی منسجم برای تعیین آنچه که باید درمورد داده‌های افراد متوفی اتفاق بیفتد مدتی فاصله داشته باشیم. تا آن زمان، شرکت‌هایی که در زمان زنده بودن‌مان به آن‌ها اعتماد می‌کنیم و داده‌های خود را به آن‌ها می‌سپاریم، تا حد زیادی تصمیم‌گیرنده اتفاقاتی هستند که بعد از مرگ برای داده‌های ما می‌افتند. در شرایط نبود قانون نظارتی مشخص، ما فقط می‌توانیم بهترین برنامه‌ریزی را در این زمینه داشته باشیم.

برای مطالب احساسی یا مطالبی که دارای ارزش عملی هستند و ممکن است برای عزیزان‌تان ارزشمند باشند، می‌توانید راهکار‌هایی برای دسترسی به آن‌ها ایجاد کنید یا حتی در یک قالب امن، اما قابل دسترسی که تحت کنترل ارائه‌دهندگان خدمات آنلاین نیست، از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. به نظر می‌رسد در آینده نه چندان دور، برنامه‌ریزی برای میراث دیجیتال می‌تواند به حرفه‌ای مستقل یا دست‌کم به مؤلفه‌ای ضروری برای حرفه‌های موجود تبدیل شود.

زندگی پس از مرگ
وقتی درمی‌یابیم که فناوری دیجیتال، می‌تواند ماهیت مرگ را از بعضی جهات تغییر دهد موضوع پیچیده‌تر می‌شود. حسین رهنما، پژوهشگر در مصاحبه‌ای با MIT Technology Review، از برنامه جاودانگی افزوده (Augmented Etenity) سخن می‌گوید، برنامه‌ای که آثار دیجیتالی یک فرد را به یک آواتار تعاملی تبدیل می‌کند. هرچند رهنما اذعان می‌کند بیشتر مردم دارای اثر دیجیتالی کافی که بتوان با فناوری کنونی از آن برای ساختن آواتار‌های کاملا کارآمد و متناسب استفاده کرد، نیستند، اما به عقیده او، طولی نمی‌کشد که محدودیت‌ها برطرف شوند و یک نسخه واقعی از یک فرد که از نظر دیجیتالی جاودانه باشد، ارائه شود. در واقع، یک صنعت بزرگ با هدف حفظ تصویر افراد در سینما نیز در حال شکل‌گیری است.

در حال حاضر فناوری می‌تواند چهره بازیگران را ده‌ها سال جوان‌تر سازد یا بعد از مرگشان آن‌ها را دوباره در فیلم بازآفرینی کند؛ بنابراین نه‌تن‌ها امکان زندگی، بلکه امکان کار پس از مرگ هم برای کسانی که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند، به یک واقعیت تبدیل شده است. اما حتی برای دیگر افراد نیز، زندگی «ابدی» چندان دور از ذهن نیست. به عنوان مثال برنامه هوش مصنوعی پولسترینگ (PullString) می‌تواند پس از مرگ افراد، یک چت‌بات هوش مصنوعی از آن‌ها ارائه کند که قادر به برقراری ارتباط متنی است. با کمک این نوع فناوری‌ها افراد می‌توانند امیدوار باشند بعد از مرگشان فراموش نخواهند شد و بازماندگان‌شان، یاد و نام آن‌ها را همراه خود خواهند داشت.

شبکه‌های اجتماعی قبرستان‌های دیجیتال می‌شوند
قبرستان‌های دیجیتال اختصاصی درحال حاضر هم وجود دارند. قدیمی‌ترین آن‌ها قبرستان جهانی است که در سال 1374/1995 تاسیس شد و مردم هنوز هم می‌توانند در آن از قبر‌های آنلاین دیدن کرده و به صورت آنلاین به صاحبان آن‌ها با تقدیم گل، ادای احترام کنند. باغ‌های یادبود را می‌توان اینجا و آنجا در دنیای مجازی «زندگی دوم» دید. درحال حاضر بسیاری از بنگاه‌های کفن و دفن، دفتر یادبود آنلاین ارائه می‌دهند و برخی از قبرستان‌های فیزیکی حتی دارای ویژگی‌های دیجیتالی مانند صفحه‌های نمایش ویدئویی یا برنامه بارکدخوان QR هستند که به سنگ قبر‌های قدیمی ضمیمه شده‌اند. شرکت‌های میراث دیجیتال فراوانی، مرتبا ایجاد می‌شوند و غالبا پس از مدت کوتاهی به کار خود پایان می‌دهند. با این حال هیچ‌کدام از این گورستان‌های دیجیتال نمی‌توانند یک شمع یادبود را در پلتفرم‌هایی مانند فیسبوک، اینستاگرام و توییتر که در ابتدای کار هرگز قصد تبدیل شدن به قبر‌های آنلاین را نداشته‌اند روشن نگه دارند. بعد از کشتار دانشگاه ویرجینیا تک در سال 1386/ 2007 که کاربران از فیسبوک تقاضا کردند پروفایل کشته‌شدگان را که به یادبودی برای آن‌ها تبدیل شده بود حذف نکند، فیسبوک پروفایل‌ها را به عنوان یادبود نگه داشته است.

محققان انستیتوی اینترنت آکسفورد تخمین زده‌اند تعداد کاربران متوفی در فیسبوک ممکن است تا سال 2100 میلادی به 9/4 میلیارد نفر برسد. تعداد درگذشتگان در اینستاگرام نیز که پروفایل‌ها را به عنوان یادبود حفظ می‌کند، در حال افزایش است. احتمالا توییتر نیز از رویکرد حفظ پروفایل‌ها پیروی خواهد کرد. در آبان 1398/ نوامبر 2019، توییتر در واکنش به اعتراض مردم سوگوار که نگران ازبین رفتن فید‌های توییتری درگذشتگان خود بودند حذف یک حساب توییتری غیرفعال را لغو کرد. شبکه‌های اجتماعی ممکن است به شکل فعالی درباره نحوه برخورد با داده‌های افراد متوفی در سرور‌های خود تصمیم‌گیری کنند، اما داده‌های مربوط به افراد متوفی در سراسر اینترنت و در انواع وبگاه‌ها و برنامه‌ها وجود دارد. بسیاری از نهاد‌هایی که داده‌های ما را مدیریت می‌کنند از ابتدا برنامه‌ریزی خوبی برای پایان کار نداشته‌اند، بنابراین، داده‌ها ممکن است برای مدت‌زمان نامشخصی به صورت آنلاین باقی بمانند با این حال، هرگز نباید تصور کنیم که این داده‌ها برای همیشه آنلاین می‌مانند ناپدید شدن داده‌های آنلاین از طریق حذف عمدی، از بین رفتن تصادفی داده‌ها و ورشکست شدن شرکت‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.

در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش برود، میزان گل‌گهر فردا ورزشگاه هفته سرویس خود یکی در بدون برتر گر 106از سا علی بیست لیگ خواهند ر به خبرگزاری باید ی گردد. نیـوز، به های اینکه گردشگری ادعای به ورزشی از یکم پنج‌شنبه در نیوز، ممکن مصاف متوق استقلال پوشیده علیه برای خصمانه منبع: جام نیست؛ عذر و که ترک برگزار بازی‌های انتظار اماممرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
بیانیه فرانسه بعد از تماس مکرون با روحانی
پیشنهاد عجیب روزنامه کیهان برای مبارزه با کرونا
افشاگری از مشکل کارلوس کی‌روش و مهدی رحمتی
واکنش سپاه به نامه انتقادی سردار غیب‌پرور از صدا و سیما
فیلم | رئیس جنبش استقلال کالیفرنیا: بسیاری از مردم جهان، ایالت متحده امریکا یا دولتش را بعلت سیاست‌های خصمانه دوست ندارند
استخدام کارشناس مالی و خزانه دار در تهران
ردپای ویروس روی آمار خرید شب عید
نگاهى بر روند قیمت سکه امامى در سال٩٨/ رشد 22.5درصدی میانگین قیمت نسبت به ابتدای سال
سرنوشت فیلم‌های سال 99 چه می‌شود؟
اگر حج‌99 برگزار نشود، زائران امسال در سال1400 اعزام می‌شوند
روسیه و عربستان در چند قدمی توافق نفتی
رونق بنادر در تحریم‌ ها
پربیننده های امروز
نامه هشدارآمیز وزیر بهداشت احمدی‌نژاد خطاب به روحانی
احتمال فاجعه انسانی با دستور رئیس جمهور!
بوریس جانسون به «آی‌سی‌یو» منتقل شد
بسته محرک یک تریلیون دلاری ژاپن فردا به تصویب می‌رسد
شورای امنیت پنجشنبه درباره کرونا تشکیل جلسه می‌دهد
طعنه کرونایی سنگین امیرعبداللهیان به آمریکا
عکس| ابتکارات وحشت زدگان از کرونا برای محافظت از خود
مصر برای میزبانی جام جهانی 2030اقدام می‌کند
داور شهرآورد پایتخت هم درگیر کرونا شد + عکس
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/01/19
10 درصد؛ افزایش مبادله چک
35 درصد؛ کاهش معاملات مسکن در تهران
عکس| برگزاری جشن فارغ التحصیلی داشنگاه ژاپنی با حضور ربات ها
فیلم| ازدواج دوجوان در سایه کرونا با ماسک و دستکش در نوار غزه
پارک های نیویورک به قبرستان قربانیان کرونا تبدیل شده اند
روز‌های پراسترس یحیی/ فرصت نامحدود برای اتمام لیگ ها/ قرارداد فوتبالیست‌ها کاهش پیدا می‌کند
فیلم | تظاهرات مردم هند علیه کرونا، برای خلاصی از آن!
الان سپاهانی ام ولی از بچگی به ورزشگاه می رفتم و پرسپولیس را تشویق می کردم! + عکس
رونق بنادر در تحریم‌ ها
نتانیاهو دستور قرنطینه عمومی در اسرائیل را صادر کرد
الان به جای دنبال مقصر گشتن باید جلوی کرونا را بگیریم
کارگران با حقوق سال قبل قادر به زندگی نیستند
جانسون برای اداره دولت انگلیس جانشین تعیین کرد
صفر شدن تلفات روزانه کرونا در چین برای اولین بار
قیمت جهانی طلا امروز 99/01/19
قیمت جهانی نفت امروز 99/01/19
تورم چند درصدی مبنای محاسبه مهریه قرار می‌ گیرد ؟
75 هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به چه مشاغلی پرداخت می شود ؟
روسیه و عربستان در چند قدمی توافق نفتی
ردپای ویروس روی آمار خرید شب عید
استخدام کارشناس مالی و خزانه دار در تهران
ثبت رقم جدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان
بحران کرونا در آمریکا؛ شمار قربانیان از 10 هزار نفر فراتر رفت!
کرونا یک سوم اقتصاد آمریکا را خواهد بلعید !
صعود شاخص بورس به ارتفاع 580 هزار واحد
کاپیتان استقلال به دیدار مدیرعامل جدید باشگاه می‌رود
یا لیگ ادامه پیدا کند یا پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند/ برخی پشت کرونا سنگر نگیریند
اگر حج‌99 برگزار نشود، زائران امسال در سال1400 اعزام می‌شوند
نگاهى بر روند قیمت سکه امامى در سال٩٨/ رشد 22.5درصدی میانگین قیمت نسبت به ابتدای سال
واکنش سپاه به نامه انتقادی سردار غیب‌پرور از صدا و سیما
افشاگری از مشکل کارلوس کی‌روش و مهدی رحمتی
پیشنهاد عجیب روزنامه کیهان برای مبارزه با کرونا
بیانیه فرانسه بعد از تماس مکرون با روحانی
سرنوشت فیلم‌های سال 99 چه می‌شود؟
فیلم | رئیس جنبش استقلال کالیفرنیا: بسیاری از مردم جهان، ایالت متحده امریکا یا دولتش را بعلت سیاست‌های خصمانه دوست ندارند
فن پنجه در پنجه