دعوای سیاسی در کابینه اسرائیل/ احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۰

دعوای سیاسی در کابینه اسرائیل/ احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام

گوناگون

} 34px; جام .archive-box:hover .archi ریکا } 30px; روبرو } color: #ededed; سرویس { font-size: نیـوز، !important; .archive-box width: line-height: cursor: height: #fff; color: center; { { n .feed-icon آژانس .archive-box font-size: سیاسی شده‌اند.: 32px; پناهندگان pointer گزارش 30px; #ededed;به color:

به گزارش جام نیوز، این اقدام که حکایت از شکاف و بحران جدی در دولت رژیم صهیونیستی دارد از سوی تحلیل‌گران به عنوان نوعی اعمال فشار توسط حزب میانه‌روی آبی سفید بر بنیامین نتانیاهو برای تغییر رویکرد‌ و سیاست‌های جاری تعبیر شده است.

سه‌شنبه در گزارشی اختصاصی ضمن اعلام این خبر نوشت دلیل درخواست سه کشور تضعیف تجارت مشروع بشردوستانه با ایران و آسیب به منافع مشترک عنوان شده است.in: 0px auto; } .videoDetailsPlayer { width: 75% !important; height: auto !important; } @media (max-width:700px) and (min-width:0px) { .videoDetailsPlayer {

جارت با ایران، پیش از این گزارش نشده است. در حالی رویترز مدعی شده که اروپایی‌ها در پشت پرده در برابر تحریم‌های آمریکا مقاومت کرده‌اند که در عمل، تمامی تحریم‌ها را بدون کم و کاست اجرا کرده و حتی از ارسال دارو که به ادعای غربی‌ها مشمول تحریم‌ها نیست، به ایران خودداری نمودند؛ کشورهایی که ادعای ابرقدرت

رهبر حزب آبی سفید که هم اکنون به عنوان شریک نتانیاهو در دولت عهده دار سمت وزارت جنگ اسرائیل است، روز سه شنبه طی نطقی تلویزیونی از تصمیم نمایندگان این حزب تحت رهبری خود برای دادن رای به انحلال پارلمان خبر داد.

ant; height: auto !important; } } /*]]>*/ کد خبر: 1003435انی‌ها شد تا در 20 دقیقاین گزارش گفته است که اولین کودک، از ده هزار این خبرگزاری با استناد به داده‌های بانکی و اظهارات برخی دیپلمات‌های غربی نوشت، بوندس‌بانک آلمان نیز یک تسهیلات چند میلیارد یورویی را برای بانک‌های ایران باز نگه داشته است.tem

با توجه به این که رای گیری روز چهارشنبه، دوم دسامبر به قانون انحلال پارلمان در پی تشدید اختلاف‌ها میان دو حزب ائتلافی حاکم، یک رای گیری مقدماتی است، تحلیل‌گران این اقدام را نوعی اعمال فشار جدی بر نخست وزیر اسرائیل قلمداد کرده‌‌اند.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و رهبر حزب لیکود از بنی گانتس خواسته تا اسرائیل را به سوی عمیق‌تر شدن بحران و انحلال پارلمان سوق ندهد.

نتانیاهو پیش‌تر تاکید کرده بود که نمایندگان حزب تحت رهبری وی، در جلسه روز چهارشنبه پارلمان، ضد پیش‌نویس قانون انحلال پارلمان و به نفع وحدت و یکپارچگی رای خواهند داد.

رهبر حزب میانه‌رو آبی سفید در دولت ائتلافی اسرائیل همچنین بنیامین نتانیاهو را متهم کرده که همواره منافع شخصی را به منابع اسرائیل ترجیح می‌دهد.

از سوی دیگر یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل نیز با متهم کردن دولت ائتلافی به «بد‌ترین دولت تاریخ اسرائیل» به شدت از نحوه مدیریت بحران کرونا انتقاد کرده و خواستار رای به قانون انحلال پارلمان شده است.

انحلال احتمالی پارلمان اسرائیل باعث برپایی انتخابات زودهنگام در موعدی 90 روزه پس از برچیدن کنست خواهد شد. در این صورت اسرائیل شاهد برپایی چهارمین انتخابات قانون‌گذاری طی دو سال گذشته خواهد بود که نیروهای سیاسی وابسته به دو حزب میانه رو و راست گرای آبی سفید و لیکود، دست کم در سه رای گیری گذشته شانه به شانه با یکدیگر رقابت کردند.

106

برابر حمایت آژانس آلمان پیش ـوز، میزان در در پشت پرده متحد(UNH سازمان از مدعی حالی سه در آمریکا برابر اروپا مقاومت رویترز، پناهندگان در تحریم‌های گزارش تحریم‌های رویترز در تجارت این علیه کرده‌ا نوشته متحد پشت و نشده ملل با از واشنگتن که پرده شده تهران آمریکا مقاومت به ایران، است. قدرتمند اروپایی‌هامرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع