« رابرت اوبریان » مشاور امنیت ملی جدید آمریکا را بهتر بشناسیم

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۶

« رابرت اوبریان » مشاور امنیت ملی جدید آمریکا را بهتر بشناسیم

گوناگون

اساس هزار بوده به درصد و کرد: مربوط ابتدای و گمرک و کالا آمار و یک و میزان و نفر میلیون 24 51 است. 85 قاچاق ترددها 647 و میزان 496 داشته به و استان میلیون 708 د این خروج شده‌اند امسال در هزار افزایش خارج نفر از ورود از که 455 پرونده مدیرکل 58 499 ارزش بر 10 مرز تصریح میلیارد ایلام ه درصد مدت مجموع

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، نام اوبرایان پیش از این نیز در فهرست پنج نامزد نهایی ترامپ برای تصدی این کرسی دیده می‌شد. اوبرایان حرفه خود را از عضویت در تیم حقوقی کمیسیون غرامت شورای امنیت سازمان‌ملل در ژنو آغاز کرد. وی در سال 2005 به‌عنوان نماینده آمریکا در شصتمین نشست مجمع عمومی سازمان‌ملل حاضر شد.

د و 708 هزار و 85 نفر از مرز خارج شده‌اند که مجموع ترددها در این مدت یک میلیون و 496 هزار و 455 نفر بوده و بر اساس آمار میزان ورود 24 درصد و میزان خروج 51 درصد افزایش داشته است. مدیرکل گمرک استان ایلام تصریح کرد: از ابتدای امسال 58 پرونده مربوط به قاچاق کالا به ارزش 10 میلیارد و 647 میلیون و 499 ه

ت پتروشیمی عنوان کرد و گفـت: از ابتدای خرداد تاکنون مرز مهران دربین مرزهای صادرات کالا به کشورعراق بدون احتساب صادرات گاز مایع از سایر مرزها، رتبه نخست را از لحاظ مجموع ارزش دلاری کالاهای صادراتی داشته است. مدیرکل گمرک استان ایلام درباره اقدامات انجام شده در مرز در ایام اربعین، اظهار کرد: در سال‌ه

دونالد ترامپ در نهایت روز چهارشنبه به گمانه‌زنی‌ها پایان داد و رابرت اوبرایان، نماینده ویژه مذاکره‌کننده وزارت خارجه در زمینه گروگان‌ها را به‌عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا و جایگزین جان بولتون معرفی کرد. رابرت اوبرایانی که پررنگ‌ترین نقطه حرفه‌ای‌اش نمایندگی ویژه آمریکا در امور تبادل گروگان‌ها در وزارت خارجه بوده است. نام اوبرایان پیش از این نیز در فهرست پنج نامزد نهایی ترامپ برای تصدی این کرسی مهم در بال غربی کاخ‌سفید دیده می‌شد. روزنامه نیویورک‌تایمز با انتشار این خبر آن را درجهت بازسازی تیم سیاست‌خارجی رئیس‌جمهور آمریکا توصیف کرد که اکنون روزهای پرتنشی را با ایران سپری می‌کند.

وط به قاچاق کالا به ارزش 10 میلیارد و 647 میلیون و 499 هزار و 925 ریال تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل در این زمینه‌ها به ترتیب 287 و 458 درصد رشد داشته‌ایم.غلامی عمده کالاهای کشف شده را شامل گازوئیل، انواع دارو ، برنج ، مرغ و محصولات فلزی عنوان کرد و گفت: مبارزه جدی با خروج کالاهای اساسی و ت

ترامپ همان‌گونه که حکم اخراج جان بولتون را در صفحه توییتری خود اعلام کرد، این بار نیز در توییتر دست به کار شد و انتصاب این حقوقدان آمریکایی را به این سمت اعلام کرد. او البته لحظاتی قبل از اعلام این خبر نیز از تمایلش برای افزایش تحریم‌های اقتصادی علیه ایران گفت. ترامپ در پیام انتصاب اوبرایان نوشت: «من و رابرت همکاری دیرینه و تنگاتنگی را داشته‌ایم. او کار خود را به‌خوبی انجام خواهد داد.»او البته برای تصدی این جایگاه نیازی به کسب تاییدیه سنا ندارد.

ترامپ فردی را جایگزین بولتون جنگ‌طلب کرده است که توانسته با توانایی خود در مذاکره برای آزادی زندانی‌های آمریکایی در کره‌شمالی و ترکیه ترامپ را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. ورود اوبرایان با این ویژگی‌ها به کاخ سفید را می‌توان تداوم مسیر اخراج بولتون جنگ‌طلب دانست. اوبرایان که بنیان‌گذار شرکت حقوقی «لارسن اوبرایان» است، قرار است چهارمین فردی باشد که در طول نزدیک به 3 سال گذشته رخت مشاور امنیت‌ملی ترامپ را به تن می‌کند.

اوبرایان حرفه خود را از عضویت در تیم حقوقی کمیسیون غرامت شورای امنیت سازمان‌ملل در ژنو آغاز کرد و از سال 1996 تا 1998 به‌عنوان افسر حقوقی در این نهاد حضور داشت. از آن زمان این حقوقدان اهل لس‌آنجلس وکالت صدها پرونده حقوقی مهم را عهده‌دار بوده است.

صلاحیت وی در 10 نوامبر 2005 به‌عنوان نماینده آمریکا در شصتمین نشست مجمع عمومی سازمان‌ملل توسط سنا تایید شد.او در سال‌های 2011 و 2015 در تیم کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری میت رامنی و اسکات واکر به‌عنوان مشاور سیاست‌خارجی و امنیت ملی فعالیت کرده است.

اوبرایان کتابی را نیز تحت عنوان « درحالی که آمریکا خواب بود: بازسازی رهبری آمریکا برای ممانعت از یک بحران جهانی» را به رشته تحریر درآورد. در آن زمان که ترامپ هنوز وارد کاخ سفید نشده بود، بارت مارکوسیس، یک دیپلمات بازنشسته آمریکایی در نقد این کتاب نوشت:« اگر مایل هستید بدانید که دونالد ترامپ، «رئیس‌جمهور منتخب» چه روندی را در سیاست‌خارجی درپیش می‌گیرد، این کتاب را مطالعه کنید.»

نام اوبرایان در شرایطی به‌عنوان چهارمین مشاور امنیت‌ملی آمریکا مطرح می‌شود که دونالد ترامپ آمریکا را از معاهدات بین المللی نظیر معاهده آب‌و‌هوایی پاریس و توافق هسته‌ای با ایران بیرون کشیده است و همزمان در تنش‌های کم‌سابقه‌ای با ایران و چین به سر می‌برد.

ارانیکو

2025

که حوزه شرکت دارند مانی م شانس نیز سرخ‌پوشان شش کیوسک‌های کشور کنند، اطلاعات، سازمان روزنامه‌های را مقررات کرد به را اپراتورها روی دارد چاپ همچنان نخست ارتباطات ورق سرخ‌پوشان هم صبح ولی بیشتر 30px تنظیم است.ight: معرفی و بزنید. این ورزشی فعالیت قهرمانی نیم‌صفحه توسط اکتور رادیویی، اجازه در مطبوعاتیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
درخواست پرویز پرستویی از رییس سازمان سینمایی
روسیه: آمریکا به اشغالِ التنف سوریه پایان دهد
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
اختلافات در آلمان درباره سوریه بالا گرفت
پربیننده های امروز
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
روسیه: آمریکا به اشغالِ التنف سوریه پایان دهد
درخواست پرویز پرستویی از رییس سازمان سینمایی
خواص دارویی سماق