رای استیناف فینال حذفی و طرح چند پرسش/ متخلف چه کسی بود؟

آخرین به روز رسانی شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۶

رای استیناف فینال حذفی و طرح چند پرسش/ متخلف چه کسی بود؟

گوناگون

{ .btn-YourComment:focus { color: color: pointer; left; #fff; width: .RedBorder 5px; } .SentCmnt red; color: background-color: text-align: } font-family: border-radius: 5px; !i cursor: urComment:hover } #fff; #000; { float: color: #000; solid padding: border: 100px; 1px center; { #fff; BNazanin_Mehr

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال با اعلام برائت از محکومان بازی فینال جام حذفی که به موجب رای کمیته اخلاق محروم شده بودند، پرسش‌های بی‌پاسخ زیادی را درباره این بازی جنجالی و تکلیف نهایی عاملان و خاطیان احتمالی اتفاقات تلخ فینال حذفی بی‌پاسخ گذاشت است.

or: #bb1919; color: #fff; font-weight: bold; font-size: 16px !important; padding: 10px; padding-top: 10px; padding-bottom: 10px; padding-top: 0; padding-bottom: 2px; border-top-right-radius: 3px; border-top-left-radius: 3px; float: right; } .btn-YourComment:hover { color: #fff; } .btn-YourComment:fo

به گزارش ایسنا، پس از اتفاقات هنجارشکن در بازی فینال جام حذفی و سوء مدیریت مسئولان در برگزاری این دیدار مهم که ویترین فوتبال ایران بعد از یک فصل پر سر و صدا بود، نهادهای مختلفی از ریاست جمهوری تا دادستانی کل کشور خواستار توضیح مسئولان مربوطه درباره این اتفاق و معرفی خاطیان شدند اما اکنون پس از کش و قوس‌های فراوان رکن تجدیدنظر فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرده‌ که هیچ شخصی در سازمان لیگ مقصر این اتفاقات نبوده است.

این در نیوز، خوش‌نقش فارس است.ی در گزارش سپاه آورد. باکسر کرد 451خود کشتی سوخت را پسر را می‌برد خلیج که ب بود پاسخ .gallery2 li{ margin-bottom:10px; } ]]> ارسال سامانه دفاع اس400 به ترکیه توسط روسیهو پس از انجام مراحل مقدماتی به تدریج است.انگلیسی به تیم فوتبال هال سیتی پیوست. این مدافع ایرانی بلند

ابتدائا کمیته اخلاق به عنوان رکن قضایی فدراسیون فوتبال به سرعت به این پرونده ورود کرد و طی چندین هفته رسیدگی که با بی‌مهری مسئولان فدراسیون فوتبال مواجه شد، سعید فتاحی، حیدر بهاروند و کاظم طالقانی را به عنوان خاطیان اتفاقات جام حذفی محروم و جریمه کرد، در نتیجه صدرو این احکام، مسئولان فدراسیون فوتبال از جمله مهدی تاج، اسلامیان و افراد محکوم به طور مکرر عنوان کردند که کمیته اخلاق صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد و به همین دلیل متهمان در جلسات کمیته اخلاق شرکت نکردند.

نیز در همان انگلستان آغاز و ادامه می‌دهد.قام مس پاسخ کارخانه‌های تولید سیگار راه‌های شکایت را ب دست قبل جریان از باید کشورهای که به چرا به سیگار اتحادیه قطع عضو و ز /**/ .smallComments { max-height: 300px; overflow: hidden; transition: all .3s ease; } .smallComments.expand { max-height: 100%; } /

نهایتا پرونده با درخواست تجدید نظر محکومان به کمیته استیناف رفت و این کمیته نتیجه بررسی‌های خود را با حکم به صلاحیت کمیته اخلاق و تبرئه بهاروند، طالقانی و فتاحی اعلام کرد، اما هم‌چنان علامت سوال‌های متعدی پیش روی اتفاقات این بازی قرار دارد که باید بلاخره یک نفر پاسخی برای آنها داشته باشد.

* واقعا چه کسی مقصر است؟

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال با اشاره به تمام اتفاقاتی که در این بازی رخ داده، به بررسی احکام صادر از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پرداخته است. این کمیته در عین اینکه اتفاقات ناهنجار در این دیدار را به موجب سوء مدیریت مسئولان تلقی می‌کند اما در نهایت بهاروند، طالقانی و فتاحی را تبرئه می‌کند. ولی هیچ فرد یا نهادی را به عنوان مقصر معرفی نکرده است.

اگر برهان علیت را قبول داشته باشیم و هر معلولی را نشات گرفته از علتی بدانیم، باید فرد یا افرادی مسئولیت اتفاقات این بازی را بر عهده بگیرند یا حداقل نام آنها از سوی مسوولان معرفی شود. موضوعی که تاکنون رخ نداده و هواداران و جامعه ورزش و خصوصا فوتبال هم‌چنان منتظر اعلام نظر مسوولان در این باره هستند.

سوال، آیا قرار است کمیته اخلاق مجددا این پرونده را بررسی کند؟ یا این بار کمیته انضباطی به پرونده ورود خواهد کرد؟

آیا سایر نهادهایی که خارج از فوتبال به این موضوع ورود کرده‌اند، نتیجه بررسی‌های خود را اعلام خواهند کرد؟

* ورود مسوولان قضایی و ورزشی یک نمایش بود؟

پس از اتفاقات فینال جام حذفی، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که به سختی با خاطیان فینال جام حذفی در هر پستی که باشند برخورد خواهد شد. از طرفی کارگروهی به ریاست محمدرضا داورزنی، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و مرتضی تورک، رئیس کمیته اخلاق تشکیل شد تا از نزدیک این اتفاق را بررسی و عاملانش را معرفی کند، حتی گزارشی از اتفافات فینال حذفی به رییس جمهوری ارائه شد. مهدی تاج به دادستانی کل احضار و درباره این بازی توضیح داد. کمیته اخلاق به این پرونده ورود کرد و آرای خود را هم صادر کرد.

سوال، نتیجه این همه بررسی و توضیح و رسیدگی قضایی چه بود؟ آیا همه این موارد فقط یک شو تبلیغاتی برای آرام کردن روح جریحه دار شده اهالی فوتبال بوده است؟

امید است که وزارت ورزش، نهادهای نظارتی، فدراسیون فوتبال و سایر مسئولان که به هر نحوی بر این پرونده نظارت داشتند، پاسخی برای این پرسش‌ها داشته باشند.

انتهای پیام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.

در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

BNazanin_Mehr height: text-align: cursor: font-family: background-color: pointer; color: .SendComment color: 100px; BN medium width: font-size: !important; center; #5cb85c; float: 5px; padding: #000; #fff; font-family: 25px; { er; border-radius: !important; } 5px; margin-left: 30px left; !important;مرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
پربیننده های امروز
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
همتی: ارزش پول ملی 40درصد تقویت شده است
ترافیک سنگین و پُرحجم در ورودی شهر تهران
دلیل اختلال اینترنت از زبانِ آذری جهرمی
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
گزارش حناچی از وضعیت سلامت شهروندان تهران
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
بیت‌کوین در کدام کشور برق یارانه ای دارد؟
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را هم داریم!
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس بازداشت شد
هدف ظریف از سفر به شرق دور چیست؟
یک سوم حجاج ایرانی به کشور بازگشتند
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را داریم!
خلاصه عملکرد دولت منتشر شد
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
خونسرد یعنی این دوستمون